Hormonální antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

hormonální antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

Kloa
nika2411
| 27. 2. 2007 16:05
Jasně, no problem....
tábory
Kloa
| 27. 2. 2007 15:52
Niko klid
Tak v takových diskuzích je i tato to je zpravidla rozděleno na dva tábory. Jen možná s tím rozdílem, že ti co HA užívají ji těm, kteří ji neužívají, nevnucují. Zatímco názory bojovnic proti HA mají radikální názory a odsuzují ji. Nepřipadám si jako neplodná troska a neznám nikoho kdo by nemohl po vysazení HA otěhotnět právě z důvodů samotné HA, důvodem neplodnosti bývá zpravidla něco jiného.
Moc bych nedala za to, že více chemie je v jídle než v HA. Ne každý problém nutně souvisí s HA, ale může souviset. Vše souvisí se vším. Ani mi HA nesnižuje imunitu, před začátkem užívání HA jsem měla horší imunitu než teď, když HA užívám. Můžu říct, že snad už více než rok jsem nebyla nemocná. To že někdo nemá 4-5 měsíců neznamená, že za to může HA pokud problémy byly i předtím. Musí se na věc dívat shora ne za vším vidět HA. Jo, je to o psychice.
pro všecky
nika2411
| 27. 2. 2007 13:22
Antikoncepce věčné to téma. Jak to tu pročítám, tak vidím, že jsme rozdělené na 2 tábory. Musím se přiznat, že mi i z některých příspěvků tuhla krev v žilách. Nebude lhát, že antikoncepci začínám víc a víc nenávidět a tudíž se přikláním k Myšičce a ztotožňuju se s jejíma názorama. Je to pravda. Antikoncepce dělá ze zdravých plodných žen trosky, které mnohdy už nikdy nebudou moct mít děti.....
Z čeho teda pramenily moje záněty moč. měchýře??? Ta chemie, která je v práškách zabíjí a vycucává každou naši buňku a způsobuje negativní pochody v našem organismu....naše tělo nepracuje tak jak by mělo, zabíjíme svou vlastní imunitu a tělo se pak samo nedokáže bránit....Víte že až 80% veškeré imunity je právě ve střevech??? A antikoncepce narušuje střevní mikroflóru a tím také vážně narušuje a poškozuje imunitu!!!
Možná je vám s ní dočasně dobře, zmírní nebo úplně potlačí vaše dosavadní problémy, ale na jak dlouho??? Na rok, dva, tři....???Ale co pak? Co se stane až jednou budete chtít otěhotnět a ono to jaksi nepůjde???Taky do vás doktoři budou napíchávat různé injekce s hormonama jako do mě???
Antikoncepce a její negativní následky se začínají projevovat až tehdy, kdy ji vysadíte!!! Když ji berete je vám fajn, já vám věřím, já ji taky 6 let brala, skoro mě nebolelo břicho, pravidelné krvácení, všecko super, mohla jsem si plánovat všechny různé akce a nemusela se bát, že mě někdy překvapí....ale teď??? Teď jen čekám,kdy mi už konečně naskočí můj cyklus....můj skutečný ženský přirozený cyklus a ne nějaký umělý antikoncepcí vyvolaný....
Jednou už jsem HA vysadila - následky??- 4 nebo 5 měsíců jsem nedostala měsíčky!!!Stačí??? Moje tělo selhalo, jako ženská jsem selhala! Stačila jediná pilulka a vše šlo zase podle plánu, ale s tím rozdílem, že jsem to nebyla já, ale jen jakási umělá chemie, která mi rozhodovala za mě...
To je asi můj názor na HA....
antikoncepce
anonym
| 26. 2. 2007 15:45
Když jsme u antikoncepce,
jaké máte zkušenosti s Mirenou? Hormonál. tělískem.?

Vy víte, že si o tom myslím své, ale která se pro to rozhodne,tu chápu ze sociálního hlediska. Ze zdravotního nikoliv.
Moje sestra s tím měla 1/2 roku problémy, pak se to srovnalo. Neodsuzuji ji, její přítel preservativ nesnese, a sestra se "obětuje" a raději si ničí zdraví.
Jaké máte s tím vy, ostatní, (alespoň subjektivní) zkušenosti?
Díky!
Depo-Provera
Kloa
| 26. 2. 2007 15:37
Geiss, tak pokud ti depo-p. vyhovuje, tak ti ji neberu, ale co vím, tak málokomu vyhovuje, dokonce to lékaři ani moc nedoporučují. Je to větší zásah do organismu, všechny ty hormony se dostanou do těla najedou a účinkujou 3 měsíce, musí to být pěkné svinstvo Pilulky účinkujou alespoň postupně.
A to se ti zdá, že je dobré, že dochází k opětovnému navrácení funkce vaječníků až za třeba 15 měsíců? To je hrozné zjištění. A připadá mi to spíše na škodu než k užitku.
antikoncepce a zvýšený cholesterol
anonym
| 26. 2. 2007 15:22
Zdravím
Potrebovala
bych slyset nazor ostatnich. Beru HA 2 roky - EVRU. Praktická doktorka
mi zjistila zvyseny cholesterol a doporucila mi, abych antikoncepci
vysadila. Ted jsem psala sve gynekolozce a ta mi taky doporucila at ji
vysadim!!!

Řešili jste nekdo podobný problém? Ja nechci HA
vysadit protoze mi zcela vyhovuje, kondom pouzivat nemuzu a o jinych
metodach toho moc nevim.
Dekuji za rady
Depo-Provera
anonym
| 15. 2. 2007 19:37
Depo-Provera je naprosto skvělá antikoncepce. Za prvé, na každého působí jinak. Za druhé, pokud si o tom něco zjistíš, tak se dozvíš, že opětovné navrácení funkce vaječníků trvá 1-15 měsíců... Já jsem s ní maximálně spokojená 7 let...
Aleno
Kloa
| 12. 2. 2007 16:01
On tu laparoskopii nepopisoval, jen o tom mluvil jako by to mělo trvat jen chvíli a pak bych šla domů. Taky řekl: "Domluvíme se pak na laparoskopii, nemějte strach, kouknu se na vás přes pupek." Tím asi chtěl říct, že mě nebude nějak řezat.
Udělám si na to čas, ale teď to bude muset opravdu počkat, letos končím na VŠ a už teď toho mám až nad hlavu Prázdniny máme jak to vyjde, na vysoké to chodí jinak, máme jen hlavní prázdniny, ale vše záleží na tobě, pokud chceš mít na zkoušky čas, tak se můžeš učit i o prázdninách nebo pokud chceš mít delší prázdniny, tak musíš zamakat a dělat třeba 2 zkoušky týdně, což jsme už taky zažila, ale ne proto, že bych chtěla mít delší prázdniny, ale proto, že nám toho dali hodně a jen co jsem přišla domů z jedné zkoušky, tak jsem se hned po zkoušce musela učit na další, bylo to šílené! Ale letos mám těch vyšetření ještě víc, krom ostatních musím taky absolvovat radionuklidovou nefrografii, lépe řečeno dynamickou scintigrafii ledvin. A to musím zjistit jestli by ta laparoskopie nebyla problém. Jinak bych taky potřebovala k zubaři, vytrhnout osmičky. No je toho požehnaně. Takže bych potřebovala tak pár měsíců jen na běhání po doktorech.
laparoskopie
alena
| 12. 2. 2007 15:37
Ahoj, jak tedy tu laparoskopii popisoval Tvůj doktor? Oni sice říkaj, že je to na 2 dny, ale když připočítáš ten první den příjmu, kdy si hlídají hladovění, tak i ten druhý den po zákroku se mi zdá opravdu moc brzo na to jít domů. Teda, že ještě nemáš vyzkoušené, jestli dojdeš do sprchy, jak budeš snášet jídlo atd. A řekla bych, že až ten dohromady pátý mi bylo dobře na to, abych celý den vydržela neležet v posteli. Takže si myslím, že i když řeknou 2 dny, myslí se tím spíš 3-4dny. Ale rozhodně si na to čas udělej, jestli máš problémy, abys pak po škole měla ještě co léčit a až jednou budeš chtít děti, abyses pak třeba nedozvěděla, že kvůli něčemu nepoléčenému je už mít nebudeš. Ve škole třeba máte i prázdniny, ne? Tak hodně štěstí. A.
Aleno - centrum
Kloa
| 12. 2. 2007 15:28
Aleno, jinak to centrum na léčbu endometriozy jsem myslela v Ostravě, ve FN. Otevřeli to tam myslím nějak v loňském roce.
Aleno
Kloa
| 12. 2. 2007 15:22
Aleno, je fajn, že to máš úspěšně zasebou. Ono je to záhadné proč se endometrióza u některé objeví a u jiné ne, ani se neví proč se vrací.
Teda já nic potvrzeno nemám, je to jen možnost ke které se přikláním, protože nikdy se nic nenašlo a ty bolesti jsou nesnesitelné, tak proto HA, ikdyž mi HA vyhovuje po všech stránkách.
S tím doktorem to budu muset nějak vykoumat, taky se ho na tu laparoskopii více poptám, protože on o tom mluvil jako by to nic nebylo. Tak asi se liší laparoskopie od zákroku, který něco přímo odstraňuje nebo napravuje, protože o tom opravdu nemluvil tak jako bych měla v nemocnici strávit několik dní. Jinak co se týče toho mého gynekologa, tak nejvíc mi na nervy leze ta příšerně drzá sestra, ale ten doktor mi taky nikdy nic pořádně nevysvětlil, chodí si do orginace vcelku kdy chce, mají ordinační hodiny od 7:30 a je 7:50 a on teprve přichází do ordinace, navíc to placení za recept, ale teď ať si na mě dají pozor, jinak budou mít problémy a udělám v našem zdravotnictví malou čistku, finanční úřad by měl na ně jistě spoustu dotazů..... Už jsem zkoušela hledat, ale u nás ve městě jsou gynekologové snad jen dva, z toho ten jeden je divný, proto mě mamka ani k němu poprvé neposílala a ten druhý má těsně do důchodu, tak si počkám kdo se objeví místo něj a pak uvidím, jinak kamarádky jsem se ptala, ale ta jezdí daleko, to by se mi nevyplatilo. Ale většinou na gynekology slyším jen negativní ohlasy, kamarádka byla těhotná a lékaře ani na chvíli neznepokojil její vysoký tlak, pak na to přišla sestřička, že to lékař nějak přehlíží, tak na to upozornila a ona musela jít šupem do nemocnice, kde se vyptávali kdo je její gynekolog, jak to mohl dopustit, mimčo se narodilo strašně maličké, protože placenta už delší dobu neplnila svou funkci. No takové lékaře zavřít. Zatím mi ten můj gynekolog vyhovuje co se týče umístění jeho ordinace, mám to blízko k MHD, takže vyřídit recept je záležitostí chvilky a mám to blízko školy. Ale jen co dostanu tip na dobrého doktora, který má zájem o zdraví pacientky, tak se u něj poptám jestli přibírá pacientky. Měj se a díky za info jak to při laparoskopii chodí.
Ahoj Kloo
alena
| 12. 2. 2007 13:59
Jsem už z nemocnice doma a dnes už je mi líp, tak hned píšu. Laparoskopie proběhla dobře, narkózu jsem tentokrát také dobře snesla, délka pobytu v nemocnici.1den-příjem, 2den-výkon,ale už večer ploužení na WC, 3den-sbírání sil,4den-odchod domů. Ještě další den tedy bolí ramena, žebra a břicho od toho kysličníku, který mi v množství 3,5l napumpovali do břicha, ale dnes už je mi líp. Zítra vytáhnou stehy. Ukázalo se, že endom. se opravdu znovu začla dělat, ale ložisko bylo odstraněno a po té straré zůstalo zjizvení, které bylo narušeno a zpřetrháno nervové zakončení. O hormonální léčbě se uvažuje.Takže aspoň pro nejbližší dobu budu mít snad klid. Otěhotněla jsem poprvé úplně bez problémů a podruhé s nervy už s tím, že jsem možná neplodná, ale na druhý pokus také přirozenou cestou. HA jsem nikdy neužívala, byli jsme ten typ páru, který buď vydržel(teda on) nebo spíš používal kondom, který jsme opravdu v nejdůležitější chvíli hledali po všech skrýších. Ale pořád pro mě lepší, než se pak jeho životodárné tekutiny zbavovat celý další den. Gynekologa určitě vyměň, zeptej se na zkušenosti známých. Já jsem se tedy setkala s nedůvěřivým projevem jiných doktorů přímo v této nemocnici a jsem moc ráda, že jsem jim nepodlehla a důvěřovala svému doktorovi. Těch opravdu dobrých a solidních je asi přecijen velmi málo. A o naprosto neprofesionálním až trapném chování lékaře a sestry, které se nám starají o zdraví, bych mohla vyprávět. Naštěstí už jsem natolik otrlá, že se hned tak nedám. O centru na léčení endom. jsem slyšela v Praze U Apolináře. Myslíš to? Já jsem z Jižní Moravy. Ahoj A.
Niko,
anonym
| 11. 2. 2007 15:34
nevím, jestli zrovna ode mně bys chtěla slyšet odpověď, ale mně cyklus po vysazení tenkrát
(už je to ale 10 let) naskočil hned.
HA jsem tehdy vysadila proto, že jsem chtěla otěhotnět.
Ale 1/2 roku jsem se musela léčit ze zánětů, kterými jsem trpěla.
V těhotenství už bylo vše O.K.
antikoncepce
nika2411
| 11. 2. 2007 14:14
Holky chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás natrvalo vysadila HA? A pokud ani, za jak dlouho naskočil cyklus. Já jsem zatím 5. den bez měsíčků a bojím se, že z toho budou dlouhé měsíce než se to ve mně upraví...
Kloa
anonym
| 7. 2. 2007 19:50
Vím, že Tvůj příspěvek je určen přímo mně, a vím, že se v tomto (a nejen v tomto) neshodnem.
Prostě nemáme stejný názor.
Ostatní ať si z toho vezmou co jim přinese poznání.
Nakonec je dobře, že tady zazněly názory z obou stran, ostatní se mohou rozhodnout objektivněji.
HA
Kloa
| 7. 2. 2007 19:38
Pro mě je existence HA nenahraditelná, jak z důvodu ochrany před otěhotněním, tak z důvodu, které provází mou menstruaci. A to nemluvím o mém ***uálním životě, který je díky HA skvělý! Je vlastně důležitá pro můj život, nedokázala bych si ho bez HA dostatečně užít. Týden se stresovat tím, kdy menstruace dorazí mi opravdu kazí radost ze života. Každý den se něco děje, nemám stereotypní život a nečekaná menstruace mi den dokáže pěkně znepříjemnit. Nehledě na to, že mi pomáhá žít, to už jsem tu ale psala.
Pokud jste někdo po vysazení HA měli problémy, tak to mohla způsobit HA, ale taky ne. Je třeba hledat i jinde. Záleží také na druhu HA. Problémy jsem měla když jsem HA neužívala. Jaké jsou ty konkrétní negativní účinky?
Nemám ráda názor, že ženy, které HA užívají se nechaly zlákat nějakou reklamou nebo si nechaly něco navykládat gynekologem Nikdy, nikdy bych si nenechala nic vnutit! Bylo to zcela mé rozhodnutí, proto si ji také platím sama. Netvrdím, že vyřeší mé problémy!, ale pomáhá mi žít. Ale jak může někdo tvrdit, že problémy teprve přinese?
HA-zase
anonym
| 7. 2. 2007 18:03
Každý to cítí jinak.
Já jsem o škodlivostí HA přesvědčena, a neustále hledat "jiné příčiny" mých (i druhých žen) problémů nemám důvod.
Jsou věci, které jsou zjevné.
Tak jako jsou "uživatelky HA" přesvědčené, že je to lék, tak jsou i "bývalé uživatelky" mnohdy přesvědčené, že je to jed.

Každý věří svým zkušenostem. jedna strana druhé nic nevymluví.
Problém je jedině v tom, že ty negativní účinky jsou zjevné až po delší době, kdy už i na nápravu bývá pozdě. Je prostě dobré o nich alespoň vědět a nenechat se zlákat reklamou, jak HA za nás vše vyřeší. To by bylo příliš jednoduché, a nic takového na světě neexistuje.

Když někde přitlačíš, jinde se to vyboulí. To je zákon akce a reakce, nebo, chcete-li , zákon zachování hmoty.
Dochází pouze k potlačení, transformaci, proměně potíží, nikoliv k jejich "vymazání". Tak to bohužel nefunguje.

Uznávám HA jako dočasné řešení, jako prostředek ke zmírnění problémů.
Ale pravý důvod potíží je jinde. To je nutno si uvědomit.

Nic není černobílé.
Teď jste mladé, nepřipouštíte si, že by vám to mohlo uškodit. Ale to nebudete pořád. Myslete i na budoucnost.
Niko
Kloa
| 7. 2. 2007 17:48
Ahoj Niko. Myslím, že to jsou silná slova tvrdit, že hormonální antikoncepce způsobuje záněty močového měchýře. Tvé problémy byly v něčem jiném Od malička na záněty močového měchýře, ledvin trpím, protože mi jedna ledvina špatně funguje. HA užívám asi od 18 let a za tu dobu jsem měla zánět močového měchýře jen jednou, ale zdravá jsem byla už za 4 dny i bez antibiotik. Lékaři se moc mýlí v předepisování antibiotik, lépe působí léky, které antibiotiky nejsou, ale jsou protizánětlivé. Vím co mluvím, protože za svůj krátký život jsem už užívala tolik léků, že bych mohla pracovat v lékárně Antibiotika v tomto směru moc účinná nejsou a jen snižují přirozenou obranyschopnost organizmu. Mimochodem příčinou tvých problémů můžou být taky chlamydie, pravděpodobnost nakažení z jednoho nechráněného pohlavního styku je 60 %! Tak se na to zpětně nechej vyšetřit!
Ale jsem ráda, že si život dokážeš užívat i bez HA, já si bez HA nádherný *** nedokážu představit.
zánět močového měchýře x antikoncepce
nika2411
| 7. 2. 2007 17:24
Ahoj holky, popíšu vám svoje zkušeností s mojí antikoncepcí. Od 15 let jsem brala Regulon. Ze začátku super ( až na mírné zvýšení váhy ), ale později!!! V 18 letech mě začaly trápit opětovné problémy s močovým měchýřem, na které trpím už od malička. Minulý rok jsem myslela, že vážně nezvládnu - záněty přešly do chronického stavu a tyto Vánoce byly pro mě opravdu peklo. Myslela jsem, že je strávím v nemocnici. Dokonce přes Vánoce za mnou jezdila léčitelka ze Slovenska, aby mi pomohla od bolestí, které se čím dál víc stupňovaly. Po novém roce jsem si zašla na urologii, kde mi po několika vyšetřeních houby zjistili - prý mi nic není. A tak jsem se začala léčit sama!!! Vykašlala jsem se na veškeré antibiotika, které mi doktor napsal, protože moje nemoc už na ně stejně nereagovala. Víte co mi pomohlo? Vysazení antikoncepce!!! Asi měsíc už ji neberu a je mi mooooooooooc fajn. Problémy vymizely a o tom, že jsem měla někdy zánět ani nevím. Antikoncepce je to nejhorší svinstvo, které vám jen s prominutím zasrává žaludek a ničí imunitu. I když musím přiznat, že mi mnohdy pomohla a díky ní dnes nechovám No co, můj chlap si teď bude muset dávat větší pozor, protože já odmítám ji znovu brát. Nikdy jsem se necítila tak dobře. A také mám pocit, že mi antikoncepce zabíjela libido Teď je to mnohem zajímavější... Tak asi tak. Řekla jsem si, že sem napíšu... třeba má některá z vás podobné problémy (záněty moč. měchýře ) a neví čím to je. Doufám, že některé z vás pomůžu. Tak papa
aleno
Kloa
| 5. 2. 2007 15:01
Když ty bolesti začaly, tak jsem tomu nepřikládala velký význam, ono hormony už samy osobě dokáží potrápit. Vždy ty bolesti byly ale jen první den, možná i trochu druhý, ale ten první den jsem nebyla naprosto schopná čehokoli, neuměla jsem ani skoro chodit. O endometrióze jsem se dozvídala postupně a mám na ni podezření, protože se zatím nic nenašlo. Lékař navrhnul laparoskopii, ale to z jiného důvodu. Myslím, že snad nad endometriózou ani neuvažoval. A celkově jsem tam u něj nespokojená, sestra je drzá, lékař se mě vždy snaží odbýt, v čekárně sedím hodiny, ale pak jsem za pět minut venku, navíc platím za šílené věci, dokonce i za recept, už jsem se na to informovala a už jim nedám ani korunu, na to nemají nárok, porušují zákon. Tak si chci najít nového gynekologa, ale kde najít dobrého doktora, kterému jde hlavně o vaše zdraví? Takže v žádném případě nechci, aby mě operoval, tedy prováděl laparoskopii on.
Jak probíhá laparoskopie? Tedy délka pobytu v nemocnici, doba léčení..... A na endometriózu jsi byla kde? Poblíž mého okolí je specializované zažízení na léčbu endometriózy, tak pokud by bylo nejhůř a prokázalo se to, tak bych se chtěla dostat tam. A také jsi užívala HA? Protože teď když HA užívám, tak jsem bez potíží, ale stačí ji vysadit a je to peklo na zemi.
A tedy s otěhotněním nebyly problémy? Co jsem o endometrióze četla a stáhla si z netu, tak většinou a bývá to pravidlem, že ten kdo ji měl, ji bude mít ještě několikrát. Léčí se to i hormony, kdy se nastaví jakoby stav menopauzy, ale to je neblahé na váhu, hodně se přibírá Tak hodně štěstí, určitě se ozvi.
Laparoskopie
alena
| 4. 2. 2007 19:42
Ví se, tedy vědělo. Dostavily se zase bolesti, doktor moc nevypátral, na ultrazvuku taky nic vidět nebylo. Nakonec jsem normálně zkolabovala, to byl dostatečný důvod k tomu, aby si mě nechali v nemocnici. Pak přišla laparoskopie a odhalila endometriózu. Půl roku jsem žila v hrůze, že už nebudu mít dítě a léčbu mi pojišťovna nechtěla uhradit. Měla jsem štěstí, otěhotněla a mám půlroční zdravé miminko. Jenže bolesti přišly zas. Zrovna příští týden jdu na další laparoskopii. Ale jeden doktor si myslí, že bych měla být vyléčená a příčiny vidí v něčem jiném, druhý si myslí, že když jsem jednou endom.měla, už se jí nikdy nezbavím. Tak jsem docela vyděšená, ale už to chci mít hlavně za sebou. Držím palce, ať v Tvém případě aspoň na něco přijdou a nasadí léčbu, která pomůže.
Aleno
Kloa
| 3. 2. 2007 23:32
Tak silně bolestivá menstruace jako u mě a nejspíše i Mufinky určitě není naprosto v pořádku. Ale chodím na pravidelné gynekologické prohlídky, dokonce častěji než jednou ročně, protože jen co se objeví něco podezřelého, už s tím běžím, nakonec to nic není a zatím se na nic nepřišlo, byla tam cystička, ale ta zmizela. Nedivila bych se, kdyby příčinou bolestí byly i samotné mršky hormony, protože těmito bolestmi trpí zejména dospívající dívky.
Taky už jsem uvedla v předchozích příspěvcích, že po příčině se pátrá a lékař navrhuje laparoskopii, ze samotného zákroku mám docela obavy. Nevím kdy bude laparoskopie provedena, na ničem konkrétním jsme se s lékařem nedomluvili, navíc v době, kdy se chystám dostudovat VŠ nemám na toto myšlenky. Chci mít na léčbu klid, ne se stresovat, že se mi nahromadí učivo, zkoušky atd. To bych mohla ty roky studia třeba i zahodit. Navíc uvažuju o změně gynekologa, zda nebude mít jiné názory.
Co bylo příčinou tvých bolestí, předpokládám srůsty, tak jako se to předpokládá u mě. Ví se proč u tebe srůsty vznikly?
Pro Klou a Mufinu
alena
| 3. 2. 2007 19:55
Děvčata, jak tak tu čtu, jaké máte nebo jste měly problémy při menstruaci, než jste začaly užívat HA, nemůžu si pomoct,ale já si nemyslím, že je to normální. jako že za to, že žena může mít dítě, musí platit takovou daň(někde jsem to tu už četla). Spíš bych fakt řekla, že může být problém v něčem jiném, po čem je třeba pátrat a né to odbýt antikoncepcí. Vzpomínám si, že tak do dvaceti jsem nemívala bolesti žádné, pak jednou jsem omdlívala, zvracela, bylo mi fakt zle. Má tehdejší doktorka na mě vyrukovala s teorií, že dřív jsem neovulovala, zatímco teprve teď ano. Nikdy předtím ani potom jsem o tom neslyšela. A když pak po pár letech šlo opravdu do tuhého a já se nemohla ani hnout, kolabovala jsem atd. normální doktoři v nemocnici konečně při laparoskopii odhalili pravou příčinu. Fakt nevěřím, že takto bolestivou menstruaci byste si měly nechat líbit. A držím palce, že vypátráte příčinu a té se účinně zbavíte.
Mufinko
anonym
| 2. 2. 2007 16:14
Bohužel pro tebe nemám řešení.
HA jsem začala brát ze stejných důvodů, jako Ty.
Dokud lékařská věda nezjistí příčinu těchto problémů, bude je jen překrývat HA.
Ale chápu, že je to pro Tebe vysvobození, moc dobře tyhle stavy znám...
Takže neodsuzuji.
Jen je dobré vědět, že to není tak úplně neškodné.
Až přijdou děti, hodně se to zlepší, ty bolesti a zvracení a průjem...,pak bude asi reálnější uvažovat nad jinou antikoncepcí.
HA
Valentina
| 2. 2. 2007 15:22
Uplne se tebou souhlasim (s tim kondomem). A ty cipky, masti atd. to mi prijde jeste komplikovanejsi nez kondom, to by dokazalo tu krasnou chvili uplne znicit.
Musim se smat, kdyz si predstavim, jak s partnerem vecer vpadneme do bytu, chceme se milovat, svlekame se,............no a pak zacneme hledat kondom nebo nejaky masti a aplikujeme ..............no to by me asi presla chut , zatimco kdyz mam HA tak se o nic nikdy nestrachuju.
S tou EVROU je to strasne jednoduchy, 1 naplast mas na tyden, beres po sobe 3 a pak tyden bez naplasti (to by se mela dostavit menstruace). A se slepovanim si nedelej starosti, EVRU beru 2 roky a jednou jedinkrat se mi odlepila.
Cena je 1000Kc na 3 mesice! Ale stoji to za to. Take mene zatezuje organismus nez prasky (nejde pres travici ustroji a vstrebava se postupne)
HA
Kloa
| 2. 2. 2007 15:05
Valentino, pro mě je vynalezení HA velkým přínosem. Pomohla mi od bolestí a nepravidelnosti menstruace, krom toho má další skvělé účinky, čímž je ochrana před otěhotněním, v tomto je HA nezastupitelná. Taky si už nedokážu představit, že bych se chránila před otěhotněním jinak. Nasazování kondomu a poté strachování se jestli se náhodou nestala někde chyba dokáže tu pěknou chvíli znepříjemnit. Užívám si díky tomu o hodně krásnější ***.
Jistě jsou i jiné způsoby chránění se před otěhotněním, např. spermicidní čípky nebo masti, zkušenost s nimi nemám, protože když už jsem začala pohlavně žít, tak už jsem dávno HA užívala. HA jsem spojila příjemné s užitečným.
Nad náplastmi jsem taky uvažovala, ale nedostalo se ke mě dost informací, ani moc nechápu jak to funguje, tak pokud bys mohla Valentino, tak o tom něco napiš, používání, cena apod.
Kondom má mít místo tam, kde není stálý a věrný partner. V manželství a dlouhodobém vztahu mi používání kondomu připadá spíše jako důkaz nedůvěry.
antikoncepce
Valentina
| 2. 2. 2007 14:27
Abych rekla pravdu, tak nevim ci je nebo neni antikoncepce skodliva a myslim, ze nikdo z nas to s urcitosti tvrdit nemuze.

Ja beru HA v podobe naplasti EVRA a sem moc spokojena, neberu ji kvuli bolestem atp., beru ji, abychom si s pritelem mohli plne uzivat ***u kdykoliv a kdekoliv bez strachu o otehotneni. Neumim si predstavit (a ani nechci) ze se budem chranit jinym zpusobem (obzvlast ne kondomem) Nechci milovani nicim prerusovat a stresovat se jestli jsme vse udelali jak se ma, radeji si kazdy pondeli nalepim novou naplast a o nic jineho se nestaram.
Smozrejme, pokud nekdo strida partnery, tak se bez kondomu neobejde.
Re: radikální názory
Kloa
| 2. 2. 2007 12:51
Radikální mi připadal názor prohlašovat, že všechny HA jsou škodlivé, protože v mnoha případech je lékem a podloženo to nemáš kromě zkušeností ničím. Nehledě na to, že ony negativní účinky po vysazení HA můžou být způsobeny vším možným. Nemluvě o tom, že nám gynekologové něco vnucují. Vnutit bych si nikdy nic nenechala. Proto bych se nenechala ani v obchodě ovlivnit prodavačem a vždy bych dala na svůj pocit. A když se rozhodnu HA neužívat, neřekne gynekolog nic.
Nemám jiný způsob ani možnost.

Mufinko, jako tebe i mě trápí během menstruace silné projevy. Kdysi jsem trpěla tak silnými menstruačními bolestmi, že když se menstruace dostavila, byla jsem naprosto neschopná všeho. Nevěděla jsem jak si lehnout, sednout, co vůbec dělat. Vždy jsem dostala průjem, zvracela jsem, no prostě síla a minimálně na den jsem nebyla "provozuschopná". A od té doby, co mám HA, tak jsem bez těchto potíží. Možná to překrývání problémů je, ale pokud není jiné řešení je odstranit, tak jsem pro překrývání. Rozhodně je HA méně škodlivá než týdenní užívání Ibalginu, který zabírá jen částečně. Někdy jsou bolesti prostě takové, že na ně nic jiného nezabírá. Zkoušela jsem všechno možné - pupalku, oleje, čaje, cvičení, zábaly, na co si jen vzpomeneš, ale nic nezabralo. Ti kdo jsou tak zcela proti asi nikdy nezažili opravdovou bolest. Po příčinách bolestí se pátrá, však mě taky čeká laparoskopie, která možná mé trápení vyřeší.
Taky nevím co jsou to ony negativní účinky HA po jejím vysazení. Nepravidelnou, silnou a bolestivou menstruaci, žlučníkové potíže jsem měla už před nasazením HA. Jak už jsem psala, můj názor je, že když si bude někdo každý den při užívání pilulky opakovat, že jí uškodí a je to jed, tak to tak nakonec bude. V mnoha případech jsou zdravotní problémy vyvolané psychikou.
Re:Radikální názory
mufinka
| 2. 2. 2007 12:25
No já vám Vaše názory neberu, jen chci vědět, jak se tedy vyhnout oněm bolestem, které menses doprovázejí. Pět let jsem se jimi trápila a jezdila do nemocnice na injekce, po kterých jsem dva dny prospala. Díky HA mám naprostou pohodu. Bylinné čaje ani procházky opravdu nezabírají. Děkuji za odpověď.
radikální názory
Este
| 2. 2. 2007 12:11
já se k těmto názorům připojuji. taky jsem ji brala, asi 6 let, a žádné problémy jsem neměla. ty přišly, až když jsem ji vysadila. pak jsem pochopila, co jsem do sebe cpala za hnusy.
HA není dobrá a být dobrá ani nemůže, protože je to chemie.
chápu, že ti, kterým pomohla od problémů, na ní nedají dopustit. ona ale od problémů nepomohla, jenom je překryla a navíc vytváří další, které se dřív nebo později projeví.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
26. 4. 2024 19:16
70321
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video