Biokuchařka - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

biokuchařka

Diskuze

receptik
zuzu
| 30. 11. 2006 15:39
tak co Leni, uz je ti lip?....pribyl nam dalsi receptik, taky vypada moc dobre , no a jak jsi dneska nakoupila....holky nejak tady ty recepty zanedbavate, tak sup s nakym.papa.
bio
zuzu
| 29. 11. 2006 09:21
no Vendy, ono se mi to ,,machruje,, neboť mám po ruce tu BIOkuchařku a tam tohle vše je, jak to pročítám, tak už se mi to v hlavě ukládá a hned, když vidím recept, tak vidím tu alternativu, čím to nahradit, co doporučuje autorka...rozhodně ale ty recepty nejsou bio, to nějaký pisálek napsal, ale víš jak, je to škoda.Koukni na ten receptík, co jsem napsala, ten je z kuchařky, právě. papa a hezký den.
recepty
vendy
| 29. 11. 2006 07:48
Zuzu ty jsi teda fakt dobrá
, recepty v tom časopise prezentovali jako bio - i když jsem si taky
říkala,že ten prášek do pečiva moc bio nebude - ale jak je vidět ty si
hned víš rady, to se mám ještě hodně co učit ! Na vinný kámen se určitě
v prodejně zdravé výživy zeptám - moc dík za skvělé rady
suroviny
zuzu
| 28. 11. 2006 22:21
no to je takové bio nebio, rozhodně bych místo prášku do pečiva doporučila vinný kámen, je to bezfosfátový prášek, neobsahuje difosforečnany, používá se normálně jako prášek a v biu stojí 17kč .....místo čokoládový polevy bych dala osobně karob, rozpustila karobové bombony a je to lepší než čokoláda, nebo Rapunzel hořkou, a místo té Hery dala třeba palmový tuk bio, taky super nahradit ten cukr rýžovým nebo javorovým sirupem, anebo medík....
mandle
zuzu
| 28. 11. 2006 22:06
no v kuchařce nepíšou, ale vypadá to že celé, podle obrázku, asi podle toho jak velke budeš dělat kuličky...ale já to budu asi půlit, ikdyž ono se to asi tím opražením a sloupnutím trochu zmenší, ale půlky budou OK .
Recepty
vendy
| 28. 11. 2006 21:37
Tyto 3 recepty na bio cukroví jsem teď objevila v jednom časopise, nemám je zatím vyzkoušené, ale chystám se na to - potom písnu jak to dopadlo .
Bio cukroví
vendy
| 28. 11. 2006 21:35
Čokoládovo-špaldové tyčinky

150 g špaldových vloček
150 g tuku Hera
3 lžíce špaldové hladké mouky
3 hořké mandle
50 g třtinového cukru
1/2 prášku do pečiva
čokoládová poleva

Vločky vložime do igelitového sáčku a válečkem na nudle je rozdrtíme. Přendáme do misky, přidáme změklou Heru, špaldovou mouku, nastrouhané mandle,cukr, prášek do pečiva. Vše dobře promícháme a vypracujeme v hladké těsto. Pokud je řídké, přidáme trochu mouky.
Těsto rozdělíme na 25-30 kousků. Na plech dáme pečící papír. Z těsta vytvarujeme tyčinky a naskládáme je na plech. Vložíme do trouby rozehřáté na 200 stupnů a upečeme do zlatova. Tyčinky necháme dobře vychladnou, namáčíme je do rozpuštěné čokolády a necháme ztuhnout.
Bio cukroví
vendy
| 28. 11. 2006 21:29
Medové perníčky ze žitné mouky

850 g žitné mouky
4 vejce
4 lžíce medu
350 g třtinového cukru
1 perníkové koření
špetka citrónové kůry
50 g sádla
1 lžíce prášku do pečiva

V míse smícháme celozrnou mouku, vejce, cukr, perníkové koření, změklé sádlo, prášek do pečiva a med. Vše dobře promícháme a vypracujeme v hladké těsto. Pokud je těsto moc řídké, přidáme ještě trochu mouky.
Těsto necháme odpočinout. Potom vyválím na 3-4 mm silný plát a formičkami vykrajujeme tvary. Ty naskládáme na vymaštěný plech a upečeme ve středně vyhřáté troubě.
Bio cukroví
vendy
| 28. 11. 2006 21:00
Datlové bochánky

200 g pohankových vloček
125 g másla
250 g datlí
2 vejce
5 lžic medu
1 vanilkový cukr
1/2 lžičky prášku do pečiva

Máslo necháme rozpustit v kastrůlku. Vločky nasypeme do mísy, zalijeme máslem a necháme ztuhnout. Datle zbavíme pecek a nakrájíme nadrobno.
V druhé misce smícháme vejce s medem, vanilkovým cukrem a práškem do pečiva. Přidáme datle a vločky s máslem. Dobře promícháme.
Pomocí dvou kávových lžiček tvoříme hrudky o průměru asi 2 cm a skládáme na plech, vyložený pečícím papírem.Troubu rozehřejeme na 165 stupňů a hrudky pečeme asi 20 minut.
nepečené jáhelné kulicky s mandlemi
anonym
| 28. 11. 2006 20:17
Zuzu, ty mandle vcelku? nejsou moc velky?
nepečené jahelné kuličky s mandlemi
zuzu
| 28. 11. 2006 18:42
Nepečené jahelné kuličky s mandlemi

asi na 50ks:
200g syrových biojáhel
3/4l jablečného moštu nebo vody
špetka mořské soli
100g rozinek
100g oloupaných a opražených mandlí
250g strouhaného ***u
4lžíce sušeného ovesného nápoje
cca 10lžic rýžového nebo javorového syrupu

1. Jáhly uvaříme se špetkou mořské soli. Lepší uvařit v jablečném moště, budou sladší, svěžejší. Výsledná konzistence uvařených jáhel může být mírně kašovitá.
2. Když jáhly vychladnou, vmícháme k nim rozinky, mandle, ***, sušený nápoj a postupně přidáváme rýžový sirup.
3. Rukama tvoříme těsto, můžeme podle chuti dochutit syrupem. Když je těsto moc řídké, přidáme ***, který umí nasáknout vodu.
4. Z těsta tvoříme kuličky a obalujeme v ***u. Do těsta můžeme přidat pro změnu 2-4lžíce arašídového, mandlového másla. Různé druhy ořechů, sušeného ovoce a koření lze kombinovat....dobrou chuť .
dííík
zuzu
| 28. 11. 2006 17:52
Leni dííík , njn to mě nenapadlo , ale stejně, kdyby někdo měl nějaký ten receptík, ono to nemusí být ani vánoční, ale prostě BIOpečení, tak šup sem s tím...papa
pečení
lenka
| 28. 11. 2006 14:56
No já teda nepeču,ale poradím ti jednu věc, tak jsem to dělala i dělám, když vidím nějaký zajímavý nezdravý recept...prostě a jednoduše ty nezdravé věci v něm nahradímt ěmi zdravými - cukr za med, bílou mouku za celozrnnou a tak dále...nedá se to dělat u všeho, ale hodně receptů si můžeš předělat podle svého.
Vanoce
zuzu
| 28. 11. 2006 14:02
ahojky, tak jak procitam tu BIOkucharku, tak me napadlo zkusit z toho upect pecivo na Vanoce, je tam dobry recept na jahelne nepecene kulicky s ***em....co vy, ja vim, ze jsme se bavili, ze moc nepecete, ale ja bych byla za nejaky bioreceptik, dietni rada, nemate neco vyzkouseneho, hledala jsem tady v diskuzi ale v tech vanocnich receptech me nezaujalo nic, to je sama bila mouka, cukr, kyprici prasek a tuk...no nic moc a porad stejne .diky!
alaburky
zuzu
| 23. 11. 2006 15:44
jojojo to jsou ty Alaburky,vid?tak ty jsem taky mela a jsou moc dobre a levne, to mas pravdu , no tak skoda, ty boby bych zkusila, ale znazim se pit mleko(nesladke, neochucene) a ted jsme si koupila sojovy dezert, ochuceny vanilkou a je moc dobry, ikdyz sladky extra nemusim....prodavaji to tady pod znackou jako u nas ten Provamel, je to asi velka spolecnost, navic to neni z GME soji...no ale uz se tesim na ty nase cesky kozi jogurty, to byla fakt mnamka,hlavne ten St.Pierre, tam ta ,,kozina,,nebyla vubec citit .
sója
lenka
| 23. 11. 2006 15:38
Zuzu, sójové boby jsem vařila asi před týdnem, chtěla jsem je udělat jako třeba hrachovou kaši - teda jsem je uvařila, rozmixovala, no prostě ochutila jako hrachovku, pak jsem to ochutnala a vyhodila - vůbec mi to nechutnalo. Takže jsem řekla, že tudy cesta nevede,ale sója je fakt moc zdravá, takže to řeším tím, že jím hodně tofu, protože je ze sóji a taky jím pražené sójové boby, ty mi chutnají, navíc pytlík stojí 9,90 kč, což je super cena.
sojove boby
zuzu
| 23. 11. 2006 15:33
OK urcite to zkusim a jeste Leni, co sojove boby, mas nejaky receptik?
fazole
lenka
| 23. 11. 2006 15:31
S tou cizrno nevím, ani se nepamatuju, jestli jsem ji někdy dělala. Ty fazole si kup uričtě Bio červenou ledvinu, ta je vážně nejlepší....večer se to namočí do hrnce s vodou a ráno to uvaříš ve stejné vodě cos to máčela - vaří se to asi hodinu. Osol to až před koncem vaření. Je chuťově moc dobrá, já to baštím jako by to byly třeba oříšky nebo to přidávám to zeleninových salátů.
fazole
zuzu
| 23. 11. 2006 15:27
tak to urcite zkusim, dik za typ! ...ja jsem taky mela uz tu pomazanku, ale brokolicovou, no moc mi chutnala....ty cerveny fazole urcite zkusim, takze je pres noc namocis a pak klasicky uvaris ve vode?asi by stacilo treba posypat syrem nebo jen tak zlehka necim dozdobit...a co ta cizrna, ta je na tu pripravu asi jeste mnohem narocnejsi,vid?diky .
bio recepty
lenka
| 23. 11. 2006 14:54
Jééé, tak to jsem ráda, že tu bude rubrika Bio recepty, tak to už teď vím, že bude moje nejoblíbenější Fazole mám moc ráda, že kupuju hlavně bio červenou ledvinu, akorát co mě na tom štve je to, že se to musí namáčet a dlouho vařit, čili já vždycky dostanu chuť na něco fazolového, jenže si to nemůžu udělat hned, jakmile tu chuť dostanu,a le musím to večer namočit a pak vařit až druhý den....tu červenou ledvinu bych mohla klidně konzumovat samostatně. Jo, jinak si někdy kupuju fazolovou pomazánku, je to takový malý špalíček velikosti malého špekáčku....dělá se hodně druhů -brokolicová, valašské, prejt a ta opdobně,a l ta fazolová je nejlepší. Co se týká receptů, dají se z toho dělat dobré karbanátky - uvařená luištěnina, celozrnná mouka vejce, majoránka česnek ,sůl a nějaké to koření.
luštěniny
zuzu
| 23. 11. 2006 10:18
ahoj hospodyňky ....nemáte nějaký dobrý receptík na luštěniny, ať už čočka, hrách, cizrna, fazole atd....s kterým bzste se podělili?docela by mě zajímala ta cizrna, všude píší, že je to,,královna mezi luštěninami,,tak jenom sehnat nějaký dobrý receptík ...díky, papa.
bio recepty
anonym
| 21. 11. 2006 12:04
Dobrý den, vidím, že se vám tato diskuze velmi rychle rozrůstá, tak jsem vám jen chtěla říct, že nejpozději od ledna přibude na Victorii nová rubrika Bio recepty, kde se bude vařit pouze ze surovin, které lze dnes sehnat v bio kvalitě - čili další rubrika o vaření, po Dietních receptech a Klasickýc receptech.....tak doufám, že vám bude k užitku a najdete tam další inspiraci
sezam
lenka
| 21. 11. 2006 11:38
A stejně tak výborné je sezamové semínko, plné cenných látek..takže doporučuju, každý den si nabrat lžičku semínek, pořádně rozkousat a je to
lněné semínko
lenka
| 21. 11. 2006 11:37
Lněné semínko je fakt malý zázrak, já ho jím pravidelně....jím ho jen tak, protože se musí dobře rozkousat, jinak projde tělem bez užitku, protože má tvrdou "skořápku"...prostě to jím samostatně podobně jako oříšky, mandle a tak...
bezinky
lenka
| 21. 11. 2006 11:35
díky za ten tip na bezinky....už mockrát jsem se chystala, že si najdu nějaký recept na jejich zpracování, ale vždycky nějak zapomenu....a myslíš, že se ty bezinky dají jíst v neomezeném množství? Akorát místo cukru tam dám med
lněné semínko
vendy
| 21. 11. 2006 11:26
Tu "pomazánku ze lněného semínka" určitě zkusím, zrovna jsem přemýšlela
co s tím semínkem provedu, když je tak zdravé. A taky mě zaujala ta
bezinková kaše - to musí být dobrota. Musím si to někam napsat a až
bude doba bezinek tak vyzkouším. Klarinelo - díky za svělé typy
snídaně
anonym
| 21. 11. 2006 11:15
Ahoj zuzu, já ráda snídám ovoce, ale je pravda, že mám pak brzy hlad, ale když je sezóna a nebo mám namražené zásoby a čas (ten hlavně) dělám bezinkovou kaši.
Bezinky (musí být zralé a pokud možno ne od cesty), trocha cukru a krupice. Bezinky rozvaříš přisladíš podle potřeby a pak zahustíš krupicí. Ale pozor bezinky docela dobře barví
A jinak i když je skoro poledne tak dobré ránko.
lněné semínko
anonym
| 21. 11. 2006 11:11
Ahoj holky v souvislosti s dnešním článkem o lněném semínku se s vámi podělím o recept na "lněnou pomazánku". Je na to potřeba 15 lžic lněného semínka a k tomu 1 lžička soli to opražíme (semínka začnou poskakovat jako pop corn) a potom rozemeleme. Ja to doporučuji na chleba s máslem nebo do salátů. A dá se to uchovávat ve skleničce v ledničce. A co děláte za mňamky s lněným semínkem vy? Doporučíte mi něco?
snídaně
zuzu
| 20. 11. 2006 09:22
ahoooj, holky chci poprosit o nějaký receptíky na snídani, nějak bych chtěla ty moje vločkový snidaně s jogurtem obměnit , jak teplý, tak studený...díky .
med
zuzu
| 16. 11. 2006 18:10
holky a co med?ja mam moc rada, nemate nejaky pekne vypeceny medovy receptik?papa.zuzu.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
cudlik
28. 4. 2024 15:12
70352
♥Jarka*Alice♥
28. 4. 2024 13:11
11830
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video