Antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

Jeanine
Miky
| 12. 9. 2007 13:26
Ahoj. Jeanine patří mezi nízkohormonální HA. jako Yasminelle atd....Užívá ji kamarádka a je s ní spokojená. Prý má po ní lepší pleť.
Jeanine??
smile
| 10. 9. 2007 17:29
Mimochodem, máte někdo zkušenosti s antikoncepcí Jeanine??? Jak jsem si pročítala příspěvky, tak jsem se toho o ní moc nedozvěděla. Tak kdyžtak písněte, kdo ji užíváte nebo užívala jste. Děkuji
Kloa
smile
| 10. 9. 2007 17:08
No, mě to taky přišlo jako blbost. Protože sestřenice taky užívá Minervu a její lékař ji o 3 letech nic neříkal... myslím si, že z toho ta doktorka každopádně něco má, jinak by mi to nevnutila. Já jsem ale tak hloupá, že jsem jí na to skočila. No uvidíme jak se Jeanine projeví. Jestli bude dobrá, tak si ji nechám, jestli se něco zhorší okamžitě přejdu zase zpět na Minervu. Tak díky za odpověď.
smile
Kloa
| 10. 9. 2007 16:27
Neboj, užíváš ji v pořádku To co ti řekla gynekoložka, o těch třech letech jedné HA je blbost, tak bych ji to klidně vytkla, kde na to ona přišla.
Taky se mi jeden lékař snažil vnutit drahou HA, tak jsem mu naznačila, že nejsem milionář, že nedám celou svou výplatu (brigáda) za pilulky, že současná HA mi vyhouvuje. Tak se do toho začali montovat oba - lékař i sestra, že prý ať se podílí taky partner, nechápu proč se pletou do věcí, do kterých jim nic není, máme to s přítelem rozdělené úplně jinak. Začali mít řeči, že vypadám upraveně, a že prý když mám na holiče, tak musím mít i na dražší HA, jenže jim už asi nedošlo, že když si připlatím za HA, tak "nebudu mít na holiče". Prostě nikdy bych si nenechala něco vnutit, tak jsem jim rázně řekla, že nic takového nechci, že je to má věc.
antikoncepce
smile
| 10. 9. 2007 13:59
Všechny Vás zdravím, už jsem tu psala jeden přispěvek , ale nějak se tu neobjevil, tak píšu znovu. Já užívám antikocepci už asi 5 let. Začala jsem ji brát kvůli akné a bolestem při menstruaci. Začala jsem s Diane - 35 a potom jsem přešla na Minervu. Obě antikocepce byly super, neměla jsem žádné problémy. Ted mi ale moje gynekoložka řekla, že Minerva se užívá jen 3 roky!!!??!!! tak mi napsala novou antikoncepci - Jeanine. Dozvěděla jsem se však, že to není pravda, že se Minerva může užívat "neomezenou" dobu. To je mi ted už ale jedno, protože už mám v sobě 8 prášek z nové antikoncepce Jeanine. Stála mě 736 Kč!!! docela drahé snad ale budou stát za to! Jinak ted tak uvažuju, jestli jsem ji nezačala špatně užívat! Protože - doužívala jsem poslední prášek Minerva - měla 7denní pauzu a po 7 denní pauze jsem si vzala první prášek z nové antikoncepce Jeanine. Nevím ale, jestli jsem si ten první prášek neměla vzít první den menstruace???!!!! Prosím napište jestli jsem to užila správně nebo špatně a co mám kdyžtak ted dělat?? Díky moc
Yasminelle
Miky
| 6. 9. 2007 23:26
Já užívám Yasminelle a můžu říct, že je výborná. Má nízkou hladinu hormonů a obsahuje gestageny i estrogeny, takže se nenabírá, spíš naopak - má diuretické účinky, takže kdo trpí zavodněním, je pro něj ideální. Já po ní ještě 2 kg shodila. Nemám vůbec žádné potíže a menzes dostávám pravidelně přesně podle brožurky. Je teda dost drahá, 900 na 3 měsíce, ale kvalita se holt musí někde projevit.
bolest v krku
Kloa
| 4. 9. 2007 13:08
Tak o tom jsem taky ještě nikdy neslyšela. Když jsi podle lékařky na základě výtěru zdravá, tak na to zkus nemyslet, tedy neděsit se když se blíží poslední pilulky toho, že tě zase bude bolet v krku, řekni si, prostě si vsugeruj, že tě nic nebolí
nemoc při menstruaci
mina
| 4. 9. 2007 12:54
Ahojky..užívam HA Logest a už asi pl roku,vždycky když si vezmu poslední prášek z platíčka,tak mě začínaj bolet nohy a v krku,většinou mam i teplotu a takhle se to opakuje každý měsíc.Nejdřív jsem chodila k obvodní doktorce,ta mi udělala výtěr z krku ale nikdy nic nenašla a musela jsme se vyléčit vitaminama..tak jsem s tim tedy šla za gynekoložkou a ta se mi svym způsobem vysmála že o bolesti krku z antikoncepce ještě neslyšela a takže mi vlastně taky neporadila.Nemáte s tím někdo nějaké podbné zkušenosti?díky
Kloa
Nikka
| 4. 9. 2007 05:34
tak moc díky, no uvidím jak se to dostaví, zatím jsem bez HA 14 dní, ale prášky v balení jsou všechny stejné, takže asi žádné výhody oproti případnému vysazení trojfázové HA mít nebudu......no jo co se dá dělat Na ty výsledky jsem se ptala z důvodu, že minule mi je nesdělila vůbec a teď jsem si konečně našla co všecko prohlídka obnáší z toho lékařského hlediska, jak se jaké vyšetření jmenuje ap.-no jo, zdraví si musíme hlídat, máme jen jedno. Spíš si teda myslím, že pokud je výsledek dobrý nebo jak je hodnocen body nebo jinou formou, tak se prostě gynekoložka (tedy vlastně sestřička v ordinaci) neozve. Zřejmě je to tam tak zavedené. Naskočila mi zase otázka, zda ví můj mobil?? Od úplně první prohlídky uběhlo pár let, tak se mi to nevybavuje.....bohužel....a moc díky za odepsání
nikka
Kloa
| 3. 9. 2007 17:52
Kdy se menstruace vrátí je hodně individuální. Některé ženě naskočí s malým zpožděním, některé jako předtím než HA začala užívat, některé naskočí až pomocí vyvolávací injekce a některé se trápí déle. Mi např. po vysazení HA přišla menstruace tak jak měla, plus mínus pár dní, takže žádná změna oproti době než jsem HA začala užívat. Taky asi záleží na druhu užívané HA, nejlépe fyziologický cyklus ženy napodobuje trojfázová HA, takže po ní by měly být menší problémy s návratem menstruace. A to jsem ji takhle vysadila asi po třech letech, ne-li déle.
S výsledky cytologie to má každá ordinace jinak, jinde si musíš zavolat, jinde ti zavolají pokud je něco zlého, atd., to by ti měla gynekoložka říct jakým způsobem si výsledek zjistíš. Dlouho jsem v tomhle taky tápala jak se to mám dozvědět, ale gynekoložka mi řekla, že si mám za 3 týdny zavolat, výsledky ještě nebyly jak jsem volala, tak mi sestřička řekla, že až příjdou a bylo by něco špatného, tak se mi sami ozvou, ale trnula jsem, tak jsem tam pak raději ještě za pár týdnu zavolala a vše bylo v pořádku. Takže není nic jednoduššího než si tam zavolat nebo se při návštěvě gynekoložky zeptat. Rozhodně ti to musí říct a musí říct pravdu!
HA Regulon
Nikka
| 3. 9. 2007 17:26
Ahoj dva roky jsem užívala HA Regulon, nyní jsem vysadila, nevíte někdo za jak dlouho se dostaví po vysazení HA menstruace??Někde jsem četla, že je to v řádu měsíců...to je fakt hrůza!!Ještě se zaobírám otázkou, zda je gynekoložka povinná mi sdělovat výsledky z cytologie ap., protože známím je oznámí lékař sám od sebe,např.pokud si jsou pro recept, ale já mám pocit jako bych je musela zjišťovat, je to tak normální??Nebo je normální pokud mi je neřekne vůbec??myslím, že opravdu ne, díky za odpověď
rovamycine
Kloa
| 3. 9. 2007 15:38
Tak jsem se dívala a u Rovamycinu není o HA nic napsáno, tak by to mělo být v pořádku. Optat se můžeš jestě své praktické lékařky, lékárníka nebo gynekologa. Tak budeš mít absolutní jistotu. Jinak antibiotika by se měl vždy dobrat až do konce!
.
Lucka01
| 3. 9. 2007 15:28
Byla to antibiotika Rovamycine a v příbalovém letáku určitě nebylo napsáno, že by snižovaly účinnost HA. Brala jsem je jen dva dny, i když bych měla nějaký týden. A po nich následovala menstruace...
suninka
Kloa
| 2. 9. 2007 19:36
Obecně se má za to, že antibiotika snižují účinnost HA. Co jsi měla za antibiotika, o kterých si myslíš, že nejsou tak silná? To by právě v příbalovém letáku těch antibiotik mělo být napsáno zda snižuje účinnost HA. Příště se neboj zeptat lékaře. A tos je brala fakt jen dva dny?
Ono ale nic není stoprocentní, jde taky o snížení účinnosti, ne o neúčinnost. Záleží to na více jevech, ale pokud to bylo ke konci cyklu, tak je zase menší nebezpečí.
,
Lucka01
| 2. 9. 2007 17:39
tak teď jsem to počítala a antibiotika jsem brala dva dny. Dva dny po dobrání jsem dostala menstruaci, takže bych měla být vlastěn klidná, ne?
.
Lucka01
| 2. 9. 2007 16:44
No, on je problém ten, že jsem měla antibiotika, která nebyla tak silná a lékař mi neřekl, že by měli něco ovlivňovat. V příbalovém letáku antikoncepce jejich název napsán také nebyl( i když nějaké názvy tam jsou), tudíž jsem spoléhala na to, že nesnížili účinnost Takže teď mám teda docela strach....
antibiotika
Kloa
| 2. 9. 2007 15:22
Antibiotika snižují účinnost HA, raději bych na nic nespoléhala, nestojí to za to. Jsou i druhy, které HA neovlivňují, ale to by ti měl říct nejlépe lékař. Nejlepší je se v tu chvíli chránit i jinak (např. kondom) a to i celý týden po dobrání antibiotik! Nebudeš si pak muset říkat co když a nebudeš mít brouka v hlavě. Pro jednou se to dá přežít Penicilínové antibiotika snižují účinnost HA 100 %
antibiotika
Lucka01
| 2. 9. 2007 12:35
Mohou antikoncepci ovlivňovat silná antibiotika (500 mg v pilulce)?V letáčku u antikoncepce jsem nenašla název antibiotik, které užívám, takže by snad snižovat neměli, ale co myslíte?Navíc antibiotika beru až hodinu po vstřebání antikoncepce
werunka
Kloa
| 31. 8. 2007 16:24
Vůbec nemáš zač. Pokud ti to nějak pomohlo, tak jsem jen ráda A lepší je se zeptat než udělat nějakou hloupost, za to nic nedáš
kloa
Werunka90
| 31. 8. 2007 15:05
moc ti za děkuju za odpověď moc mi pomohla moc ti děkuju seš moc hodná
werunka
Kloa
| 31. 8. 2007 14:10
Werunko, pokud ti současná HA vyhovuje, tak není důvod ji měnit za jiné pilulky. Ono se taky může stát, že ti ty další nemusí sednout. Ale pokud je ty sama chceš změnit např. kvůli množství hormonů, tak to můžeš zkusit, třeba s nimi budeš spokojená. Nevím jaké složení hormonů má minerva, ale jeanine obsahuje velmi nízkou dávku estrogenu (20 - 30 ug ethinylestradiolu). Ale je dost drahá, kolem 700 nebo 800 Kč.
minerva
Werunka90
| 31. 8. 2007 12:19
achojky chtěla bych se zeptat estli můžu používat minervu víc jak 6 měsíců lékař mi řek že bych to měla vystřídat na nějakou jeanine tak co mám dělat?mám si vyzvědnout recept na minervu a nebo si zajít za lékařem?bojím se aby se mi potom něco nestalo...moc děkuju za vaší odpověd
účinnost
maceta
| 17. 8. 2007 15:45
Přesný čas kdy je pilulka vstřebaná se nikdy nedá přesně určit,je to u každého individuální a má to hodně co dělat s metabolismem.Pokud si od přírody štíhlá(bez diet) a nebo pravidelně sportuješ,tak máš metabolismus rychlejší a snad by ses nemusela obávat,v opačném případě bych si dala pozor a do příštího plátička použila kondom.pro klid duše bys to měla udělat v každém případě.
účinnost
Lucka01
| 17. 8. 2007 13:47
Mám takový dotaz. Beru antikoncepci Lindynette a v letáčku se píše, že pokud dojde do 3-4 hodin po užití tabletky k průjmu nebo zvracení, sníží se účinnost antikoncepce. Bohužel jsem měla žaludeční nevolnost, takže jsem po třech hodinách a 55 minutách zvracela. Myslíte si, že by mohla být účinnost snížena, i když se jedná o pouhých pět minut?
diane 35
maceta
| 17. 8. 2007 11:05
No když jsem procházela starší příspěvky,tak jsem se zde dočetla,že diane je pry levnější varianta minervy protože jejich složení je skoro stejné.takže pokud minerva nedělala slečně dobře na žaludek tak ji zřejmě ani diane nebude dělat moc dobře.
akné
angelwoman
| 17. 8. 2007 09:36
Mi na pleť pomohla Diane 35, kterou jsem ale přestala brát kvůli nevolnostem a teď beru Yadine-taky pomáhá
na pleť
maceta
| 16. 8. 2007 18:17
Ahoj Jennisku,v seznamu antikoncepe jsem u tebe nenašla pilulky Chloe.Ty by na pleť rozhodně zabrat měly,zároveň zjemňují ochlupení.U mě se účinek projevil po dvou měsících užívání.Co se týče chuti na ***,tak to bych rozhodně nijak moc nespojovala se samotnou antikoncepcí.To možná bude problém i někde jinde,nicméně ja Chloe užívám 5 let a troufám si tvrdit že můj ***uální život je rozhodně víc jak nadprůměrný-i když te pilulce bych to nepřipisovala.
MINERVA
Snoopynka
| 25. 7. 2007 13:25
Ahoj holky...Mám veeeelkou prosbu!!!JE TU NĚKDO Z PRAHY A BERE ANTIKONCEPCI MINERVA A MOHL BY MI PŮJČIT NEBO PRODAT 1 PLATO? BYDLÍM V PRAZE A NECHALA JSEM SI JÍ DOMA, COŽ JE 400KM A KDYŽ PRACUJU TAK SE TAM NEDOSTANU A UŽ V PÁTEK JI MUSÍM ZAČÍT BRÁT...PROSÍM PROSÍM....KDYŽTAK SE MI TADY OZVĚTE!!DÍKY MOC,TERKA
Na akné
Jennisek
| 25. 7. 2007 10:16
Ahoj holčiny, potřebovala bych nějakou antikoncepci která působí proti akné. Brala jsem Cilest=stál za prd, Pramino= pleť byla dobrá první rok a pak to mělo opačný efekt, začali se mi dělat pomalu až fialové uhry. Bellara= kde je chuť na ***??!! Minerva= bolest v žaludku. No a teď beru Harmonet= chuť na *** stále nikde a celé čelo mám obsypané pupínkama.

Tak já už nevím. Doktorka už si semnou taky neví rady. A přestat brát jí nechci, nastoupila by velmi bolestivá menstruace. Díky za rady.
Minerva
anonym
| 17. 6. 2007 22:24
Tak já Minervu beru už přes dva roky, ale prsa mi po ní nevyrostly... ..Kdyby joo,tak bych to brala jako nadstandart, protože bych se nezlobila za trešku větší..ale garantuju,že se mi ani nepohly:)))

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
24. 4. 2024 19:29
70302
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video