Klub třicátnic - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Klub třicátnic

Diskuze

ADINO
anonym
| 23. 8. 2006 16:25
ne ne ne! kočku si nedávej!! bojím bojím!
Jsem Myška, víš.
Adina
lenka
| 23. 8. 2006 16:22
Ahoj Adino, to je bezva, že ses tu zase ukázala. Máš hezké jméno, Adina Mandlová byla vždycky moje oblíbenkyně Nechceš si dát taky nějakou ikonku? Třeba kočku, těm su tu daří K těm financícm -máte to taky dobře zařízené, myslím si, že když se dva vezmou, tak je fakt směšné před sebou tajit peníze, jsou snad jeden tým a tak by měli mít všechno společné.
Ahoj holky
anonym
| 23. 8. 2006 16:16
Ahojky holky,

tak jsem si početla co jste napsali za mojí nepřítomnosti, uctihodných 5 stránek nebo 7 teď nevím. Bohužel jsem byla odstříhnutá od netu, ve firmě stavíme a roboši překopli kabel od netu a telefonu na dvou místech, tak nám teď nejel net. Až dneska odpo. A jak je to u nás s financema? Před svatbou jsme se dohodli na společném účtu, ke kterému máme dvě karty a kam jdou výplaty, z toho účtu jdou peníze každému na stavební spoření. Na nájem, pojištění. Zbytek buď vybereme a máme doma v obálce, odkud si každý bere co chce a na co chce. A nebo se platí kartou. Ani jeden z nás není šetřivý, ani jeden utrácivý, takže se v podstatě dohodneme. Manžel samozřejmě vydělává více. S penězma jsme nikdy neměli problém, ani jsme se nehádali. Taky máme každej peníze na zajištěném fondu stejnou částku. A já navíc po dohodě s manželem vlastním spořící účet, kam jde zbytek až jednou budeme potřebovat na byteček na výbavičku atd. Vlastním ho já protože já jsem ta která běhá po bankách. Manžel nikdy netajil výplatu ani já ne.
práce Myška
lenka
| 23. 8. 2006 16:06
Myško a co ty v tom divadle vlastně děláš?
Dětská mluva
anonym
| 23. 8. 2006 15:59
dovoluji si Vás oslovit jako jedná z "55" s nasl. vzpomínkou. Když moji synové začínali mluvit, postupně si vytvářeli vlastní jazyk, kterému cizí nerozuměl. Začala jsem to zapisovat, vznikly sešitky plné legračních vět, vtipů, dokonce pohádek, vypravěných dětskou mluvou. Synové ještě v pubertě přicházeli za mnou a žádali ať jím přečtu nebo povykládám, jak v dětství žvatlali a co to znamenalo. Dodnes na to vzpomínají a vykládají to i svým ženám a dětem. Jen malý vzorek "papa titi" znamenalo "lampa svítí", "petel" znamenal "svetr" a pod. Zdravím Monikam
finance
anonym
| 23. 8. 2006 15:18
U nás sice každý vyděláváme zvlášť, ale ve stejném podniku (divadle) a tak o svých platech víme. Jde nám na stejný účet. máme oba kartu, můžeme vybírast.
Manžel je šetrný, já si zas chci užívat a dopřát dětem, a to někdy dělá problémy..
Muř má dále příjem z hudebky, ve druhé bance a z toho financuje investiční věci. Tam přístup nemám, ale manžel z toho platí třeba teď novou ledničku, dovolenou, věci na chatu,atd.
fotogalerie
anonym
| 23. 8. 2006 15:05
Ahojky.Tu fotogalerii nemusíš využívat tak, že tam dáš svou fotku - i když bych ji ráda viděla,ale třeba obrázky, které máš ráda, svoje výtvory/ i dětičky/, nebo obrázky ze sbírky atd.je to dobrá věc-na Dáme mají krásné fotogalerie a nám tady chyběla.třeba se budu moci pochlubit zátiším zahrady nebo jen tak nějakým obrázkem, který se mi líbí.Ona ta anonymita je dobrá a myslím,že ji využíváme slušně a dobře-člověk se svěří s trápením, které ani někdy neřekne nejlepší kamarádce.Co kdyby ? Tady tě politují, poradí a je to v pořádku.A člověk si uleví a už to tolik nebolí.Vzpomínám na diskusi co nás štvě-jak jsme se navážely do svým poloviček-a zjistily jsme ,že jsou přes kopírák -a bylo po trápení
práce
lenka
| 23. 8. 2006 14:51
Tak já jsem taková holka pro všechno . Že ses teď pěkně lekla, jestli taky nepracuju na E 55? Manžel podniká a já mu pomáhám, zařizuju, vyřizuju, dělám na počítači a tak podobně, plat neberu, takže mě živí manžel, ale u nás se to tak nebere, my máme peníze dohromady. Mám ale kamarádky, které ani neví, jaký plat má jejich manžel, protože má každý své peníze a třeba se i dohodují, když jdou na večeři, který z nich to zaplatí, to se mi zdá divné, jako by nebyli ani jedna rodina. Jak to funguje s financema u vás?
Leni
anonym
| 23. 8. 2006 12:14
můžu se zeptat, kde pracuješ? Překvapuje mě, že jsi dopoledne doma. Já mám nyní divadelní prázdniny, ale jinak mám dost neprvidelnou prac. dobu. Jak to máš Ty?
kalimo,
anonym
| 23. 8. 2006 11:22
MOC Ti rozumím!!!
Já taky na MD muvila řečí batolátek!!
Poprvé jsem se odpoutala od dítka v jehjo 3 měsících, kdy jsem šla s mužem na večeři. Stejně jsem nemyslela na nic jiného, než na to, jestli nemá hlad a jestli bude nutno použít to odstříkané mléko...
A pak jsem začala chodit ke kadeřnici m(mladší syn měl 1 rok) a já si chvílemi uvědomovala, jak jsem pod tou plátěnou zástěrou (kterou mi dávala při stříhání) upjatá, mám zatnuté ruce...., nedokázala jsem se uvolnit. To přijde až časem.
Když jsem šla za svou babi do nemocnice, můj první syn měl 2 roky, já byla těhotná s druhým, a vzpomínám si, že jak jsem šla přes cestu, zvolala jsem: "TAKOM ZOZIKEM" (= traktor s vozíkem), který jsem uviděla...
To přejde, a každý nakonec začne mluvit "normálně"
Fotečky
Kalima
| 23. 8. 2006 10:32
Tak i já jsem se to dočetla (o zlepšování služeb-fotogalerie) a asi to taky nebudu využívat.Anonymita je fakt dobrá v tom, že se člověk více otevře a je více "ukecanej" .
Ty ikonky jsou fakt super. Nenapadlo by mne se takto na to dívat. Já mám vůbec poslední dobou myšlení úplně někde jinde.V současné době reaguju na sanitky, policejní auta, hasiče, popeláře a bagry, jeřáby apod.
Jak uslyším vlak, tak se mi vyloudí úsměv na rtech až si okolí myslí, že mi přeskočilo.
Prostě reaguju stejně jako můj syn, který takové věci miluje a dává to patřičně najevo.
Dětská mluva a reakce je teď můj svět ( a ještě dlouho bude). Mám obavy až nastoupím do práce, co se mnou bude.
Někde tady v nějaké diskuzi jsem viděla zase podobnou kočičku, jak leží.
ikonky
lenka
| 23. 8. 2006 09:46
Ty naše ionky jsou vážně srandovní....jedna kočka s čepicí, druhá kočka s blaženým výrazem a mezi nima pobíhá myš, co si čistí zuby
anonymita
lenka
| 23. 8. 2006 09:17
Taky jsem to četla, je to fajn, že se o nás tolik starají. Akorát nevím, jestli to budu využívat, myslím ty fotky, tak nějak mám strach, že už bych nebyla tolik otevřená, kdybych se zbavila své anonymity. Ale věřím, že holky z E 55 (musím je ještě jednou trochu pozlobit ) to využívat budou, tak tam budu nakukovat a dívat se na jejich fotečky.
nové možnosti na Viktorce
anonym
| 23. 8. 2006 08:33
Děvčátka, tak jsem se dočetla, že se to tu bude vylepšovat. Budou se sem moci dávat fotečky, no to je zajímavé! Konec anonymity!
Kakuro
Kalima
| 22. 8. 2006 22:15
jejda,tak to mi připadá dost složité.
To asi pro mé buňky nebude.
I když sudoku mi ze začátku taky připadalo jako neřešitelné a chytlo mne to.Je to třeba vyzkoušet.
Oči se mi zavírají, takže dobrou noc a ahoj zítra.
Kakuro
anonym
| 22. 8. 2006 21:49
Ano,kakuro je podobné. Čísla od 1 do 9 se doplňují formou křížovky, čísla se sčítají, nesmí se opakovat ve stejném řádku a sloupečku. Je výhodné u toho mít k dispozici tabulku s možnými děleními čísel ať to člověk nemusí zjišťovat stále znovu...
Jezinka
Kalima
| 22. 8. 2006 21:26
Díky za tip na pana Vojkůvku, ale bohužel se mi nepodařilo nic najít.Jenom nějaký článek a jen zmínky o něm, kde zrovna byl.Obrazy jsem žádné nenašla.Asi jsem na to levá.
hry na PC
Kalima
| 22. 8. 2006 21:24
Mahjong jsem taky skoušela,celkem dobrý, bavilo mě to, ale stále nevím co je cílem hry.Zbavit se všech kostiček?Ještě se mi to totiž nepovedlo, tak asi proto.
Sudoku mne baví taky, patřím stále ke začátečníkům, ale musím se pochlubit, semtam se mi podaří i ta složitější.(semtam znamená že se mi to povedli teprve 2x ).
To Kakuro je něco podobného, že?Vím, že to existuje, ale jinak o tom nevím nic.
E 55
anonym
| 22. 8. 2006 20:51
Leni, já ti dám,ještě že jsi se opravila. S námi by tam ten kšeft skončil a ***uální turisté by tam jezdili nedovolenou rychlostí-to by měli obyvatelé radost.
Ale jsem drbna-Psala nám Hanička Křenková-šéfr.-zítra bude pod Vařením rubrika-co si přejeme na Viktorce-budou se moci dávat fotky a my ještě požádáme o fotogalerii- jako na Dámě.Pak bude Viktorka celá a hude tu ještě líp
hry na PC
anonym
| 22. 8. 2006 19:52
Já jsem hrála (než jsme měli v počítači internet) hodně ráda logické hry, a stolní hry. třeby u karet jsem vydržela po mnoho večerů a manžel nechápal...
Teď mám radši sudoku nebo kakuro na papíře, uspávám se tím večer v posteli.
kluci
lenka
| 22. 8. 2006 19:48
Neříkala jsi, že hodně sportují? Třeba je jednou bude život sport. Nebo se vyučí nějakému řemeslu a budou mít plno práce...my když sháníme řemeslníka, tak nikdo nemá čas a nebo bručí, že tohle či ono se jim nechce dělat. Dneska aby šikovné řemeslníky člověk hledal lupou.
hry
lenka
| 22. 8. 2006 19:45
Taky vám přijde, že máme na hodně věcí stejné názory? To je dobře. Jinak s těma hrama, já hraju jen občas a to Mah Jong-a asi to hraje dost lidí, dívala jsem se, že i děvčata 55 to hrají (šmarjááá, teď jsem chtěla napsat děvčata z E 55, to by mě asi hnaly ), je to taková hra na odreagování se a vypnutí mozku. Jo, taky jsem nedávno hrála hru, jak se palicí klepal po hlavě bobr,ale to byla fakt blbost
vzdělání
anonym
| 22. 8. 2006 19:41
Já mám ale dojem, že dnes už jsou snad všechny obory s maturitou. Kluci jsou ještě malí, těžko teď dělat závěry, ale tuším, že to žádné studijní typy nebudou, a co pak s nimi? Vždyť dnes už každý kuchař nebo automechanik musí mít aspoň SŠ vzdělání...
Ale jak říkám, je to ještě daleko.

k té sousedce- no, ona je to taková ta perfekcionalistka, vše musí být tip ťop, děti nesmí běhat, kde nemají, musí být způsobné a mluvit spisovně...
Prostě sterilita bez uvolnění.
děti
Kalima
| 22. 8. 2006 19:29
Myško, to se teda té učitelce divím, protože jako školená by něco teda o dětech měla vědět.
Taky se ti nedivím, že tě rozčilují ty dotazy ohledně dětí (jaktože nehrají na hud.nástroj, jaktože nemají samé jedničky), ale jsem za jedno s Lenkou, že až vyrostou, tak se jich nikdo nebude ptát co měli za známky.Když to tak vezmu kolik lidí má VŚ a přesto se divím, kde to vzali, takže tím chci říct, že třeba vůbec nejsou "použitelní pro život" a co je lepší být ve stresu a mít titul či být třeba vyučen a být šťastný.Toť můj názor.
Ahoj holky
Kalima
| 22. 8. 2006 19:24
Tak jsem se radovala, že po kratší odmlce jsem bezproblémů s PC opět tady, ale už to píšu po 2, takže to až tak růžově nevidím.

Zdravím i Karin a Clarisu.Tak co holky, jak prožíváte léto?

K dětem, já jak už jsem psala měla první dítko v 31 a myslím si, že jsem o nic nepřišla.Možná však kdybych je měla dříve, tak moje psychika by byla na tom lépe.(tím myslím, že čím je člověk starší, tak si více zvykne na své pohodlíčko a takové noční vstávání hůř nese. )
Ale ne, je to spíše o zvyku.

Myško, díky za určení toho znamení pro Danka.

Děvčata 55 hrají hry na počítači, chci se zeptat, hrajete taky nějakou a jakou?
Já mám ráda Sacred, na který se teď těším (doufám, že se k němu dostanu a zahrajem ji s manželem po síti).Pak mě ještě baví karty.
chytré děti
anonym
| 22. 8. 2006 19:16
Ono se někdy takové chytré dítě samo "povede" a dobře se učí bez kohokoliv přičinění...Je to taková malá nespravedlnost. Moje sousedka-učitelka na 1. stupni-tohle nemůže pochopit a strašně se diví, že mým synům to taky nejde tak samo, jako tomu jejímu. má pocit ( a nejen ona), že je to moje vina.
pokrok
anonym
| 22. 8. 2006 18:12
Tak koukám, jak pěkně jste tu pokročily . Nějakou dobu jsem tu nebyla a tady se zatím pilně povídá . Souhlasím s Lenkou, že trvat na jedničkách ve škole je zbytečné -připadá mi, že to hodně matek dělá proto, aby se mohly ostatním chlubit ,jak mají chytré děti -znáte to -hlavně aby okolí koukalo. Ale už nevidí, jak má dítě stažený žaludek před každým zkoušením nebo písemkou a v noci kvůli tomu nespí....
děti
lenka
| 22. 8. 2006 16:28
No pro mě by bylo nejlepší mít dítě teď, protože teď se hodně starám o zdraví, zdravě jím, sportuju, používám přírodní kosmetiku a i doma se snažím o zdravé prostředí, ve 22 jsem tomu zdraví příliš nedala, takže myslím, že by to pro dítě bylo dobré....akorát kde nic, tu nic Myslím, že výhody má mateřství , když je brzy i když je pozdě, všechno má své pro a proti. Myslím, že jsem teď rozumnější, finance taky nějaké jsou, zase když je maminka mladší, možná to bere sportovněji a více s potomkem "blbne" . I když já si myslím, že věk vlastně nehraje roli, je to o povaze a přístupu k životu.
RE: dítě ve 22 letech
anonym
| 22. 8. 2006 11:19
Dítě jsem ve 22 letech měla proto, že už jsem cítila velkou touhu po dítěti. Před 10-ti lety (kdy se to stalo) to nebylo až tak výjimečné, navíc jsem měla (mám) o 10 let staršího muže, tak se mi to zdálo akorát. Byla jsem v té době vdaná 2 roky a manžel chtěl dítě hned, čekal jen až budu chtít i já. Moje maminka měla první dítě v 21 letech (to bylo před 36 lety, kdy se narodila má starší sestra), a ta (maminka) na mě "tlačila" už mnohem dřív! Myslela si, že děti mít nemůžeme, když jsem po svatbě hned neotěhotněla.
Prostě jiná generace, no.
Já jsem dlouho vypadala hodně mladě a tak se mě kolikrát ptali, jestli vozím v kočárku sourozence nebo své dítě... Dokonce mi tykali! Ale tenkrát mě to DOST štvalo!
Dnes už si mě s dítětem opravdu nikdo neplete, už mi i vykají!
Dnes bych sice dítě mít ještě mohla (biologicky), ale jsem ráda, že jsem to stihla dřív, byla jsem ještě zdravá a plná energie a také bez mých návyků na kávu a obliba piva, jakou mám dnes. A tělo nejlíp rodí právě po dvacítce, dnes by to pro mě bylo asi těžší. Ale zvládla bych to, jistě.
dítě ve 22
lenka
| 22. 8. 2006 10:57
A to jsi měla dítě v 22 letech proto, že jste ho plánovali nebo se to prostě přihodilo? Zdá se mi to celkem brzy, ale zase na druhou stranu bdeš jednou mladá babička plná síly na hrátky s vnoučaty .

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
DIS
25. 4. 2024 23:34
408
Alka...
25. 4. 2024 20:17
70310
♥Jarka*Alice♥
25. 4. 2024 15:42
11820
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video