Biokuchařka - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

biokuchařka

Diskuze

kaše
zuzu
| 26. 10. 2006 18:35
jahelná kaše

Ingredience:


1/2 hrnku jáhel

1 jablko

1 lžička medu

rozinky

skořice

Příprava:
Jáhly dvakrát spaříme vařící vodou, zalijeme
vařící vodou asi do dvojnásobné výše jahel. Přivedeme k varu a zvolna
vaříme, mícháme. Ke konci varu přidáme nastrouhané jablko, můžeme
osladit medem, přidáme dle chuti skořici, rozinky, ořechy.

Kaše je výborná teplá snídaně, ale je dobrá i studená na přesnídávku.
receptíky
Bibi
| 26. 10. 2006 16:22
Ahojky holky,
tak jsem našla dobrý stránky o zdravém jídle.
http://sk2.goo.cz/…ky_po_cinsku.htm
dortík
zuzu
| 26. 10. 2006 00:08
Jablečný dort "Vitarián"

mandle nebo jiné ořechy
,datle
,mletou skořici
.jablka (červená, sladší)
,banány ,citronovou šťávu
,strouhaný ***

Nejprve potřebujeme vytvořit oříškový základ (na jeden středně velký
dort potřebujeme cca 400g mandlí a 150g datlí bez pecek): mandle/ořechy
namočíme do vody na několik hodin. Potom je scedíme a rozdrtíme v
mixéru spolu s datlemi. Výsledkem by mělo být hutné
homogenní těsto. Přidáme trošku skořice. Z tohoto těsta vytvoříme
korpus - vtlačíme ho do formy na dort přičemž je třeba, aby měl korpus
vyšší okraje (aby měl tvar mísy).

Jabléčná náplň:
Oloupaná jablka nastrouháme najemno, nebo rozemelem. Rozmícháme s vyzrálými banány v poměru asi 3
: 1. Do této směsi přidáme strouhaný *** a citronovou šťávu podle
chuti (můžeme přidat namletý zlatý len, který potom náplň ztuží). Touto
náplní pak vyplníme korpus po okraje a vrch dortu ještě posypeme
***em. Necháme uležet.
Rohlíčky s náplní - vánoční receptík
karetka
| 25. 10. 2006 02:16
Těsto z tofu jemnější:

1 balíček tofu
1 hrnek jemné celozrnné mouky
špetka soli
4 lžíce oleje
1 lžíce citronové šťávy nebo jablečného octa

1 šálek vody, špetku soli a balíček tofu vaříme 10 minut. Ještě horké vše rozmixujeme na kašičku a do ní přidáme ostatní přísady.

Náplň
1 šálek strouhaných oříšků ( ***u )
1 šálek hruškových povidel
2 lžíce kakaa
čokoládová poleva - 1 lžíce karobových peciček, 4 lžíce vody, 1 lžička oleje. Vše nahríváme tak dlouho, až se čokoláda rozpustí. Je-li třeba přidáme trochu vody.
V misce vařečkou rozetřeme povidla, oříšky, kakao na jemnou kaši ( ne řídkou ). Můžeme jí zahustit přidáním obilnné instantní kaše. Těsto z tofu rozválíme po částech na placku 2 až 3 mm silnou. Vykrájíme z ní rovnostrané trojúhelníky . Každý trojuhelník potřeme nádivkou ( ne až do krajů ) těsto srolujeme směrem k vrcholu a po přenesení na plech vyložený pergamenovým papírem ohneme do tvaru rohlíčku.
Pečeme v dobře vyhřáté troubě do mírného zrůžovění. Po upečení můžeme rohlíčky pokapat čokoládovou polevou nebo je polevou celé potřít a posypat ***em či oříšky.
Zapečené sojové plátky s paprikou
karetka
| 25. 10. 2006 01:56
Sojové plátky, olej, ostrá paprika, sůl, pepř, prolisovaný česnek, sojová omáčka, špetka solamylu, sezamová semínka, strouhaný sýr, paprika a cibule na oblohu.

Sojové plátky namočíme ve slané vodě a povaříme. Po vychladnutí vymačkáme přebytečnou vodu. Připravené plátky pomažeme olejem a paprikou, pepřem, prolisovaným česnekem, sojovou omáčkou, špetkou solamylu a posypeme sezamovým semínkem. Plátky položíme na plech, dáme na ně strouhaný sýr, obložíme nakrájenou paprikou a sibulí a pečeme do změknutí zeleniny. Podáváme s brambory.
Vše v bio kvalitě.
pomoc
anonym
| 24. 10. 2006 19:03
Poradte mi prosim nakej richlej nejlepe *** recept mam hlad
špenátové lasagně
karetka
| 24. 10. 2006 10:48
1 balíček celozrnných bio lasagní
1 špenát
2 cibule
3 stroužky česneku
celozrnná mouka na zahuštění
sýr

Dám dusit špenát, přidám osmahnutou cibulku, prolisovaný česnek a ještě chvíli dusím, poté zahustím moukou, aby špenát nebyl moc řídký a osolím.
3 plátky lasagní pokladu na pergamenový papír a na to dám vrstvu špenátu a nastrouhaný sýr a další vrstu lasagní, špenát, lasagně a končím vrstvou špenátu a hustě posypu sýrem. Peču zhruba 40 min při teplotě 180 C. Lasagně musí být pokryte celé špenátem, aby při pečení nebyly tvrdé. Dá se jíst i za studena.
Čočková sekaná
lenka
| 24. 10. 2006 10:25
Už jsem to tu kdysi napsala do rychlých receptů, ale dám to i sem, protože je to moc dobré a je to hotové raz dva:
Uvařená čočka se promíchá s tvrdým sýrem pokrájeným na kostičky, přidá se trochu celozrnné mouky, vejce, česnek, sůl a majoránka. Zapékací miska se vytře olivovým olejem, vysype se strouhankou a dá se do toho směs a upeče se to. Když to pak trochu zchladne, dá se to o krásně vyklopit a řezat na tlustší plátky. K tomu bramborová kaše a okurkový salát.
mišutka?
karetka
| 21. 10. 2006 22:46
Ahoj holky! Mišutka je instantní kukuřičná kaše, ale můžete použít i jinou instantní obilnou kaši.
Karetka
mišutka
zuzu
| 21. 10. 2006 09:32
já se přidávám k otázce, taky nevím, co je to mišutka, hledala jsem to na netu a bez úspěchu...díky za recepty.
co je mišutka
lenka
| 21. 10. 2006 08:35
Karetko, prosím tě, co je to ta mišutka? To neznám.
Jablečný závin
anonym
| 21. 10. 2006 05:32
Hmmmm určitě si ho upeču a už se na něj moc těším, mňam
Jablečný závin
karetka
| 21. 10. 2006 00:34



Jablečný závin celozrnný:
2 1/2 hrnku pšeničné celozrnné mouky
1 hrnek vlažné vody
špetka soli, 6 lžic oleje
1 lžíce jablečného octa

V misce smícháme všechny přísady a propracujeme je rukama. Necháme hodinu odpočinout. Poté těsto vyklopíme na pomoučený vál a propracováváme rukama. Podle potřeby podsypáváme moukou tak dlouho, až je vláčné a nelepí se na vál a jde dobře vyválet.
Náplň je klasická z jablek, rozinek, skořice a medu!
Pekla jsem ho asi necelou hoďku při teplotě 150 C a poté jsem zvýšila na 200C. Také jsem závin potřela rozšlehaným vejcem!
Vše v bio kvalitě a je výborný!!!!
Vánoční recepty
karetka
| 20. 10. 2006 22:15
Tak jelikož Vánoce klepají na dveře přidávam vánoční receptík:
Perníčky
1 šálek povidel ( švestky,hrušky )
1 šálek celozrnné mouky
1 šálek mišutky
2 lžíce strouhaných ořechů
1/2 lžičky tlučeného koření ( badyán, skořice,hřebíček )
1 lžíce oleje

Vše smícháme v misce, řádně propracujeme rukou a necháme alespoň 1 hodinu odpočinout. Těsto můžeme rozdělit na dva díly a rozválet na placičky silné cca 1 cm. Pečeme je na pomaštěném plechu Z téhož těsta upečeme v olejem vymazaných v moukou vysypaných formičkách pracny.
------------------------------------------------------------------------------

Mušličky
1 hrnek jemné pšeničné celozrnné mouky
1 hrnek mišutky
4 lžíce oleje
špetka soli
2 lžíce sušeného ječmenného sladu
trochu vody

Náplň:
1/2 šálku jemně nastrouhaných ořechů
1/2 šálku mišutky
1 šálek sojového mléka
1/2 šálku rozinek
nastrouhaná eitronová klůra
nastrouhaná vanilka

Rozinky rozmixujeme v sojovém mléce s vanilkou, uvedeme je do varu a přidáme citronovou kůru a ořechy. Chvíli povaříme, vmícháme mišutku a necháme zchladnout.

Těsto

Z mouky, mišutky,sladu, oleje, soli a trošky mléka vypracujeme vláčné těsto. necháme je odpočinout. Po
1 hodině je po částech válečkem rozválíme na moukou posypaném vále a formičkou z něho vykrájíme kolečka,
Na každé kolečko dáme lžičkou kopeček náplně, přehneme je vpůli atrochu uprostřed stlačíme, aby vypadalo jako rozevírající se mušlička. hotové pečivo rozložíme po olejem pomazaném plechu a pečeme v dobře vyhřáté troubě do mírného zrůžovění. Po vychladnutí mušličky obalíme v sušeném sojovém, ovesném nebo kukuřičném mléce.
souhlasím
zuzu
| 20. 10. 2006 19:54
S Tebou úplně souhlasím, ja to psala, jak je to v kuchařce, aby to bylo origoš ...taky nemám ráda smažení a všechno cpu do trouby, když už to ale jinka nejde, tak jedině olivový olej, ikdyž někdo řekně, že je to barbarství na něm smažit .
smažení
lenka
| 20. 10. 2006 15:47
Bezva karbanátky, akorát místo toho smažení doporučuji dát na pečící papír a šup s tím do trouby...upeče se ti to taky hezky, navíc bez toho smradu z přepáleného oleje
receptik
zuzu
| 20. 10. 2006 15:33
jeje dalsi recepty , to je parada...zkusim...zni to lehce a moc chutne a o to nam jde, ze .

Spenatove karbanatky z tofu

Špenát 1000 g
Sýr tofu 700 g
Mouka celozrnná jemná 200 g
Mouka sójová 60 g
Česnek 20 g
Sůl 6 g
Olej 200 g


Vše semeleme dohromady.
Vytvarujeme karbanátky.
Osmažíme.

Nechte si chutnat.
mlsání
lenka
| 20. 10. 2006 09:06
Rychlá mňamka - banán nakrájíme na kolečka. Bílý jogurt rozmícháme s medem a přelijeme tím banán. Povrch posypeme roztlučenými lískovými a vlašskými oříšky, mandlemi a posypeme bio kakaem.
zelí z cukety
lenka
| 20. 10. 2006 09:04
Já jsem dělala zelí z cukety, bylo výýýborné....ale ten recept jsem našla tady an Victorii., tak jsem ho už možná četly, noale kdyby ne tak tady je:
Cukety oloupat (může být i s slupkou,ale dýl se to vaří) na hrubém struhadle...osolit a nechat chvíli až pustí vodu, abychom to v ní mohli vařit Mezitímna oleji zpěníme cibuli a přidáme k n na kostičky pkrájený uzený tempeh.Takže pak vaříme tu cuketu , přidáme do toho pro chuť trochu bio bujonu Wurzlu , kmín, cibuli s tempehem a vařím doměkka. Pak v bílém jogutru rozmícháme trochu celozrnné mouky na zahuštění, vmícháme to do zelí a je hotovo. K tomu brambory a máte výborný oběd.
receptík
zuzu
| 19. 10. 2006 22:50
tak koukám, že nám tu ty recepty nějak nepřibývají...


Tak já přidávám jednu dobrůdku, mňam mňam... zkuste
Mandlové mléko

undefined
undefinedbalíček mandlí( 100g)

undefined undefined1l vody

undefined
undefinedlžička medu

Špičku každé mandle ochutnáme, hořké vyřadíme. Potom je
najemno nastrouháme a zalijeme vlažnou vodou, necháme zhruba dvě hodiny
vyluhovat, rozmixujeme, přecedíme, osladíme medem a podáváme mírně teplé. Nikdy
nevaříme. Nechte si holky chutnat .
dietní recept, tak trošku vánoční:-)
zuzu
| 17. 10. 2006 19:30
Kuličky ze sušeného ovoce


400 g sušeného ovoce (meruňky, švestky, jablka, hrušky), 1-2 lžíce dietní
marmelády, 1-2 lžíce kakaa, 1 lžička jemně mleté kávy, drcené ořechy na obalení.
Postup:

Sušené ovoce 2x pomeleme, smícháme s marmeládou, kakaem a kávou. Podle chuti
můžeme přidat umělé sladidlo. Vše propracujeme a vytvoříme kuličky, které
obalíme v drcených ořechách.
jednoduché palačinky
lenka
| 17. 10. 2006 09:03
Tady je recept na palčinky, které jsou hotové raz.dva:
250 g celozrnné mouky, 600 ml vody, 1 až dvě vejce, trochu medu podle chuti. Promíchat a nechat patnáct minut odležet. Usmažit, naplnit bio marmeládou bez cukru, do toho plátky ovoce a je hotovo.
odpověď
karetka
| 16. 10. 2006 23:02
Ahoj Zuzu! Na Tvůj dotaz jsem odpověděla v diskusi o vegetariánství! Zde přikládám také recept, který jsem tam také uvedla!Bábovka mrkvová
2 hrnky syrové jemně nastrouhané mrkve
špetka soli
1 šálek rozinek
1 až 2 hrnky celozrnné mouky, 1 lžíce kaka, 1 lžíce oleje
1/2 lžičky skořice
1 šálek drcených oříšků

Vše smícháme v míse, mouku přidáváme po částech podle potřeby. Těsto musí být vláčné, ale ne mokré. Pečeme v dobře vyhřáté troubě. Po 20 minutách teplotu zmírníme a pečeme ještě hodinu. Bábovku přikryjeme pečícím papírem, aby se propékala, ale nespálila. Při pečení se doporučuje dát do trouby plecháček s vodou.
Tento recept jsem ještě nezkoušela, ale přišel mi zajímavý.
biorecepty
zuzu
| 14. 10. 2006 12:00
tak to je fajn...a s touhle od Hanky Zemanové nějaké zkušenosti jsou?díky za reakci...
bio
karetka
| 14. 10. 2006 11:45
Já mám zkušenosti s bio recepty! Také jsem si koupila úžasnou knížku, takže nějaké recepty ráda zveřejním!
bio
zuzu
| 12. 10. 2006 01:45
no ja prave moc zkusenosti taky nemam, tak bych rada, kdyby nekdo poradil, zasvetil...jsem hlavne zvedava na tu kucharku, a zmena je zivot tak proc nezkusit BIO .
biokuchařka
anonym
| 12. 10. 2006 01:42
Ahoj já taky ráda vařím, ale nic takového BIO jsem ještě nezkoušela
biokuchařka
zuzu
| 12. 10. 2006 01:23
Ahoj, zdravím všechny šikulky, které to v kuchyni baví tak, jako mě...chci se zeptat, zda nemáte nějaké zkušenosti s biorecepty atak...dost se o tom teď mluví a já jsem podlehla a objednala si Biokuchařku Hanky Zemanové, tak jsem móc zvědavá...nemáte někdo zkušenosti...díky .

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jizerka
27. 4. 2024 22:26
70333
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video