Hysterektomie - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Hysterektomie

Diskuze

hye
Bibina
| 17. 8. 2007 15:45
Ahoj všechny hysterektožky, chci se jen ohlásit.Jsem po operaci dva měsíce a kousek a musím říct, že už dávno o ničem nevím.Jenom ty dvě čárky na podbřišku připomínají nějaký zákrok.Cítím se dobře,*** si užívám skoro líp než před operací, prostě pohoda.
hysterektomie
Dzejn
| 4. 8. 2007 22:54
Ahoj všechny, je mi celkem líto, že jsem tuhle skvělou diskusi objevila až teď. Ale jsem ráda, že vůbec. V pondělí 6.8. nastupuji do nemocnice, kde prodělám poslední 2 vyšetření a ve středu se rozhodne kdy se na to půjde. Diagnózu (rakovina děložního čípku) vím teprve od 23.7. a celkem se divím, jak rychle všechna vyšetření proběhla. Doktoři mají asi zábrany, protože jsem mladá 37 letá, dosud bezdětná a svobodná.a zkoumají zda by to nešlo i jinak. Ale já v tom mám jasno. Radši zdravá než... měla bych jeden dotaz. Sice nevím jestli si případnou odpověď ještě přečtu,ale zkusím to . V "poučení o operaci", které budu asi podepisovat (ztáhla jsem si ho z internetu) je uvedeno, že operace se bude provádět řezem od pupíku dolů. Všechny moje starší kamarádky, které operaci prodělali, mají jizvu podél v podbřišku. A já ji chci taky. Jinak je má kariéra břišní tanečnice vážně ohrožena . A tak se chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s "výberem" řezu. Budou mi brát i lymfatické uzliny a tak nevím, jesti to půjde. Je ovšem pravda, že zatím nevím jak mi to budou dělat doopravdy. Jak jsem se dočetla, jsou 3 nebo 4 metody. Ale radši být připravená na vše, žejo? Tak díky za odpověď. Džejn
Naomi
Janule
| 2. 8. 2007 21:11
jak uz jsem tady psala,i ja jsem mela bolesti v podbrisku po operaci,mela jsem pocit,jako,bych mela zanet moc.mechyre.Trvalo to asi kolem 2tydnu a samo to preslo. Taky tady psala jedna pisatelka(nepamatuji si jmeno),ze tyto problemy mela a preslo ji to taky samo.
Tak tyto potize jsou asi caste a vyresi se sami.
Drzim tobe i vsem ostatnim palce.
Ahojky Jana
bolesti podbříšku při močení po op.
naomi
| 2. 8. 2007 14:56
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli měl někdo z vás problémy po op. s močením......děkuji za odpovědi.......pa
návrat z nem. po operaci
naomi
| 2. 8. 2007 14:50
Ahojky holky, tak už jsem zpátky z nemocnice.Musím říct, že to bylo opravdu náročné, hlavně po probuzení z narkózy....operovali mne 26.7. a propustili mne v pondělí 30.7., jen mi doktor řekl, že se mám šetřit, ale co můžu a nemůžu, tak o tom mi nic neřekl.V pondělí jdu ke svému gyn. co mne op. a ten mi konečně něco řekne.......vás co čeká tato operace a vám které už to máte za sebou držím palečky......papa
naomi
Lindule
| 25. 7. 2007 07:57
psala jsem ti zprávičku, tak doufám, že došla. Držím palce a dej o sobě vědět.
operace
naomi
| 24. 7. 2007 15:10
Ahoj holky, tak už ve čtvrtek nastupuji do nemocnice a asi odpoledne mne budou operovat-totální laparoskopická hysterektomie snad s ponecháním vaječníků.Jsem moc ráda, že jsem natrefila na tyto stránky a mohla jsem se informovat o tomto zákroku.Všem moc děkuji za rady.....už ať to mám za sebou.....jsou to nervy a snad to pomůže...musíííí.....ozvu se až to budu mít za sebou a budu doma.....pa
hysteroektomie-lázně
xanada
| 22. 7. 2007 00:07
Byla jsem po operaci v lázních v Klimkovicích-byly to moje nejhezčí lázně.Je ovšem pravda,že jsem měla po operaci komplikace-krevní sraženiny v dutině břišní a přesto doktorka z VŽP prý volala mému lékaři,zda je to nutné.

.
Pro Nelinku
Elza
| 21. 7. 2007 14:23
Ahoj Neli,
šíleně moc se omlouvám, ale jak jde člověk do práce, tak na nic ostatního nemá čas. Tedy myslí si, že nemá čas. Pořád jsem na tebe myslela že musím napsat, ale vždycky bylo něco přednostnějšího.
Teď to napravím. Od 1. června jsem v práci, teď je to budou skoro 2 měsíce, a cítím se v pohodě. Výslek dopadly dobře, taky vnitřně už je to zahojeno, takže už mám normální režim. Dělám všechno, jenom zvedání těžkých věcí mi dělá problém, tak je prostě nezvedám, však se vždycky někdo najde kdo pomůže. Jinak chodím plavat, na kole jezdím jenom kratší úseky, když jedu dýl bolí mě potom břicho. Cítím se stejně jako před operací, kdo to neví, nic nepozná.
Doufám že u tebe je to taky všechno v pořádku, že sis doma odpočinula. Teď je doma dovolenných, tak si zase odpočineš, hlavně na dovolené nemusíš řešit kdy to dostaneš, to je myslím malý bonus navíc.
Měj se fajn, přeji pěknou dovolenou a slibuji že se ozvu brzy.
Elzina
Hysterektomie
anonym
| 19. 7. 2007 12:36
Všechny Vás zdravím,

před osmi lety jsem porodila zdravého a krásného syna. Bohužel ale při tzv. samavolném "porození" placenty se zjistilo, že mám placentu přirostlou k děloze, protože mi ji praktikantka tahala asi více, než se má....nevím. Ale to už jsem začala omdlévat z velké ztráty krve. A pak už to jelo, ihned na operační sál a po cca tříhodinové operaci, kde jsem málem umřela (dále to nechci rozepisovat, protože mi to nedělá dobře), mě převezli na ARO. Když jsem se vzbudila kolem půlnoci, nevěděla jsem, která bije. Postupem času jsem se vše dozvídala a řekli mi, že mi museli udělat hysterektomii dělohy, aby mi mohli zachránit život, protože jsem moc krvácela.
Byla jsem v tzv. šoku a syn, což dodnes vůbec nechápu, mě vůbec nezajímal. Až mě za dva dny převezli na pooperační, tak jsem mojeho syna viděla a pak už jsem na nic jiného nemyslela.

Domů nás pustili za 10 dní.
Vše bylo ok, jen mi to vše časem docházelo a dlouho mi bývalo z toho všeho na nic. Je taky pravda, že jsem vyhledala pomoc odborníků a časem se všechny rány zahojují. Bylo mi totiž 20 let, když jsem porodila a bylo to mé první dítě.
Jsme za svůj život a za něj vděčná, protože někdo nemůže mít děti vůbec a já mám to štěstí, že mám alespoň jej.
Je to moje všechno na světě.


Co se týká ženskosti, připadám si pořád jako ženská.
A hormony? Je to spíše o psychice.

Mějte se všichni moc krásně a lidem jako jsou já přeji hodně klidných nervů a pohodu.

R.
inkontinence
Bibina
| 16. 7. 2007 14:42
Díky Jano, uklidnila jsi mě.Zdá se mi, že je to trochu lepší, snad to opravdu odezní.
Bibino
Janule
| 10. 7. 2007 15:21
Ahoj ,Taky jsem mela dobry mesic po operaci pocit,ze mam zanet moc.mechyre,porad jsem mela pocit ze musim a pobolivalo me v podbrisku.Ale samo to preslo.Ale me doktor na nic takoveho po operaci neupozornoval,jenom,abych si dala pozor na prochladnuti.Jsou to sice trosku jine"potize"nez mas ty,ale asi to obcas byva.Doufam,ze je to prechodne a prejde te to brzo.Zdravim Jana
inkontinenční příznaky
Bibina
| 9. 7. 2007 09:18
Ahoj, chci se zeptat, jestli máte některá po operaci problémy s inkontinencí.Nevím, jestli jsem si to nevsugerovala, doktorka mi po operaci řekla,abych nic moc nedělala,že by mi mohl klesnout močový měchýř,který se už nemůže opírat o dělohu.Poslechla jsem ji, ale stejně se mi teď dost často stane,že po kýchnutí nebo zakašlání si trochu "ucvrnknu" do kalhotek.Radši pořád nosím slipovku, ale stejně...
Hye
Janule
| 5. 7. 2007 11:06
Ahoj ,Nesetkala jsem se jeste s tim,ze by po hye jela nektera do lazni.Ale pokud to lekarka navrhla,tak asi jo.Lecba by byla nejspis stejna jako po slepaku.

Konecne jsem se setkala s nekym,kdo byl v nemocnici po hye taky 10dni.Vsechny tady psaly,ze sli domu snad 4-5den.Jenom me vubec mistni umrtveni doktori vubec nenabidly,rovnou narkozu celkovou.


Neli,jsem rada,ze uz je ti dobre.*** si uzij,pamatuju si,zé poprve po operaci to bylo super,vubec nic nebolelo,lepsi jak pred tim.

vsechny zdravim.Jana
HYE
Nela
| 3. 7. 2007 15:39
Ahojky Janule,

mám sedavé zaměstnání,takže to v pohodě jde.Ve středu to bude pět týdnů a už se cítím docela fit,ta únava už taky mizí.Doktor mi říkal,ža už se můžu i koupat,posilovat břicho a dokonce povolil i ***. .Měj se.Nela.

A všem,které to ještě čeká:ničeho se nebojte, to čekání je fakt podstatně horší než realita.Bolesti v podstatě nejsou,jen asi měsíc ta velká únava...Držte se.
hysterektomie a lázně
rykiels
| 3. 7. 2007 11:18
Gynekoložka mi říkala, že kdybych chtěla, tak bych mohla eventuelně po hysterektomii jet do lázní. Zajímalo by mě, jestli jste tam potom to zákroku některá byla a co od toho mohu očekávat.
hysterektomie
Irin63
| 2. 7. 2007 15:40
Ahoj děvčata,já jsem byla na hysterektomii 13.6.Děsně jsem se toho bála a byla jsem příjemně překvapená,že moje obavy byly zbytečné.Operaci mi dělali vaginálně a nechala jsem si píchnout epidurál,i když ještě při nástupu do nemocnice jsem tvrdila,že chci celkovou narkózu.Takže epidurál mi nechali v zádech píchnutý do 17.6. a 2x jsem si nechala aplikovat lék proti bolesti,ale spíš ze strachu z bolesti než že by to bylo nutné.Nejhorší ze všeho byl ten strach z neznáma.V nemocnici jsem byla 10 dní a teď,když jsem doma,tak už jenom dávám pozor,abych nic těžkého nezvedala.Vycházky mám celodenní,takže ven můžu jít kdy chci,ale pravda je,že stačí krátká procházka a jsem unavená.Ale to chce čas.Dobře se mi to radí,když už to mám za sebou,ale fakt se nebojte!!!!
naomi
Bibina
| 30. 6. 2007 13:16
Hadičku u páteře jsem neměla,aspoň o ní nevím.Hormony neberu, ale jsem po operaci docela krátce, možná se mi je bude gynekolog snažit vnutit.Z postele jsem vstala asi v pátek (ve čtvrtek operace),max. v sobotu,už nevím.
ahojky
naomi
| 29. 6. 2007 09:29
Děkuji Bibino, že jsis udělala čas a napsala mi, jak to u tebe probíhalo.Vždy ocením jakékoliv rady, zkušenosti......a pomůže mi to, protože mám z toho strach.Jen jsem se chtěla zeptat jestli jsi měla hadičku i v páteři u míchy, něco takového mi říkal gynekolog, že bych měla mít a za jak dlouho jsi vstávala z postele.Bereš nějaké léky (hormony), nebo to není potřeba.Mne by snad taky měly vaječníky zůstat, vím jen, že když už nemáš i vaj., tak se berou hormony, ale u tohodle si nejsem jistá.Děkuji a měj se hezky.
Ahoj
Janule
| 29. 6. 2007 08:54
Neli,Co delas za praci,ze uz tak brzo chodis do prace?To teda koukam. Ja jsem na te prohlidce nebyla,preslo to.Zati pa Jana
naomi
Bibina
| 29. 6. 2007 08:39
Ahoj Naomi,
zdá se,že v poslední době zde brouzdám sama, ale snad se mi podaří tě uklidnit.Prodělala jsem hysterektomii laparoskopicky bez odstranění vaječníků.Nastoupila jsem 6.6.,operace 7.6., domů mě pustili 11.6. Byla jsem úplně bez potíží(až na ten pupík,jak jsem psala minule) - žádné bolesti, žádný výtok.Operovali mě hned ráno,nevím,jak dlouho.Nejnepříjemnější byl den strávený na pooperačním pokoji.Pořád jsem sice poklimbávala, ale bála jsem se, co přijde teď, kdy něco začne bolet,jestli se nezamotám do některé z hadiček...Nestalo se naštěstí nic, jen to na pokoji bylo strašně hektické a pořádně jsem se nevyspala, a to ani v noci.To byl asi největší zádrhel tady.Druhý den mě převezli na normální pokoj,měla jsem objednaný nadstandard,takže jsme tam byly jen dvě.Myslím, že to za to stálo.Bolel mě krk (nevím,jestli mi do něj při operaci něco strkali) a taky mě trochu trápily větry (při operaci nafouknou břicho plynem a ten pak dělá trochu problémy). To bylo asi všechno.Potom tedy bylo dost nepříjemné vyndavání drenu, ale to byla chvilička.
Dnes jsem v pohodě (snad to nezakřiknu).Doma hodně odpočívám, nic těžkého nezvedám, denně si dám "šlofíčka" po obědě.Sice musím vařit apod., ale to je v pohodě.Prádlo mi z pračky k sušáku odnese někdo z rodiny,žehlení není tak náročné....
Snad jsem ti trochu pomohla, jeslti budeš potřebovat, napiš.
laparoskopická hysterektomie
naomi
| 27. 6. 2007 19:45
Ahojky všem, taky bych se ráda připojila a prosila o nějaké informace.Dnes jsem byla u gyn., který mne objednal na operaci-hysterektomii, jestli jste některá podstoupila hys. laparoskopicky, tak bych potřebovala vědět jak jste se cítili potom, jak dlouho jste asi byli v nemocnici a jestli užíváte nějaké léky (hormony) i když vám ponechali vaječníky.Mne říkal doktor, že by oper. měla trvat asi 2 hod.Nástup mám 26.7. a už teď se bojím.Vyhrknul na mne toho strašně moc, jak by měla operace probíhat, jaké mohou být komplikace, ale taky by mne zajímalo jak dlouho musím být v klidu a co všechno mohu a nemohu.Děkuji moc všem co mi písnou.
hysterektomie
Bibina
| 25. 6. 2007 09:48
Ahoj holky
jsem hrozně ráda, že jsem našla tuto diskuzi ještě před nástupem do nemocnice (6.6.) a věděla tím pádem, co potom nemám dělat.
Po operaci jsem neměla téměř žádné bolesti, byla jsem dost brzy bez injekcí proti bolestem, až mi bylo podezřelé, že by to šlo tak hladce. Nakonec se přece jen komplikace vyskytla - z pupeční jizvy začal vytékat jakýsi sekret, takže jsem už z domova musela dojíždět na čištění a vymývání jizvy.Bylo to opravdu nepříjemné.Dnes jsem konečně dobrala antibiotika a dá se říct, že je vše v pořádku. Kůže okolo pupíku mě ale pořád dost svědí, nevím, jestli to je normální po téhle operaci , nebo to souvisí s mým zánětem. Měla jste některá podobný problém?
Jinak ještě k úvodu. Od lékařů jsem se nedozvěděla moc informací, co bych po operaci měla a neměla dělat.Fráze "Klidový režim" je docela obecná, takže jsem opravdu šťastná, že jsem tuhle diskusi našla.Nic nezvedám, nechávám se obskakovat, ale už mě to moc nebaví.
hye
Nela
| 22. 6. 2007 14:10
Ahojda janule,

vycházky už mám a chodím už každý den na 4 hodinky do práce.Už je mi docela fajn,jen jsem večer vždycky dost unavená......,ale doktor říkal,že to je velký zásah deo organismu a že to je normální...Dnes je to teprve 23 dní...
Je mi líto,že máš bolístku,ale Ty jsi přeci už dlouhu po operaci,to by s tím snad souviset nemělo,ale k doktorovi si určitě dojdi,jeden nikdy neví...... Nela
Ahojky
Janule
| 22. 6. 2007 11:19
Neli,tak co,jak je?uz mas vychazky,nebo uz chodis do prace? Hojis se dobre?

Berulko. Uz se rozhodla?Snad ti pomohly i nase prispevky tady.Jak tu vsechny pisou-2deti mas,neriskuj svoje zdravi nebo zivot.
Drzim palce.

Me uz par dni poboliva v podbrisku,kdyz si ho zmacknu,pri ***u a pri zatlaceni na stolici,jednou me to bolelo az do zad.Asi se v pondeli vydam na prohlidku.Snad to nic nebude a s prodelanou operaci to souviset nebude.
hye
Nela
| 17. 6. 2007 17:02
Ahoj Elzo ,


tak jak jsi dopadla ve středu u doktora?Snad je vše v pořádku......?Nela
Neli
Janule
| 13. 6. 2007 11:18
Byla jsem v dobe operace na materske(Jarouskovi byly 3roky),takze do prace jsem nechodila,ale doktor pri propousteni z nemocnice rekl, doba 6-8tydnu na doleceni.Jsem uplne v soku,kdyz ctu,ze jsou zensky po 14ti dnech v praci. To jsem asi jenom ja byla v nemocnici 10dni.
Tak vyuzij tu dobu volna,kdy se muzes"valet" ,kolikrat se ti to naskytne?
Zatim pa Jana
hye
anonym
| 13. 6. 2007 10:37
Ahoj Berulko,

určitě souhlasím s Andreou a IK.Zajdi si ještě za jiným doktorem a jestli Ti to potvrdí,tak neváhej.S Tvojí rodinnou anamnézou když už máš dvě děti bych to asi podstoupila.Jsem dnes přesně 14 dní po operaci a cítím se docela dobře,z operace jsem taky měla strach,ale je to lepší než čekáš.Jsi ještě mladá,u Tebe bude mít rekonvalescence rychlý průběh a jak píšeš máš hodného manžela.......... .......Držím palce a napiš.Nela
díky za podporu
anonym
| 13. 6. 2007 10:32
Ahojky všem,hlavně Janči,Andree a IK.
Děkuju vám moc za podporu.Je to krásné,když máte někoho,s kým o tom všem můžete mluvit.Vím,že každý po operaci je na tom jinak,někdo líp,jiný hůř,ale už je to tak dáno.Já jsem normálně docela silná,ale takováto zpráva skolí i siláka.
Rozhodnutí ,jestli ještě miminko ano nebo ne už neřeším,po Viki jsme řekli dost,ale po zprávě,že už nebude moct se otázka naskytne.Zvláště po tom,kdy vám doktor chce ulehčit rozhodnutí a začne se po otázce "plánujete ještě mimčo?" a odpovědi "ne",s lehčím humorem ptát "a co když si najdete někoho mladšího?" A po mé odpovědi,že to nehrozí a kdyby jednou opustil on mě,už nikoho nechci,řekne,"tak jo,tak se rozhodnětě,kdy".
Ted se musím smát,mala mi sedí na stole vedle počítače a nakukuje na obrazovku.Jako by rozuměla tomu,co píšu.Mazel jeden.
Tak jo,ještě jednou moc díky a mějte se moc hezky,zase někdy "tady".Ahoj

Zdraví Berule
HYE
anonym
| 13. 6. 2007 10:00
Ahoj Pavko,

díky za zprávičku o vycházkách,ráda bych na dvě hoďky do práce,ale nevěděla jsem jak na to.Pokusím se s doktorem domluvit taky na vycházkách....Nela

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video