Biokuchařka - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

biokuchařka

Diskuze

jáhelné šišky
Petra
| 7. 12. 2006 19:38
Zuzu, jsem zvědavá, jak se ti budou jahelné šišky dařit - mně nešly. Strašně se lepily. Pak poreferuj. Na ty jahelné kuličky se taky chystám, ale až před Vánoci a ještě chci zkusit to linecké. Uvidíme, já jsem na to pečení talent
bio
zuzu
| 7. 12. 2006 17:40
tak to je super!vidis, tak se treba jeste neco priucis, hehe , ja jsem mela to stesti ze jsem na netu narazila na nakou pani ktera inzerovala ze ma dve a jednu proda levneji, tak jsme to pres net domluvily a mela jsem ji o stovku levnejsi , ja se chystam hned jak pristi tyden prijedu na ty jahelne kulicky, pak me zaujali jahlove sisky s makem a kupa dalsiho, vlastne vsechno , ale musim postupne, nejdriv na nakup s dlouhym seznamem v ruce a pak budu vytvaret hodnoty urcite si napiseme jak se nam co povedlo, to bude OK, treba i nejaky alternativy atak, to bude ok.
Špaldový bramborák
Petra
| 6. 12. 2006 17:26
Špaldový bramborák

350g brambor, 50g mrkve, 80g špaldové mouky, 1 vejce, 2-3 strožky česneku, 3 lžíce smetany(mléka), 1,5 lžičky majoránky, pepř, sůl, cibule, olej

Cibuli nakrájíme nadrobno a audusíme na trošce oleje. Brambory a mrkev nastrouháme na struhadle přidáme vejce, smetanu, rozetřený česnek, cibuli, nasekanou petrželku a mouku. Ochutíme majoránkou, solí a vymícháme na hustější hladké těsto. Na menší pánvi smažíme bramborák o tloušťce 1cm a průměru cca 10cm.
Dobrou chuť
biokuchařka
lenka
| 6. 12. 2006 16:53
Zuzu, tak bud mít t Biokuchařku H. Zemanové taky Dostanu ji od kamarádky ,která ji dostala jako dárek od manžela i od kamarádky ,takže ji má dvakrát, tak mi ji prý dá na Vánoce Takže si pak můžeme pokecat, co z toho jsme si už uvařily a na co se chystáme, tak se těším.
puding
zuzu
| 6. 12. 2006 12:00
GRATINOVANÝ POHANKOVÝ
KOŘENĚNÝ PUDING

Co je zapotřebí:

100 g pohankové krupice Bioharmonie
1 l čistého nebo naředěného ***ového mléka
špetka mořské soli
3 lžíce loupaných celých mandlí
4 lžíce strouhaného ***u
5 lžic javorového sirupu
lžička mletého kardamonu (nebo skořice)
hrst opražených vlašských ořechů
med na ozdobu
Jak na to:

1.


Do hrnce dejte ***ové mléko se špetkou mořské soli. Přidejte mandle, ***, javorový sirup a koření. Sůl zajistí větší vyváženost dezertu. Vše promíchejte a přiveďte k varu.

2.


Pomalu za stálého míchání přidávejte pohankovou krupici. Stáhněte oheň na minimum a povařte pod pokličkou cca 5-7 minut tak, aby směs byla hustá.

3.


Připravím ho vždycky předem a dávám ho do malých zapékacích mističek. Před servírováním dám misky zapéct do trouby pod gril. Pro milovníky sladkého zdobím medem a sypu opraženými mandlemi nebo vlašskými ořechy.
Tenhle obilný puding můžete udělat i z rýžových vloček nebo z rýžové mouky.Jen musíte vločky či rýžovou mouku vařit déle (asi 25-30 minut). Anebo zkuste puding ze špaldové krupice.
liga
zuzu
| 5. 12. 2006 14:08
jasny chapu, ja jsme te jen chtela poinformovat ...jinak dnes mi prisel mail z te pro- bio ligy, moc pekny, ptala jsme se na to kde se da prihlasit a zaplatit poplatek, zda to jde v prodejnach albia, kde jsme taky na ne narazila...no pry jsou neziskova organizace, takze primo na ucet nebo slozenkou, coz je ok...a navic mi poslali i prihlasovaci formular, tak se prihlasim , navic mi poslali posledni bulletin, ktery vydavaji mesicne, kdyby jsi chtela poslu ti ho na maila, zatim jsme to moc necetla, ale jsou tam nejake recepty, novinky atak....tak mam radost .
obchod
lenka
| 5. 12. 2006 11:59
Já o tom poštovném vím, protožejsem si z biosféry už jednou objednávala. ale já to mám tak, že si říkám, že kvůli 20 kč se nezblázním a když už chodím pravidelně nakupovat do obchodu, tak jednu věc si nebudu objednávat zvlášť, když už si ji můžu rovnou taky kopit v obchodě Navíc bych musela čekat kvůli balíku na poště, kde bývá fůra lidí a to mě odrazuje asi nejvíc.
nakup
zuzu
| 5. 12. 2006 11:30
Leni s tim postovnim je to tak ze kdyz si neco objednas nad 600kc, tak to mas zadarmo a jelikoz ten *** stoji skoro 200, tak si mysli, ze kdyuz by clovek udelal vetsi objednavku, tak se to vyplati, no co si budeme povidat, dyt vubec je tovse dost drahe, ze tech 600mas hned ani nemrknes .balne se neplati.
pekárna
lenka
| 5. 12. 2006 11:02
Ona je i tady diskzuke o domácích pekárnách, jsou tam myslím taky i nějaké recepty, tak se můžeš kouknout. Pekárna je vážně výborná věc, tak mi pak napiš, jaký byl první chleba - musím ale upozornit, že první pokusy nebyly tak dobré jako teď, to chce vychytat, kolik čeho dát, protože ty recepty mnohdy neodpovídají pravdě.
domácí pekárna
vendy
| 5. 12. 2006 10:56
Leni, včera jsem si tady četla jak jste si povídali s Petrou o domácí
pekárně, já už po ní taky delší dobu toužím a když jsem včera přišla
domu tak mě přítel vytáhl do města, že prý mi chce koupit dárek, ale
potřebuje abych mu pomohla s výběrem - a koupil mi pekárnu .
Bylo to fakt překvápko a už se na ni děsně těším ! Hned jsem
začala procházet recepty na chleba na internetu ! Koupili jsme Etu 0149
- má obsah 1.3 - tak doufám, že s ní budeme spokojení.
olej
lenka
| 5. 12. 2006 08:38
Zuzi, díky za tip, ale já o tom vím, že se to prodává i tam a že je to něco levnější...jenže bych musela zaplatit poštovné a balné, takže se mi nevyplatilo ten olej tam kupovat.
Jinak ty odkazy se vkládají tam ,že kdy napíšeš odkaz, musíš za ním kliknout na mezeru:
www.victorie.cz ...to žeš t dobře vložila poznáš tak, že se ti ten odkaz podtrhne.
olej
zuzu
| 4. 12. 2006 22:54
leni jukni tady na ten podkaz, tam ten tvuj olej ***ovy moc vychvaluji a je tam dobry popis a cena 185 (sna to pujde, me ty odkazy nejak nejdou vkladat)
http://www.biosfera.cz/…products_id/1049
recept
zuzu
| 4. 12. 2006 22:14
Meruňková přesnídávka

1balíček sušených biomeruňek(200g)
1l vody nebo jablečného biomoštu
špetka mořské soli
10g vločkového agaru
jablečný koncentrát nebo javorový sirup
1\2lžičky skořice

1.Meruňky dáme vařit do moštu nabo do vody se šptkou mořské soli a se skořicí. Povaříme 10-15minut. Přidáme agar a společně povaříme 5minut.
2. Necháme zatuhnout přímo v hrnci, když směs vychladne a ztuhne, dáme ji do mixéru a rozmixujeme. Pokud je hmota moc hustá a nepůjde rozmixovat, přidáváme jablečný sirup nebo vodu, podle toho, jak chceme,aby to bylo sladké. Výsledkem je meruňkové pyré , pokuď rozmixujeme ovoce bez agaru, nebude tak svěží a nadýchaná.
- lze obměnit ovoce, jakékoliv sušené, domácí usušená jablka, sušené datle.
- nebo lze také nemixovat a hned po povaření nalít do pohárů a nechat ztuhnout, dosáhne se tím kalsického,,želé,,.
dobrou chuť .
oleje
lenka
| 4. 12. 2006 22:11
Stál 205 kč, což je celkem dost, ale stačí si dát je trošičku, takže dlouho vydrží, rozhodně déle než nějaký krém, takže to zase není tak hrozné -ale do jídla jak jsem psala bych ho nedala, to by mi bylo líto. Na ten avokádový olej jsem koukla, ale není bio...já teď koupila už podruhé ten bio slunečnicový, taky stojí dost....no jo, ale co je zadarmo, že?
kokosovy olej
zuzu
| 4. 12. 2006 21:40
aha, ja myslim, ze jsem to videla v obchode, ale jinak to neznam, tak to dej potom vedet ....ten ***ovy olej musi byt vyborny, uplne citim tu vuni , a kolik stal?nebyl moc drahy? takze neni tekuty, ale ma konzistenci jakoby kremovou? ja chci koupit avokadovy olej, ten me moc laka .koukni na www.avokadovyolej.cz....tyhle budou asi fakt moc dobre, taky ta cena,ale koukala jsem, ze je prodavaji i v Albiu, a na tech strankach jsou zajimave napady v sekci recepty .
seitánky a kokosový olej
lenka
| 4. 12. 2006 18:02
Zuzu, vždycky se ptáš, co nového nakupuju, tak jsem ti zapomněla říct, že jsou koupila novou věc, jmenuje se to Seitánky - složení seitan, ovesné vločky, směs koření a slunečnicový olej. Tvarově to vypadá jako čevabčiči, zítra to budu dělat k obědu s bio hořčicí, cibulí a bramborem, ta pak poreferuju,jaké to bylo. Taky jsem koupila ***ový olej, psala jsem to do tématu Přírodní kosmetika...není to jen k ošetření pleti, ale i k jídlu - ale zatím jsem to nejedla, příjde mi to škoda, nechám si to jen na pleť.
susicka
zuzu
| 4. 12. 2006 17:48
ano Leno daji se tam susit placky, je tam na to specialni takovy nastavec, z plastu a na to se to da(tezky to popsat ), moc jsem to teda nestudovala, ale urcite to zkusim....no ja budu susit porad, deda ma ovoce na zahrade kupu, ruzne druhy a pres zimu hold koupim, ono moji potrebuju toho zase tolik neni a rodina at si trhne , ty jsou spis masity, no broskve jsem myslim mela, ale jen ochutnavku, no taky lahudka, urcite to susit jde , hlavne i to tropicke ususene je vyborne, jak jsme uz tehda psala ze jsem ochutnala mango, jej to bylo vyborny....ja frcim na jogu, tady leje jako z konve, to bude zase cesta domu, ach jo a na kole, to jsme vzdycky zlita od hlavy az k pate.
sušené ovoce
lenka
| 4. 12. 2006 17:43
Vánoce se sice blíží a s nimi i moje sušička,ale stejně se obávám, že začnu sušit asi hlavně až na podzim - ovoce ze zahrady. Čerství švetky teď na sušení neseženu a ostatní ovoce, které koupím, sním raději v čerstvém stavu, protože teď přes zimu nemám tolik ovoce jako v sezoně...ale rodiče mi domluvili nějakou jejich známou, co má meruňkový sad, že si tam můžu v létě přijet, tak to pojede sušička naplno ...jablka budu mít na sušení taky dost, ale ještě musím sehnat nějaký dobrý zdroj švestek, protože ty mám nejraději. Dají se v té tvé sušičce sušit taky ovocné placky? V té mé ano, ale podrobně to prostuduju, až ji dostanu. Jo a ještě - myslíš, že se dají sušit i broskve? Jedla jsi to někdy?
svestky
zuzu
| 4. 12. 2006 17:37
Leni ja bych to urcite do lednice nedavala, ony vydrzi neboj, ja taky porad pozoruju to moje nasusene ovoce, zda se nezacne kazit, preci jen to bylo prvosuseni, tak jsem treba nemusela vychytat dobu aby to bylo presne nasusene, ale asi jsem jasnovedkyne a vse je porad moc dobre a vypada porad stejne, i ty bananky maji svoji barvu a nemeknou ani netvrdnou, proste jsou tak jak maji byt a jsou vyborne se musim pochvalit, ale uz mi dosly kiwi, ty tim susenim ziskalz takovou kyselejsi chut, vice Ceckovou a bylo v tom jogurtu super..no ty uz tu susicku skoro take mas,vid , jeste chvili a muzes se pustit do suseni taky .
susene ovoce
zuzu
| 4. 12. 2006 17:30
ahoj Leni, ja jsem si zase koupila biofiky, meli na sobe v tom sacku takovou jemne,,bilou barvu,,jakoby lisej, jsme se ptala pani prodavacky jestli nejsou zkazene nebo tak necom a ona rikala, ze je to normalni, ze se nemusim bat, proste to nesirene ovoce nevypada na oko tak lahodne jako sirene, ale ta chut! se nevyrovnaa navic i aroma, fuj to sirene, treba ty merunky a hrozinky to je zapach hnus, nechapu jak nekdo muze byt liny si zajit do zdrave vyzivy zajit koupit zdrave susene ovoce a cpe se konzumnim a hnusnym, navimc oplachovat to, no to je vubec des bes....svestky mam taky moc rada, jak pekne lepi, njn to je normalni ale zkus ty fiky, jsou taky bio moc dobre, o datlich jsem zetla ze ani telu moc neprospivaji, spis davaji jen cukr, ale prave fiky se maji jist pravidelne, krajim si ted rano do vlocek ....ja myslim ze ted se uz bio da sehnat uplne vsechno, jen clovek nesmi byt liny a neco pro to udelat, ja taky v nasem meste nemam moc prilezitost na ,,vetsi,,nakup surovin, ktere treba potrebuju na vsechny recepty, ale proto mam seznam a zajedu si pro ne do Prahy, na to s moc tesim, jak budu smejdit temi obchudky a jiste neodolam nejakemu obidku v biorestauraci opet v albiu. Ja o te lize uvazuji, jiste ze budou akce celorepublikove, ale tak to by potom bylo na zvazeni zda to stoji za to jet ci nejet. Ale aspon bych mela ,,pocit,,ze jsem clenem ,,celku,,kdyz uz jsem se pro to nadchla a nejak ty sve snahy podporila a mohlase v tom jeste vice vzdelat....Leni a tridis odpad?papa.
prodejny zdravé výživy
anonym
| 4. 12. 2006 17:05
Je fakt, že do těchto obchodů zabrousím jen zřídka, ale to pak odcházímn s plnou taškou. To víš, pohodlnější je nakupovat ve větším obchodě. Ale už i u náš jsou bio-prodejny samoobsluhy. Jen je to trochu z ruky a já jsem tak krásně líná!
Ale nejde mi do hlavy, proč když to jde bez síření, se to nedělá všude BEZ?! JE TO NĚJAK SLOŽITĚJŠÍ?
bio
lenka
| 4. 12. 2006 16:38
Já ty sušené švetky a jiné sušené ovoce v bio kvalitě kupuju už dlouho, takže mám přehled Sířené ovoce bych nedala do pusy. Jo, ještě k té chemicky neošetřené citronové kůře...nedávno jsem ji viděla v pytlíku jako je třeba koření, už nastrohanou a usušenou - samozřejmě bio, čili bez chemie. Musíš holt začít pořádně šmejdit v prodejnách zdravé výživy, tam najdeš věcí
nesířené ovoce
anonym
| 4. 12. 2006 16:34
Tak to žijem každá v jiném světě, anebo se špatně dívám.
Ale je to možné.
Kouknu ještě jednou pozorněji a podám hlášení.
sušené ovoce
lenka
| 4. 12. 2006 16:30
Myšičko, já kupuju pouze bio švestky, které jsou nesířené...a sehnat jdou dobře, jako ostatní bio nesířené sušené ovoce - v prodejnách se zdravou výživou. Stejně tak tam seženeš chemicky neošetřované citrony, dneska je to už běžně k sehnání, akorát je to dražší.
sušené švestky
anonym
| 4. 12. 2006 16:25
Lenko, jestli to není tím, že je to chemicky ošetřené, ty švestky!
To jak třeby všude píšou, jezte sušené meruňky, skvělý to zdroj draslíku, ale pozor!-nesířené. Takové však nejde sehnat. na obali je vždy doporučeno opláchn out v teplé vodě...co si o tom myslet?
Stajně tak: "přidejte citronovou kůru z chem. neošetřeného citronu..."teď jak pečem cukroví, je to v mnoha receptech. Ve skutečnosti nic takového neexistuje-leda si to vypěstovat doma sama.
Je to jen alibismus výrobců, že uvede složení, a mnohdy zcela zavádějícím způsobem...
liga
lenka
| 4. 12. 2006 16:08
O té lize popřemýšlím, je sice pravda, že tam bude psáno o hodně akcí,ale stejně bych chodila jen na ty, které jsou v okolí bydliště a tohle bude celorepublikové....navíc kuchařku máme tady a zadarmo Jo mimochodem, konečně jsem se dostala k uvaření té kaše, je to dobré
sušené ovoce
lenka
| 4. 12. 2006 16:07
Ahoj holky...právě jse do sebe naházela tunu sušených švestek, tak jsem spokojená ...nemohla jsem je totiž dlouho sehnat. akorát jsem přemýšlela, že ty švestky jsou měkké a takové lepkavé, což teda je jejich normální konzistence,ale přemýšlím, jak je možné, že se nekazí? Přeci všechno hned plesniví, tak jak to, že tohle ne? Nebo jo, akorát je to zatím není vidět - no nevím, přemýšlela jsem, jestli to třeba nemám skladovat v lednici...co si o tom myslíte? Ono totiž říká se sušené ovoce - ale není to přeci sušené třeba jako petrželová nať, ta je úplně vyschlá, ale to ovoce přeci není.
liga
zuzu
| 4. 12. 2006 15:51
taky si nosim jidlo s sebou do skoly, zadny kantyny a podobne, a taky jsem mela ty fazole jeste druhy den, kdyz uz to clovek maci a ma s tim praci preci ....ta liga me moc laka, prave ji zalozila H.Zemanova a kdyz prizpejes 600a vice dostanes i biokucharku, tak do toho bych sla , navic te informuji o akcich apod.prave o nikom nevim kdo je clenem, ale myslim, ze to bude moc dobre, hlavne na www.albiostyl.cz , tam je to popsane, ja jsme ted psala mail do te ligy, zda je mozne to clenstvi uzavrit primo v prodejne, tak uvidim, co napisou...ja si myslim, ze prave ta liga porada tyhle jarmarky a podobne akce, a za min prispevek necelych 350kc si myslim to stoji za to, hlavne bnych byla rada, za ten informacni bulletin a vubec ze bych se zapojila a mela nejake zdroje....tak pisni jak to vidis ty .jinak ten odkaz na ligu, je vpravo na tech strankach, ono je to dost prehlednutelne...
pro Zuzu
Petra
| 4. 12. 2006 14:55
Tak jsem si to o té pro-bio lize od tebe přečetla na bio a vegetariánství. Zajímavé. Taky na to mrknu na stránky albia.Taky mě to láká.Díky za tip
pro Zuzu
Petra
| 4. 12. 2006 14:47
Je jasný, že záleží na okolnostech a když jsi sama a ještě moc chleba nejíš,tak se ti pekárna nevyplatí.My jsme si ji koupili před rokem, manžel by neměl moc lepek(ale to asi nikdo),tak z toho důvodu, že ta pekárna má program na bezlepkové pečení. Jak se ptáš na tu ligu, tak je to asi ostuda,ale nic o tom nevím, i když jsem ten název někde zahlídla.Ty víš o co jde?
Jo, jinak ty fazole jsem měla i dnes k obědu Prý by se mělo jídlo jíst hned po uvaření,ale já si den předem uvařím a pak si to nosím do práce. Jak to děláte vy - nosíte si jídlo s sebou nebo se stravujete v jídelnách v práci??

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
cudlik
28. 4. 2024 15:12
70352
♥Jarka*Alice♥
28. 4. 2024 13:11
11830
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video