Změny po vysazení hormonální antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Změny po vysazení hormonální antikoncepce

Diskuze

angelwoman
n
| 8. 9. 2009 23:15
Ahojky, díky moc za informace .

Jojo, jsi parádní informátor, a nejen o Pharmatexu - díky Tvému doporučení jsem se například poprvé seznámila s bambuckým máslem, s kosmetikou Alverde, čtu teď Princip Lola..... teď jsi mě zase navnadila na ten Pharmatex - vidíš vidíš, když o tom tak přemýšlím, bez tvých informací bych vlastně asi žila úplně jinak . Myslím, že marketing máš prostě v krvi .

Jinak je určitě dobře, že ses k HA nevrátila - zvlášť po měsíci by to byl myslím velký zásah do organismu - jeden měsíc hormony, další nic, další zase hormony - to by ti asi tělo nepoděkovalo .

Řešit antikoncepci s přítelem mi přijde jako samozřejmost, protože antikoncepce je prostě záležitost obou dvou. I když se taky setkávám s lidmi, kteří to tak nemají, kteří spolu o důležitých věcech nekomunikují a já vůbec nechápu, jak jim může vztah bez otevřené komunikace fungovat..... Je smutné, že třeba spousta partnerů mých kamarádek bere za naprosto automatické, že holky berou HA a že se o to pánové vlastně vůbec nemusí starat. Jenže to přece není automatické - slečny si kvůli nim ničí vlastní tělo hormonama, tak by to chtělo ze strany partnerů alespoň nějakou účast . My jsme s přítelem kdysi dohodli, že já budu brát HA, ale on mi říkal, že jakmile ji už nebudu chtít dál užívat, ať s tím přestanu a že vymyslíme něco jiného. Taky několikrát navrhoval, že mi bude na antikoncepci přispívat apod. (na to jsem nepřistoupila, ale stejně si cením jeho účasti).

Tak jasně že Pharmatex asi moc nechutná a nevoní, ale ještě víc bych se bála, aby se mi přítel při orálním ***u drobet nepřiotrávil..... Tak to je fajn, že stačí zavést 5 minut před, já myslela, že je to víc. V tom případě je to asi opravdu ideální řešení i pro nás - nejdřív orální ***, pak zavést Pharmatex, 5 minut si hrát a hupky dupky... No ono navíc u nás, když budem používat ještě ten kondom, který jsme v životě nepoužili, tak než ho správně narafičíme, 5 minut bude určitě dávno pryč

Uvidíme jak to bude s tou lubrikací, ještě zkusím pohledat na různých diskusích, protože píšete s Adikem odlišné zkušenosti....

Jinak prosím tě, ten Pharmatex se kupuje v lékárně, a taky se vydává na recept, nebo je to normálně prodejné jak kondomy? A kolik tak stojí? (I když nepochybuju, že mě to vyjde levněji než HA - za Evru platím 1060,- na 3 měsíce ). A jak dlouho po ***u si musíš dát pauzu, než použiješ další globuli? (To je jen čistě teoretická otázka v případě, že by se mi fakt zvýšila chuť na *** ).

To mi povídej, i já už jsem exot a ještě jsem s HA ani nepřestala. Dnes jsem byla na obědě se dvěma kamarádkami a když zjistily, že chci přestat s HA, protože už to beru 4 roky, tak si ťukaly na čelo, jedna prý že to bere 6 a druhá 7 let v kuse a ještě tak 5 let ji brát budou . A prý že mi budou vozit za rok kočárek a tak . Ale upřímně řečeno jsem celkem zvyklá být předmětem údivu svého okolí, protože nechodím do solárka, nepiju kafe ani energy drinky, nepoužívám Fáčko, nepotřebuju jít každý týden na diskotéku, opít se tam do němoty a vyspat se s DJem a nejdivnější na mě je, že že jsem přes 5 let s týmž přítelem, což kamarádky nemůžou pochopit, protože se s ním přeci musím už děsně nudit a musí mě štvát, že jsem nikdy neměla nikoho jiného .

Co se týče Austrálie, tak tam nejedeme v rámci školy, naše školy bohužel nabízí Erasmy jen na jeden semestr a většinou do Německa, Švýcarska nebo Španělska, navíc každý studujeme něco jiného, takže bychom asi ani nenašli partnerské univerzity ve stejném městě. My chceme do anglicky mluvící země a na rok, v Anglii už jsme byli každý 3x, do Ameriky se mi nechce, takže už 3 roky plánujeme Austrálii. Austrálie má navíc pro Čechy a Slováky nejvýhodnější vízové podmínky, není problém sehnat vízum a ke studentskému vízu dávají automaticky pracovní povoletní na 20hodin týdně. Pojedeme tam přes studentskou agenturu, která nám právě pomůže se zařízením víza, školy, a bude nad dámi držet ochrannou ruku, naše školy v ČR na rok přerušíme. Austrálie má širokou nabídku různých Colleages, což jsou jakoby VŠ, které se ale studují jenom rok, člověk tam nedělá přijímačky, ale musí za studium platit. Po roce nezíská titul, ale certifikát o absolvování ročního kurzu, což se myslím do životopisu bude taky dost hodit . Já tam chci studovat angličtinu a zdravou výživu, protože právě tenhle obor bych ráda jednou ve své budoucí profesi propojila s tím co studuju (marketingová komunikace, management). Do Austrálie sice budeme muset ze začátku investovat 250 000 Kč/jednoho (takže na to padne celé stavební spoření), ale ve všech agenturách nás ujistili, že když člověk ke škole pracuje jako nějaký číšník / au-pair apod., tak že se ty peníze do osmi měsíců vrátí. My tam chceme být 14 měsíců, takže pokud to dobře vyjde a seženeme snadno práci, doufáme, že si tam ještě vyděláme a za ty peníze si po příjezdu zařídíme společný byteček . Kromě jazyka, osamostatnění apod. vidíme taky přínos v tom, že si tam spolu zkusíme rok bydlet a živit se se vším všudy, bude to taková zatěžkávací zkouška a jestli náš vztah vydrží tohle, tak už všechno .

Jej, to jsem se ale rozepsala - zase jsem se o té Austrálii úplně zasnila, už se tam strašně moc těším .

Měj se krásně a omlouvám se za román . Papa
Adik
angelwoman
| 8. 9. 2009 23:02
Tak já mám tedy úplně jinou zkušenost - s přítelem si Pharmatex globule pochvalujeme právě proto, že tak hezky lubrikuje Holt - asi člověk od člověka jiná zkušenost
lubrikace?
Adik
| 8. 9. 2009 19:45
Taky se připojím se zkušenostmi s Parmatexem. Používala jsem globule a žádnou velkou lubrikaci jsem nezpozorovala. A když, tak ne hned, protože globule se rozpustí hluboho a nevyteče, protože ležíš, takže dokud se nedostane ven mechanicky s přítelem žádnou lubrikaci nezpůsobuje. Osobně nemám zkušenosti s lubrikačním gelem, ale řekla bych, že ten se používá hlavně aby zvlhčil začátek ***u, ne?
Jinak lubrikanty se nesmi používat.
Parmatex krém by mohl být snad lepší. Ale nevím.
Lucajda
angelwoman
| 8. 9. 2009 09:23
Dobré ranko!
Tak to je super, že jste společně s přítelem došli k takovému rozhodnutí Hlavně je dobře, že s přítelem všechno probíráš - jsou i takové slečny, které přestanou brát HA a vůbec se o tom příteli nezmíní - to neuznávám
Jak víš, já jsem HA přestala brát spíše omylem, chtěla jsem se k ní další měsíc vrátit, jenže mi najednou bez ní bylo tak skvěle, že jsem se rozhodla "už dost" a začla to s přítelem řešit, co budeme používat jakou jinou ochranu, atd. a v té době se ke mně dostaly informace o Pharmatexu, tak jsem to příteli navrhla (příliš tomu ze začátku nevěřil), vyzkoušeli jsme to (ze začátku kombinovali s kondomem a pak přerušovanou souloží) a zjistili jsme, že opravdu funguje a vyhovuje nám a teď už používáme jenom jej
Já jsem teď tady úplný informátor o Pharmatexu Jen se ptej Lubrikačně opravdu působí, věř mi, že žádný dodatečný lubrikační gel opravdu nebudeš potřebovat
No, orální *** a Pharmatexem opravdu nejde příliš dohromady - zrovna nějak dvakrát nevoní a jak chutná netuším My to děláme tak, že stejně máme vždycky orální *** jako součást předehry a Pharmatex použiju až po něm a pak musíš počkat kolem 5 min po aplikaci, tak to se ještě vždycky věnuju příteli a ani nevíme, jak těch pro někoho strašně dlouhých 5 minut uteče
Jediná věc, kterou si u Pharmatexu musíš zafixovat je to, že se nesmíš 2 hodiny před použitím a po umýt intimní partie mýdlem, ani si nedělat žádný výplach. Ale na to se dá zvyknout Já stejně používám Intimu od Hadka a to mýdlo není, nanesu jen pár kapek a umyju se
Jinak už tady na mě (mimo tuto diskuzi) byly otázky, jestli je Pharmatex bezpečný ohledně svého složení - tak hlavní látka je benzalkonii chloridum a působí opravdu čistě jen lokálně - nevstřebává se ani do krve ani do mateřského mléka, takže tělo opravdu nijak nezatěžuje - což je myslím velké plus
Jedna z věcí, které mě baví na tom, že HA už neberu je ta svoboda - dřív jsem musela pořád myslet na pilulku - abych si ji vzala na nějakou akci nebo dovolenou, taky musím říct, že při pití alkoholu mi to nedělalo moc dobře a nedej bože, když jsem dostala třeba průjem - hned byl oheň na střeše a strach z otěhotnění Teď jsem celý měsíc bez hormonů a Pharmatex užiju opravdu jen tehdy, když vím, že se budu milovat
Tak jsem ti snad trošičku pomohla Já jsem trochu mezi svými kamarádkami exot, když na to dojde řeč a dozví se, že už neberu HA, ale používám ten Pharmatex, tak buď neví co to je, nebo ohrnují nosík a vychvalují přednosti HA. Já jim to necpu, však každý si musí zvolit sám, ale myslím, že aspoň postupně zvyšuju informovanost o jiných metodách antikoncepce
Myslím, že děláš dobře, že si necháváš časovou prodlevu, kdyby náhodou menstruace nenaskočila tak, jak má. Jen bych si pak zajistila tady dostatečné množství Pharmatexu - nevím, jak na tom budou v zahraničí, kór v Austrálii
A vůbec, gratuluju ke studiu v Austrálii! Super, že tam jedete s přítelem spolu Ale jedete normálně v rámci své školy v ČR a pak se tady vrátíte na zbytek studia, ne?
Papa
angelwoman
n
| 7. 9. 2009 23:15
Ahoj Jančo
Musím se pochlubit, že dělám pokroky . Antikoncepce mi posledních pár dní leží pořádně v hlavě a čím dál víc mě to lákalo s ní skoncovat. Jenže pořád jsem si opakovala pádný důvod proti - za rok se trotiž chystáme s přítelem jet na rok studovat do Austrálie, a i když by se mi mimčo momentálně vůbec nehodilo ani tady v Čechách (taky 2 roky studia před sebou, dvě školy, nejsem připravená, atd.), tak v Austrálii by to byl opravdu průšvih... Jenže pak mi došlo, že to by znamenalo, že musím brát HA až do svého návratu do Čech, tj. ještě dva roky. Teď jsou to přesně 4 roky co ji beru, a brát hormony 6 let v kuse mi přijde dost hrůza..... No, dnes v noci jsme o tom s přítelem děsně moc debatovali a došli jsme k tomu, že pokud nechci brát HA ještě dva roky, což odmítám, tak že s ní musím skončit teď, co nejdřív, abych ještě měla čas do svého odletu do zahraničí, aby se mi tělo dalo dokupy - chci si nechat půl roku rezervu, kdyby byly nějaké komplikace, já musela a vyvolávačky, atd. Ještě se o tom chci pobavit se svou doktorkou, ale s přítelem jsme víceméně dohodnutí, že teď spotřebuju ještě nově koupené balení na tři měsíce a v listopadu s hormonama končíme . Přítel mi řekl, že mě podpoří ať se rozhodnu jakkoli, dokonce když jsem říkala, že se mi snad trochu zvýší chuť na ***, tak navrhoval, ať s tím skončím hned teď . Jen mám dost velké obavy, co bude pak..... mluvili jsme o tom Pharmatexu a o kondomech a vzhledem k tomu, že jsme dosud žádnou jinou ochranu nikdy nezkoušeli, tak asi zkusíme ze začátku kombinovat tyhle dvě, dokud si to řádně "nenacvičíme" .

Musím si ještě přečíst různé informace o druzích antikoncepce, ale ráda bych se Tě zeptala na ten Pharmatex, jestli můžu. Jednak by mě zajímalo, jestli Pharmatex působí i lubrikačně a jestli ne, jestli se k tomu může používat ještě normální lubrikační gel ? (bez toho totiž nedáme ani ránu ). A další věc - Pharmatex a orální *** asi nejde dohromady, co? (My si to totiž v průběhu předehry dost často rozmyslíme, orální *** je prostě náš favorit....). Budu ráda ze Tvé zkušenosti, sbírám teď všechny informace .

Děkuju a přeju hezký den , Lucka
slunko, adik
n
| 7. 9. 2009 22:50
Ahojte vespolek

Ze všeho nejdřív chci moooc pogratulovat Sluníčku - to je paráda, nádhera, úplně mi to zvedlo náladu . Moc gratuluju, opatruj sebe a děťátko a krásně si těhotěnství užij a prožij . Mrzí mě, že to v práci není takový, jak bys chtěla, i já se bojím jednou té pracovní reality . Ale je dobře, že se máš kam vrátit Hlavně ať jste s mimískem zdraví, nic důležitějšího není.

Adik - moc nechápu Tvou otázku, jestli pročištění myslím kvůli menstruaci nebo kvůli vlasům - protože obojí spolu přeci souvisí, obojí jsou přeci jen signály jedné podstaty - nerovnováhy v organismu. A tu bych se právě snažila řešit pročištěním a následným posílením těla. Hrozně mě štve, že se na všemožné příznaky hned patlají hormony, kortikoidy a antibiotika a přitom nikdo nezkoumá podstatu problému. Tělo je zázračný stroj, který má sám od sebe obrovskou sebezác***u a regenerační vůli, tělo si dokáže pomoct samo, pokud mu v tom pomůžeme. Pomoc spočívá v pročištění a odkyselení, kdy tělo zbavíme jedovatých látek, které mu brání ve správném fungování (umělé hormony, těžké kovy, chemikálie z jídla apod.) a následném posílení dostatečným množstvím vitamínů a minerálů. Pročištěné tělo dokáže tyhle látky daleko líp vstřebávat, než když máme střeva zanesená plísněmi a toxiny. Další pomocí je dostatečný odpočinek, pohyb na čertvém vzduchu apod. Kdybychom se o tu svojí tělesnou schránku takhle pečovali, tak by se v tělě nastartovaly samouzdravující procesy a nerovnováha by se napravila. Jenže my mu naopak házíme klacky pod nohy - málo spíme, cpeme do sebe prášky, hormony, chemikálie, neodpočíváme, zakyselujeme se, kouříme, na zdravou stravu nemáme čas, protože máme pořád něco "důležitějšího na práci" a pak se divíme, že tělo nefunguje tak jak má. Držím palce, věřím že ve Tvém problému je správnou cestou ta cesta přírodní, bylinková, případně můžeš zkusit i nějaké cviky (Mojžíšová apod.). Hodně štěstí a hezky se rozluč s posledním platíčkem .
:)
slunko
| 7. 9. 2009 12:55
Já vím, jak to myslíš, určitě Ti to i půjde, některý mámy podnikají při mateřský a prakticky nevypadnou z "reality" za celou dobu mateřské. A Ty jsi šikovná, určitě dokážeš co chceš :)
slunko
angelwoman
| 7. 9. 2009 12:23
Jo, taková bývá někdy realita pracovního procesu..také teď do toho začínám (zatím jako brigádník) pronikat a mám pocit, že tolik věcí se dělá zbytečně, jsou zastaralé postupy, apod., ale nenaděláš nic A politický vliv a lobbismu - no comment
Tak to máš dobře zařízené tak, že se máš kam vrátit Pak už se můžeš rozhodnout, jestli zkusíš něco nového někde jinde
No, jestli nechci kariéru...nejsem kariéristka, ale chtěla bych něco dokázat, realizovat se...uvidíme jak to všechno bude Takhle dopředu se moc plánovat nedá.....
:)
slunko
| 7. 9. 2009 12:13
Teorie o alokaci peněz tam, kam jsou potřeba, které mi dávaly ve škole, byly iluzemi, bohužel. Peníze jdou často tam, kde je politický vliv ... ale s tím se peru už přes rok. Horší je to s přibývající administrativou, zbytečnou prací a papírováním, které je už mimo realitu. Projekty už moc nepíšu, takže tvůrčí práce už taky tak trochu vymizela. Já jsem ráda, že mám práci, ale občas je to na hranici - osobní život je důležitý a s tou prací moc nešel skloubit, takže si myslím, že miminko "přijde" v pravou chvíli. Mám už i smlouvu na neurčito, bez toho bych do těhotenství asi nešla.

Přesně tak, já si taky říkala, 2-3 roky práce, pak mimčo, je to opravdu akorát pokud nechceš kariéru - máme tu pár takových, které plánují chvíli po porodu znovu začít pracovat - to fakt ne, dítě není kolo, které zůstane stát v rohu ve stejné podobě jako jsem ho tam položila. Vyroste a za chvíli odejde z baráku a co s kariérou...
slunko
angelwoman
| 7. 9. 2009 12:07
Jak to, že je práce více neradostná, než radostná? Iluze o práci, která baví, už odešly?
Taky jsem si tak říkala, že bych chtěla po škole pracovat tak 3-4 roky a pak bychom chtěli s přítelem miminko - přijde mi to tak akorát
:)
slunko
| 7. 9. 2009 12:04
díky Zonan :)
slunko
zonan
| 7. 9. 2009 11:59
Taky se přidávám ke gratulacím a posílám
:)
slunko
| 7. 9. 2009 11:51
Já jsem vysadila HA, protože jsem cítila, že do roka do dvou bych to miminko chtěla. mám 2 roky praxe po škole, práce začíná být víc neradostná než radostná, s přítelem jsme přes 3,5 roku a moje pudy bušily jako splašený. Podvědomě jsem ho chtěla brzy :). I přítel, postupně jsme se milovali bez ochrany, protože jsme oba chtěli, aniž bychom to říkali nahlas a najednou to klaplo :). A to jsem se fakt bála, že to nepůjde, diskuse na netu jsou plné snažilek a těch, co potratily i v pozdějším stádiu těhotenství. Raději jsem to přestala číst, jinak bych se zbláznila.
díky za gratulace :)
slunko
angelwoman
| 7. 9. 2009 10:53
To jsem vůbec nevěděla, že plánuješ mimčo Tak to moc a moc gratuluju, to je paráda! To jsou ale krásné novinky
Já zatím mimčo opravdu neplánuju (2 roky VŠ ještě přede mnou ), ale určitě ho chci a moc se na něj těším a jsem ráda, že moje tělíčko funguje tak, jak má a je čisté bez hormonů a doufám, že až jednu budeme o miminkou usilovat všechno půjde, jak má
Tak ještě jednou moc gratuluju, to je krásná zpráva
:)
slunko
| 7. 9. 2009 09:55
Já přestala brát HA na konci března tuším. I mně přišla mns celkem pravidelně, zpoždění tak od 1 do 6 dnů, což jde. Taky jsem byla ráda, že alespoň menstruace funguje dobře, ale i tak jsem měla obavy, aby fungovala ovulace a další rozmonožovací funkce. No a světe div se, fungují !!!! Jsem ve 3. měsíci těhotenství a bez jakýchkoli větších snad se nám to podařilo skoro hned. Takže mám ze svého těla obrovskou radost, a i přesto, že jsem ho několik let zatěžovala HA, tak se naštěstí vrátilo do normálu a je schopno přirozené reprodukce. Já vím, že těhotenství si tady nikdo z vás nepřeje když uvažujete o jiných formách antikoncepce, jen jsem cthěla poukázat na to, že i po těch hormonálních peripetiích jde otěhotnět celkem dobře :))
Lucajda
angelwoman
| 6. 9. 2009 21:20
Ahojky!
Kontryhel určitě můžu doporučit také, mám z něho, hluchavky a šalvěje namíhanou speciální směs přímo na bolestivou menstruaci a moc mi pomáhá
Tak to jsem ráda, jestli jsem napsala něco, co ti může přidat toho malého červíčka pochybností do hlavy Druh antikoncepce je volba každé ženy a já jsem moc ráda, že už jsem to vyřešila tak, že jsem spokojená já i mé tělo A když se to tak vezme, i můj přítel, ikdyž o něj tu samozřejmě v prvé řadě nejde Pharmatex mi jako ochrana vyhovuje - a hlavně opravdu funguje a mít tělo bez hormonů je moc příjemné Tak třeba k tomu také jednou dojdeš - ono to chce hlavně správný čas - u mě rozhodla víceméně náhoda (zapomenutí koupě HA) a tebe ta správná chvíle ještě čeká
Tygřice
Diva
| 6. 9. 2009 01:55
Zdravím,

praxí Tygřic se zabývám úspěšně již tři roky. Za tu dobu jsem pochopila, že Hsi Lai nepíše v mnoha věcech tak úplně pravdu, mnoho fakt nezmiňuje a mnohými okrášluje. Hlavní problém boomu praktik Tygřic u nás vidím v tom, že přišel právě od tohoto komerčního amerického autora. Měla jsem tu čest spolupracovat s jistou japonskou Tygřicí, žijící ve střední Evropě a pochopila jsem, že hlavním smyslem tohoto kultu není "dosáhnout mládí", "navýšit ***uální sílu" atp. To jsou pouze PROSTŘEDKY k dosáhnutí cíle (ano, evropanky mají hloupý dojem, že když se naučí kumulovat ***uální sílu nebo vysát muže, že jsou velké a skvělé Tygřice a hlavní část práce už tím dávno zvládly), jež je daleko, daleko vyšší. Tímto cílem je bytostné přepodstatnění, transformace bytostných kvalit, přeměna z běžné ženy na ženu vesmírnou, která se, navzdory mnohým západním představám, opravdu velice vzdaluje naší představě o "přitažlivé lidské ženě". Tygřice někdy třetím rokem výcviku dosahují stupňů transformace (ve všech kultech se nedělí na tří roční období), jež je definitivní jak pozitivně, tak negativně. Hsi Lai např. nepíše o učení se absolutní kontroly nad city, pocity, dojmy atd. Transformace těchto kvalit a jejich následné zanikání.

Tygřice totiž byly velmi silně ovlivněny taoismem, ale primárně jsou technikou tantrickou - ne tantrickou v západním smyslu, ale spíš ve smyslu východním. Tantra jako Transformace - to je slovo, které Tygřice vystihuje. Z normální ženy je schopna udělat velice statickou ryze ženskou bytost, která je napojena na všechny generace jejích předchůdkyň (tudíž i moudrosti a znalostí). Je bez spontánních vnitřních pohnutek, emocí, citů. Je naprosto kontrolovaná. Ke vzrušení mužů (příp. žen) používá nastřádané fluidum, nikoliv osobitý šarm, osobnost či emoce.

Než se začnete tygřím technikám více věnovat, upozorňuji, že to není žádné "cvičeníčko" pro normální evropské ženy, jak to Hsi Lai prezentuje. Doporučuji začít tantrou jak ji u nás známe - a potom u ní buď zůstat, nebo jít dál a už se nikdy nevrátit.


Omlouvám se za unavující sdělení, ale snad sdělilo :)
to neni jednoduche
Adik
| 5. 9. 2009 19:29
Ahoj, diky za odpoved
Nevim, zda-li jsi to pročištovani myslela kvuli vlasům, nebo kvůli té menstruaci.
Jinak s těmi vlásky to není tak, že by mi je zničila HA, to snad nejde. Spíš asi byla imunita natolik šokována těmi výkyvy hormonů, že mi naskočila autoimunita proti vlasům a tím to už přešlo jinam.
No jsem opravdu zvědavá, trochu se bojím, co bude... Jinak před HA jsem měla menstruaci asi pul roku pravidelnou (3 mesice diky proveře - znicila tu cystu, a dalsi 3 mesice sama od sebe). Jsem odhodlaná zkusit Wojnarovy bylinky...
adik, angelwoman
n
| 4. 9. 2009 22:54
Adiku, teda, to je drsný co popisuješ. Opravdu jde vidět, jakej špatnej vliv mají umělý hormony na zdraví člověka. Možná že je to u Tebe i podpořeno tím, že si Tvoje tělo ani vlastně nevyzkoušelo nějakou dobu normálně žensky fungovat, o to pro něj asi bylo to "rozpomínání na menstruaci" těžší.
Já beru HA teď přesně 4 roky a ráda bych s ní do roka taky skoncovala - tak se taky dost bojím, jak si to moje tělo "vzpomene", jak se funguje bez hormonů, před tím než jsem začala s HA jsem teda měla 5 let normální menstruaci, i když taky spíš nepravidelnou. Uvidíme....

Proč ale píšu, chci se zeptat, zkoušela jsi nastolit rovnováhu v těle třeba nějakýma čistícíma čajema, máš dostatek vitamínů a minerálů? I když je to pravděpodobně způsobené hormonama a až s HA přestaneš, tak si tělo oddychne, přesto bych se snažila organismus ještě nějak povzbudit vhodnou stravou, bylinkama (např. kontryhelovej čaj je balzám pro ženské orgány, čaj Lapacho odvádí škodliviny, kopřiva čistí krev, atd.), masírovala bych si podbřišek a kříž vhodnejma olejíčkama nebo krémama (já mám vyzkoušenej např. Tymiánový krém apod.). Líp se tak odplaví z těla škodliviny a navíc bylinky a láska ke svému tělu určitě udělají taky svoje Jinak kontryhel a masáže se Ti budou pak zcela jistě hodit při menstruačních bolestech, léta před HA jsem přežívala právě díky kontryheli, protože jsem měla taky vždycky velké bolesti a Ibalgin odmítám. Držím palce ať se dáš dokupy

Jančo, děkuju za podnětnej příspěvek, tahle diskuse mě pokaždý o něco víc popostrčí v přesvědčení, že s tím chci už konečně projednou skončit. Strašně moc bych si přála cítit se ženou se vším všudy, přesně jak popisuješ, a cítím, že ačkoli jsem v tomhle směru udělala za poslední rok obrovskej pokrok, tak HA je překážkou, abych vnímala svou ženskost na 100%. Jojo, a to jsem si zase před třema dny koupila hormonální náplasti na tři měsíce... Tak jsem Ti jen chtěla poděkovat, žes mi zase o trochu otevřela oči a dala podnět k přemýšlení.
uz se tesim
Adik
| 4. 9. 2009 20:43
Však já už se moc těším, až si to taky "užiju". Jen se trochu bojím toho, že zase budu prožívat bolestivé období každý měsíc Ale nikdy jsem nebrala brufeny a další podobné, když člověk ví, že to je "dobrá" bolest, hned je mu lépe. Tak jsem sama zvědavá. Doufám, že to aspoň poznám, kdy se to blíží ale pravidelný cyklus rozhodně nečekám. Mamka ho měla taky vždycky nepravidelně, nikdy se jí neupravil, rozmezí 24-36 dní, normálka. Tak zase někde vyštrachám ty čípky (bavily jste se tady o nich) a přítele zaúkoluju do kondomů a bude. Tak si musíme hlavně pořádně užít poslední plato tabletek
Adik - HA, menstruace a mé pocity
angelwoman
| 4. 9. 2009 16:54
Jsem smutná z toho, co si my ženy dovolíme se svým tělem dělat a jakou v paseku v něm dobrovolně uděláme
To co jsi udělala s HA, jejím vysazením a několika vyvolávačkami prostě muselo tělu ublížit a ani se nedivím, že se takto bránilo...
Já mám štěstí, že mi menstruace po vysazení HA přišla přesně takřka na den a i od té doby chodí přesně. A už se k ní prostě vrátit nechci. Narozdíl při braní HA prožívám na plno celý měsíční cyklus - cítím, kdy mám ovulaci a opravdu šílenou chuť na *** , cítím, kdy příchází ta melancholičtější nálada, apod. Nese to sebou i jistá úskalí, ale je to tak krásné cítit se opravdu jako žena a prožívat naplno všechny ty pocity...o větší a mnohem živelnější chuti k ***u ani nemluvě...
Je to zvláštní, když si to vezmeš, že - jak píšeš - jsi snad nikdy měla pořádnou a pravidelnou menstruaci tak, jak to má být - to myslím není dobře
Co se týče celého měsíčního cyklu zjistila jsem od té doby, co neberu HA spoustu zajímavých věcí... Připadám si prostě mnohem víc žensky, více prožívám to, co se děje v mém těle, rozumím tomu, souzním s tím Mnohem více chápu své nálady - ať už euforické nebo melancholické, když týden před menstruací přijde nálada, kdy mám chuť se jen mazlit s přítelem, být v klidu a potřebuji pocit bezpečí, rozumím tomu a nebráním se Stejně tak, když 5. den po menstruaci přijde velká chuť na milování, vím proč tomu tak je a je to moc příjemné. Je zkrátka fajn být se svým tělem za jedno
Tak snad tě ty zdravotní problémy přejdou a všechno bude v pořádku
pozor na vysazovani
Adik
| 3. 9. 2009 18:49
Ahojky, tak jsem si za dvě hodiny prečetla celé téma
V prvé řadě bych chtěla upozornit na věc, kterou jsem za uplynulý rom zjistila - netlačte do sebe léky, když nemusíte. Nemyslím jen HA, cokoliv. Ať už máte sebe otravnější a nepříjemnější problémm, pokud se to aspoň trochu dá odmítněte tabletky...
V 15ti jsem začala chodit s přítelem, krátce před tím jsem dostala poprvé menstuaci. Chodili jsme spolu asi rok, během kterého jsem zjistila, že mám malou cystu na vaječníku, tu odstranily hormony, takže jsem menstruaci ani pravidelnou mít nemohla. Když jsme asi za rok měli s přítelem první ***, už jsem brala antikoncepci. Takže ji beru vlastně od 16ti let a nikdy před tím jsem neměla menstruaci pravidelně nebo nějak pořádně.
Minulý rok v dubnu jsem si říkala, že ji vysadím. Chuť na *** byla pořád menší, taky jsem doufala, že zhubnu, protože s ní to nešlo. Jenže já blbec jsem měla jasný plán: duben, květen, červen "čistá", na prázdniny zase HA.
Vysadila jsem ji, cítila jsem se možná trochu lépe, ale jinak žádné změny. Jenže jsem to nedostala. Zděšená jsem šla na gyndu, kde do mě píchla vyvolávačku a vysvětlila, že jsem to možná klidně měla, ale že bych stejně nekrvácela, protože kvůli HA bývá stěna dělohy tak tenká, že se ani nemá co odtrhávat.
Dostala jsem to do týdne.
A za měsíc jsem já blbá zase šla na gyndu, že to zas nemám. Doktorka se s tím nepárala, a píchla mi zase jednu včelku do zadku Opět jsem to dostala hned.
Jenže se všechno opakovalo (moje mamka to po vysazení HA nedostala 4 měsíce a pak to naskočilo!!!) a já šla opět na gyndu. Tentokrát už byl červen, takže jsem si vzala rovnou antikoncepci.
Doteď nevím, jestli to bylo JEN tím, že jsem vlastně 2x za sebou dostala obrovskou dávku hormonů a tělo si totálně zmátla... ale uprostřed prázdnin mi začly vypadávat vlasy... Do 4 měsíců jsem neměla ani vlásek, stejně tak jako žádný jiný chloupek na těle, vč. občí a řas. Endokrynolog byl 100% přesvědčený, že za to můžou ty čachry s HA, že se imunita zbláznila a nastartovala se proti vlastnímu tělu.
Je tomu rok a měsíc, pokud dobře počítám, stav se nijak nezměnil.
Nechci odbočovat od tématu Jen upozorňuju. Nicméně taky teď dojídám poslední platíčko Už se moc těším na čisté tělíčko, co já vím, třeba se stane zázrak a vlásky narostou. Ale dělám to kvůli všem dalším věcem, chci vědět, jestli se zvětší chuť na *** a jestli se budu cítit fajn. Tohle byly poslední "poklidné" prázdniny, kdy jsem si to mohla šoupnout, kam jsem chtěla Máte někdo zkušenosti s tím, že byste to po vysazení tak jako já dlouho nedostaly, nešly byste na vyvolávačku a kdy se vám to pak vrátilo do normálu?
Dík moc, a nebuďte vystrašené, třeba ta potvůrka reagovala takhle hloupě jen se mnou...
ax
angelwoman
| 4. 6. 2009 14:16
No jo, tak ono to je o důvěře Uvedu příklad, můj brácha má novou přítelkyni, která začla brát když spolu začli chodit opět HA, ale on chce používat i kondom - ikdyž to zní možný hnusně - nevěří jí tolik..bojí se, že může HA kdykoli vysadit a důsledek známe všichni....a oni už na dítě mají věk (je jim 27) a chlap po pár týdnech nemůže vědět, co se ženě honí hlavou.....

Ale já jsem s přítelem skoro 5 let naprosto se důvěřujem, nikdy bych nevysadila HA nebo se nijak nechránila, aniž bych mu o tom neřekla. V tomhle se musím zastat mužů, že to je docela diskriminace - že k tomu dítěti někdy můžou přijít, i když si myslí, že se jejich přítelkyně/žena chrání...a pak se lehce řekne - já jsem si tabletku zapomněla vzít nebo že to selhalo Takže ono je to někdy trochu těžší s tou důvěrou, na kom je ta zodpovědnost, apod. No, ale to jen tak na okraj

Však jasně, tady nikdo nikomu nic nenutí, pokud jsi s HA spokojená, tak ji užívej dál. Jo, tak my třeba spolu zatím nebydlíme, takže taky nemůžeme "kdykoli chceme" , takže mi Pharmatex cenově vyhovuje
angelwoman
ax
| 4. 6. 2009 12:52
Pokračování diskuze "vysazení antikoncepce"

Myslela jsem to obecně, že chlapi jsou na sebe opatrnější a hormony by nebrali (ten tvůj je vyjímka), ale já sama bych rozhodně nechtěla spoléhat na to, zda on si vzpomene vzít prášek ...

Já beru HA Belara - na 3 měsíce stojí sedm stovek, což mi přijde hodně, ale příště si chci nechat napsat něco jiného, moc mi nevyhovuje. Pharmatex mi přijde docela drahý, myslím, že jedno balení by mám teď v létě na měsíc nestačilo, možná ale přes školní rok, kdy se vidíme jen o víkendech.

Tak nevím, i přes všechny zápory mi přijde HA jako nejmenší, nejpohodlnější a nejspolehlivější zlo.
Lulu
angelwoman
| 4. 6. 2009 12:14
Tak to je super, že mesntruace přišla sama od sebe

Lulu, já Pharmatex používám - pouze Pharmatex, bez kondomu. Používám globule - takže ji jen vytáhneš z obalu, zandáš a za 5 min můžete No, nějak extra to nevoní, ale to kondom taky ne Nic nevytéká, nedráždí. Jako přijde mi to úplně v pohodě, neřeš to tak Jako ten čípek si buď zavedu před tím, než přítel přijde a vím, že něco bude - po zavedení působí 4 hodiny nebo to uděláme jako součást předehry, přítel se toho moc ráda ujímá

Mně to přijde právě hrozně pohodlné...nemusím baštit žádné hormony, ale použít ochranu opravdu jen tehdy, když chceme - buď si to zavedu předem nebo během předehry a nemám vůbec žádný problém Vyhovuje nám to

Nejdřív jsme to zkoušeli i s kondomem, pak Pharmatex a přerušovaná soulož a teď už to jen Pharmatex - na několika menstruacích jsem si ověřila, že to funguje jak má

Jinak pokud chceš mít ještě větší jistotu, tak třeba můžete ze začátku kombinovat Pharmatex a přerušovanou soulož, ale my už to neděláme, Pharmatex se nám osvědčil a věřím mu

Fakt jsem ráda, že jsem ho objevila K HA už se vrátit nechci. Jinak taky to vychází cenově líp - tedy alespoň pro mě, já jsem měla HA za 300,- na měsíc.
změny
Lulu89
| 4. 6. 2009 11:57
Ahoj holky, tak jsem to už našla.. nějak jsem hledala pod prvním slovem antikoncepce nebo vysazení. tak tady zkopíruju můj příspěvek.

Ahojky,

vím, že se tady už tohle téma probíralo, ale nějak jsem tu diskuzi nemohla najít..

Rozhodla
jsem se na měsíc vysadit antikoncepci, protože jsem zjistila, že už
nemám další platičko a tak jsem si řekla, že taky vyzkouším, co to se
mnou udělá, jak tady někde psala angelwoman. Naprosto stejná situace..a opravdu, samé příznivé změny..

Zhubla
jsem asi 3 nebo 4 kila, přestože jím úplně stejně, zmizela mi
celulitida a cítím se nějak lépe..(možná je to psychické - úbytek na váze, pocit, že tělo funguje lépe..) Bála jsem se , že
nedostanu menstruaci a už jsem chtěla jít ke gynekologovi, protože už
je to skoro dva měsíce.. ale nakonec se dneska dostavila, takže jsem
opravdu ráda, že se s tím tělo už vyrovnalo a menstruace přišla sama od
sebe. Pleť se mi taky nezhoršila a mám pocit, že menstruační bolesti
jsou ještě o něco slabší, stejně tak i menstruace.

Po tomhle všem se mi vůbec nechce znovu hormony brát..
na druhou stranu si nedovedu představit, že bychom se pokaždé milovali s kondomem, je to taková pláštěnka
navíc
máme s milováním trošku potíže a bojím se, že s tím kondomem nám to
půjde hůř.. přece jen přítel říká, že ho to občas trošku stahuje a mě
to taky trošku dráždí..prostě to není ono.. už tak mám pocit, že to
úplně nesedí a ten kondom to ještě zhoršuje.. možná je to v psychice..

Četla jsem tady o tom pharmatexu ,
ale mám pocit, že to stejně nemůže být ono si tam něco stříkat.. nemá
to nějaký zápach? nedráží to? přece jen to musí být agresivní
látka, když hubí spermie... a navíc se to asi ještě musí kombinovat s
kondomem.. když si to představuju, tak mi to připadá jako líbání přes
sáček ještě s ústním sprejem..

nechci už se k hormonům vracet..
ale při těch našich problémech mi to přijde hrozné se ještě milovat
přes kondom a s nějakými vaginálními globulemi nebo sprejem.. je to
složité.. "

Teď jsem si jedním dechem přečetla celou diskuzi..a asi ten pharmatex zkusím.. ale stejně se bojím, že to není účinné bez kondomu.. a takhle dohromady mi to přijde,že veškeré vzrušení musí zmizet, než si přítel navlíkne pláštěnku a já zavedu ten čípek.. uvidím, vyzkoušíme to.

Ale cítím to úplně stejně, už se k těm hormonům nechci vracet, mám své tělo ráda..na druhou stranu si to moc nedovedu představit pořád s kondomem nebo s těmi čípky.. už to nikdy nebude tak pohodlné.. asi je to otázka priorit..
HA
angelwoman
| 14. 5. 2009 13:24
Já mám teda 22 a myslím, že ochranu potřebuju mnohem víc, než ty Ale teď vážně. Já používám Pharmatex (globule) a zcela mi vyhovují. Zavede se 5 min před ***em, skoro nevytéká. Jsem ráda, že nemusím každý den baštit hormony, ale použít ochranu opravdu tehdy, když ji potřebuju. Ale ty píšeš, že ti čípky a krémy nevyhovují, takže to asi není nic pro tebe. Já bych to tělíska osobně nikdy nešla, je to pro mě příliš invazivní řešení. Ale třeba tu bude mít někdo zkušenost
HA
W1Svetluska
| 13. 5. 2009 17:18
Zdravím všechny .Také jsem vlastní chybou vysadila HA.Ale teď jsem dokonce ráda.Brala jsem ji už opravdu dost dlouho a musím říci že se cítím mnohem líp.No jo ale jak se chránit dál?Píšete tu o jiných možnostech ale já se teď musím rozhodnou jestli si dát zavést tělísko MIRENA.Nejsem nejmladší (43)a tak ochranu potřebuju.Co kdyby. Ale náplast, čípky nebo krém by mi nevyhovovali.Máte někdo s tělískem MIRENA zkušenost?
:)
slunko
| 16. 4. 2009 10:40
Máš pravdu :)
slunko
angelwoman
| 16. 4. 2009 10:35
No, Pharmatex je stejně spolehlivý jako kondom, tak jaképak copak A když dělám všechno, jak se má (nepoužiju předtím mýdlo, nemyju se potom uvnitř, atd.) nemělo by se nic stát. Já tomu věřím a vyhovuje nám to Ale samozřejmě to je na každém člověku.
A P.S. Nic není 100%

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video