Antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

7 dní
Kloa
| 29. 4. 2007 20:54
1) Jako, že jsi s Minervou teprve začala a máš v sobě svých prvních 7 pilulek?
2) Záleží taky na tom kdy jsi vzala svou první pilulku, jestli první den menstruace nebo některý z dalších dnů.

Pokud jsi tedy před sedmi dny začala s hormonální antikoncepcí a začala jsi ji užívat první den menstruace, tak bys měla být chráněná a těhotná bys být neměla. Pokud je něco jinak, tak těhotná klidně být můžeš.
můžu
anonym
| 29. 4. 2007 19:17
ahoj chtěla jsem se zeptat jestli můžu být těhotná když jsem užívala minervu 7 dní a pak jsem měla nechráněný ***? děkuju za odpověd
můžu
anonym
| 29. 4. 2007 19:17
ahoj chtěla jsem se zeptat jestli můžu být těhotná když jsem užívala minervu 7 dní a pak jsem měla nechráněný ***? děkuju za odpověd
můžu
anonym
| 29. 4. 2007 19:17
ahoj chtěla jsem se zeptat jestli můžu být těhotná když jsem užívala minervu 7 dní a pak jsem měla nechráněný ***? děkuju za odpověd
přibírání
Kloa
| 25. 4. 2007 22:15
Tak přibírání na váze v souvislosti s hormonální antikoncepcí už se tady hodněkrát probíralo a pokud někdo po HA přibírá, tak to není ta pravá HA a je třeba ji vyměnit za jinou.
Myslím taky, že tak to vůbec nejde posuzovat. Já jsem po HA nepřibrala ani kilo, ba ani deko, moje váha když chci tak klesá.
Taky určitě záleží na tom kdy ji žena začne brát. Pokud v době, kdy ještě roste, tak nějaké to kilo navíc nejde dávat za vinu HA, protože člověk dospívá.
Tvůj "problém" (protože každá si většinou přeje být hubená) už se zde taky někde probíral na jiné diskuzi a prostě hold někdo to tak má a je štíhlý celý život. Nevím kolik ti je let, ještě se lecos může změnit, dospěješ. Pokud je tvoje váha extrémně nízká, tak to zkus probrat i s lékařkou.
Ale nechat si předepsat HA jen kvůli toho, že snad přibereš je hloupost.
Tak hodně štěští s přibývajícími kily
??
anonym
| 25. 4. 2007 20:17
Hodně holek říká, že po antikoncepci přibralo...Myslíte že to je fakt těma práškama a nebo že když je začaly brát, tak byly prostě ještě v pubertě a tělo se měnilo samo od sebe? Chtěla bych totiž přibrat nějaký to kilčo a protože se mi to nedaří, napadla mě změna antikoncepce. Myslíte, že to neni blbost,??? díky zuzi
nevadí
anonym
| 25. 4. 2007 15:29
nevadí to.
polknuti antikoncepce
anonym
| 25. 4. 2007 15:29
Ahojky:) mozna mam trosku hloupy dotaz, ale nez spolkla pilulku mela jsem ji enjakou dobu v puse, protoze jesem rychle nemohla najit piti, ted nevim jestli to nevadi, kdyz se zacala pod vlivem slin rozpoustet
spatne uzivani
anonym
| 22. 4. 2007 20:54
diky za rady holky:)
letak jsem cetla, gynekolog mel taky promluvu - sice to na me vsechno chrlil,ale pochopila jsem:o)
mno taky by me nenapdalo, ze neposlechnu letak, je mi jasny, ze tam nepisou pohadky
sem sice strelenec, ale vaznejsi veci hodne zvazuju, tady sem rposte udelala botu
v mym letaku se pise ze zacit muzu brat az do sedmeho dne po menstruaci, taky me trochu zmatlo, gynekolog mi samozrejme rekl jak se ma uzivat, ale ze jestli hrozi *** tak muzu zacit ted (byla jsem tam devaty den po men.) ale vyckat tyden, a ja si to teda jeste o ten den posunula
mno proste uz to nevratim, taky si ted rikam jakej sem blbec
takze zrejme vydrzim na prirozeny mesicky
zapomenutá pilulka
Kloa
| 22. 4. 2007 18:21
Jinak ono se většinou uvádí, že po zapomenutí jsi pak při dalším užívání chráněná už po týdnu.... Já bych měla ale strach
špatné užívání
Kloa
| 22. 4. 2007 17:34
Protože s HA začínáš, tak tělo hned neoblbuj. Můžeš si svůj třeba i pravidelný cysklus docela rozhodit.
Raději počkej do přirozených měsíčků, což bude tak nějak za měsíc, protože tyto měsíčky, které tě čekají asi za týden budou pod vlivem té HA.
Tedy po té menstruaci, která tě za týden čeká neužívej HA, počkej na další - přirozenou menstruaci a pak začni užívat pilulky, třeba hned první den, ale nejpozději ten 5. den!
Rozhodně prostuduj ten příbalový leták, tam je všechno napsané a není to tak těžké pochopit.
Když to takhle všechno uděláš, budeš mít pak už klid, tvůj cyklus pod vlivem HA bude ve stopách tvého přirozeného cyklu. Totiž, kdybys teď pokračovala po 7denní pauze v užívání dalšího plátíčka, tak navodíš a budeš pokračovat v tom jiném cyklu, něco na co tělo není rozhodně zvyklé.
Nad ničím bych neváhala a udělala bych to tak jak popisuju, je zbytečné něco spravovat, lepší je začít od začátku tak jak se má a jak je správný postup.
A dej si na to pozor.
Špatné užívání
Beauty
| 22. 4. 2007 17:12
Jojo, chybama se člověk učí, a tohle si myslím, budeš pamatovat do konce života. Je to vlastně " škola života ". Tvůj gynekolog by Ti měl říct co a jak máš udělat. Tak držím palce a příště nebuď tak zbrklá, vždyť Ti to musel vysvětlit Tvůj gynelokog, když Ti předepisoval HA!! A ještě máš na pročtení příbalový leták!!
spatne uzivani
anonym
| 22. 4. 2007 16:59
jasny no uzirat se tim "co kdyby" to by me urco pronasledovalo, ja si zkusim jeste nekam brknout, co bude lepsi jestli najet na antikoncepci jak rikas ty - po prirozenych mesickach jakoby odzacatku nebo se spolehat na ucinnost druheho platicka, s prvnim blistrem uz totiz skoro finisuju zbyvaji 4 pilulky a pauza...
ted se zas trosinku bojim jesi se to nejak nepozmeni, kdyz vlastne vysadim a pak zacnu znovu
zapomenout na pilulku se mi zatim nepodarilo, od ty doby ,co jsem si uvedomila chybu, davam si az moc velkyho bachana a studuju o antikoncepci, co se da
zapomenutá pilulka
Kloa
| 22. 4. 2007 15:36
V příbalovém letáčku musíš mít takové schématko při zapomenutí.
Já bych pro jistotu počkala na menstruaci a při dalším plátíčku už musíš být chráněná.
špatné užívání
Kloa
| 22. 4. 2007 15:34
Tak hlavně, že sis uvědomila, že to je špatně
Udělala bych to jak jsem napsala, pak v člověku nemůže dloubat ten brouk "co když jsem udělala něco špatně", co by tě mohlo pronásledovat při dalším užívání plátíček. A kdyby se něco stalo, budeš vědět, že v tomhle problém není. Sice to nějakou dobu potrvá než se dočkáš přirozené menstruace, ale stojí to zato. Ono všechno chce čas.
Já jsem na radu gynekologa začala brát pilulky pátý den menstruace a je to tak lepší, sice se pak musíš ještě minimálně týden chránit, ale já si na tohle všechno počkala, není kam spěchat.
A teď na začátku si třeba nastav budíka ať na pilulky nezapomínáš, nebo jsou i na internetu stránky, kde si můžeš nastavit, že ti budou posílat v daný čas smsku jako upozornění, než si na to zvykneš.
spatne uzivani
anonym
| 22. 4. 2007 15:18
ajaj, mno proc jsem zacala pozde, to bylo z vlastno hlouposti a neznalosti, vlastne i ted se sama ptam, nechtelo se mi cekat, ale ted budu mozna cekat dvakrat tak vic..jo, jaky si to udelas
mozna vazne radsi doberu platicko a pockam na prirozenou menstruaci
informovala jsem ve dvou gyn. ordinacich, v jedny mi rekli ze po sedmi dnech pohodicka - mno rada bych tomu verila, ale moc se mi to nezdalo..
v druhy, ze je to uplne spatne a muze to trvat tak mesic, v ruhem platicku by uz antikoncepce zrejme mela ucinkovat
internet mi taky jednozncne neodpovedel
tak ju diky za nazory a rady bohuzel az pozde jsem si uvedomila, ze s HA neni dobry si zahravat
Zapomenutá antikoncepce
anonym
| 22. 4. 2007 15:16
Pěkný den,nevíte někdo,po jak dlouhé době je antikoncepce (Regulon) opět spolehlivá,když jsem zapomněla vzít dvě tablety a třetí den vzala tři?Bylo to ve druhém týdnu a po využívání platíčka jsem bez pauzy začala brát další,teď nevim,jestli jsem už chráněná...
7 denní pauza
Kloa
| 22. 4. 2007 13:44
Věřím a mám to i po několik let vyzkoušené, běžně mám *** v době kdy doberu plátíčko. Kdyby to nebyla pravda, tak ti to gynekolog nemůže tvrdit a nemůže to být uvedeno ani v příbalovém letáčku. Stopro to ale není, protože stopro není ani užívání HA
špatné užívání
Kloa
| 22. 4. 2007 13:38
Ahoj.
Vzít první pilulku desátý den cyklu je už hodně pozdě. Tedy rozhodně se na pilulky nemůžeš spoléhat. Proč jsi ji vlastně ten 10. den brala? Vždyť víš, že se můžou brát jen 1. až. 5. den. To jak jsi to udělala ty je jednou tolik...
Raději se ale s dalším užíváním poraď s gynekologem ať si kvůli této příhody nerozhodíš cyklus, protože tvým užíváním sis ho úplně změnila a pokračováním s dalšími plátíčky ten jiný cyklus budeš jen udržovat.
Dobrala bych plátíčko, odmenstruovala, měsíc bych na antikoncepci zapomněla a vyčkávala do přirozeného cyklu a poté bych začala se správným užíváním. Zbytečně bych tělo tak jak ho mateš ty nemátla.
při menstruaci
anonym
| 22. 4. 2007 11:07
Mám takový dotaz. V sedmi denní pauze je antikoncepce účinná, ale věříte tomu opravdu, je to stopro? protože když doberu platíčko, tak menstruaci dostanu třeba až za 4 dny a ta chuť na *** samozřejmě je...
.
anonym
| 22. 4. 2007 10:57
No, účinnost to teď asi mít nebude. ALe normálně platíčko dober a po sedmidenní pauze začni s novým. pak by to mělo být spolehlivý
spatne uzivani
anonym
| 22. 4. 2007 07:07
Nazdarek
teprve zacinam s uzivanim antikoncepce a uz delam zasadni chyby
Muj problem tkvi v tom, ze jsem svou uplne prvni pilulku spolkla az desaty den po prvnim dni menstruace, a ted proste nevim, kdy se na svy bily prasecky muzu spolehnout, zrejme asi na druhy platicko...
Nemate nekdo zkusenosti s " pozdnejsim uzivanim"?shanim info, kde se da, ale nazory se proste rozchazeji
bozde bycha honit notak zatim se tu mejte hezky, zdravi zuza
:-)
kecka
| 20. 4. 2007 22:36
Tak toto je každé ženy věc, ale nechce-li aby byla cítit semenem, ten den by určitě neměla ***ovat . Pokud to vydrží, bylo by fajn odepřít si jej i den předem. Je to prostě otázka čistoty, odběr na sklíčko se nebere pokaždé a zpravidla se na tom odběru pacientka domluví s lékařem předem, možná právě proto, aby se na to připravila a třeba nebyla cítit .
prohlídka
anonym
| 19. 4. 2007 12:00
Kolik dní nebo hodin by žena neměla mít pohlavní styk před prohlídkou u gynekologa?
žádný strach
Kloa
| 18. 4. 2007 19:03
Ahoj.
Neboj, to že teď nemáš problémy s pletí ani mastné vlasy neznamená, že je při užívání Minervy mít budeš. Právě naopak, to jsou jen pozitivní účinky Minervy, které se kladně projeví u těch, které tyto problémy mají.
Co jsem tady četla, tak s Minervou mají lidi dobrou zkušenost. Ale to nejde tak jednoznačně určit, každý reaguje jinak a každému sedí něco jiného. Např. někomu vyhovuje Lindynette, které tobě nevyhovovalo.
Hlavně se tím netrap a Minervu psychicky přijmi. V klídku a vše bude OK
antikoncepce
anonym
| 18. 4. 2007 18:49
ahojík já sem měla už Lindinette, Cilest, a Tri-regol a všechny byly slabí ted mi gynekolog předepsal Minervu ale když sem si četla píbalový leták tak já nemám problem s pletí, vlasy se mě taky as tak nemastí a anadměrně ochlupená taky nejsem a bojím se že když ji začnu brát že se mi to vše objeví . nemáte někdo s Minervou zkušenost ?
nemohlo by to nastat?
céčko + Minerva
anonym
| 13. 4. 2007 19:21
Principelne je to blbost, aby c-vit snizoval ucinek HA. At uz to je Minerva, Mercilon, Logest, Yadine apod.
Minerva
anonym
| 12. 4. 2007 09:13
AHOJ, PROSIM PORAĎTE, UŽIVAM TEPRVE CHVILU MINERVU A V LEKARNĚ MI ŘEKLI, ŽE NESMIM JIST VYTAMIN C V TABLETACH POKUD MINERVU UŽIVAM, C- V OVOCI A ZELENINĚ PRI NEVADI, MĚ TO PŘIJDE NĚJAKY DIVNY, V PŘIBALOVEM LETAKU MINERVY NIC O C VIT. NENI!!
MYSLITE ŽE TO CEČKO MUŽE SNIŽIT I ANTIKONCEP.UČINEK. A JAK JE TO S ALKOHOLEM JEŠTĚ PROSIM, CO KDYŽ TO PŘEŽENU HNED PO POŽITí PILULKY S PITÍM A VIC NEŽ DOSTATEČN TU TABLETU ZAPIJI:)) ??
:-)
kecka
| 8. 4. 2007 19:43
Já si myslím, že pokud na příbalovém letáku není jinak uvedeno, je fakt jedno jestli nalačno nebo po jídle a hodinu si taky určujeme podle sebe. Jen tu dobu respektovat a užívat pokud možno ve stejnou dobu. Já to beru ve 20:15, to už mám tak nějak klid a nastavuju si to jako upomínku na mobil
.
anonym
| 8. 4. 2007 09:13
Já v sedm ráno, ale nevadí, že ji beru na lačno?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Hanka
25. 4. 2024 17:42
70307
♥Jarka*Alice♥
25. 4. 2024 15:42
11820
Jaroslava Svobodova
25. 4. 2024 12:31
407
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video