Antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

lekarny
zuzu
| 17. 10. 2007 19:53
urcite se vyplati hledat...v kazdem meste je podle me,,nejlevnejsi,, lekarna a drzi si svoje jmeno..kazdopadne je to jako s potravinama, taky cena vsude jina, proste byznys nooo .
Minerva
Snoopynka
| 17. 10. 2007 16:46
Taky jsem si jednoho času ze srandy říkala,že je tak levná proto,že už prošla a neúčinkuje... Nevím no, je to dost dané lékárnou, ta si určuje výši poplatku..Vyplatí se asi hledat
to snoopynka
Pilotka007
| 17. 10. 2007 16:15
Třeba ji zlevnili protože byla prošlá

Ale teď vážně, je to dost zvláštní. Takhle náš okrádat! Je pravda že jsem viděla přehled v MF Dnes a u nějakých léků byl rozdíl i přes 100 Kč!!!
Hmmm
Pilotka007
| 17. 10. 2007 16:10
Hmmm.Myslím že je to jedna z nejlevnějších.Ale jsou i levnější.
To je bordel v cenách co?
minerva
zuzu
| 17. 10. 2007 11:16
ja mam obejity cely nase mesto, lekarny myslim a Minervu kupuji taky za 399, takze to je ais ted nejaka ,,ustalena,, cena..ale pamatuji i levnejsi doby.ale porad to mylsim jeste jd,e ze je to jedna z lacinejsich, ne?
Minerva
Snoopynka
| 17. 10. 2007 08:45
Tak já mám s Minervou určité cenové zkušenostiKdyž mi ji doktor předepsal, tak stávala v naší lékárně 499,- a on mi ji nabídl za 450,-...Poté jsem zjistila,že v lékárně ve vedlejším městě,kde jsem měla přítele stojí 340,- a po nějakém čase si slevnili na 320,- - což už je docela nízká cena...Teď jsem v Praze a kupuju ji za 380-399,-, jak kdy...Tak opravdu nevím no
Smajlinka
angelwoman
| 16. 10. 2007 20:31
Účinek by to snížit nemělo.
Minerva
Pilotka007
| 16. 10. 2007 18:04
Minerva za 450?? Já ji kupuju za 399.50 !!!
účinek
Lucka01
| 16. 10. 2007 16:00
Ahojky, mám takový dotaz, pokud dojde v 7-denní pauze, kdy neužívám tabletky, k zvracení, průjmu atd. může to snížit účinnek antikoncepce do toho dalšího měsíce? Omlouvám se za hloupý dotaz Děkuju
cena Minervy
Moncas
| 10. 10. 2007 19:08
Koukám, že kupujete Minervu celkem draho. Dávám za trojbalení na čtvrt roku necelých 450Kč. Jinak potíže s ní nemám. Beru ji již několik let. Navázala jsem na Diane 35. Akorát o očekáváné zlepšení pleti se nedostavilo. Asi bude jiného původu
Jak se to vezme
Miky
| 9. 10. 2007 22:53
Nevím kolik je tam dětí a tak, jestli v tom není i věk apod...ale nechci. Jo, asi to tak vyznělo, ale nemyslela jsem to tak naplno. Nemít potíže s penězi, klidně bych šla do kluka jednou se to třeba změní. Nebo si vemte, že se rozvedu a nový partner bude chtít dítě a já budu třeba neplodná, nevím, nešla bych do takového zákroku. Ano, jde to prý zrušit, ale nemusí už vše fungovat, jak má a vajíčka do úschovy? To něco stojí. Nic, beru tento hovor jako hypotézy a tak.....je to všechno o tom. Hormonku jsem brát přestala. Nevyšly mi peníze. Takže si nebudu zanášet tělo a budu muset řešit jiný způsob ochrany. Hojky.
Miky
Kloa
| 9. 10. 2007 13:46
Miky, mě to jen tak napadlo, protože co vím, tak je tam myslím podmínka min. 3 dětí, tak jsem si řekla, že tohle splňuješ. Vím, že je to zásadní rozhodnutí, ale vyznělo to tak, že určitě další děti nikdy mít nechceš, tak proč zůstávat plodná, tak proto mě to napadlo. Člověk nikdy neví co pro něj osud připraví, proto je asi těžké se pro toto rozhodnout, ale myslím, že věda už daleko pokročila, že ani sterilizací není všechno ztracené, jen by se s vámi pak asi jednalo jako s neplodnými páry, které nemohou mít děti sami od sebe. Vajíčka se dají "uložit na horší časy" Nebo může konečně taky nějakým způsobem do ochrany přispět muž, ne jen žena. Sterilizace určitě jak píšeš není 100 % ní ochrana, tou je leda tak ***uální abstinence, ale ani HA ti otěhotnění 100 % nezaručí, stát se může všechno.
KLoa
Miky
| 8. 10. 2007 18:09
No, myslím, že tam jsou nějaká kritéria a ta nesplňujeme. Ale stejně bych asi nechtěla. To už je velký zásah do mého ženství a kdo ví, jak se život zamotá atd....Třeba někdy ještě nějaké mimo chtít budeme, kdo ví, máme samé holky Já to myslela tak jako že v současné době rozhodně nechci 4 děti, jsme rádi, že vyjdeme, víš. Moje mamka má sterilizaci a doktor jí řekl, že ani to není úplně 100% ochrana před otěhotněním. Takže do toho nejdu.
Miky
Kloa
| 7. 10. 2007 22:17
HA určitě není zdravá, stejně jako si to myslím o všem ostatním co nás v dnešní době obklopuje. Vitamíny z mého pohledu taky nemůžou být zdravé a kolik lidí se tím láduje. Pozn. autora a pro rýpaly - nedávám HA do rovnice s vitamíny. Dokonce jedna známá, která užívala vitamíny otěhotněla a na základě těch vitamínů musela na potrat, plodu ty vitamíny uškodily.
S Cenapem jsem se setkala a díky některým jejich argumentům jsem jim nepřišla na chuť - např. prohlašují, že HA vede až k rakovinovým stádiům čípku atd.
Brát HA, nebrat, je o volbě, o prioritách, o životní situaci atd. Zatím ji beru, nadšená z toho nejsem, ale je pro mě menším zlem - momentálně. Můj názor. Tečka
Miky
angelwoman
| 7. 10. 2007 18:43
Centrum neznám, ale souhlasím. HA je škodlivá, to se ví dávno. Ať si říká jakýkoli propagátor HA co chce, stačí si přečíst příbalový leták o vedlejších účincích v jakémkoli balení... V mé antikoncepci např. píšou: "...napětí v prsou, bolest, sekrece, zvětšení, migréna, změny ***uální touhy, deprese, nevolnost, zvracení, průjem, změny tělesné hmotnosti, zadržování tekutin v těle, přecitlivělost, atd" A to nemluvím o tromóze žil, kterou měla má kamarádka po užívání Diane35... A věta v letáku: "Okamžitě přestaňte užívat tablety, pokud zjistíte známky možné trombózy, srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice" mě vždycky zpraží...
Takže já myslím, že když si tohle každý přečte, tak si udělá obrázek na to, jaká je HA svinstvo. Bohužel já nevím o jiné spolehlivé ochraně proti početí...Kondomu 100% nevěřím... Nemíním brát HA celý život-chtěla bych s tím tak kolem 26 let nejpozději skončit...Když máte stálého partnera-manžela, rodinu, atd. je to něco jiného...ale jako mladá, chci mít jistotu, že nezkazím život sobě ani žádnému svému nechtěnému dítěti...Vím, že si škodím, ale je to pro mě kompromis
Andrea
angelwoman
| 7. 10. 2007 18:28
YADINE užívám-požádala jsem o změnu antikoncepce, když jsem brala Diane35-po ní mi bylo hrozně špatně-prý je to antikoncepce, která nejvíce zatěžuje játra...Pak jsem dostala Yadine a jsem spokojená-nevolnosti zmizely (bývalo mi špatně hlavně večer, neměla jsem chuť k jídlu, atd.) a vše je v pohodě...
Takže jak je vidět, je to opravdu hóóódně individuální...Člověk musí zkoušet.
cenap
Miky
| 7. 10. 2007 17:33
Znáte někdo CENAP? Je to centrum naděje a pomoci. Zabývají se plánováním rodičovství a ochranou před početím podle symptometrální metody. Jde o to naučit se poznávat své tělo, kontrolou hlenu poševního, podle jeho změn poznávat různá období hormonálních změn atd zjednodušeně řečeno. Píšu o tom proto, že toto centrum hrozně haní HA. Podle pí. doktorky HA ničí celý náš organismus a způsobuje potraty, když ji žena vysadí a chce otěhotnět a také problémy s početím atd...Co si o tom myslíte? Znáte někdo toto centrum? Myslíte si, že je HA opravdu tak škodlivá?
andrea
Kloa
| 6. 10. 2007 18:21
S touto HA nemám žádné zkušenosti. Ale co ti chci k tomu napsat je to, že každá žena je jiná. Proto dej na své pocity. Zkus vydržet první 3 měsíce, tj. balení HA a uvidíš jestli nebude líp. Poraď se se svým gynekologem, řekni mu jak na tebe HA působí a pak HA změň. Mi třeba sedla hned první HA a jsem u ní už několik let.
antikoncepce-YADINE
andrea71
| 6. 10. 2007 17:42
Holky prosím vás,máte některá zkušenosti s antikoncepci YADINE.Docela má kladné hodnocení,ale mi po ní teda extra nejlépe není.Beru jí první měsíc,ale je to děs.Byla bych ráda,kdyby jste napsaly své zkušenosti.Díky Andrea
.
Lucka01
| 30. 9. 2007 13:42
ne ne, ty časy jsem trochu domotala. Ten průjem byl po 22 hodinách, takže 2 hodiny před užitím Ale děkuju za odpověď...
průjem
Snoopynka
| 30. 9. 2007 13:26
Záleží taky na tom,jak moc akutní to byl průjem..Podle mě mírný nevadí, muselo by to opravdu pročistit celé střeva, protože antikoncepce se vstřebává v tenkém střevě a jak si psala - nejvíce v prvních 4 hodinách..taklže by to podle mě vadit tak moc nemělo...Ale jediné co nehcápu je ta tvoje závorce - tzn. 2 hodinyx před užitím další tabletky..to jako bereš antikoncepci po 12hodinách?
.
Lucka01
| 30. 9. 2007 12:16
Ahojky, mám takový dotaz Pokud jsem měla průjem po 10 hodinách od užití HA(tzn.2 hodiny před užitím další tabletky), tak to snižuje účinnost HA, nebo ne? V příbalovém letáku k mé antikoncepci jsem se dočetla, že účinek se snižuje pouze do 3-4 hodin po užití tabletky, ale za zeptání a ujištění nic nedám Děkuju
barbie
Kloa
| 28. 9. 2007 18:29
Asi ti nezbyde nic jiného než se chránit ještě jinak. Nebo na čas HA vysadit, protože je bez účinku když bereš takovou hromadu antibiotik. Doporučila bych ti zlepšovat imunitu, nevím přesně na jaké nemoci antibiotika bereš, ale zkusila bych nějaké bylinky ze zdravé výživy, prodávají se taky v různých prodejnách s čaji, nasadit více ovoce a zeleniny, vitamín C, čaj s medem, kvůli antibiotik taky zakysané mléčné výrobky. A já bych v případě kdy to není nutné, antibiotika nebrala. Taky je dobré moc neflámovat ať je tělo odpočaté.
antibiotika
Barbiee
| 28. 9. 2007 13:00
ahojky, chtela bych se zeptat jestli nekdo nevíte jak je to s tou učinností antikoncepce... pri tom když beru antibiotika.... ja totiž teda nevim... jsem na tom s nemocema dost na štiru... a už třeti mesic tedka mam porad nejake antibiotika nebo píchání ijekci pendeponu... mate s tim nekdo zkušenost?
dík za odpověď.
Pilotka007
| 27. 9. 2007 18:27
Tak moc děkuji za radu.V příbalovém letáku je napsáno že tyto antibiotika ovlivňují učinek některé antikoncepce...takže... je to jasný...
pilotka
Kloa
| 27. 9. 2007 13:32
Pokud to byly antibiotika, které snižují účinnost HA, tak ještě týden po vysazení antibiotik trvá jejich působení na HA. Ale jsou taky antibiotika, které účinnost HA nesnižují, to by ti měl ale říct lékař nebo lékárník ... Ale raději na nic nespoléhat a v tuto dobu se chránit ještě jinak. Za to nic nedáš a budeš klidná.
Dotaz
Pilotka007
| 27. 9. 2007 12:44
Ráda bych se vás na něco zeptala: Brala jsem antibiotika a ty snižují účinek antikoncepce.V Pondělí 24.9 jsem antibiotika vysadila.Do kolika dnů se navrátí plná účinost antikoncepce? Myslíte že hned jak se antibiotika vysadí nebo to má pak ještě nějakou dohru?
Kloa
smile
| 13. 9. 2007 21:57
Dobře, děkuju za odpověd. Každopádně tam zítra zavolám... byla jsem z toho nervozní, tak jsem raději napsala hned sem
smile
Kloa
| 13. 9. 2007 21:41
Smile, neudělala jsi nic špatně. Ono se to tak píše jako jedna z možností, ale sám gynekolog mi řekl, že mám při přechodu na jinou HA 7 denní pauzu normálně udělat. Přísahám. Vždyť se tím nic nemění, systém zůstává stejný. Pokud ti to vrtá hlavou, tak si zavolej svému gynekologovi, když potřebuju něco vědět, tak si tam normálně zavolám a on věc vysvětlí. Podle mě je to i dobrý způsob přechodu na novou HA, protože kdybys pauzu neudělala, tak si to můžeš i rozhodit. Prostě nedělej nic, pokračuj v užívání, rozhodně nic nepřerušuj a třeba zítra ráno lékařce zavolej a zeptej se. Jde to tak i tak.
antikoncepce
smile
| 13. 9. 2007 21:28
Tak Vás zase zdravím . Dnes jsem si na internetu přečetla, že jsem tu HA Jeanine začala užívat špatně. Na netu se píše: Přechod na jiný druh hormonální antikoncepce je také poměrně jednoduchý. Po dobrání jednoho druhu antikoncepce se v den, kdy začalo pseudomenstruační krvácení, začne brát antikoncepce nová. Ochrana před otěhotněním nastupuje od prvního dne.
No a já jsem to udělala takhle. Dojedla jsem poslední prášek z poslední HA Minerva , udělala si 7 denní pauzu a 8 den jsem si vzala první prášek z HA Jeanine!!!!! :( co mám teda tedkom dělat??? poradíte někdo?? Díky za odpovědi a rady!!!

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
26. 4. 2024 19:16
70321
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video