Pejsci a další domácí mazlíci - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

pejsci a další domácí mazlíci

Diskuze

pozdrav
bambula
| 15. 3. 2007 21:26
ahoj všechny milovnice pejsánků!co se děje že žádná nepíšete?to nemáte žádné nové zážitky u nás se pořád něco děje okousané muškáty,vylatá voda do pelíšku a nejhorší je noční chrápání v mojí posteli.
miláčci
bambula
| 9. 3. 2007 13:20
ahoj dnes ráno jsem se trochu víc nepohodla s dcerou.ona vzala našeho montíka a jela na výlet beze mne.moc mne to mrzí těšila jsem se dlouho jsem to plánovala nemáme na sebe moc čas ,tak jsem doufala že si budem povídat zajdem na kávičku.No nic tak jdu do práce a je mi smutno.ještě že mám tu práci.
pozdravení
Vlastinka
| 9. 3. 2007 12:18
Ahoj děvčátka,všechny Vás pozdravuji a jsem ráda,že milovnic pejsků,kočiček a jiných roztomilých našich mazlíčků stále přibývá,máme z nich radost,slouží nám pro mazlení,pobavení,ale i nepořádek nám nadělají,takže se aspoň nenudíme,máme pořád co uklízet.Nejhorší je to,že zahrádka trochu trpí,protože moje holky rády hrabou,i kdyby to byla žížalka,tak se k ní musí dostat.,a hned je z toho obrovská díra vhodná k osázení stromečku,takže mě vlastně pomáhají...hihi.přeji Vám hodně radosti se svými mazlíky a příjemný víkend
pejsci
anonym
| 9. 3. 2007 06:03
Ahoj, zdravím všechny milovníky psů, buldoček je pěknej, takže i já se musím pochlubit svým mazlíčkem, který je tedy trochu větší, zlobí, dovádí , ale já na něj nedám dopustit. Hezký den přeji všem milovníkům i pejskům.Zdenka
montík
bambula
| 8. 3. 2007 22:11
milá Vlastinko,dík za dopis už jsem se konečně přihlásila.teď mám v praze jen Montíka Snoopa si nechal děda nemám srdce mu ho brát.Jsou s mámou zlatička akdyž je můžu potěšit tím, že jim tam nechám mého zlatého kluka,tak to udělám i když se mi stýská to jako milovnice pejsků chápeš. posílám ti foto montíka když byl ještě štěňátko.
Marta
Vlastinka
| 6. 3. 2007 12:17
No tak to znám velice dobře,ale už jsem si zvykla na spaní s pejsky,ne tedy každou noc,ale občas se chtějí pomazlit,ale i ony vycítí,kdy se chci pomazlit já a šup ke mně.Je to potom závislé na naši domluvě,jak zaujmout správnou polohu,abyhom si vzájemně nepřekážely.Jinak nechrápou,ale mají bujaré sny,takže si to také nekdy prožiji,ale mám z nich radost,nedala bych je za nic na světě,jsou jako děti,když vlastní jsou už samostatné.Přeji hezký den
moje holčiny psí
Vlastinka
| 6. 3. 2007 12:06

Všechny milovníky pejsků.kočiček a jiných domácích mazlíčku zdravím.
pejsci
anonym
| 5. 3. 2007 23:24
ahoj neumím se přihlásit,tak píšu jako anonim.mám taky pejska francouzského buldočka je to miláček.a dcera má taky jednoho,a protože bydlíme spolu jsou s námi v byte dva.nejhorší je,kdyz se oba rozhodnou spát se mnou. to mám jasnou celou noc neboť oba strašně chrápou a cestují.přeji hodně radosti s pejsky.marta
pozdrav pro Zdeničku
Vlastinka
| 2. 3. 2007 13:10
Díky za odpověď,moje holčiny jsou menší,takže spíme společně v pokoji,aspoň jsem v klidu,že mě nikdo neodnese,,,hihi,chápu,že Tvůj pes je velký,moje snacha měla pejska této rasy,ale už zemřel,takže také uvažuje o koupi nového štěňátkaJsou to kouzelní pejsci,ale údržba srsti musí být náročná,vždyť ty moje kokřice,musím pokaždé po vycházce vykoupat a potom učesat,a to je něco.Vybírat z chlupů bodláky,větve,no je to náročné,ale mám času dost,takže to zvládám dobře,jen střihání klem uší se jim moc nezamlouvá.Také Tě zdravím,přeji hezký víkend a dej vědět,až koupíte štěňátko a na foto se těším,,,pápá
pro Vlastinku
anonym
| 2. 3. 2007 05:59
Ahoj Vlastinko, , náš pes má venku na dvorku příbytek, není to bouda, vlastně skrýš, musí to mít větší, protože je dost velký , moc se mu tam nechce, má rád zimu, takže i ted spí venku na chodníku u vstupních dveří a tak podobně. Když prší nebo padá sníh je ve svém živlu, chtěla bych ještě jednoho, takže čekám až bude vhodná doba a bude mít na to léta, zkusíme najít fenku bernského salašnického psa a chtěla bych štěnátko, (syna), ale to uvidíme. Tenhle i když je mu rok, je to hrozný rošták, než jsme si ho koupili , četla jsem jak jsou hodní. Hodný je, ale pořád na nás a mé děti když přijedou skáče, ale neublíží, prostě je stále hravý. Příští týden budu mít fotky, pokusím se jí poslat.Jinak dneska uvidím své starší vnoučátko Tomáška ( půl roku) mladšímu matýskovi jsou 4 měsíce. Tak se měj moc hezky, ať je pěkný a slunný víkend.Zdenka
nepovedená mláďata?
anonym
| 1. 3. 2007 22:03
Slunko, u zvířat to nevadí, když má brácha se ségrou mladé. A nutno říct, že jednorázově většinou ani u lidí-to jen když se to stále opakuje, tak generace degenerují...
Spíš jde o ten "odbyt" pro koťátka. Lidi to topí, to bych nemohla.
Kastrace je určitě správné řešení. Určitě vám kvůli tomu kočičky neutečou, spíš naopak, ty touhy toulat se často přejdou.
Tak ať jsou brzy fit!!!
Bludičko
slunko
| 1. 3. 2007 18:52
My máme doma dvě kočičky, i když je máme doma jen o víkendu když jsme doma, jinak si běhaj kde chtějí. A v sobotu s ním a s ní jdeme na kastraci. Oni jsou totiž sourozenci, ale nějak jim to nic neříká a jdou na ně touhy :). Takže než kočičky s třema tlapkama nebo dvěma hlavičkama, tak je dáme radši vykastrovat. Taky nestojíme o pachy doma, používáme Mikeše a kočkám se moc líbí a hlavně my nic necítíme. Jo a ceny - kocour bude stát 350,- a kočka 400,- tak nějak. Ale bojím se o ně, nechci jim ubližovat, aby se na nás nenaštvali a neutekli :)
odpověď pro Zdenku
Vlastinka
| 1. 3. 2007 17:55
Ahoj Zdeni,bude lepší,když si budeme tykat,většinou se na chatech tyká,tak proč to měnit.Ano ten kokřík je můj a ještě jednoho stejného mám ,takže jsem majitelkou2 kokřích slečen,majících 1 rok a 3 měsíce a jsem ráda,že je mám. Máme též chaloupku,ale oni jsou se mnou doma,jen občas vyběhnou a delší tůry musím absolvovat každý den,jsou to levečtí psi,takže ještě,že mám les jen pár kroků.Ale počasí nám moc nepřeje,prší a to je nepříjemné A mám Tvůj pes nějaký příbytek,kde spí a odpočívá?
Kočičky
bluddicka
| 1. 3. 2007 13:32
Ahojky,

nemá někdo z Vás kocourka. Já mám sedmiměsíčního rošťáka a řeším teď
zda ho kastrovat nebo ne? Sice mu už začíná " čpět " moč, ale začala
jsem používat opravdu dobré stelivo do záchůdku, takže nic cítět není.
Je to opravdu nutné nechat ho vykastrovat? Může mi někdo poradit?

Děkuju moc Bára
domácí mazlíček
anonym
| 1. 3. 2007 09:50
Ahojky Tak jsem se rozhodla, když čtu tuto diskusi, že zamířím i do této rubriky s pejsky. Máme doma ročního bernského salašnického psa, je jak obr, lidi ve vsi mu nijak neřeknou než bernardýn, asi neví co je to za rasu, je to spíše pes vítací než hlídací, a i když je tak velikej, je to náš mazlíček. Před ním jsme měli 14 let jezevčíka, ten byl s námi doma, ale tenhle to se bojím , máme malý domek, lepší je mu určitě venku a má hrozně rád zimu oproti mě. Jinak Vlastinko ten kokřík je Váš?
že by konec povídání?
Vlastinka
| 1. 3. 2007 09:24
pozdrav anonymním pisatelům
Vlastinka
| 21. 2. 2007 15:51
kralik .....odpověď
Vlastinka
| 21. 2. 2007 15:37
no já nevím,jest-li by Ti to pomohlo,kdybych tady šířila osvětu,stejně by se u vás nic nezlepšilo.to musíte tam ve vašem městě a místě ,kde bydlíš.U nás ve městě jsou takové koše,na různých místech,kkde jsou sášky s lopatkou a každý psíčkař si jeden vezme a jde,ovšem samozřejmě,jen ten,který chce.Ale mladé generaci tyto koše zřejmě zavazí,tak je devastují a ničí,takže,to není jen o nás pejskařích ale o všech lidech bydlících v dané oblasti
moje kokřice
Vlastinka
| 21. 2. 2007 15:29
Ahoj Betty,jsem ráda,že jsi se ozvalaMám kokřice dvě,jak jsi viděla na fotce.Jsou samozřejmě s PP,mají lovecké zkoušky ovšem výstavy jsem nezvládla.poněvadž jsme se stěhovali s paneláku do domečku,také hlavně kvůli nim.Takže zařizování a vše kolem,nebyl čas.Ale protože mají PP nebráním se tomu a uvidíme,co bude,ono stejně když jsou starší,jsou lehčeji ovladatelné,poslušnější tak to půjde lépe.Jsou velice kamarádské,vítají mě neustále,dávají mě najevo svoji lásku a já jim,to je důležité,abychom si porozumněly.Jinak rády a to velice jezdí autem,jejich dokonce vášeň,rády běhají po lese,i já, a proto je mám,ale rády jsou i ve společnosti lidí.Milují děti,máme 10 měs.Katynku a nikdy ji neublížilyi když lezla po kobercí a oni ji chtěly neustále líbat.Ale poznají samozřejmě,kdo s jakým úmyslem přichází a podle toho se chovají,ale nenapadly nikoho.
ahoj Betty
Vlastinka
| 21. 2. 2007 14:46
exkrementy
kralik
| 21. 2. 2007 12:31
Ahoj, díky všem, kteří SBÍRAJÍ a souhlasí se mnou.
Na sídlištích je to fakt kritický. Fakt mě to hrozně rozčiluje, nejsem žádná citlivka, ale opravdu je mi špatně, když musím ty hovínka čistit. Pokud budou bezohlední lidi, stejně asi opravdu nic nezmůžeme. Tak šiřte SBĚRACÍ osvětu a přeju moc hezkých chvil s vašimi pejsáky.
exkrementy
anonym
| 21. 2. 2007 11:28
Sbírání exkrementů patří nejen k zodpovědnosti majitele ale taky k lidské soudnosti.. a slušnosti
PEJSÁNCI
anonym
| 21. 2. 2007 11:21
CHVÁLÍM VÁS Takto se vyjadřuje zodpovědný majitel pejska
KRMIVO
anonym
| 21. 2. 2007 11:19
Prosím odpusťte mi, ale jsem veterinářka a krmivo, které dáváte svému pejskovi plus jídlo pro lidi je VÝRAZNĚ nevhodné..Skutečně velmi nevhodné. Prosím zkuste nad tím přemýslet. Děkuji
krmení
anonym
| 21. 2. 2007 11:17
Popela se není třeba obávat, sjou horší složky krmiva. Pokud jde o granule, je snad ve všech, se kterými jsem se dosud setkala. Liší se akorát podíl popela, někde je ho více a někde méně. Výrazně nedoporučuji krmiva ze supermarketu. Je to jako kdybyste vy sami jedli denodenně čínskou polévku, asi tak se tomu kvalitativně rovná krmivo této kvality. Jsem zvěrolékařka. Vím o tom své. Pejsek nemusí prokazovat výrazné známky nemoci, nicméně tato krmiva dávají jejich tělíčkům výrazně NEGATIVNĚ zabrat. Já krmím své pejsky krmivem K9 a doporučuji jej všem. Kilo stojí asi 70 Kč.Nnení potřeba pejsky rozmazlovat drahými krmivy . Občas se setkám z lidmi, co těmito krmivy své pejsky krmí a říkám jim, že pokud nemají šampinony nebo peníze nazbyt, není to nutné. Je mnoho levnějších krmiv srovnatelné kvality. Prosím nešetřete na krmivech pro své pejsky... Všichni, kdo si pořizují psa (samozřejmě i jiné zvířátko) by měl být schopen dát mu základ kvalitní péče.. A to výše uvedená rozhodně neposkytují.. Bohužel se denně v ordinaci setkávám z lidmi, kteří své pejsky sice milují, ale chtějí na nich maximálně ušetřit... někteří jim neposkytnou ani základní očkování, jelikož jsou to výdaje... Prosím, mějme na mysli, že mít zvířátko rovná se mít za něj zodpovědnost.. Krásný den
Psí hovínka
anonym
| 21. 2. 2007 10:07
Ano,
to souhlasím.
My máme taky pejska (sice vedle u tchýně, ale chodíme s ním 4x denně ven) a hovínka sbíráme! Máme stále po kapsách igelit. sáčky, přece to není žádný problém.
Strašné je, když se náš pes vykadí na trávě a já mezi tím množstvím hovínek hledám "to jeho". No, ale přece nebudu sbírat všechna! Nejsem ***cuc.
A mám taky děti a dost mě štve, když se nemůžou válet po trávě bez toho, aby okolí pečlivě prohlédli, jestli se tam neskrývá něčí exkrement!
Nejhorší jsou takové ty 5cm v průmeru, od těch obrovských psů, a majitelé jsou v pohodě! Nechají to ležet. Fuj.
Bydlíme na sídlišti a psů je tu opravdu hodně. Na trávě není kam šlápnout, aniž by se člověk...
Ach jo.
Psi za to nemůžou. To ti majitelé. Někteří mi připadají stejně bezohlední a sobečtí, jako někteří kuřáci. Oni mohou. Ostatní, kterým to vadí, ať si chuchnou.
Ahoj Vlastinko...
Betty
| 21. 2. 2007 08:54
....chci se zeptat, ty máš asi pejsky s PP, že? Chodíš vystavovat, nebo děláš se psi nějaký sport, nebo je máš jen tak na mazla?
Já jsem rozhodnutá pořídit si fenku. Myslím, že tam je náročnější období pouze 2x do roka, kdežto u psů, jakmile se objeví v blískosti háravka, tak přestávají většinou "fungovat" (a to kdykoliv během roku). No nevím, nemám s tím zatím zkušenosti. Kdesi jsem také četla trápení majitelů háravek - jak jim v "tom" období okupují a občůrávají psi dům a škrábou na dveře.....
A jak je to s tím hlídáním kokrů. Co vím, tak kavalíři jsou dobráci od kosti a nikoho by nikdy nekousli (takže spíše psi vítací, než hlídací). Jak je to s agresí u kokrů. Jsou "vítací", nebo by se v případě nebezpečí dokázali bránit?
Exkrementy
Betty
| 21. 2. 2007 08:39
Ahoj kraliku,
zatím nejsem majitelem pejska, ale doufám, že se jím brzy stanu. Ale mám malou dcerku a tak naprosto chápu tvé rozhořčení. Nicméně si myslím, že ten příspěvek byl vcelku zbytečný. Ten kdo je zodpovědný a férový jistě po svém psu hovínka poctivě sbírá. A ten co je nesbíral doteď , určitě nezačne ani kdyby jsi dostala psaním podobných vzkazů křeč do ruky...

Já bydlím na venkově, a tady nesbírá opravdu snad vůbec nikdo - nehledě na to, že se tu psi chodí venčit samy ...
Já jsem rozhodnutá ve vsi sbírat a za vesnicí ne. Stejně budu pravděpodobně jediná "sběratelka"....

Ale tak mě napadlo, jak by to museli dělat koňáci na vyjížďce s koňmi? Ti by museli sebou stále vozit lopatu a velký pytel . Vesnice asi zůstane vesnicí...
psí exkrementy.......a jejich odstraňování
Vlastinka
| 21. 2. 2007 08:00
Ahoj kraliku,moc zdravím.I já mám pejsky a to dokonce 2 a naprosto s Tebou souhlasím.Moji pejsci jsou sice na naší zahradě,takže nikomu moc neškodí,ale když náhodou někam jdeme na vycházku,tak je jasné a samozřejmé,že po nich uklízím,ostatně i doma na zahradě.Ale je pravdou,že to někteří chovatelé.zvláště v bytovkách nezvládají,stojí na schodech před domem a jejich miláček si vesele vykoná potřebu např.v dětském pískovišti.To záleží na každém chovateli,možná až při spěchu do zaměstnání šlápne do hovínka ,tak pochopí,co má dělat,při venčení miláčka
exkrementy
kralik
| 20. 2. 2007 21:17
Všichni milovníci pejsků, a co jich tu je!
PROOOOSÍM uklízejte po svým miláčcích, jak jim s oblibou říkáte, hovínka!!
Kdo má pořád dloubat hnědáky z dětských botiček!!!
Mám pejsky ráda, ale tohle je fakt strašný, obzvlášť, když za to můžou jejich páníci.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video