Bio strava a vegetariánství - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio strava a vegetariánství

Diskuze

Ahoj, holky.
anonym
| 25. 11. 2008 08:11
Také mě tahle diskuze chybí. Ráda jsem tady četla a získávala informace. Lenka ani Vendy nepíšou ani do deníčku. Škoda.
Já chodím často na Mimibazar a dnes tam jsou dobré recepty.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?…
http://www.mimibazar.cz/recept.php?…
http://www.mimibazar.cz/recept.php?…
pro Petrasan
Candys
| 24. 11. 2008 22:41
Ahoj Petrasan, na ten přístroj se určitě podívám, ale nevím, jestli to momentálně bude pro mě aktuální vzhledem k finanční situaci . Ale rostlin. mléka mám moc ráda - kupuju si hlavně rýžové a ovesné. To sójové mi moc nechutná a navíc mám sóju poměrně často ve formě tofu nebo sojovky, kterou používám na vaření. Občas si taky koupím sojkyšku (chutná mi ale jenom meruňková). Původně sem si myslela, že bez mléčných výrobků nevydržím - ráno sem jedla jogurt s vločkama, dost často pak sýry. Ale zvykla sem si hodně rychle a teď už si dám sýr jenom občas třeba na kváskový chlebík. Ale i tak se ho snažím nahrazovat luštěninovýma pomazánkama.
Jak píšeš o čokoládě, zkoušela si ty čokoládové sušenky v kuchařce od Hanky Zemanové? Na obrázku tam vypadají jako mňamka. Já se ale spíš chystám na něco nepečeného - třeba s jáhlama. Taky mám moc ráda špaldový koláč s jablkama, loni sem ho dělala jako moučník na vánoční večeři pro kamarády a jenom se po něm zaprášilo


No vidím, že sem se rozepsala, asi je čas hupnout do pelíšku. Mějte se krásně
soj. mlíko
petrasan
| 24. 11. 2008 16:38
Candys, taky se snažím skončit s mlíkem a proto jsem si nakonec koupila i Veganzu - přístroj na výrobu rostlin. mléka a je to paráda. Doporučuju jako případný dárek pro vegany a vegetariány, do 30.11. ho nabízejí i s celkem slušnou slevou.
I já se chystám něco péct, ale přemýšlím co, asi budu dělat i něco s čokoládou, ale jestli máte zajímavé recepty, určitě je sem napište. Budu vděčná.


I mně diskuze chybí.
Ahoj
Candys
| 24. 11. 2008 15:18
Ahoj Zuzu a Biopavlo taky už sem si říkala, že tady ta diskuze nějak ochladla. Tak to musíme zase rozjet ne? Já se na biopečení určitě chystám, ale ještě jsem to úplně nepromyslela. Nemáte tipy na něco lehkého nepečeného? Určitě toho nebudu dělat hromady,abych nebyla v pokušení. Spíš si udělám zásobu bio sušeného ovoce a jinak budu jíst normálně.
V poslední době se snažím nejíst žádné mléčné výrobky a cítím se fajn. Ranní kašičky a vločky si dávám s rýžovým mlíkem a je to mňamka.
co nového u Vás?
Taky nechci konec
Biopavla
| 24. 11. 2008 06:23
Ahoj Zuzu, nedávno jsem se tady vracela k nějakým receptíkům a pročítala jsem si a říkala jsem si, jak to byla milá, přínosná a zajímavá diskuze - taková domácká. A teď je tu úplně mrtvo. Je to škoda. Nevím, proč už sem nikdo nechodí...
ahoj
zuzu
| 23. 11. 2008 12:09
holky, tady se to vůbec nehýbe, skoro jsem už nemohla naši diskuzi najít v seznamu, jak je hluboko ..každopádně jak se máta? holky, rodičky, co mimča? jak rostou? a co Vánoce, budete péct biocukroví??mějte se a užívejte sněhu, než z toho bude ,,břečka,,.. .
Oprava
Biopavla
| 28. 10. 2008 13:52
http://jmz.ecn.cz/kucharka.html - snad to půjde, ale když to zkopírujete a dáte do vyhledávače, tak se otevřou.
Receptíky
Biopavla
| 28. 10. 2008 13:50
Je tu smutno, tak dávám alespoň odkaz na který jsem náhodou narazila - z těch receptů se dá opravdu vybrat
//ht­tp://j­mz.ec­n.cz­/kuchar­ka.ht­ml
Eva
Evulka21
| 9. 10. 2008 11:31
Jak si žijete? Podívejte se na moje stránky - www.kgdolu.***
souhlas
Este
| 3. 10. 2008 07:58
já maso nejím řadu let a jenom mi to prospělo, takže nemám žádný důvod se k němu vracet. můj manžel ale zkoušel být vegetarián, ale moc dobře mu to nedělalo, takže si občas dá, ale snaží se vyhledávat bio. doma ho nevaříme a vůbec mu to nevadí. každý jsme jiný a ne všem vyhovuje úplně to samé. ale ti lidi, pro které jídlo, kde není maso jídlem není, jsou prostě mimo....
jinak k těm tlustým vegetariánům - to jsou podle mě lidi, kteří buď mají nějakou poruchu štítný žlázy a nebo pro ně vegetariánství znamená, že vysadí maso, ale jinak jí jako masožravci, tzn. samé sýry, knedlíky s omáčkou a podobně.
vegetariánství a smrt?
petrasan
| 2. 10. 2008 10:50
Mě to taky popuzuje a myslím, že je to totální blbost. Kdoví , jak to všechno s tím dítětem bylo...
Jinak z masa se nemusí nutně tloustnout, ale musí se vyvažovat i dalšími potravinami, ovšem rozhodně i u masožravců by se nemělo jíst každý den. Tělo má větší problém s tím ho zpracovat, natož když ho budete jíst večer že ale to tu všem přítomným kočkám psát nemusím, jen těm co stále tvrdí , jak je maso důležitý a nutný a blabla a to nejsem žádný radikál, protože maso taky vařím, jak jsem psala, ale zrovna tak dělám králíka, drůbežímu moc neholduju nebo nechci, protože když to není " ze vsi" či bio je vyhnané hormony, ale s rybami souhlasím, osobně je mám moc ráda i mořské věci včetně mušlí. Ale člověk to nejí denně, je to spíš taková občasná "pochoutka". Ale chápu, že někdo to nemusí. Taky dělávám hovězí, ale rozhodně maso např. nesmažím a nedělám k němu ty "klasické" české přílohy. Nějaká zelenina tam prostě musí být. A makrobiotika mi absolutně vyhovuje, jenže v tom nejsem tak důsledná a taky neumím ještě všechno tak připravovat.
Ale min. se po takovém jídle cítím dobře i únava celkem odpadá, protože tělo nemusí vydávat takovou energii na trávení, dobře se mi vstává a další pozitivum je , že mám čistou kůži a žádný alergie, ekzémy a podobný problémy, což u těch co jí "tradičně", je celkem obvyklé.
Takže toto je pozitivum tohoto "menšinového způsobu stravování".
Jinak k poznámce o zelenině a tloustnutí - co je to za blbost, ze zeleniny se teda fakt netloustne a vegetariáni , co mají problémy s váhou... asi nejí, jak by měli a cpou do sebe nadmíru cukrů, což často znamená i pečiva.
No to jsou věčné diskuze... A že někdo umřel na vegetariánství??? Tyhle bludy už sem radši nepište. Mně už to fakt přijde únavný.
nic se nepřehání
trojan1673
| 1. 10. 2008 14:55
je pravda,že na vegetariánství se neumírá až na to když se něco přehání.Určitě mám ráda zeleninu a ovoce,ale rybu nebo bílé maso si dám alespon 2x týdně.Není pravda,že kdo jí maso musí přetékat sádlem stejně tak kdo jí zeleninu neni vždy zrovna štíhlí.A to,že řekli kamarádce,že zavinila smrt dítěte tak bych s tím souhlasila žiju ve francii a dost jí znám takže vím jak to u nich chodí.Moje holčička je skoro stejně stará jako byla její,ale určitě jí to nezávydím chudák.
souhlas
zuzu
| 1. 10. 2008 11:15
souhlasim s Tebou, ze je to nesmysl!!!...nevim, co k tomu vic dodat, ale nemasozravci rozhodne nehynou, ze nejedi maso, to je mozna predsudek tech co se laduji klobasama a obtekaji ukem..
Kváskový chleba
vendy
| 30. 9. 2008 14:30
Už nějakou dobu si peču doma vlastní chleba z kvásku, teď jsem však začala místo pečení chleba pařit, protože to je vzhledem k energiím i stravitelnosti daleko lepší a mám strašnou radost, že se mi to daří a chleba chutná výborně !!! Máte z pařeným chlebem někdo nějaké zkušenosti ?
pro Petrasan
vendy
| 30. 9. 2008 14:26
Mrzí, že nejsem z Prahy, to bych byla určitě pro setkání, ale jsem ze severu Moravy..takže do Prahy daleko....
Makrobiotické kurzy ti určitě doporučuju, z knížek člověk lecos vyčte, ale není nad praktické ukázky a nejlépe, když si to můžeš hned sama vyzkoušet
pro Peg
vendy
| 30. 9. 2008 14:22
Ahoj Peg, tady tě určitě cupovat nikdo nebude , každý má právo na svůj názor . Také souhlasím s tebou, že nic se nemá přehánět a nic fanatického nikomu prospěch nepřinese. Nemyslím, že je správné aby se dítě izolovalo od všech návyků a tradic "klasické" společnosti, protože by tím určitě trpělo, ale zase na druhou stranu by prarodiče či jiní rodiní příslušníci měli respektovat přání rodičů ohledně stravování svých dětí a ne tato přání ještě naschvál bojkotovat. My se s manželem snažíme dětem ukázat vlastním příkladem, kudy může vést cesta ke zdraví...vědí co jim škodí a co prospívá, ale nic neřešíme formou nějakých striktních zákazů. Ale naše děti už jsou velké, umí se už sami rozhodnout, u malých dětí je to jiné.....
z vegetariánství se neumírá
Este
| 30. 9. 2008 12:25
to že dítě umře, když nebude jíst maso je naprostý nesmysl!!! kdo tohle tý ženský řekl, tak je idiot, který jí musel strašně ublížit. my máme dneska paradoxně tak velký výběr jídla, ale při tom tak málo z toho je kvalitní. strava by se měla řešit, aby byla vyvážená a člověk byl zdravý. maso ale nic nezachrání, spíš naopak.....
vegetariánství
trojan1673
| 30. 9. 2008 10:10
ahoj já vegetariánka určitě nejsem,ale bio produktykupuji,protože obsahují důležité vitamíny a prvky,které do sebe normálně nedostanu.s tím vegetariánstvím bych to nepřeháněla jednou budeš chtít mít dítě a to potřebuje jíst maso kvůli býlkovynám.Mojí kamarádce umřelo miminko jen kvůli tomu,že je vegetariánka a odmítala dávat dítěti maso a protože ho sama nejedla tak v mléce chyběli důležité vitamíny pro ní a tak jí obvinili z toho,že umřelo její vinou.Nechtěla bych být v její kůži přijít o dítě sama jedno mám a radši bych umřela než aby se jí něco stalo.Když nechceš jíst maso tak skus bio produkty které ho nahrazují kvůli skladbě vytanínů.Určitě najdeš něco co ti bude vyhovovat.

Anka
vegetariánství
trojan1673
| 30. 9. 2008 10:10
ahoj já vegetariánka určitě nejsem,ale bio produktykupuji,protože obsahují důležité vitamíny a prvky,které do sebe normálně nedostanu.s tím vegetariánstvím bych to nepřeháněla jednou budeš chtít mít dítě a to potřebuje jíst maso kvůli býlkovynám.Mojí kamarádce umřelo miminko jen kvůli tomu,že je vegetariánka a odmítala dávat dítěti maso a protože ho sama nejedla tak v mléce chyběli důležité vitamíny pro ní a tak jí obvinili z toho,že umřelo její vinou.Nechtěla bych být v její kůži přijít o dítě sama jedno mám a radši bych umřela než aby se jí něco stalo.Když nechceš jíst maso tak skus bio produkty které ho nahrazují kvůli skladbě vytanínů.Určitě najdeš něco co ti bude vyhovovat.

Anka
setkání
petrasan
| 26. 9. 2008 21:54
Kočky, pokud jste z Phy, navrhuju třeba nějaké setkání, abychom se tu nestřetávaly jen na netu. Taky uvažuju , že budu chodit na nějaký pravidelný makrobiotický kurz, jsou např. v út večer. Vzájemně se můžeme i motivovat a což teprve si předávat zkušenosti...
Já nějaké kamarády podobně orientované mám, jsou zejména vegany nebo jsem poznala podobně zaměřené lidi zejména přes jogu a cvičení. Nevím, když se zamyslím, docela jich znám už dost.
Takže přemýšlejte a navrhujte.
jiný názor
Peg
| 26. 9. 2008 12:00
Ahoj holky, bojím se, že mě s mojim názorem rozcupujete, ale nedá mi to. Promiňte, ale mě to trochu fanatické přijde. Přestat se stýkat s prarodiči jen proto, že díte vzali do fast foodu? Naprosto souhlasím, že MC Donalds je humus, ale je součástí naší kultury. Jsem přesvědčená, že pokud dítě alespoň jednou nezkusí o čem ostatní mluví, bude si připadat odstrčené. Co když jeho kamarád bude slavit narozeniny právě v MC Donalds? To ho tam nepustíte? Nebo si nebude smět vzít nabídnutou čokoládu? Vím, jak se cítíte. Sice nejsem příliš radikární, co se stravy týče, ale stejně tak si lidé ťukají na čelo, když jim řeknu, že nemám televizi. Nevím, kdo hraje v jakém seriálu a která reklama je "fakt vtipná". Je mi bez televize dobře a přestože se občas při debatách mezi přáteli nečapu, jsem takhle spokojená. Vím ovšem, že ve chvíli, kdy budou děti, budu si muset televizi pořídit. Jednou jsem se o tom náhodou bavila i s psychologem. Televizní programy jsou mezi dětmi oblíbeným tématem hovoru a bez nich budou mé děti mimo a za podivíny. Samozřejmě, že budu dobu sledování televize omezovat, ale úplně bez televize by byli outsidery. Domnívám se, že s jídlem je to stejné. Jasně, že bio strava je úžasná a děti budu učit na zdravé jídlo i sladkosti, ale z nějakého toho úletu si nejde dělat hlavu. Důležité je, aby se nestalo pravidlem.
Stejně smýšlející přátelé
vendy
| 23. 9. 2008 12:16
Ahoj holky, moc hezky jste to napsaly . Bohužel máte pravdu v tom, že většina lidí je strašně netolerantních k tomu, když se někdo něčím liší, když prostě vybočuje z řady. Já jsem docela inrtovert a nejsem ráda středem pozornosti, proto mi bylo ze začátku velmi nepříjemné, že jsem svým jiným stravováním budila značnou pozornost. Ale už jsem si na všelijaké rádobyvtipné poznámky týkajících se mého jídla zvykla a neřeším to. Své názory nikomu nevnucuju, pouze když vidím, že má někdo zájem tak ráda poradím.
Zrovna teď jsem byla pracovně na 3-denní exkurzi, ubytování bylo v hotelu tedy i se snídaní. Snídaně byla formou švédských stolů - na výběr byly salámy, sýry, párky, míchaná vajíčka, koblížky a šátečky, jogurty s müsli, marmeláda a klasické pečivo. Všichni byli výběrem nadšení a nedokázali pochopit, že jsem si z tak bohaté nabídky nic nevybrala . To bylo řečí když jsem si vytáhla svůj domácí kváskový chleba, luštěninovou pomazánku a zeleninu ! Ale já s tím problém nemám...bohužel oni jo !
U dětí je to horší, nejlepší je když jsou děti ke zdravé stravě vedené od malička, což u nás nebylo..protože jsem s manželem a jeho dětmi teprve 4 roky. Dříve byli zvyklí na "klasickou" stravu, proto je do ničeho co by jim nechutnalo nenutím. Dávám jim vždy na výběr a je pravda, že si už spousty "zdravých" jídel moc oblíbily. Také nedělám vědu z toho když si někde na návště vezmou něco co doma nemají...u větších dětí nemají žádné takové zákazy smysl, ale těší mě když si někde s chutí vezmou klasickou buchtu nebo koláč a pak jsou zklamání, že jim to v podstatě vůbec nechutná, protože je to přeslazené . Rodina naše přání ohledně stravování dětí většinou respektuje...
Jinak ve svém okolí také neznám nikoho, kdo by se stravoval podobně jako my, s kým bych si mohla vyměňovat zkušenosti, ale byla jsem už na několika kurzech ..zaměřených na výživu a životní styl celkově a tam jsem našla spoutu lidiček laděných stejně jako já, jsme stále v kontaktu a je to bezva !
Stejně smýšlející přátelé
Jitrenka
| 22. 9. 2008 20:53
Děkuji... Takhle to cítím, ale je to celkem smutné... Tak trošku začarovaný kruh. O stravování ve školních zařízeních jsem dnes psala taky jeden takový dlouhý komentář, to je přímo kapitola sama pro sebe. Když někdo přijde s tím, že by děti ve školách měly jíst zdravěji než dosud, že se mají zařadit celozrnné produkty a biopotraviny, mám teď na mysli ministra Lišku, lid ho div neukamenuje. Soudě dle reakcí na všemožných diskuzích na netu na toto téma. Obvykle psáno lidmi, kteří ani nevědí, co značka bio přesně znamená, jaký výrobek ji smí nést, co musí splňovat atd. A určitě to jsou přesně titíž, kteří si neustále stěžují na všemožné nemoce, migrény, alergie a nevímco, ale ani na okamžik nepřipustí, že si tělo huntují sami nesprávným životním stylem. No jo, no. Dokazovat něco těmhle lidem, to je horší než boj s větrnými mlýny.

Jak psala petrasan o těch přátelích naladěných na stejnou notu... Já, pokud nevadí, že se opět míchám do vaší debaty, musím přiznat, že žádné takové kamarády nemám. Rodina mě tedy podporuje, občas si nechá i poradit a ledacos pozmění, ale jinak znám akorát pár známých z internetu a pár setkání (jde o makrobiotiky, kteří jsou mi de facto stylově nejblíž, byť já se mezi ně tak úplně neřadím, nejsem dokonce ani vegan). S poslední kamarádkou to nějak vyvanulo, kamarádství se vytratilo - samozřejmě nejen kvůli rozdílnému životnímu stylu, ale myslím, že i to tam hrálo trošku roli. Dávala mi najevo, že "to přeháním", když nejím cukr, mouku, mléko a spol., přitom sama viděla, jak se mé předtím chatrné zdraví zlepšilo... No nic. To je též marný boj.

Celkově se s lidmi stýkám spíše pracovně, osobních přátel moc nemám. Moc bych si přála znát osobně někoho, s kým si můžu popovídat i o těchto věcech, kdo mě neodsoudí jen za to, že se ve společnosti nepotřebuji zlít jak vepř a doma toho vepře pro změnu konzumovat, když to tak zjednodušeně shrnu... Taky si myslím, že nejsem zas takový extrém (jím i maso, asi tak jednou týdně, buď rybu, nebo bio kuřecí, baštím ovčí jogurty a sýry, peču sladké moučníky se slady a obilnými sirupy atd., miluji džem - teda samozřejmě bez cukru , někdy dokonce i trošku "hřeším" třeba hořkou čokoládou apod. ), ale jakmile se někde jen trošku zmíním o tom, co doma fakt nevařím, třeba když se mě někdo zeptá, odmítnu-li někde pohoštění, jsem div ne za člena sekty. Přitom o tom sama od sebe nemluvím a určitě lidi nedělím na dobré a špatné jen podle toho, co jedí... Rozhodně ne... Spíš podle přístupu a tolerance, ale ta mi právě u mnohých vůči mně a příteli, který jí skoro stejně jako já, chybí...
...
Biopavla
| 22. 9. 2008 16:00
Jitřenko, napsala jsi to moc hezky.

Petrasan a Ty jsi to hezky doplnila .
Kočky,
petrasan
| 22. 9. 2008 14:47
stravování dětí - to je věčný boj, což, trochu problém je např., že můj syn začal chodit teď do školky, kde samozřejmě jí maso, ale tady se tam vyskytnou občas i nějaké sladkosti, když nějaké jiné dítě něco přinese pro kamarády. Můžeme sice na papír napsat ,co dítě nemá jíst a oni se toho drží, ale není to žádná vegetariánská či makrobiotická školka. Sice jídelníček vypadá slušně, ale není to stejně jako když vařím já. A to je hodně rozumná školka, podotýkám i včetně přístupu k dětem.
Ovšem ty stravovací návyky obecně zakořeněné - s tím budeme bojovat ještě dlouho. I z těch důvodů , co psala Jitřenka.


To že jsem za "podivína" a to nejsem nikterak striktní ani radikál , na to jsem si celkem zvykla a beru to jako fakt. Ani se vlastně nestýkám v soukromí s těmi typy (vepřoknedlo a extrémními masaři), ovšem v práci na mě pohlíží jak na blázna a byla jsem tím "vyloučena" ze všech alkoholických večírků, pro ně prostě nejsem standard. Ale jinak mám dost kamarádek či kamarádů vlastně podobně uvažujících. Předpokládám, že na tom ostatní budete podobně.
Co Vendy tvoje okolí, protože Ty jsi podstatně vyhraněnější než já např. ?
Vliv okolí
Jitrenka
| 22. 9. 2008 14:07
Ahojky petrasan i ostatní,

to je ale pěkné téma... Chci jen říct, že plně chápu Tvé pocity a naopak se mi reakce, jaké mají tví tchýnáci, ze srdce protiví - promiň mi tu upřímnost. Bohužel stále panuje všude rozšířený trend dělat z toho nezdravého běžný standard a vše, co z toho trošku vybočuje, je spojováno s podivínstvím, fanatismem apod. Věty typu "hele, napij se s námi... ty nepiješ? Hele, tak pro jednou... to ti nic neudělá... netrhej partu, chceš nás urazit??" člověk slyší pořád, stejně jako právě ty trapné komentáře ve stylu "ježiš, vy jíte nějaký zrní a ještě tím krmíte děti, radši mu dejte pořádnou sladkost/pořádnej flák masa, potřebuje to, je ve vývinu!" apod.

Jak by asi lidé reagovali, kdyby to fungovalo i opačně? Kdyby ti, kteří se snaží jíst a žít zdravě, druhým taky takhle něco vnucovali? "Hele, zkus tyhle oplatky bez cukru... pro jednou... neber si ten majonézový chlebíček, ale radši ten kváskový chleba, hele... jinak mě urazíš..." Samozřejmě by byl takový človíček opět za podivína a hnedle by se do něj rylo ze všech stran.

Věřím, že se dá dítě od malička vést ke zdravému životnímu stylu i bez pocitu, že mu něco chybí a je o cokoliv ochuzen. Jenže reakce okolí tomu mohou dávat pěkně na frak. Takže dělat tohle tchýně a tchán mně, snažíme se s nimi asi s přítelem vážně promluvit. Na rovinu říct, že jde o naši výchovu, naše rozhodnutí a přesvědčení, které si nechceme nechat brát - my jim nebereme jejich bůček s knedlíkem nebo sajrajt typu Mekáč, oni ať nám nenarušují náš styl. Vzít mi tchán dvouletého prcka do fast foodu, jsem snad schopna se s ním i přestat částečně stýkat nebo jim dítě nepůjčovat - už kvůli tomu, že naprosto ignoruje má pravidla a přání. Je to naše dítě, ne jejich.

Částečné řešení bych asi viděla v tom, nosit si s sebou na návštěvy občerstvení, samozřejmě jej zájemcům též nabídnout, takže to vypadá, že jsem přinesla něco "do placu" a nemusí mi být trapně... Naštěstí lze dnes už sehnat tzv. zdravé sladkosti, o nichž tu i píšete... Včetně možnosti upéct si sám zdravý moučník... perník, bábovku, koláč... to vše se dá upéct z celozrnné mouky, bez cukru, bez mléka... Nebo koupit sušenky bez cukru v bioprodejně. Opravdu věřím, že když děti naučím na tyto produkty, nemusí později nijak strádat. Pokud samozřejmě ze všech stran neuslyší právě to zmíněné: "Chudáčku malej, ty ani nemůžeš papat tu skvělou kinder tyčinku, máma tě šisí, viď......", čímž okolí našim dětem škodí jak psychicky, tak i fyzicky, podstrčí-li jim nějaké ty pamlsky ve větší míře bez našeho vědomí.... což tihle lidi určitě dělají. Hlavně, že se pak hrozně diví, kde přišlo dítě k alergii, proč je pětkrát ročně nemocné, hyperaktivní atd....
bio
zuzu
| 19. 9. 2008 12:23
ahoj,ja to sice jeste neresim, deti nemam, ale plne chapu tve obavy, je to strasne kdyz ti nekdo ,,narusuje,, stravovani a keca do toho...chce to ale si myslim byt silna a vydrzet, nenechat se zvyklat, protoze aby ty jsi vedla syna ke zdrave strave a ostatni ho kazili sladkostma, tak je jasne, na co si dite navykne driv, bohuzel..preci jen jim ty ,,humusy,, chutnaji vic..me bere cert, kdyz vidim, jak se male dite laduje u mc donaldu, nebo kfc hranolkama, hamburgrama...a to jsou deti- skoro jeste miminka, ty mami nemaji rozum, misto toho aby varili, tak jsou line a radsi jsou na kaficko a dite odbudou v jung food..hnus! tak se nenech odradit, a preju hodne nervu a pile!!!
petrasan
alienorka
| 17. 9. 2008 19:14
Dekuju za reakci Ty zdravejsi bonbony a lizatka je fajn vec, urcite to budu muset casem alespon trosku a vyjimecne povolit, tlak ze strany tchanu sili Ale zatim je malej jeste malej, tak to drzim na uzde. Ale stejne by mu nejradsi nacpali cokoladu, zmrzlinu apod.

Holky ja z toho mam strasnej strach, tchan uz ted nemluvi o nicem jinym, ze ho na druhy narozky (coz je teda nastesti az za rok ) vezme poprve do mekace Pro kazdem nasem setkani je to doslova boj, tchyne se kazdou minutu pta muzu mu dat tohle a tamto (kolac, buchtu, susenku...) a kdyz ji reknu ze ne, tak zacne mlvit k malymu Chudacku muj malej, ty nic nesmis, hlady te trapi...

Jak tohle resite?
pro Vendy
alienorka
| 17. 9. 2008 19:07
Dekuju Ale ze mi to dalo zabrat, nez jsem na to prisla, jak to tu funguje...ja a pocitace

Jinak dneska jsem delala poprve jidlo z cizrny a jsem nadsena, bylo to moc dobry a dokonce i manzelovi to chutnalo, akorat vybiral cuketu, ta mu nejede. Zitra mu ale za to musim udelat karbanatky, no ale ja si je upravim po svym, to bude koukat
Zdravím vás bioholky
anonym
| 17. 9. 2008 18:36
Po delší době jsem tady k vám nahlédla a přečetla aspoň nějaké příspěvky. Vendy je opravdu záruka kvality. To se mi moc líbilo, když jsem to četla. S tím časem to máme asi všichni stejné, ať mladé nebo důchodkyně. Ale mohly by jste nějaké poznatky dát zase do deníčku. Mějte se všechny skvěle a zdravě.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
DIS
25. 4. 2024 23:34
408
Alka...
25. 4. 2024 20:17
70310
♥Jarka*Alice♥
25. 4. 2024 15:42
11820
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video