Antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

bluddicko
Kloa
| 13. 2. 2007 20:48
Ahoj,
myslím, že si nikdo nemůže do příbalového letáku léků, HA napsat co chce. Vše co je tam napsáno má svůj význam. A začít užívat HA během menstruace má svůj důvod, který je významný při vedlejších účincích. Pokud HA stále užíváš bez delší pauzy, tak nepoznáš, že se cyklus změnil, menstruace se při užívání HA dostaví vždy přesně. Poptala jsem se na to i v jedné poradně a toto je odpověď lékaře:

Není mi znám medicínský respektive gynekologický důvod pro začátek užívání Logestu ( i jiných HA tablet) "mimo menstruaci". Pro postup "mimo menstruaci" není důvod a není správný. Výjimkou je čistě gestagenní hormonální antikoncepční tableta s názvem Cerazette. Ta je určena především pro kojící ženy, které ji mohou začít užívat, aniž vyčkají menstruace, protože většina kojících žen menstruaci nemá. Ten stav má pojmenování laktační amneorrhoea.
plačtivost
slunko
| 13. 2. 2007 18:55
Já občas mívám ten problém, že mě rozbrečí každá kravina těsně před menstruací (jindy je to zase obžérství, jindy se objeví akné, jindy bolí břichno, je to pokaždé něco jiného). Jsem celkově citlivější těch pár dní (i v ***u ).
A co se týče typu antikoncepce, užívala jsem pár let Cilest a až zpětně mohu hodnotit, že po celou dobu jsem byla pořád zasmušilá, sem tam deprese, plačtivost, celkový útlum energie, no prostě ošklivé období, a Cilest tomu ještě pomohl. Po něm jsem nepřibírala na váze, proto jsem doktorovi nic neříkala, ale pak jsem se zmínila, a řekl, že to musíme změnit, že bych neměla cítit vůůůbec žádný rozdíl s a bez antikoncepce. Tak mi dal Harmonet a s sním si nemůžu vůbec na nic stěžovat, natož na psychické změny.
Jak ale píšeš, ty změny nálad jsou přesně ohraničeny menstruací, tak si říkám, jestli to není ovlivněno právě jí (premenstruační syndrom a tak). Nic jiného mě nenapadá.
Někdy si říkám, že by HA vůbec být neměla, je to pořádnej kus chemie, co do sebe cpeme, ale bohužel ještě nebyla vynalezena lepší metoda, aspon z mého hlediska, je HA nejpohodlnější a neriziková. No, přeju hodně štěstí
Příbalový leták
bluddicka
| 13. 2. 2007 18:29
Ahojky,

příbalový leták možná píše, ale po poradě s doktorkou jsem logest
začala užívat, mimo menstruaci a rozhodně to nebylo špatně. Špinění
jsem neměla, cyklus byl normální, menstruace se dostavila kdy měla a je to tak pořád.........

Asi takhle, letáky toho občas tvrdí hodně a nemusí to být nutně stoprocentní pravda. Stačí jen se poradit.

Hezký večer
Minerva
anonym
| 13. 2. 2007 17:16
Chtěla bych se zeptat, zda muzu mit po antikoncepci depresivni naladu. 1 rok jsem brala Diane 35 a nyni pul roku beru Minervu. Doktorka mi rekla, ze je to stejna antikoncepce a ze bych nemela poznat rozdil, ale nevim. Nekde jsem se docetla, ze je to spise antikoncepce proti akne, ale ja akne netrpim, ani jsem nikdy moc netrpela. Stava se, ze kdyz doberu antikoncepci a zacne sedmidenni pauza vetsinou cely vikend bezduvodne probrecim. Nikdy jindy se mi to nestava, naopak kdyz mam po krvaceni tak mam naladu podobnou euforii. Pomuze mi nejaka jina antikoncepce? Dekuji moc za odpoved.
Minerva
anonym
| 13. 2. 2007 17:13
Chtěla bych se zeptat, zda muzu mit po antikoncepci depresivni naladu. 1 rok jsem brala Diane 35 a nyni pul roku beru Minervu. Doktorka mi rekla, ze je to stejna antikoncepce a ze bych nemela poznat rozdil, ale nevim. Nekde jsem se docetla, ze je to spise antikoncepce proti akne, ale ja akne netrpim, ani jsem nikdy moc netrpela. Stava se, ze kdyz doberu antikoncepci a zacne sedmidenni pauza vetsinou cely vikend bezduvodne probrecim. Nikdy jindy se mi to nestava, naopak kdyz mam po krvaceni tak mam naladu podobnou euforii. Pomuze mi nejaka jina antikoncepce? Dekuji moc za odpoved.
Příbalový leták
Kloa
| 13. 2. 2007 13:17
Bluddicko, tak příbalový leták říká něco jiného:

Užívání prvního balení Logestu - Pokud jste v minulém měsíci žádnou hormonální antikoncepci neužívala:
Logest začněte užívat první den cyklu, to znamená první den menstruačního krvácení. Užijte tabletu označenou příslušným dnem v tydnu. Např. začne-li krvácení v pátek, užijete tabletu označenou zkratkou pro pátek. Dále pokračujte dalšími dny ve správném pořadí. Takto Logest účinkuje okamžitě a není třeba používat žádnou další antikoncepční metodu.
Logest můžete také začít užívat 2. až 5. den vašeho cyklu, ale v tomto případě musíte použít navíc ještě další antikoncepční metodu (bariérovou metodu) prvních 7 dnů prvního cyklu.

A myslím, že na tom něco bude, nenaruší se tak cyklus. To už se pak nedivím, že tady pak někdo píše, že se po vysazení HA např. nedostavila menstruace, nebo že má rozházený cyklus nebo že špiní atd. A pak se diví a dávají to za vinu HA, ale že špatně užívaly to už nikdo nevidí.
kdy chrání
bluddicka
| 13. 2. 2007 12:36
Ahojky ,

logest užívám už delší dobu a neboj, to že sis vzala tabletku a
nemáš menstruaci špatně není. Logest nemusíš začít užívat s menstruací
a pokud jde o to od kdy začíná účinkovat, tak se stačí chránit
dodatečně kondomem jen první týden, pro klid duše.

Doufám, že budeš s Logestem spokojená, já jsem už dlouhou dobu

pa Bára
kdy chrání
Kloa
| 13. 2. 2007 11:35
Ahoj. Nejdříve dotaz. V pondělí jsi od gynekologa dostala HA a hned v ten den jsi začala užívat HA? Pokud nemáš menstruaci, tak je to nesprávný postup!
V letáčku to tak je uvedeno, že pokud se pilulka užije první den, tak účinkuje okamžitě, nevím jestli bych tomu věřila a nějaký ten týden bych počkala, ale první týden stejně menstruuješ. Toto jsem řešit nemusela, protože HA užívám proti bolestem při menstruaci a když jsem začala pohlavně žít, tak už jsem HA užívala. Možná ti někdo líp poradí, osobně bych si první měsíc dávala větší pozor pro klid duše.
logest
anonym
| 13. 2. 2007 10:47
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat začala jsem brát poprvé HA a to LOGEST.V pondělí jsem dostala HA vzala jsem si první pilulku.Zajímalo by mě,kdy můžu už spát s partnerem bez obav,že otěhotním.Kdy začíná účinnost prášku.Na příbalovém letáčku píšou,že jsem chráněna od prvního dne je to možné?Neměla bych radši počkat nějaký týden???Děkuji za odpovědi
HA
Kloa
| 6. 2. 2007 20:46
Taky mi tento typ antikoncepce zatím nejvíc vyhovuje a ani si nedokážu představit, že bych se chránila jinak. Ale to už jsem tady i jinde psala. A myslím, že stejný názor má spousta mladých lidí. *** je díky tomu krásnější, úžasnější, nespoutaný. Existují i jiné metody antikoncepce - kondom - ten ale pro mě kazí tu krásnou chvíli a rozkoš - přerušovaný pohlavní styk - silně nespolehlivý - spermicidní gely - kazí orální *** atd. Navíc je HA nejspolehlivější antikoncepcí.

Ze sta žen, které používají tuto metodu antikoncepce za rok otěhotní:

nechráněný pohlavní styk 85
spermicidy 3 - 21
periodická abstinence 20
přerušovaná soulož 4 - 18
diafragma 6 - 18
kondom 2 - 12
nitroděložní tělísko 0,8 - 3
kombinovaná hormonální antikoncepce 0,1 - 3
gestagenní perorální antikoncepce 0,5 - 3
gestagenní injekční antikoncepce 0,3
gestagenní implantáty 0,04
sterilizace ženy 0,4
sterilizace muže 0,15
RE:HA
Sonja333
| 6. 2. 2007 13:17
Ahoj, je mi 27 (mám to opravdu v profilu uvedené ). Vím, že spousta žen se mnou souhlasit nebude, protože slovo hormony už samo o sobě vyvolává děs a hrůzu, ale já jsem spokojena a opravdu mi to maximálně vyhovuje. Určitě by sis vybrala nějakou, která by ti sedla...Tak dej vědět, jak ses rozhodla
anonymní
anonym
| 6. 2. 2007 10:31
Asi špatně čteš, v profilu má věk uveden a psala, že ho bere osmý rok....
HA
anonym
| 6. 2. 2007 09:45
Ahoj Sono, mam na tebe prosbu. Kolik mas roku ? Ten Logest beres uz dlouho ? Dik za info.
HA
Sonja333
| 30. 1. 2007 23:11
Ahoj holky, bez HA si neumím představit život! Logest beru osmý rok a jsem s ním maximálně spokojená. Moje menstruace probíhá asi tak dvě hodiny, aniž bych musela použít alespon tampon, neznám bolesti ani změny nálad a podobné příznaky, kterými trpí skoro každá žena.
Proč to ale píšu... před dvěma měsíci jsem v den, kdy jsem po sedmidenní pauze měla začít brát první prášek, zjistila, že v krabičce nemám žádné platíčko. Nezbývalo mi, než jeden měsíc vynechat. A představte si, rázem se mi moje minimenstruace prodloužila na čtyři dny (chápu, že pro některé je to normální, pro mě to byl šok) a kopance do břicha se objevovaly docela často. Bylo to hrooooooozneeeeeee!!! Tak jsem si řekla, že nikdy více. Další měsíc jsem začala brát prášky a je to opět v normálu!
Navíc mi to připadá jako nejpohodlnější ochrana před otěhotněním. S partnerem se moc v milování nešidíme a neumím si představit, že bych musela pokaždé použít kondom... připadalo by mi to jako násilné přerušení momentální vášně a chuti...
Po HA jsem vůbec nepřibrala ani nepociťuji žádné neblahé účinky, ba naopak.
Minerva
anonym
| 30. 1. 2007 14:18
Zrovna přede včírem jsem Minervu vysadila a přecházím na Mercilon.Dost jsem po ní přibrala a nezastavuje se to,tak doufám,že teď to bude jiný..Minerva má vysoký obsah hormonů,je dobrý na pleť,pomohla mi,ale já ji tolik nepotřebovala,pleť mám docela v pořádku.Jenže mám problém,že mi zbyly 2 platíčka a já netuším,kdo by je chtěl,nikdo v mém okolí Minervu nebere..prodala bych obě asi za 250,- nebral by je někdo?Díky moc,prosím pište popř na mail (hanula01@seznam.cz). Moc dík!
anonym
| 5. 5. 2013 14:59
ne marcilon bych ti nedoporucovala ...beru je 2 roky po pul roce se u me projevila nervozita ,stres a hned me vsechno rozcililo ....boli me uz 4 mesice hlava v podbrisku me boli a pribrala jsem po nich skoro 10 kilo ted konecne prechazim na jine ...ale na plet je dobra a na prsa ...ale zase se mi po ni strasne masti vlasy
Kloa
anonym
| 7. 1. 2007 08:01
To je právě ta patová situace, o které jsem mluvila.
Vím, že fakt nic nezabírá a že v ty dna chce člověk radši zemřít, než se každý měsíc takhle trápit. Znala jsem to taky a je nás hodně.
HA je v tomto případě řešením (a psala jsem to tu už několikrát), aspoň toho přežití. To chápu.
Ale obávám se, že na příčinu se nepřijde, aspoň jsem ani u svých kamarádek (stejně postižených) neslyšela, že by se něco objevilo. Lékaři neznají příčinu (když odhlédnu od zjevných příčin jako je endometrióza, myomy apod.).
HA
Kloa
| 7. 1. 2007 00:03
Tak v tomhle s vámi nebudu za jedno. HA mi umožňuje žít naplno. A mé problémy? Silná, dlouhá, bolestivá menstruace doprovázena silnými zažívacími potížemi - průjem, zvracení. Bolesti tak silné, že když jsem nebrala HA, tak když jsem vzala dva Ibalginy 400 jako bych nevzala nic. Nemyslete, než jsem šáhla po HA zkoušela jsem mnoho jiných věcí ... pupalku, čaje, zábaly, olejíčky, upravení stravy, cviky, snad všechno možné, uvažovala jsem už dokonce o léčitelce. To má mamka o mě měla strach, to ona mě ke gynekologovi objednala. Bolesti při menstruaci přišly "ze dne na den", lékař pátral po příčině, také než jsem si od něj nakonec recept na HA nechala vypsat, navštívila jsem ho za tu dobu třikrát, ale nakonec jsem byla za recept vděčná. Zjišťování po příčinách stále probíhá, letos prodělám laparoskopii.
Přesto si myslím, že je to způsobeno hormonální nerovnováhou, kterou dospívání doprovází a každý jedinec je jinak citlivý. A úprava hormony je jednou z možností jak žít bez bolestí. Stejně jako člověk s nízkým tlakem užívá léky na jeho zvýšení, užívám já HA na upravení hormonální hladiny.
Nemyslím si, že je HA zdravá, ale v dnešní době mi nepřipadá zdravé už vůbec nic, ani ten vzduch, který dýcháme.
Myšička
Petra
| 6. 1. 2007 12:30
Myšičko, naprosto souhlasím! Doktoři jsou potřeba u akutních případů,
ale u většiny zdravotních problémů stejně klasická medicína nepomůže.
Každý musí začít sám u sebe a hledat co mu dělá špatně. Doktoři řeší
příznaky, ale nehledají příčinu. Vím je to lehké říci, ale je to tak.
HA
anonym
| 6. 1. 2007 08:10
Ano ano ano,
opět se ve mně probudil protilékařský živel a musím se přidat.
Lékaři s oblibou "léčí" všechno antikoncepcí. Není to však skutečná léčba, jen překrývání příznaků.
Máš dlouhou, bolestivou, slabou, silnou menstruaci? Máš PMsyndrom? Dej si pilulky a to "pomůže". V tom smyslu, že nebudeš pociťovat příznaky. Ale každý zdrav. problém, každá nemoc nám chce něco říct. Že je něco špatně. A my místo abychom pátrali po tom, PROČ, ucpeme ji pusu pilulkama.
Popřemýšlejte o tom, holky. Mnoho z vás je ještě ve věku, kdy se vám zdá, že vám se nic stát nemůže, že vám to pomáhá, a když to říká i doktor... Co to je proti nějaké Myšičce ( a pár dalších) tady na Viktorce, že? Třeba budete mít štěstí, a nijak zvlášť se ne vás ty hormony nepodepíšou. Třeba. Snad.

HA uznávám jako první pomoc, jako "lék" na ty hodně nepříjemné projevy, se kterými téměř nejde normálně žít. Do té doby, než se přijde na to, proč se tak děje, v tom těle. Jenže o to nikdo nesnaží. Lékaři a celý systém o to méně. Vždyť z toho mají takové prachy, a tolik poslušných oveček, které vnímají svého lékaře jako Boha. Zdravotnictví mi začíná připomínat novodobou modlu, církev.
"Ovečky, dávejte penízky, poslouchejte, uctívejte nás.
Za to se dostanete do království nebeského (zdraví)."
Průser je, že v některých oblastech jsou lékaři prostě nenahraditelní a fakt je potřebujem. A jsou mezi nimi i moc dobří a kvalitní lidé, s vysokou duchovní úrovní. Bez takových chirurgů nebo zubařů by se nám žilo fakt blbě. Ale HA do té nepostradatelnosti nepatří. Je dobré si zachovat nadhled a nezbaštit jim všechno, co do nás tlučou.
Holky pa, a přeji vám ať jste zdravé a nepotřebujete je!
antikoncepce
Petra
| 5. 1. 2007 22:10
Mně lékař také předepsal antikoncepci, když jsem měla problémy s
menstruací. Brala jsem ji asi 6let. Když jsem se intenzivněji začala
zajímat o zdraví, antikoncepce mi k tomu nějak "neseděla". Myslím si,
že ještě není známa tak dlouho, aby mohly být dostatečně známé vedlejší
účinky. Musí to být pořádné "svinstvo", když dokáže dělat v organismu
to,co dokáže. Když jsem ji vysadila, problémy s menstruací co jsem měla
předtím přetrvávaly(sama jsem menstruaci neměla). Lékař to chtěl zase
"léčit" antikoncepcí, ale já se nedala. Jsem za to ráda, do budoucna
plánujeme děti, tak bez menstruace by to šlo těžko
Logest
anonym
| 5. 1. 2007 13:05
Díky za odpověď. Nepsala jsem nic o tom že jsem se s přítelem milovala poprvé. Bylo to jen poprvé co se mi tohle stalo. Jinak je mi 25, HA jsem brala spíš jako lék. Měla jsem problémy s menzes, byla velmi silná, dlouhá a bolestivá a tak mi lékař dal Logest. ***. žiju teprv 3 roky a tak jsem nikdy moc nepřemýšlela nad účinky HA a nad podobnými případy co se mohou stát. Jinak na HA nezapomínám ale tohle mi prostě nějak vypadlo z hlavy. Pročítala jsem leták ale je tam tolik odborných názvů že jsem to vzdala a raději hledala pomoc tady kde jsou lidi který umí psát česky a nepoužívají k tomu cizí termíny. Takže ještě jednou díky.
Logest
anonym
| 5. 1. 2007 11:57
Myslela jsem, že za 8 let užívání už člověk chápe podstatu toho, co do sebe cpe. Ale budiž, nechci tě kritizovat.
Nic jsi neudělala špatně, většina HA, kromě minipilulek hodinový posun nepozná a to bys měla mít uvedeno i v příbalovém letáku u své HA. Muselo by uplynout alespoň 12 hodin, aby došlo k vysazení HA. Pravdou je, že když se časový interval dodržuje, je to lepší. Tentokrát se určitě nic nestalo.
A jestli se můžu zeptat kolik ti je let, když 8 let užíváš HA a poprvé ses milovala s přítelem?
antikoncepce
anonym
| 5. 1. 2007 08:48
Zdravím všechny hodné lidičky, já používám Logest a jsem s ním spokojená. Je to moje první HA a beru jí už asi 8 let. Ale mám teď trochu problém. Využívala jsem balení, měla menzes a nové balení jsem měla začít užívat v neděli. Obvykle beru tabletku kolem osmé, deváté večer ale tentokráte jsem se prvně milovala s přítelem, přítel "se udělal do mě" a tabletku jsem si vzala až pak, asi v deset večer. Nikdy se mi toto nestalo a tak nevím zda nemohu otěhotnět. Je to nějaké porušení správnosti v užívání nebo je jedno v kterou dobu v neděli začnu užívat nové balení? Prosím o pomoc a předem děkuji.
RE: Minerva
anonym
| 31. 12. 2006 20:42
to krvácení je celkem normální... taky mě to první měsíc sem tam trápilo, ale stálo to zato. Minerva má super účinek na pleť:))
anonym
| 31. 1. 2012 18:02
TO :

Můžu ze zeptat:) je mi 17 let a Minervu mám hlavně na akné..mám dobraný skoro celý první platíčko, ale změny nevidím:(. Vím, že to je léčba dlouhodobá, ale chtěla sem se zeptat, za jak dlouho jsou videt změny?:) díky za odpoved :)
sebkova
| 31. 1. 2012 18:57
TO martina: půl roku až rok, záleží na organismu, trvá to delší dobu:) jinak od kožní jsem dostala kdysi takovou mast Dalacin, je dobrá na akné, nevím jestli je na předpis a nebo ne. Je to taková malá tubička a dávala jsem za ní 300kč. Vydrží dlouho, stačí aplikovat tenkou vrstvičku:). Je to lepší než čekat skoro rok:) :)
anonym
| 2. 2. 2012 17:32
TO sebkova:
taky sem dostala od kožní mast jmenuje se Duac gel..po kterém se mi loupalo čelo a měla jsem ho strašně vysušený :(
anonym
| 29. 3. 2012 17:57
TO martina: brala jsem tuto antikoncepci rok a akné mi téměř zmizelo :)) ae jak dlouho to trvalo to si netroufnu říct
anonym
| 21. 8. 2012 20:11
TO martina: Minervu jsem brala taky pleť se ti po ní zlepší ále zadržuje v těle vodu tak že po ní přibereš tak 15kg.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
24. 4. 2024 19:29
70302
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video