Pejsci a další domácí mazlíci - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

pejsci a další domácí mazlíci

Diskuze

Ještě malý dodatek
Vlastinka
| 20. 2. 2007 10:48
Myslím si,že vše záleží na výchově pejska,jak se mu budeš věnovat a vše se dá dobře do 1 roku jeho života zvládnout.Chce to jen trpělivost,vysvětlování,dodržování určitých pravidel.Nikdy nesmíš dovolit pejskovi nic,co by Ti později vadilo,např.vyskakování na křeslo,ležení v posteli ,vyskakování po návštěvách atd.Pokud se mu v tomto směru budeš věnovat,není důvod mít obavy z jakékoliv rasy.Záleží jen na tom,zda fenku či pejska,protože tam jsou trochu odlišné potřeby....hárání u fenek a útěky za fenkami v případě pejsků.
Milá Betty,odpovídám na Tvůj dotaz ohledně výběru svého mazlíčka
Vlastinka
| 20. 2. 2007 09:54
Jsem poctěná,že jsi se ozvala na můj krátký příspěvek.Moc mě to potěšilo,Ale je těžké Ti radit,dočetla jsem se,že Tvojim favoritem,při výběru se stal kvalír a s tím,já zkušenosti nemám.Já miluji ang.kokry,před rokem jsem musela uspinkat moji fenečkuGordanu,angl.kokřici ,a dodnes na ni stále myslím i když mám za ni náhradu,stejné holčiny.Ona byla zlatá a tyto jsou oranžový a modrý bělouš.Kokři jsou lovecké plemeno a proto jejich povahové rysy jsou:milují hodně pohyb,cokoliv v zemi se snaží vydolovat,byˇt by to byla žížala,červík,mraveneček,proto hrozí hrabání v zahradě,pokud ovšem na zahradě jsou.Když ne,dokáží ležet na gauči a pokojně odpočívat,ale potom se musí dostatečně vyběhat procházkou v přírodě.A právě z tohoto důvodu jsem si je pořizovala.Ostatně i ten kavalír bude vděčný za pohyb venku,aby měl dobrou kondici a prospíval.Jinak mají opravdu skvělou povahu moje holčiny,jsou mazlivé,bezmezně mě oddané,dobře hlídají,nic jim neunikne,jsou hravé,přátelské a rády jak v lese tak ve společnosti.No nevím,co ještě bych dodala,jen péče o srst je náročná,usí se každý den česat,a ostatních úkonech si přečteš v péči o pejsky,Je vidět,že máš zvířátka ráda,takže ať si vybereš jakokoliv rasu,bude v dobrých rukou.Přeji Ti,dobrý výběr a pokud más ICQ,mohly bychom si o tom popovídat.A h o j .
Pro Vlastinku
Betty
| 19. 2. 2007 18:25
Ahoj Vlastinko
jsem ráda, že jsi se k nám připojila.

Chtěla bych tě poprosit, jestli by jsi si nemohla přečíst přízpěvky odemne na str. 4. Já si chci totiž pořídit pejska a rozmýšlím mezi kavalírem a anglickým kokršpanělem. Ale jsem spíše rozhodnutá pro toho kavalíra (Je menší, nekonfliktní a doufám, že také bude mít menší sklony k lovu...atd). Na té str. 4 píši jakého pejska (povahově) si představuji. Možná by jsi mi mohla napsat své zkušenosti s angl. kokršpanělem a jestli by se k nám hodil. Už jsem psala, že má sestra má také angl. kokra, ale myslím, že to nebude zrovna typický jedinec. Je to děsnej gaučák a mazel bez stopy loveckých pudů (teda právě takového si představuji, ale myslím, že je mezi kokry výjimka).
Kavalír
Betty
| 19. 2. 2007 16:41
Ano, koupili jste dobře (tedy jestli můžu soudit z fotky). Abych pravdu řekla, tak se mi také moc nechce utrácet za PP (zvláště, když nemám žádné chovatelské a výstavní ambice) a pejska chceme jenom na mazla. Ale zároveň se bojím koupit někde pejska nejasného původu (kdybych alspoň chovatele znala - a věděla, že jsou to čestní lidi - ne, žádní "nonstop množitelé" do "strhání" feny. A že tatínek nebyl pouliční ořech.....).

A co domácnost, přežila štěněcí věk bez újmy (asi těžko, že). Myslím tím, jestli Tofinka něco rozkousala, zničila apod.
My máme kompletně zrekonstruovaný domek (dýhované vnitřní dveře, dýhované schodiště ... - žádná levná záležitost). A funguje to u nás takto: Vypustíme činčilu - asi týden se chová vzorně a pak si všimneme, že nám někde začala likvidovat schodiště. Dáme jí asi 3 dny zaracha (než si na tu škodu zvykneme) a zase pustíme. Za nějaký čas zjistíme, že si ve spodním patře nerušeně demoluje troje dveře. Manžel v šoku nařídí "domácí vězení" , ale za chvíli už mu zase lítá pod nohama. No jo, je to hlodavec - ten se to neodnaučí nikdy. Ale není to s ní tak strašné.. To jsme kdysi měli zakrslého králíka - a to byla teda síla (co se demolice týče). Byl hrozně hyperaktivní a pořád něco vymýšlel. Nejvíc ho lákaly kabely.

Má sestra (opět musím zhodnotit, že má výjmečného psa) nepřišla asi o nic důležitého, její pes opravdu neměl žádne ničitelské sklony. Teda kromě toho, že strašně záviděl plyšového psa mé neteři - a nenápadně jí ho kradl...

Posílám ještě jedno foto naší činčilky, no řekněte, neopustily by jste jí i to zničené schodiště?
pejsci....skvělí kamarádi
Vlastinka
| 19. 2. 2007 10:37
Ahoj děvčata,já se z dovolením na chvílik Vám připojím a pozdravím Vás i vaše psí miláčky.Mám 2 ang.kokřice,jsou to velké kamarádky,rády si hrají,ovšem n ejraději chodí do společnosti lidí a do lesa.Jsou všestranné,Mají moře energie,neustále jsou mně v patách,sledují bedlivě každý můj pohyb ,poznají moji náladu,no jsou to klasa fenky.Mají 1 rok a dvqa měsíce,ale jsou učenlivé a poslušné.Dobře hlídají domeček i mě.Tak zatím pápá a doufám,že v povídání o svých miláčcích budeme pokračovat a vzájemně si radit
Tofinka
TOFINKA
| 19. 2. 2007 09:31
Zdravím a přejí hezký den.Naše tofinka je bez papíru.Ale myslím že jsme koupili dobře a i ona si nemůže na nás stěžovat.Nevěrníci-no nechá se drbat od každého kdo k nám příjde.Aje velký kamarád.Ale to asi každý pejsek.Myslí že uznáva jen svého pána.Jestli je rezervována to asi ne! Má svůj půvab.Je hravá má ráda dětí nechá si od ních všechno líbit dokonce vozít v dětckém kočárku.Dokažou ji naučit to co se mi nedaří.zatím štěka málo nevím jak to bude dál.je trošku tvrdohlavá někdy když nechce tak dělá že nerozumí je chytrá.Tenperament -si myslím že záleží na páničkovi.Pohyb by měla mít má to ráda.srst-je nenáročna pouští chloupky když má strach.Z očiček ji teče trochu ale jé si myslím že je to tím štěnětem ,protože pořád kouše ty její kostičky.Trenuje zoubky.jinak to je ocásek všude chodí za mnou.No skrátka miláček.
Spousta otázek kolem kavalíra
Betty
| 18. 2. 2007 20:01
Tofinka je moc hezká, přesně takového pejska si představuji. Chci se zeptat, jestli je s PP, a případně z jaké chovné stanice? Já chci pejska s PP (je to určitá garance, že mi z pejska nevyroste oříšek). Uvažujeme o barvě Tricolor nebo Blenheim (ale spíše blenheim). Teď bude nejdůležitější najít toho pravého.
Chci se zeptat: četla jsem o nich, že jsou to velcí dobráci a tak trochu "nevěrníci", že milují všechny lidi. Jak je to s jejich věrností (dokáží být své rodině věrní a oddaní, nebo mu je celkem jedno kdo ho drbe za ouškem?).


Dále se chci zeptat, jaká je povahově: je mazel, má veselou povahu - dokáže pobavit, nebo je spíše vážná a rezervovaná (ale asi spíše hravá, že – je to přece ještě štěňátko). Jak je to se štěkáním, je uštěkaná, nebo tak přiměřeně? Učí se lehce poslušností? Jaký má temperament. Jaká je potřeba pohybu? Jak náročná je péče o srst? Teče kavalírkům z očiček? Jestli má sklony k toulání a vycházkám na vlastní pěst (nebo se drží páníčka jako ocásek)?


....... psala jsem, že mám hodně otázek. Samozřejmě vím, že u každého plemene, existují různé povahy a velmi záleží také na výchově, že se to nedá zevšeobecnit podle jednoho pejska (a navíc zatím stále ještě štěňátka), ale přesto: jaký je život s vaší Tofinkou?

Posílám ještě jednu fotečku - tentokrát našeho morčátka Lili.
nádherný
TOFINKA
| 17. 2. 2007 20:28

tak ten je moc hezký naše tofinka by si s ním určitě hrála.má ráda každe zviřádko.Pošlu ještě jednu fotku ta v levo je od mé dcery bydlí ve městě my jsme z vesnice.Tak se měj zas napiš.
Náš člen rodiny
Betty
| 16. 2. 2007 18:52
Tak i já přidám fotku našeho nejmladšího člena rodiny.
A zároveň tím posouvám toto fórum (aby nezapadlo)
Ahoj betty
TOFINKA
| 16. 2. 2007 12:31
tak myslím že kavalír je to co hledáš. Já mam vnoučatka a moje tofinka je miluje.je to klidná rasa,mazlivá,bezproblémová,neubližná, až otravná tím jak se chce pořád mazlit a chodí pořád za tebou.Jinak je s ní legrace a myslím že je akorát pro vás do rodiny. Na procházkach je hodná.jestli máš ještě nnějaké otázky tak se klidně ptej.Posílám ti fotkku tofinky
Informace hledám
Betty
| 16. 2. 2007 11:21
Hanule, děkuji za přízpěvek.
Informace hledám, hledám a hledám už asi rok. Zodpovědnost si uvědomuji. Má sestra má v bytě kokršpaněla, takže vím zhruba o jakou péči se jedná.
Největší problém je nalézt nejvhodnější plemeno (a následně nejvhodnějšího jedince). Tak aby my jsme byli spokojení s ním a on s námi. Nejsme příliš sportovně založená rodina (jsme spíše na výlety - ZOO apod.), proto například neuvažuji o Border kolii (i když se mi líbí). Máme však k dispozici velkou zahradu. O tom, jakou si představuji povahu jsem už psala. Nechci pejska na žádný sport, ale opravdu jen jako společníka a mazlíka (oddanost a věrnost). Samozřejmě vím, že z 50% záleží na výchově a vztahu, jaký se psem máme. Jak už jsem psala, mám dcerku (4,5 roku) a další dítě se nedaří (a zřejmě nepodaří). Tak chci pejska také tak trochu jako náhradního "sourozence".
Prošla jsem si v atlase společenská plemena a nejvíce mě zaujal ten kavalír. Myslím, že i povahou bude fajn. Moc nemusím plemena, které mají zarostlý obličej (dlouhé chlupy v obličeji). Pak je fajn pudl (nelíná), ale myslím, že ta jeho srst bude dost náročná. Také jsem o nich slyšela, že nejsou příliš oddaní. Dost lidí co je má jsou od nich pokousaní (ale těžko říct, jesli to není výchovou). Také asi budou dost temperamentní. Ale to v atlase píší téměř o všech plemenech. Potom se mi moc líbí angl. kokršpaněl, ale trochu mám obavy z loveckých pudů a tvrdohlavosti (sestřin pes je zřejmě výjmečný - je to typický gaučák a mazel, od ní se nehne na krok. A lovecké pudy u něj nezaznamenány).
Pejsek??
anonym
| 16. 2. 2007 10:33
Ahoj Betty, koupě pejska určitě schvaluju, ale je to velká zodpovědnost. Kavalírek je moc pěkný pejsek. Je spoustu malých plemen a musíš si ještě ujasnit, jakou péči bude plemeno vyžadovat. Některá plemena línají - nastává problém s chlupy, některá nelínají ( pudl, bišon, boloňák..atd ). Ale zase některá se upravují střihem, musíš nakoupit kvalitní kosmetiku, hřebeny atd. Takže než zvolíš, určitě bych hledala spoustu informací, na netu jich najdeš dost.
kavalír
Betty
| 16. 2. 2007 08:58
Ahoj TOFINKO, já zatím pejska doma nemám (jenom morče a činčilu), ale už dlouho po nějakém moc toužím. Mím horkým favoritem je právě kavalír. Ráda bych tě poprosila o tvé zkušenosti s touto rasou. Jestli budeš ochotná, mi o něm něco napsat (mám spoustu otázek), můžeš i na můj mail: ms130@seznam.cz.
Chtěla bych rodinného pejska (mám 4,5 letou dceru). Měl by to být klidný pes pro klidné procházky (ne žádná tryskomyš). Jako začátečník bych volila plemeno menšího vzrůstu (do bytu), snadnější na výchovu - takže bez tvrdohlavosti, samostatnosti a přehnaných loveckých instiktů.
hárací kalhotky
anonym
| 15. 2. 2007 20:50
Mám pudlici,spí s námi.Když se začala hárat,nasadila jsem jí kalhotky a do nich polovinu vložky.Ráno byly kalhotky sundané a vložka na kousky roztrhaná v posteli.Večer,když jsme se vracely z posledního venčení,fenka se utíkala schovat do svého pelíšku,aby nedostala kalhotky.Nechala jsem ji tam a čekala,kdy začne kňourat,že chce do postele.Raději chtěla spát v pelíšku.Od té doby,jak se začne hárat,chápe,že musí zůstat ve svém.Když se dohárá,jde k nám do postele.Pohovku a židle přikrývám starými ručníky.Jana
Hárací kalhotky
anonym
| 15. 2. 2007 19:34
Kdysi jsem měla snahu a ušila jsem fence hárací kalhotky. Měla je asi minutu či dvě. Vyřešilo to oddělení psa a fenky do různých místností. Současná fenka je kastrovaná, takže pejsek spí v klidu...
Pejsci...
anonym
| 15. 2. 2007 19:32
Tak to máš pravdu... Bez psů si život neumím představit. Mým životem už jich prošlo 16. Dožili se krásného věku a život s nimi je štěstí...
pozdrav
Vlastinka
| 29. 1. 2007 10:46
Ahoj děvčata,posílám pozdrav a jsem ráda,když se tu někdo objeví a napíše zážitky nebo problémy se svými čtyřnohýmu kamarády.Já mám dvě kokřice,ale to jste si už jistě přečetly,mají jeden rok.Jsou to divošly,temperamentní a moc je mám ráda.život bez nich by byl fádný .Mějte hezký den a někdy se tu zase objevte
dík
TOFINKA
| 27. 1. 2007 19:46
jsi moc hodná že ses ozvala kdyby jsi věděla víc tak mi prosimtě napiš.Jinak můj pejsek se jmenuje Tofinka a je to strašný mazel . nechtěli jsme aby s náma spala v ložnici.Tak jsme ji dávali pelíšek přd dveře a ona schválně se počůrala.když jsme si ji vzali tak vydrží třeba až do9hod.
Hárací kalhotky
anonym
| 27. 1. 2007 17:56
Ahoj, sice mám pejska, ale rodinná přítelkyně má Westici a ta je používá. Jsou modré nebo červené barvy, na suchý zip a dovnitř se normálně strkají vložky. Akorát je dobré, když se přijde z procházky, tak jí je hned nenasazovat, aby se mohla vlastně sama umýt, myslím ta fenečka. Jojo jsou to dneska věci.
psi kalhotky
TOFINKA
| 27. 1. 2007 15:12
ahojky chťela jsem se zeptat jestli má někdo skušenost s psí kalhotkama při háraní mam kavalír king chrles španěla má 7měsíců tak čekame že to příjde.A protože spinká s náma tak to musíme nějak řešit .Můžete mi napsát jak to děláte vy? dík
Pejsánci
anonym
| 26. 1. 2007 18:01
Ahoj, mám 2. pejska a láska je to veliká. Doufám, že je to oboustrané. Celou diskuzi jsem pročetla. Takže co se týče proti klíšťatům a blechám, kapky do kohoutku jsou super, ale jsou dost drahé. Vydrží 2-3 měsíce, ale jakmile pejska vykoupete v šampónu, učinek mizí. Já používám sprej od firmy Bea-natur, stojí oklo 170Kč a vydrží minimálně na celou sezónu. Krmím jen kvalitním krmivem
( Pedigrí obsahuje nejvíc soli ) - prémiovou řadou, zn. Proplan nebo Royal Canin. Popel je zdraví na zažívání. Občas vařím hovězí nebo kuřecí maso s těstovinami a rýží. Kdo potřebuje mít pejska v kondici nebo zlepšit srst doporučuji od firmy All Systems - Vital Energy. Je to prášek, který se přidává do jídla a funguje. V horkých dnech někdo radil namočený ručník, výborný nápad i do auta, když není klimoška. My máme doma někde dlažbu, takže pejsek se má kde chladit. Jó kdo pozná nefalšovanou psí lásku, ten jí vyžaduje stále. Pes je parťák, má stále dobrou náladu, kterou vás chce nakazit.
pejsci
TOFINKA
| 26. 1. 2007 14:55
tak se mi to podařilo,ale asi si budu psát sama ze sebou protože tam byl někdo před půl rokem no nevadí snad se někdo připojí
pejsci
TOFINKA
| 26. 1. 2007 14:51
Ahojky zdravím všechny kteří si tady píšou. nevím jestli píšu do spravné rubriky ještě jsem nikdy nepsala a jestli tam někdo bude
Psí miláčci
anonym
| 24. 7. 2006 20:12
Také mám doma pejska - maltézáčka, který váží 3 kila.Teď v těch vedrech neuvěřitelně trpí a dost často nám zvrací. Skoro vůbec nic nežere jen pije a pije. Venčit chodíme brzy ráno a pozdě večer. Přes den jen minimálně ,protože vůbec nechce chodit. Když jdu nakupovat a vidím kolik psů je v těch vedrech uvázaných u obchodu, tak to nemohu pochopit.
Ria
anonym
| 24. 7. 2006 20:11
Príma nápad-opravdu.Taky zkusím.Díky
Ahojte
Ria
| 24. 7. 2006 19:46
Dievčata mne včera poradil sused ktorý ma tiež psíka,že on namača froté uterák a položí ho na neho. Tak som to vyskúšala aj ja a zdá sa že mu to urobílo dobre.Prestal tak dychčať a pekne pod ním ležal.
Trik
anonym
| 24. 7. 2006 15:57
Mají to moc těžké.Taky sprchuju a vím jak to mé pejsce dělá dobře.Máme všude koberce-tak má problém z ochlazováním, dala jsem do předsíně staré dlaždice-leží na nich a funí.Asi nejde nic jiného než u nás-vlažná voda na zádíčka a až pominou vedra - tak péče o kůži a srst.
Taky je lituju-už aby ta vedra byla pryč.
pejsci a vedro
anonym
| 24. 7. 2006 14:46
Taky váš pejsek v tom vedru trpí? Nemáte nějaký trik, jak mu trochu ulevit? Já s ním teď chodím míň po venku, na delší procházku až večer a když je na zahradě, tak ho kropím vodou.Taky jsem mu dala k pelíšk větrák, nemíří přímo na něj,a le nevím ,stejně to jen víří teplý vzduch.
Krmíme jen granule
anonym
| 6. 6. 2006 23:47
Našeho pejska krmíme jen granulemi zn. Pedigri. Je už starší, tak mu je
přelejeme horkou vodou, přidáme nastrouhanou mrkev a po
vychladnutí a trošku změkčení

mu je dáváme konzumovat. Nejsou vůbec žádné problémy, musí být dostatek
vody pro pejska. Vzhledem k tomu, že sbíráme a uklízíme jeho trus,
musím říct, že díky této stravě

to jde hravě. Stolice je pevná. Pokud mu někdy dáme třeba uvařené
hovězí nebo kuřecí maso, tak dostane průjem a trvá to tak 2-3 dny než
se stolice zase upraví. Ten popel je v pořádku, má to vliv na zažívání
a trávení.

Krmíme 1 x denně a po krmení dostává pravidelně psí kartáček na zuby,
který miluje a hned rozžvýká. K snídani má rád sucháý rohlík.
klíšťata
anonym
| 4. 6. 2006 18:50
Zdravím.
Máme zlatého retrívra a proti klíšťatům používáme kapky od veterináře. Mají preventivní účinek asi 3 měsíce a fungují proti klíšťatům i blechám. Nejdříve jsme zkoušeli obojky, ale pokaždé z nich náš chudinka dostal exém. KApky jsou sice dražší ale super. Doporučuji.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
19. 4. 2024 10:17
11796
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video