Pejsci a další domácí mazlíci - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

pejsci a další domácí mazlíci

Diskuze

Knírdové
anonym
| 18. 2. 2008 16:31
Knírače už asi mít nebudu (máme teď kočky), ale navždy už pro ně budu mít slabost. připomínají mi dětství.
Když nějakého vidím, hned je mi tak hezky u srdíčka. Vzpomenu si na ty černé perličky např. naší Ájenky...její naprostou oddanost, a lásku, její živost, a jak dokázala vysoko vyskočit...a její štěňátka byly hopsalky všechny po ní. Taky nám při vítání všechny nosily papuše, jako jejich máma.

Dlouho se mi líbil taky drsnosrstý jezevčík. Zdál se mi tak ošklivý, až byl krásný.
Momentálně obdivuji Beagla, Bígla, či jak se to vlastně píše.
Přijde mi takový souměrný, a hezký.

Zajímavé je, že jsem nikdy netíhla k dlouhosrstým rasám. Třeba to ještě přijde...
Na
op
| 18. 2. 2008 13:29
knírače nedám dopustit, jejich vitalitu jim může člověk jen závidět. Pravda, občas jsou to divoši... Ten náš, nám svou náklonnost a lásku dává najevo denně. A hned má člověk lepší náladu ...Tak hodně hezkých chvil s našimi miláčky.
Kníračci
anonym
| 18. 2. 2008 13:07
Také jsme měli knírače, když jsem byla dítě.
První fenka, uřvaná, s PP, ale rozmazlená. neuznávala mě jako pána (byla jen o rok mladší, než já), a až ve starším věku mě teprve nechala, abych ji vzala do náruče. Bylo jí 11 let, když ji srazilo auto a byla na místě mrtvá.

Druhá fenka knírače byla mazlivá a přítulná, otrávili nám ji sousedi v jejích 6 letech. Přesto nám stihla dát celkem 9 štěňat.

Oba knírači měli společné, že neměli rádi cizí děti .
To je pravda. Nás nikdy bezdůvodně nekousli.

To pes mého tehdejšího přítele, to byl divný patron. Kousal kde koho, i svého pána, jen co mu něco přelítlo přes nos, nikdo mu nic nedělal.
O lásce k pánovi nemohla být řeč, vyměnil by ho za kus buřta. Nechodil ho ke dveřím vítat, a zkrátka vůbec se nechoval jako normální pes. Byl to sobec schovaný v psí kůži. Fakt. jak mám ráda pejsky, tak tenhle mi k srdci nepřirostl, byl divný a zlý, nevyzpytatelný.
kalendář
op
| 18. 2. 2008 12:54
přikládám odkaz na kalendář všeho možného, vč. zvířecích jmen http://www.calendar.sk/…eday-czx1hor.php
Pro Zdenku
thery
| 6. 2. 2008 17:16
Koukám, že máte bernského salašnického, je krásný Já se ho chystám pořídit na jaře a už se nemůžu dočkat Úplně mě uchvátili...
Pro op
thery
| 6. 2. 2008 17:14
Zdravím, taky máme doma staříka knírače, jen mu není 10, ale už přes 16 let...nikdo nechápeme, jak je stále vitální. Venku taky vypadá, jako štěně Ale už hodně špatně slyší (teda jak kdy, občas až moc dobře).
Jinak je na tom úplně stejně, jak ten Váš- miluje sluníčko a nemá rád malé děti Taky to bude ale asi zkušeností z mládí....
Náhodou
op
| 6. 2. 2008 15:23
jsem našla tohle téma - je mi blízké. Máme doma knírače - 10 letého pána. Doma je to stařík, ale jen vyjdeme na zahradu nebo stačí říct"jdeme ven", je jak štěně...Miluje sluníčko (jako já) a tak jen se ukáže nějaký paprsek, hned si vyhřívá kostičky. Jedinou jeho chybou je, že nemá rád děti - jako štěněti se mu nelíbilo, že kluci v ulici bouchali klacky na vrata. Naši dceru miloval a nechal si líbit vše, s ostatními to bylo horší. Teď máme 2 vnuky a bojíme se, aby jim něco neudělal, tak ho raději v době jejich pobytu u nás, necháváme v kotci. A on to bere samozřejmě jako újmu na svém území a žárlí.... není středem zeměkoule....Přitom občas hlídám cizí pejsky a s nimi se snese a pustí je i do svého pelíšku naprosto bez problému. Všem pejskařům krásný den.
je tu mrtvo!!!!
Vlastinka
| 4. 2. 2008 09:17
Zdravím milovnice pejsků a ostatních živých tvorečků,nějak sem nechodíme,tak se snažím toto téma oživit.Moje psí holky jsou zatím v pořádku,přichází pozvolna jaro a tak se připravuji na jejich hárání,to bude zase veselo,ale naštěstí vše vždy proběhlo v klidu,tak doufám,že se k nám nezatoulá,nějaký ten nepřítelod sousedů.Píši nepřítel,poněvadž tu kokří pány nevlastní nikdo,a na ostatní musíme zapomenout to by bylo nadělení Tak se mějte a něco napište milovnice pejsků!!!!Čao!!!
klíštata
Zdenka
| 31. 5. 2007 13:37
Je to hrozné je jich moc, každý den vytáhneme Akimovi tak 5 - 6 a některé už jsou přisáté, je to hrozném, ani ten Frontlain nepomáhá, nejlepší je normální difusial na klíštata a vši, to ho postříkáme, a víme, že pokud nezmokne, tak určitě ten den nic nemá, ale je to hrozný, je vidět kolikrát jak mu pochodují na čumáku. Taky už i můj muž měl dvě. Jedno si rozškrábal trochu a tak dostal hned antibiotiky, snad to bude vpořádku. Takže zdravím miláčky a milovnice. Zdenka
chci vás jen pozdravit
Vlastinka
| 31. 5. 2007 07:52
a popřát příjemný den s vašimi chlupáčky.
ahoj paničky
Vlastinka
| 17. 5. 2007 08:48
zdravím milovnce pejsků,kočiček,no vlastně všech domácích mazlíků.Je špatné období pro naše miláčky,všude plno klíšťat,ale jistě se to dá zvládnout,jen ne na 100,nějaké to odolné se přece jen přisaje,ale jejich množství a počet roste.My s holkama každý den běháme po tom lese,kde na nás číhá sp)ousta nebezpečí,ale první už jsme zabsolvavaly,vosí hnízdo,Quncy,která je jak z divokých vajec,pokud je na vycházce,tak na něj narazila a i nějaké to žihdlo obdržela,takže když teď letí kolem včela,vosa nebo cokoliv bzučícího, zaléza rychle někde do ústrnní.Ale jak jinak,než vlastní zkušeností,se,musí naučit,čeho se obávat.Tak Vás moc všechny zdravíme a přejeme hezký příjemný M á j lásky čas
Avatar - Remi - Mirka
Vlastinko,
Remi - Mirka
| 4. 5. 2007 23:09
ti tví kokříci jsou nádherní, hlavně ten modrý bělouš! Oranžový není vidět skoro vůbec. Měla jsem kdysi ( zamlada ), černého kokra . Jezdíš po výstavách, nebo je máš jen tak? Já jsem s tím svým kdysi zkoušela i lovecký výcvik. .
Avatar - Remi - Mirka
Zdeni,
Remi - Mirka
| 4. 5. 2007 23:02
ten Frontline se dá koupit i ve zveráku, nebo u veterináře. V lékárně s veterinárním sortimentem taky. Dávkuje se to na počet střiků podle váhy. Ale asi dnes už opravdu není stoprocentní žádný přípravek. Klíšte je asi nezmar, něco jako potkan, na všechno si zvykne. Zajímalo by mne, jestli má v přírodě vůbec nějakého nepřítele.
Potvůrky
Beauty
| 4. 5. 2007 05:41
Ahoj, určitě je dobré pejska nějakým přípravkem
( Frontline sprej nebo kapička mezi lopatky, Rival sprej, různé obojky, atd. ) chránit. Spoustu lidí si myslí, když pejska něčím nastříká, že žádné klíště nebude mít - omyl, může mít i přisáté, akorát se " nenacucá " a vlastně uschne. A letos jich bude asi hodně, nebyla žádná zima, tak se jim dařilo se hezky rozmnožovat.
Remi
Zdenka
| 4. 5. 2007 05:31
Klíštata jsou hrozná věc. Včera jsme byli s Akimem na veterině očkovat a přeočkovat a hned jsme se ptali jestli není něco proti klíštatům, tak nám dal za krk dvě ampulky, ale říkal, že neví jestli to zabere, protože klíštata jsou už odolní proti všemu. Ten Frontlain se dá koupit v lékárně ?Manželovi jsem taky před dvěma dny vytáhla klíště , takže kontrolujeme pupínek, jestli se nezvětšuje, jsou to opravdu mrchy, já se toho hrozně bojím. Pozdravuji všechny psíky a jejich páníčkyZdenka
Avatar - Remi - Mirka
Klíšťata
Remi - Mirka
| 3. 5. 2007 22:21
Naše dvě holky letos ještě klíště neměly. Používám už několik let Frontline sprej. Občas se sice stalo, že nějaké ulovily, ale většinou ke konci doby kdy, už jsem je měla postříkat po měsíci znovu. V poslední době ale začínám uvažovat, jestli je dobré psa vůbec stříkat, protože se stalo, že syn ležel doma nemocný , týden nevytáhl paty z domu a měl klíště! Muselo na něj přelézt ze psů na kterých se mu asi moc nelíbilo. Tyhle potvůrky mi teda kazí radost z léta a daří se jim rok od roku lépe. Odolné jsou mršky jedny, málo co jim vadí...
klíšťata
Vlastinka
| 29. 4. 2007 21:12
ahoj ,takže jsme klíšťata zničily, za pomoci pipety Fronline,kterou nám nabídl náš veterinář. Zdá se to býti účinné,poněvadž přísátá kíšťata odpadla a další se nepřisají.1 pipeta stačí na 1 měsíc,takže ještě se budou muset aplikovat další,během celé sezony,ale snad to zvládneme.
znáte fretku?
anonym
| 26. 4. 2007 13:42
ahoj, máte někdo zkušenosti s fretkou jako domácím mazlíčkem?
děkuji Vám všem
Vlastinka
| 23. 4. 2007 14:58
za dobré rady a zkušenosti,něco s tím podnikneme,aby moje holky netrpěly
pipeta
JirinaaniriJ
| 21. 4. 2007 13:59
Já používám pro Sašenku, taky pipetu.........SPOTON ........ativní ochrana proti klíšťatům,Blechám, ...Hmiz zabíjí a zároveň působí před reinvazí......působení je rychlé,spolehlivé a velmi bespečné. Jednoduchá aplikace formou pipety 1x měsíčně...
Malý pes ( do 15kg.)1pipeta jednou měsíčně.
Velký pes( nad 15kg.)2pipety jednou za měsíc.
Děvčata mám to vyskoušené je to opravdu účinné, když Saša i přesto chytne klíště ,tak ono se samo pustí neudrží se na kůži
pipeta
liza
| 21. 4. 2007 10:40

opravdu
nelžu takhle to praktikuji už možná víc jak pět let a máme kromně
vlčáka taky kříženého rotwajrera a ten vyloženě trpěl v létě t tak že
ty klíštáta už nemněla smysl ani vybírat
Pipeta???
Beauty
| 21. 4. 2007 08:48
Je mi divné, že by pipeta vydržela celou sezonu. Pipeta funguje po dobu 3 měsíců. Ale nemám zkušenosti s velkým plemenem. Hezký slunečný den všem
mazlířci blechy a klíštáta
liza
| 21. 4. 2007 06:23
ajá pro naše pejsky používám už několik let úspěšně
takovou pipetu v dubnu ji koupim u veterináře nakapu psovi za krk
trošku to místo protřu aby tekutina vsákla do kúže a můžu vámříc
bydlíme u lesa od klíšta´t v sezonu je celkem pokoj i od blech tak jsem
nestačila kupovat spreje ta pipeta je na váhu psa ana našeho vlčáka
vyjde asi na třista korun
Domácí mazlíčci
rezama
| 20. 4. 2007 10:59
s klíšťama se potýkáme taky a to nechodíme do lesa ,úplně stačí vypustit Akimka na zahradu a má jich na hlavě pořád plno,naštěstí vypadnou sami nebo jdou docela lehce vyndat
mazlíčci
Zdenka
| 20. 4. 2007 10:47
Teda Vlastinko, ty jsou pěkný, fakt, roštáci asi, viď, my jsme Akimovi vyndali předevčírem asi 6 klíštat, vždy ho postříkáme a máme na tři dny pokoj, uvažujem o tom, že ho necháme očkovat, nevím ale jestli není pozdě, chceme tam jít příští týden, on je má hlavně na čumáku a krku, protože pořád někde ryje. Jinak na strány od Beauty se podívám. Díky . Zdenka
Rival sprej
Beauty
| 20. 4. 2007 09:53
Ahojky všem, blechy a klíšťata zvládáme skvěle. Dříve jsem dávala pipetu Frontline, ale protože často chlupáče koupu ( šamponem účinek mizí ), tak jsem loni objevila rozprašovač za přijatelnou cenu na přírodní bázi. Mám to odzkoušeno na svém pejskovi a moji zákazníci si to opakovaně u mě kupují. Podívej se na stránky -http://www.beanatur.com/index.asp?…
moje kokřice
Vlastinka
| 20. 4. 2007 09:39
pozdrav milovnicím domácích mazlíčků
Vlastinka
| 20. 4. 2007 09:37
Zdravím Vás děvčata,i vaše milé společníky dvoj i čtyřnohé.Moje holky a s nimi i já,se rozčilujeme a zlobíme naklíšťata,protože bydlíme u lesa a tak se tomu nedá nějak zabránit,aby nás neobtěžovala.Ale já to zvládám rychle a bezbolestně/aspoň holky se nebrání mé šikovnosti/.Jsou očkované proti borelioze,což je dobré,protože nevím,jest-li by takový nápor zvládly.A co Vy?Také tak trpíte?Jak to zvládáte?V případě dobrých zkušeností s nějakým preparátem dejte vědět....prosím.Děkujeme Qurin a Quncy
Domácí mazlíčci
rezama
| 20. 4. 2007 08:19
Zdravím všechny i domácí mazlíky hlavně ať jim slouží zdraví a konečně se už zlepší počasí
Zdenka
JirinaaniriJ
| 19. 4. 2007 17:53
Akim je asi filuta, kouká mu to z očí.
Důležité je, že nás život s našima miláčkama naplňuje, jsou to naše hvězdičky, každý jiný a přece toho mají tolik společného, milují člověka, nečekají za to nic..

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Hanka
26. 4. 2024 11:00
70311
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:08
11821
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video