Hormonální antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

hormonální antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

Mé radikální názory
anonym
| 2. 2. 2007 07:50
jsou založeny na zkušenostech.
Nenarodila jsem se s nimi.
Možná je to i věkem, protože ve dvaceti jsem také HA brala.
Možná bych tehdy také nevěřila tomu, kdyby mi někdo tvrdil to co já teď tvrdím ostatním.
Někoho to třeba přiměje zamyslet se nad tím, a zvolí jiný způsob.
Kdo chce, bude brát HA dál, je to každého rozhodnutí.
Diskuse jsou od toho, aby se do ní psaly názory.
Mufinko
Kloa
| 1. 2. 2007 15:14
Ahoj Mufinko. Myšička má radikální názory.
Mufinko, souhlasím s tebou, také HA beru dobrovolně a nikdo nemá právo mě nutit užívat něco co nechci, sama jsem se rozhodla HA užívat, kdybych nechtěla, tak si ji přece nekupuju.
HA beru taky hlavně z důvodů, které jsi jmenovala - bolesti břicha a ty celkové stavy při menstruaci. A jen díky HA žiju! ne přežívám. Nikomu to nenutím, je na každém jak se rozhodne. Sedla mi hned první HA, žádné kila navíc, chutě, podrážděnost nebo cokoli tady někdo HA přisuzoval. Příkladem, z deseti mi známých lidí vím, že ji 8 užívá. A pokud se někdo na HA necítí, tak ať ji opravdu neužívá, vše je na jeho přesvědčení. Ne nadarmo se říká, že rozhodující je psychika a pokud si někdo bude každý den při užívání pilulky opakovat, že jí jed, tak tomu tak bude.
HA
mufinka
| 1. 2. 2007 14:53
Ahojda Myšičko, já ji ale beru zcela dobrovolně, to chci napsat hned zezačátku. Upravila mi cyklus a šílené bolesti břicha. Tohle opravdu zcela záleží na člověku, jestli si zvolí tuhle variantu ochrany nebo nějakou jinou. I tak si myslím, že vedu velmi kvalitní život a HA mi ho žádným způsobem nekazí (žádné mastné vlasy nebo nabírání na váze). Chtěla jsem se vás všech zeptat, jestli s HA máte opravdu tak negativní zkušenosti. Nebyla přeci provedena žádná studie, která by dokázala, že za všemi problémy, které se spojují s HA stojí právě hormony. Problémy, které popisovaly všechny "victorky" mohou být individuální, záleží na genetické výbavě, aktuálním zdravotním stavu po vysazení prášků a fyzické i psychické kondici...
Mufinko
anonym
| 1. 2. 2007 14:38
Všechny HA jsou zdraví škodlivé.
Předešlý příspěvek od Janiny jsem sice nepsala já, ale mluví mi z duše.
Psala jsem to tu už nekolikrát.
Nedjříve HA, pak v přechodu horm. substituční terapii...Kdo rozhoduje o našem životě?
My nebo lékaři?
Oni nás jsou schopni přesvědčit, že potřebujeme umělé hormony. To je jako by nám chtěli vnutit, že nepotřebujeme opravdické jídlo, že stačí umělé náhražky jídla, amaróny...
HA ničí zdraví
mufinka
| 1. 2. 2007 14:31
A můžu se tě zeptat, kolik je ti teď let? HA užívám, známá je gynekoložka a žádné problémy s užíváním nemám. Záleží na tom, jaký typ HA jsi brala....ne všechny druhy jsou totiž "zdraví škodlivé".
Antikoncepce
anonym
| 1. 2. 2007 14:11
Varování!!! ...HA ničí zdraví a kdo tomu nevěří, měl by začít dokud je čas! Také jsem si v 17 myslela, jak skvělé je vzít si pilulku a nemuset se strachovat z otěhotnění...jenže po 10 letech jsem ji vysadila a chtěla už konečně to mimčo - bohužel pak to teprve nastalo šílené problémy (totálně rozhozený cyklus, cysty, hrozná pleť, přetížená játra, mastící se vlasy...přesně to ,co jsem nikdy nemívala) a dítě? Zkoušeli jsme to rok a půl ......NIC, teď chodím na homeopatii a pomalu se vše vrací do normálu. Holky pozor - žádný gynekolog vám negativní účinky HA neřekne, protože z toho mají body=peníze a tom je dnešní doba Na zdraví ani na lidech nikomu nezáleží. Je to samozřejmě vaše volba, ale já už bych ji nikdy nebrala. Janina
hormonální antikoncepce
anonym
| 27. 1. 2007 22:19
Hormonální antikoncepci užívám. Vše má své pro a proti. U mě zatím převládají pro. Každý snad ale rozhoduje podle své úvahy, taky kdyby mi někdo vnucoval ať antikoncepci neberu, tak bych brala dál, tak stejně i ty, kterým to vnucují, je nechtějí. Chemie už je ve všem. Aneta
je to o lidech
lenula
| 19. 1. 2007 21:54
TAk to s e ti vůbec nedivím,že si k tomu doktorovi přestala chodit,při takovém jednání.bohužel,i doktoři jsou jen lidi,a podle toho to taky často vypadá....jinak si myslím že je rozhodně na každém,aby si zvážil rizika užívání/neužíváni kontraceptiv a rozhodl se co mu lépe vyhovuje.Já osobně beru,i když dobrý pocit z toho nemám,ale vysadit se je neodvažuju,protože o dítě zatím nejsem schopná se finančně postarat
Antikoncepce a doktoři
alena
| 19. 1. 2007 20:43
Ahoj Myšičko, čtu tady sice už starou, ale docela vášnivou debatu o antikoncepci. Já jsem sice pro klasickou medicínu, ale věřím i alternativnímu způsobu léčby, ovšem všech hormonálních léků se bojím a zatím jsem žádné nejedla.(ale asi budu muset, jestli se lékařům nepodaří vyléčit mě operativně, ale to je jiná věc). Co se mi ale nelíbilo, když jsem po šestinedělí odcházela z ordinace mého tehdejšího gynekologa, bylo, že mi chtěl vnutit antikoncepci. Když jsem odmítala s tím, že kojím a že se s manželem dokážeme chránit jinak, jako vždycky(kondomem) a že hormonům nedůvěřuju, úplně se na mě vrhnul on i jeho sestra, že v současnosti v celém světě ženy jedí antikoncepci a jaké mají další úžasné účinky a že chemie v jiných lécích a potravinách sním... cítila jsem se úplně trapně, když jsem odcházela bez receptu. Doma jsem o tom v klidu přemýšlela a řekla si, že do sebe přeci nebudu bez vlastního přesvědčení a svojí vůle ládovat nějaké prášky! A pak jsem se také dozvěděla, jak mívají doktoři finanční dary od dodavatelů léků a řekla jsem si, že je to nefér hra od lidí, kterým svěřujeme své zdraví. K tomu doktorovi už nechodím a antikoncepci stále neberu. Ale vím, že jsou holky, které mají zdravotní problémy, jako nerovnováha hormonů nebo fakt bolestivou menstruaci a ty nemají jinou možnost. To je pak jiná věc. Ale aby mi jí někdo vnucoval, tak to se mi nelíbí.
HA bez přerušení
anonym
| 14. 9. 2006 10:25
Moje mamka takovou antikoncepci brala a bylo to v pohodě, ale když na ní přešla kámoška, tak se jí to rozhodilo. Buď nedostávala menstruaci vůbec, nebo jen jeden den, pak 14 dní nic a zase jeden den, no úplně rozhozený, chodila k doktoru na injekce, aby to dostala, pak zase změna HA, ale to nepomohlo, až nakonec je musela přestat brát úplně.....no a mezi tím otěhotněla. Já osobně v beru radši HA s pauzou...
HA
anonym
| 13. 9. 2006 13:48
...přesto je to osobní volba každé z nás a mně osobně to skutečně za klidnější spaní stojí! ...jen se chci zeptat, jestli některá z vás bere HA kontinuálně, tj. bez přerušení na mentruaci? Dík!
pojišťovna
anonym
| 12. 9. 2006 12:00
Neproplácet HA je manýr pana Ratha Ubrat kde to jen jde. Tak vidíte na kom se šetří.
Pojišťovna
anonym
| 12. 9. 2006 08:44
Jééé...tak to nejsem v obraze, moje pojišťovna to přestala proplácet už od loňska....
pojišťovna
anonym
| 11. 9. 2006 15:50
Díky za odpověď. Já mám pro tebe smutnou zprávu. Asi ti to uniklo, ale pojišťovny už od letošního roku HA neproplácí. Když si spočítám své měsíční výdaje, tak to abych si našla lépe placenou brigádu Internet 200 Kč, kadeřnice 150 Kč, HA 170 Kč, mobil 200 Kč atd.
cena
anonym
| 11. 9. 2006 14:42
Logest - balení na 3 měsíce stojí něco pod 500Kč, když si na ně necháš přispět zdravotní pojišťovnou, tak ti to jedno balení za rok vyjde gratis
Papa
Manipulace se ženami
anonym
| 6. 9. 2006 22:35
Sladká nevědomost.
Buďte ráda, že nevíte, co myslím tím výrokem "manipulace se ženami". Ne že byste to nedokázela pochopit. Spíš byste neuvěřila.
antikoncepce
anonym
| 6. 9. 2006 22:30
Ještě k tomu, jak se chráním já. Manžel používá prezervativ. Někdy (v neplodných dnech ) praktikujeme přerušovanou soulož v kombinaci s čípky PATENTEX OVAL-N.
Ještě jsem chtěla říct, že jsem zastáncem přirozeného způsobu života, ikdyž máte pravdu- i v tom kuřeti je fůra hormonů...tak aspoň vrámci možností.
Kdybych měla dceru v pubertě a ta chodila s chlapcem, možná bych k HA svolila, je to nejspolehlivější. Ale nikoliv s klidným srdcem. Bylo by to pro mě menší zlo.
Ale jelikož mám syny, budu (tedy spíše manžel) je vést k používání prezervativu.
pro anonymní
anonym
| 6. 9. 2006 22:23
Ano, z Vašeho hlediska je to lék. Prosím.
Proč tedy chcete slyšet můj názor, když dopředu víte, že s Vámi nemůžu souhlasit?
HA upravuje menstruaci a eliminuje bolest při ní. To je pravda. Ale za jakou cenu?
Brala jsem HA dva roky. Jsem dost citlivý typ člověka (na chemii) a tak mi sice "zabrala" ve smyslu pravidelného a bezbolestného krvácení, ale vpodstatě nevyřešila mé skutečné problémy. Resp. PŘÍČINU mých problémů. Po vysazení prášků nastalo 6-ti měsíční léčení následků. Záněty všeho druhu. To i můj tehdejší gynekolog potvrdil, že "to může být HA". Pak následovala léčba hormony (Norethisteron) po několik let (s přestávkami), neboť jsem stále krvácela mimi cyklus, což gynekolog chtěl opět "léčit" HA (překrývání příznaků, neléčení příčiny- to je jako když se místo vysprchování navoníte parfémem....)Prostě hormony a hormony...Přijde Vám to normální? Běžné? Pro (původně zdravé) lidi? Já prostě nechci jít touto cestou. Toť vše.
Zdravím. Přeji Vám, ať následky HA nemusíte za pár let řešit.
RE: mysicka
anonym
| 6. 9. 2006 21:41
Jen mě zajímalo, jak můžete vědět, že určité zdravotní problémy jsou zásluhou užívané hormonální antikoncepce. Nechci omáčku o tom, že každý má právo se sám rozhodnout, to je snad jasné a antikoncepce mi vnucena ani nebyla, sama jsem si o ni řekla. Chci fakta. Nechápu ani Vaši manipulaci s ženami. Faktem je, že HA účinně zajišťuje ochranu před otěhotněním, upravuje cyklus, zlepšuje pleť atd. A tak se není čemu divit, že se je žena, která trpí určitými potížemi rozhodne léčit HA, protože ta ve většině případů zabere. Čím se chráníte Vy?
to:anonymní,hormonální antikoncepce
anonym
| 6. 9. 2006 20:00
Jestli se chceš nechat přesvědčit,
pak Ti můžu napsat spoustu vedlejších účinků...ale nejsem si jista, zda o to stojíš....
Hormonální antikoncepce, stejně jako horm.subst. terapie v přechodu, jsou jen (ať vědomé či nevědomé) prostředky manipulace se ženami.
Každý má svobodnou vůli a rozhoduje se o svém životě sám. Proto ani já Ti nechcci zasahovat do Tvého života.
Prostě se rozhodni jak považuješ za nejlepší. To
je smysl mého "KAŽDÝ SVÉHO ŠTĚSTÍ STRŮJCEM".
RE: mysicka
anonym
| 6. 9. 2006 15:58
Děkuji za odpověď. Vím to, co předtím.
to:anonymní
anonym
| 6. 9. 2006 15:32
Každý svého štěst
í strůjcem...
Každý jednejme podle svéího vědomí a svědomí..
RE: Logest - dodatek
anonym
| 6. 9. 2006 13:09
A na kolik Logest vychází? Oproti Triquilaru je cena asi jednu tak větší. Díky
RE: Logest
anonym
| 6. 9. 2006 13:05
Ahoj. To, že u Triquilaru nejde dobře a na dlouhou dobu oddálit menstruace vím, když jsem s Triquilarem začínala, tak poprvé se to ještě povedlo, ale podruhé jsem začala špinit, tak jsem musela posunutí zkrátit a nechat odmenstruovat. Pak mi lékař poradil, že když ji chci takto oddálit, tak mám z nového balení užívat pilulky pozpátku, což šlo, ale ne celé balení, takže jistotu jak dloho to udrží jsem neměla. A proto jsem chtěla přejít ze stejné skupiny, jen na jednofázový Cilest, protože jsem se u Logestu bála toho špinění, protože dávka hormonů je zde nižší. Ale moc díky za reakci, teď vím, že se není čeho bát a nižší dávka hormonů je určitě zdravější.
Logest
anonym
| 6. 9. 2006 12:08
Ahojky, také beru Logest a fakt super, dříve jsem brala Triquilar. Nechala jsem ho po této zkušenosti: chtěla jsem oddálit menstruaci, tak jsem brala 2 plata hned po sobě bez pauzy. Když jsem pak udělala pauzu na menstruaci, tak jsem krvácela asi 14 dní. Doktor mi řekl, že u těchto 3-fázových HA se to vůbec nesmí i když v přibaleném upozornění psali, že to jde. Tak jsem přešla na Logest a jsem spokojená...
Myšičko - svinstvo?
anonym
| 5. 9. 2006 18:15
A jak víš, že je to svinstvo a následné zdravotní potíže jsou v důsledku hormonální antikoncepce? Spousta potíží je způsobena životním stylem - stravou, pohybem; nebo stresem. Netvrdím, že je to zrovna zdravé, žádná věc není zdravá, ani to kuře k obědu, ale že by to bylo něco, co ženu ničí?
Logest - Elinko
anonym
| 5. 9. 2006 18:10
Elinko, jé ty bereš Logest. Fakt ti ve všem vyhovuje? A brala jsi předtím něco jiného nebo je to tvá první HA? Já totiž beru Triquilar a chtěla jsem přejít na Cilest, což je jednofázová HA, zatímco Triquilar třífázová, ale obojí má stejně hormonů. No a doktor mi doporučil Logest, protože má velmi nízkou dávku hormonů, no pro mě tak nízkou, že se toho až bojím toho nežádoucího účinku - špinění. Finančně to zvládáš?
Logest - Elinko
anonym
| 5. 9. 2006 18:09
Elinko, jé ty bereš Logest. Fakt ti ve všem vyhovuje? A brala jsi předtím něco jiného nebo je to tvá první HA? Já totiž beru Triquilar a chtěla jsem přejít na Cilest, což je jednofázová HA, zatímco Triquilar třífázová, ale obojí má stejně hormonů. No a doktor mi doporučil Logest, protože má velmi nízkou dávku hormonů, no pro mě tak nízkou, že se toho až bojím toho nežádoucího účinku - špinění. Finančně to zvládáš?
HA
anonym
| 5. 9. 2006 17:26
Ahoj holky tak já beru Logest a sem s nim uplne spokojena.:)..žádné bolesti nic..nepřibrala jsem plet stejná..jakobych nic nebrala.:)
Lék?
anonym
| 7. 8. 2006 23:15
Lékaře se ptát? No a co čekáš od něj za odpověď? Že je to svinstvo a jen potřebuje nasbírat bodíky, lhostejno co to udělá po mnoha letech s organismem ženy, která bude hormony naprosto "zpracovaná" tak, že její tělo nebude schopné už fungovat normálně...?!
To je naivní.
Pro Tebe je to lék. Momentálně to takto vnímáš. Dobře.
Já bych to spíš viděla jako menší zlo. Jako když nahradíš drogu alkoholem. Ale pořád svinstvo, neslučitelné s mou představou normálního života. Toť můj pohled.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
24. 4. 2024 19:29
70302
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video