Biokuchařka - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

biokuchařka

Diskuze

pro Petu
zuzu
| 4. 12. 2006 14:26
no tak to jsi mela o hodne lepsi nez ja, hlavne bohatsi , priste to musim vylepsit, hehe....to peceni toho chleba je moc zajimave, ale me by se ta pekarna nevyplatila, to az budu mit svoji domacnost....ale i v te biokucharce jsou zajimave recepty na chleba ktery se upece v troube, asi to nebude tak,,kvalitni,,jako z pece, ale zkusim to urcite, jen musim nakoupit mouky. Dnes je dalsi zajimavy recept v biokucharce na viktorce, je fajn, ze zalozili novou rubriku....jeste jsem te chtela zeptat, jak jsi psala, ze jsi bzla na tech slavnostech, zda jsi neuvazovala stat se clenem te pro- bio ligy, kterou prave zalozila ta H.Zemanova.....papa.
fazole
Petra
| 3. 12. 2006 18:26
Zuzu,tak jsem dnes měla taky fazole Připravila jsem je jako salát. Nakrájela jsem cibuli, sterilovanou zeleninu s kapií a kys.okurkou, přidala bílé fazole, lžici oleje a hořčice,černý pepř - bylo to mooc dobré.Pekla jsem chleba,tak k salátu byl vynikající.
pohankový chléb
zuzu
| 3. 12. 2006 18:06
Pohankový chléb

2 kg pohankové mouky
5 brambor uvařených ve slupce
50 g droždí
2 dl mléka (podle potřeby i více)
cukr
sůl
kmín
tuk na vymazání


Všechny
suroviny musí mít pokojovou teplotu. Z mouky, oloupaných a
nastrouhaných brambor, soli, kmínu a droždí, které jsme nechali
vykynout v oslazeném mléce, hněteme těsto a to minimálně 15 minut.
Podle potřeby přidáme vodu nebo mléko, aby se těsto nelepilo na mísu.
Necháme hodinu kynout. Potom opět zlehka propracujeme a dáme na
vymaštěný plech. Potřeme vodou a vložíme do vyhřáté trouby, kam dáme i
nádobu s vodou, aby chléb při pečení nevysychal. Pečeme asi hodinu.
kvásek
Petra
| 2. 12. 2006 19:25
Právě ta příprava. Přes léto, když jsme měli dovolenou,tak jsme ho
dělali a pekli jsme z kvásku. Řekla bych, že chuťově to je stejné-je
ale trochu cítit alkohol z toto kvásku. Ale ta radost, že máme
klasický kváskový chleba byla úžasná Teď jsem ráda, že mám domácí chlebík a peču taky ze sušených kvasnic a jsem mooc spokojená
kvásek
lenka
| 2. 12. 2006 19:15
díky za ten návod na kvásek, akorát asi budu líná to dělat, když u nás se chleba peče skoro denně, tak je rychlejší nasypat tam to sušené droždí, i když není bio, ale nedává se ho tam moc, tak to snad toliknevadí. A tys chleba s tím kváskem už pekla? a chutnalo to jinak než s tím sušeným droždím?
čokoláda
lenka
| 2. 12. 2006 19:12
Bílý cukr je fuj....pokud nemůžeš být bez čokolády, udělej si ten bio recept na čokoládové bonbony, chutná to úplně jako oříšková čokoláda a je to jen smíchaný med, kakao a drcené oříšky - už jsem to dělala dvakrát
pekárna
lenka
| 2. 12. 2006 19:11
Jo jo ,mě už je fajn, menstruace je pryč, tak mám zase nějaký ten týden klid. Tak to je fakt, že bys pekárnu asi moc nevyužila, ale u nás jede pořád...zrovna včera jsme se zaobírali myšlenkou, co bez ní budeme dělat, až budeme v létě na dovolené


Péťä: Péťo my máme taky Panasonic, je bezva, co?
cukr
Petra
| 2. 12. 2006 19:10
Máš pravdu. Navíc cukr dělá v těle pěknou paseku
sladke
zuzu
| 2. 12. 2006 19:05
no jo, delas dobre fazolky jsou dobry......s tim sladkym, to chce proste vuli, sebeovladani, kdyz si reknu, ze si nedam,tak nedam, spis kdyz tak ovoce, jak tropicky tak nase.... .
sladké
Petra
| 2. 12. 2006 19:02
Zuzu, máš pravdu, čím míň sladkýho, tím líp - jenže já mám sladké ráda, obzvláště čokoláduAle těma fazolema jsi mě nahlodala Mám sice bílé, ale to nevadí Jdu si je na zítřek namočit Mám je taky ráda jen tak se salátem.
Pekárna
Petra
| 2. 12. 2006 18:57
Máme Panasonic SD 253. Já peču taky ze sušených kvasnic, ale když
založíme kvásek, tak i z kvásku. Kvásek se musí udržovat a já na to
zapomínámNa tohle je manžel důslednější.

Recept na kvásek:

žitná mouka

teplá voda

1. den : v 1l sklenici rozmíchat 100g mouky ve 100ml vlažné
vody(28-30C). Přikrýt utěrkou, nechat stát při 21-23C, v létě dát do
chladnější místnosti.

2. den: přimíchat 50g mouky a 100g vlažné vody, nechat další den

3.den: přimíchat dalších 50g mouky a již jen 60ml vlažné vody, přikrýt a opět nechat stát.

4.den: přimíchat 50g mouky a 60ml vlažné vody, nechte přikryté ještě
24hod stát. Podle autorky je kvásek použitelný již 3.den, kdy je vidět,
že už kvasí - dělají se bubliny na povrchu. Je-li dobrá teplota při
kvašení, pak by měl mít kvas po uplynutí 4 dnů lehce kyselou vůni a
konzistenci hodně měkkého těsta. Kvásek je možné udržovat tak, že po
odebrání se nechá na dně cca 1cm(může být i více) a "oživí se"- přidá
se do něho mouka a vlažná voda.
ahooj
zuzu
| 2. 12. 2006 18:55
ahoOj! Koukam jak tu klabosite, no ja pecivo moc nejim, tak rano si dam to musli, k obedu si neco uvarim tepleho a vecer uz jen zelenina a orechy treba, takze bych to asi moc nevyuzila, to ten odstavnovac s mixerem vyuziji lepe...uz mam vybrano: Philips HR 1840 ....a Tobe uz je dobre?
zuzu
lenka
| 2. 12. 2006 18:51
Ahoj Zuzu, vidíš, chvilku tady nejsi a my jsme se tu s Péťou zatím hezky pokecaly ...další do party, co má domácí pekárnu, měla bys ten mixér odložit a šetřit spíš na ji, je fakt výborná, navíc pečivo člověk jí pořád, takže není nad to ho mít bio.
fazole
zuzu
| 2. 12. 2006 18:47
No Peto, nicim, jen tak, udelala jsem si k tomu salat zeleninovej, jen kukurice a zeli, nic moc bohatyho ale bylo to dobry .....zitne testoviny mam taky rada, a jeste radsi spaldovo-pohankove.....polevy nedelam, ani moc nepecu, a kdyz, tak to uz ,,nekazim,,polevou, navic cim min sladkeho tim lepe ne, na linii .....
chleba
lenka
| 2. 12. 2006 18:31
Ze sušených kvasnic....ty to děláš z kvásku? Určtiě by bylo nejlepší si vyrobit domác kvásek,ale tojá nevím, jak se dělá...máš s tím nějaké zkušenosti? A jako značku pekárny máte?
Chleba
Petra
| 2. 12. 2006 18:24
Dobrou chuť!!!Čerstvý domácí chlebík je vynikající. Když se peče a vytáhne to je vůně... Taky
máme pekárnu a jsme moooc spokojeni. Já budu péct zítra. Koupili jsme
si ještě kamenný mlýnek na obilí a tak peču chleba i buchty z čerstvě
namleté mouky. Na domácím pečení se mi líbí, že skutečně vidíš co tam
dáváš a záleží jen na tobě jak si ho ochutíš a čím vylepšíš. Pečeš
chleba,ale klidně pokaždé jiný

Pečeš ze sušených kvasnic nebo z kvásku?
bioslavnosti
Petra
| 2. 12. 2006 18:19
Kupuji si časopis Meduňka a tam byla krásně barevná upoutávka na
bioslavnosti. Tak jsme si s manželem udělali výlet. Bylo to moc pěkné -
nabízeli pochopitelně vše bio - šťávy, čaje, klobásy, udili
berana,...Dalo se nakoupit potraviny v obchudku, jít se podívat do
mlýna Pro-Bio, mohlo se jet na biofarmu,....Bude-li to příště, jedeme
zase Jinak na
stránkach www.mesicbiopotravin.cz se dozvis co se kde děje. Dokonce v
září(tj.měsíc biopotravin)byly některé farmy volně otevřené.
jak dlouho?
lenka
| 2. 12. 2006 18:07
Bio profík, tak to mi ještě nikdo neřekl ...no, já ani nevím jak dlouho, protože to přicházelo postupně...nejdřív pryč s bílým cukrem, pak s bílou moukou, pak zdravá jídla, tak postupné zařazování biopotravin...byl to takový proces
chleba
lenka
| 2. 12. 2006 18:06
Ten biofestival musel být fajn -jak jsi zjistila, že se bude konat? Pečivo z pekárny Zemanka muselo být dobré, ale nejlepší pečivo je stejně to z domácí pekárny -zrovna před chvíli jsem vytáhla krásně voňavý a křupavý chlebík , tentokrát jsme do něj dali sušená rajčata, bylinky - oregáno, tymián, olivový olej a semínka -slunečnicová a dýňová...kdybych mohla, dala bych vám všem tady kousnout ...vůbec ničím ho nemažu, je to škoda, jen ulamuju teplý chleba a pochutnávám si. Domácí pekárna, to byl nejlepší nákup, co jsme kdy udělali.
Lenka
Petra
| 2. 12. 2006 18:03
Lenko, jsi profík, jak dlouho žiješ bio?
představení
Petra
| 2. 12. 2006 17:40
To jsem ráda. Je
mi 26, jsem čerstvě vdaná, bez dětí. Pracuji jako učitelka v MŠ.
Dálkově studuji vyšší školu pedagogickou, abych měla kvalifikaci. To mě
zabere většinu volného času - zrovna teď před Vánoci se zbláznili s
písemkamaO jídlo
se zajímám asi od 16-ti, kdy jsem začala tloustnout, tak jsem jedla
děleně - o zdravé výživě se nedá moc mluvit, protože třeba chipsy byly
povolené- jsou kytičkové Dost
jsem si nabourala životosprávu a až poslední dobou se snažím se naučit
pravidelně jíst. Nemám potřebu třeba celé dopoledne jíst, ale pak to
večer doženu(převážně biojídlem), ale vím, že to není správné. Tělo má
přes noc potřebu regenerace a ne trávit večerní jídlo - já teoreticky
to vím, ale praxe pokulhává. Proto jsem ráda, že jsem vás našla, jste
mi motivací. Jinak bio začalo před rokem, dostala jsem k Vánocům od
manžela biokuchařku od Zemanové. Dokonce jsme byli v létě na
biofestivalu ve Starém Městě pod Sněžníkem.H.Z.tam moc pěkně povídala o
biu a měli tam stánek s jejich novým pečivem z pekárny Zemanka.
Petra
lenka
| 2. 12. 2006 16:56
Péťo, tak jak to vypadá, jsi další členkou našeho biospolku ...nechceš nám říct o sobě pár věcí? Jako stav, povolání, koníčky a hlavně něco o tvém vztahu k zdravému jídlu -co vaříš, jak dlouho a tak podobně.
menu
Petra
| 2. 12. 2006 16:26
Zuzu, čím jsi fazole ochutila?Na tu kaši se taky chystám
měla žitné těstoviny s bylinkovým tofu,zeleninou a sój.smetanou. Pekla
jsem buchtu ze špaldové mouky, ale dala jsem do ní asi málo
kypř.prášku(používám vinný kámen)tak je strašně nízká - ale je dobrá Navrch jsem udělala polevu z biokakaa,fruktózy a másla.Jak děláte takovéto polevy také z másla?

Jinak odšťavňovač taky nerada myju
bio
lenka
| 2. 12. 2006 16:01
Tak co červená ledvina, chutnala? Já jsem dneska dělala tu koprovku, je naprosto výborná, hlavně je udělaná coby dup...k té kaši jsem se zatím nedostala, ale mám ji v plánu -taky jsem přemýšlela, že do ní dám i sušené ovoce, s takovýma sušenýma meruňkama bude výborná.
Zatím pa, jdu odsťavňovat jablíčka, řepu a mrkev. Akorát se mi vždycky nechce pak umývat ten odšťavňovač .
fazole
zuzu
| 2. 12. 2006 12:17
ahoj Leňo, tak dnes si varim ty ledvinky cervene, tak bude basta ....jinak kakao mam doma taky nejake BIO, ale ne Rapunzel, ale v stribrnem pytliku, kakaovy prasek, tak to zkusim s tim...dnes jsme rano delala ten prvni recept, ty vlocky a dala do toho jen banany, myslim moje ususene a bylo to moc dobre....hezky vikend, papa .
bio kakao
lenka
| 1. 12. 2006 21:41
No jasně, že bio, jak jinak ..kupuju od Rapunzelu, je moc dobré....je v takové jakoby vyšší plechovce, ale není to plechovka, protožeje to z tvrdého papíru a obal je hnědý a je tam namalovaný obrázek kakaovníku.
kakao
zuzu
| 1. 12. 2006 19:55
Leni a jaký jsi tam dala kakao, jestli se můžu ptát?kupuješ BIO?
bio bonbony podle receptu
lenka
| 1. 12. 2006 15:28
Jo, jinak vám musím říct, že jsem si dělala ty bonbóny podle dnešního Bio receptu na Viktorce a je to prostě výborné! Určitě to vyzkoušejte taky...já jsem někdy kupovala bio čokoládu od Rapunzelu a tohle chutná úplně stejně, přitom je to tak jednoduché.
Jáhelník
Petra
| 30. 11. 2006 18:31
Ahojky.Mám moc ráda jáhly-naslano,nasladko.Přidávám recept - Jáhelník s ovocem a oříšky.

250g jáhel
0,5l mléka(dávám sójové)
100g cukru
1 vanilkový cukr
sůl
250g suš.ovoce i ořechy
4vejce
30g másla
Jáhly propereme,2-3krát spaříme, propláchneme a nasypeme do osoleného a oslazeného mléka. Zlehka mícháme, na mírném ohni vaříme do změknutí obilek. Ještě do horké hmoty zamícháme ovoce a oříšky a necháme trochu vychladnout. Pak přidáme žloutky, ušleháme sníh z bílků a opatrně všechno promícháme.Připravenou kaši přeneseme do připravené zapékací mísy.-pekáče. Povrch urovnáme, pokryjeme tenkými plátky másla a zvolna upečeme ve středně vyhřáté troubě. Jahelník můžeme připravit i s čerstvým ovocem(jablka, jahody, třešně,..)
Mám vyzkoušeno a chutnalo nám
Zuzu
lenka
| 30. 11. 2006 15:51
Ahoj Zuzu, já jsem na nákupech dneska nebyla, ještě jsem se nějak necítila....ale ty se mě vždycky ptáš, co budu kupovat a já vždycky kupuju vpodstatě to samé, tak asi už stejně nic nového nenapíšu ....receptík jsem četla, už se těším zítra další....jo zítra koupím ten *** a hned si pak udělám tu ovesnou kaši, tak ti pak napíšu, jaká byla.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
27. 4. 2024 23:11
70337
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video