Bio strava a vegetariánství - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio strava a vegetariánství

Diskuze

soja
kacenka
| 1. 12. 2006 22:05
Chtěla bych se tě zeptat. Máš to na hubnutí nebo ti to jen tak chutná. Chtěla bych se něco o bio potravinách dozvědět. Jsem tady poprvé. Kacenka
Bio potraviny
kacenka
| 1. 12. 2006 22:01
Jsou bio potraviny účinné i na hubnutí? Už jsem vyzkoušela kde co, ale nic mi nepomáhá.
Bio potraviny
anonym
| 1. 12. 2006 21:48
Působí bio potraviny i na hubnutí. Mohla bych tím zhubnout?
pesto
lenka
| 1. 12. 2006 15:25
Zuzu, já jsem líná to pesto dělat doma, protože ho zase tak moc nepoužívám, ale určitě by to za vyzkoušení stálo.
levandule
lenka
| 1. 12. 2006 15:24
Tak levanduli pěstuju rok, koupila jsem si dva ruhy - jednu velkou a jednu malou, dala do země a hned začala krásně růst. Co se týká zpracování, já jsem zkoušela pár věc podle toho článku tady:
http://www.victorie.cz/…i-levandule.aspx

a pak ji ještě používám jako odvar, do kterého namáčím malý ručník a ten si přikládám na tvář ...prostě takový bylinkový obklad, pleti to moc prospívá. Jinak si kupuju od Hádka hodně věc, kde je levandule - krém, pleťové mléko a vodu a taky masážní olej. Prostě jak říkám ,tu vůni mám moc ráda.
bio
zuzu
| 1. 12. 2006 15:09
AHoj, tady v anglii jsou ty sojove vyrobky pod nazvem alprosoya taky, zkousela jsme mleko a dezerty a moc dobre , ja myslim ze je to jedna firma, jen u nas pod jinym nazvem, kdyz jsme porovnavala obaly tak jsou si hodne podobne..taky taky ovoce a zelenina BIO, ale vse je o hoooodne drazsi...jjj Leno, ja vim jak nalozit s pestem, presne jak popisujes receptik, ja jen myslela si udelat doma vlastni, kdyz bych si poridila tu bazalku.....tak pekny prvni prosincovy den .
bio
anonym
| 1. 12. 2006 14:07
No bio potraviny v Rakousku, mají tu velky vyber i biopotravin jako jsou biosalamy a biosunky ale to jsem nezkousela, protoze to nejim, jinak vsechno skoro jako u nas jen misto provamelu je tu alprosoya... me se nejvic libi, ze je tu bioovoce a zelenina: bioclementinky a susene biodatle ty jsou moc dobre a biobanany no vlastne veskera zelenina a ovoce jde koupit bio...
A s tim posilanim: vzdycky poverim pritele a jak prijedu tak si zase odvezu zasoby, takze do zahranici mi to neposilaji.
Dekuji taky za bylinkovou osvetu, moje mamka ma spoustu bylinek na zahradce a dva druhy maty kterou miluju (na mojito vyborna ). Mate nekdo zkusenosti s pestovanim levandule? a jejim dalsim zpracovanim? to by me zajimalo..
Zuzu nákupy
lenka
| 1. 12. 2006 13:55
Zuzu, tak jsem dneska byla na těch nákupech, ale nic nového, jen klasiku, ale vyřádila jsem se v Hypernově na ovoci - měli tam nádherné velké pomela jen za 39 kč, takže jsem jich koupila šest, pak nádherné velké ananasy - asi tak dvakrát velké než obvykle a pak jsem koupila papáju a granátové jablko, ty už mám v sobě a teď jdu na to pommelo
pesto a spol.
lenka
| 1. 12. 2006 13:52
Pesto občas kupuju v biopotravinách, koupím k tomu i bio olivy a bio kapary (ale je občas, jsou to malé skleničky a fakt dost drahé)....uvařím těstoviny, do nich zamíchám to pesto, přidám kapary, olivy, namočené sušené bio rajčata, posypu parmazánem a pak už se je olizuju, je to moc dobré :
pesto
zuzu
| 30. 11. 2006 22:16
jojo taky uz jsem na ni koukala na internetu ,diky za typ....ta od H.Z. je ale vyborna, ma tam taky hodne veci mimo, jak ty dokazy, obchody, biozemedelce atak, vysvetluje prave ty ,,nezdrave veci,,a jak je nahradit tim bio atak....ale to asi vis, jestli ji vlastnis, ale je pravda, ze tech bioreceptu to chce vic, no kouknu na tu kucharku urcite, hlavne si chci prave nakoupit takove ty suroviny,,co se nikdy,,neztrati a pak uz jen kombinovat..taky dobrou!a diky..
a to pesto je prave v te BIOkucharce vysvetleno, myslim ten domaci postup, ale myslela jsem, zda nema uz nekdo zkusenosti s vyrobou.
pesto
Petra
| 30. 11. 2006 22:09
aha,tak to je zajímavé.ne tak to jsem nezkoušela

jinak ti chci doporučit další knížku-Česká biokuchařka.je v ní více receptů než u H. Zemanové(v ní je pěkně ta biovýživa shrnutá, líbí se mi tam jak představuje různé biozemědělce,odkazy na různé firmy,stránky,...,)

Já mám s vařením problém, že neumím naplánovat dopředu co budu vařit, vařím podle momentálních chutí a pak to dopadne, že vařím stejné stále dokola,protože na to jiné nemám ingredience .Ale chci to změnit,postupně rozšiřovat svůj zásobník bioreceptů.Dobrou noc!!
pesto
zuzu
| 30. 11. 2006 21:44
Pesto je pasta z bazalky, česneku, piniových oříšků, olivového oleje a sýru. Obvykle parmazánu.
-ale v BIOprodejne je to pesto bez syra, ciste jen ty bylinky, orisky, olej, cesnek....a prave se to da udelat doma z certvych surovin, tak jsme myslela, jestli jsi to nezkousela .
pesto
zuzu
| 30. 11. 2006 21:41
pesto, to je smes na testoviny hlavne, a hlavni ingredience je prave bazalka, plus dalis koreni atak, olej, dela se to v hmozdiri...diky za bylinkovou osvetu .papa.pesto
bazalka
Petra
| 30. 11. 2006 21:20
jo,zalévám,když vzpomenu -aby nevyschla,ale ani nebyla přemokřená
bazalka
Petra
| 30. 11. 2006 21:19
ano, bazalku jsem měla ze semínka. já nevím co to je to pesto
bylinky
zuzu
| 30. 11. 2006 21:11
diky ti moc, rady na zacatek moc dobry ...takze i tu bazalku jsi pestovala ze seminka?ja bych asi radsi koupila uz hotovou,,bylinku,, ....a zalevas to jak casto?nezkousela jsi domaci pesto?..dik.
pro Petru
Katka
| 30. 11. 2006 20:59
Péťo, ten Zdravý život je celkem kousek od Vaňkovky...od Vaňkovky se dáš přes centrum a pak už je to kousek...tady jsou jejich stránky i s adresou, je to na Lidické:
http://www.zzbrno.cz
bylinky
Petra
| 30. 11. 2006 20:40
Bazalku stále za oknem mám-je pravda,že není rozrostlá jako v létě,ale je Vloni jsem ji zkoušela dát ven na záhonek a to mi zašla už koncem léta.Proto letos jsem ji nechala doma a tak uvidím jak dlouho vydrží JInak bylinky pěstuji teprve druhým rokem.V zahrádkářských potřebách jsem nakoupila semínka, zasela, měla je za oknem a až byly sazeničky,tak jsem je zasadila na záhonek Jsou tam dodnes a pěkně se rozrůstají Na zimu jsem jepřikryla chvojím.

A na co jsou?
yzop - při nachlazení, pocení, nadýmání, působí protizánětlivě,při trávicích obtížích. My z něho děláme tinkturu a bereme při nachlazení.(Tintura je že se bylina nějakou dobu nechá louhovat v alkoholu)

echinacea - chřipka, nachlazení, posílení imunity, na kloktání při bolestech v krku. je dobré ji brát preventivně.Taky z ní děláme tinkturu.

šalvěj - výborná ke kloktání při bolení v krku, trávení, Taky z ní děláme tinkturu Abych řekla pravdu,tak přípravu těch tinktur nechávám na manželovi,toho to baví víc.Letos to nestihnul,ale příští rok chce zkusit elixíry-to je kombinace byliny,alkoholu a medu.Tak uvidíme

máta - při nechutenství, trávicí obtíže, nadýmání, migrény, podporuje pocení

meduňka - při depresi, při horečce, raná stádia chřipky, nervové vyčerpání
Máta a meduňka by se neměly pít každodenně déle než čtrnáct dnů, pak udělat pauzu.

měsíček - zevně-kožní onemocnění, záněty, vnitřně-gynekologické potíže, menstruační bolesti

řepík - průjem, infekce močových cest, bronchitida, zastavuje kvácení z ran

Napsala jsem to asi chaoticky, je toho o bylinkách spousty a je to moooc zajímavé Jinak čaj který se může pít každodenně a čistí krev je kombinace maliník,jahodník a ostružiník.
bylinky
zuzu
| 30. 11. 2006 20:00
jeeee ty jsi teda zkusena bylinkarka, to cucam....ale ono je to fakt, ze se tomu nic nevyrovna....Lena psala, ze ji ta bazalka pres zimu moc nevydrzi, jak to pestujes ty?ja bych asi zacala s tou bazalkou a petrzelkou, normalne koupim v obchode a potom nejaka specialni pece je potreba? ....co je to ten yzop?ta echinacea by taky asi nebyla od veci...mohla by jsi mi kdyztak napsat vice a trebas i pouziti, byla by jsi moc hodna....diky moc!
bylinky
Petra
| 30. 11. 2006 18:39
Ahoj Zuzu! Za oknem v kuchyni mám bazalku, pažitku, petrželku, celer - není nad to utrhnout si do polévky,na těstoviny,...čerstvé.Jinak u rodičů na zahradě mám bylinkovou zahrádku,tam pěstuju šalvěj, yzop, dobromysl, echinaceu,mátu, meduňku, tymián,....A co nemám na zahrádce,tak to chodíme sbírat do přírody Není nad to v pošmourném sychravém počasí si udělat dobrý čajík s medíkem a v létě zase studený osvěžující z meduňky či máty
pesto
zuzu
| 30. 11. 2006 10:48
ahoj BIOholky, tak mame novy receptik v bioreceptech...chce se zeptat, zda pestujete nejake zive bylinky v kvetinaci? me laka bazalka, oregano....a co pesto? nezkouseli jste to v biokvalite nebo vubec si ho doma udelat sami? papa.
bio
lenka
| 29. 11. 2006 13:58
Tak to se nedá nic dělat...ale aspoň bys nám mohla říct, jestli jsou tam nějaké jiné zajímavé biopotraviny, co u nás nejsou , ať můžemem závidět ...jinak když si objednáváš přes internet, oni to posílají i do zahraničí? - a kolik to poslání pak stojí?
biobobchod v Rakousku
anonym
| 29. 11. 2006 13:53
Leni, v Rakousku jsem v Grazu, takze s tou Vídní neporadím promiň
kokos
lenka
| 29. 11. 2006 13:43
zuzu, tam mělo být slovo ***...já jsem tam původně napsala sušený *** místo strouhaný ***, tak jsem to sušený chtěla vymazat,ale místo toho jsem to smazala i s tím ***em
obchod
zuzu
| 29. 11. 2006 12:42
Leni, to pak pisni, co jsi koupila, ja uz sepisuju seznam co musim koupit, vypisuju si z tech receptu suroviny abych pak mela z ceho varit.....chci zajit do ty Rozmaryny na Andelu, Coutry Lifu a Albia...kdyz koukam ale na ty ceny na netu, tak se to doooost lisi, no jo, ale zase zkoumat kde je co levnejsi a kde drazsi, to by se clovek ubehal, no neco koupim tam a neco tam .....tak dej vedet co noveho v obchudku ..jo a jak pises tak musim koupit ten...co tim myslis .
Klarinela
lenka
| 29. 11. 2006 11:53
Klarinelo, prosím tě, v tom Rakousku jsi ve Vídni? Jestli jo,můžeš mi napsat, kde jsi tam objevila ten obchod? Chystáme se do Vídně navýlet nasávat vánoční atmosféru, tak bych se tam šla podívat.
kaše
lenka
| 29. 11. 2006 11:52
Recept je to dobrý, je podobný tomu jak jsem tu už říkala, ale teda výborně vylepšený. Zítra jdu nakupovat, tak musím koupit ten ...no a jako ovoce použiju asi jakody z mražáku...nebo že bych šla do toho obchodu už dneska? Jak o tom teď píšu, mám na to hroznou chuť Tu rubriku Bio recepty nám byl čert dlužen, teď budu pořád lítat do obchodu
nová rubrikahpo
zuzu
| 29. 11. 2006 09:23
holky!máme tu novou rubriku- BIOrecepty, to je teda fofr...paráda....já myslela, že to bude až od nového roku, tak to je moc hezké překvápko, takhle poránu ...jen tak dál viktorko!
Katka
Petra
| 28. 11. 2006 20:23
Moc Brno neznám.Jen ta nákupní centra-párkrát do roka tam jedeme.Líbí
se mi,že ve Vaňkovce jsou biopotraviny.Ale jak píšeš o tom obchodu
Zdravý život, to mě zajímá.Ve které části Brna to je?Abych věděla až
tam někdy pojedeme,kam máme zajít Mají otevřeno i v sobotu?Až bude ta restaurace,tak dej vědět,co a jak,..a jak mají otevřeno
bioobchůdky
anonym
| 28. 11. 2006 19:57
Ahojky, my bohužel taky nemáme dobrý bioobchod ale dost věcí nakupujeme s přítelem přes net (bioobchod bývalý dobrý krámek) a jsme spokojení, taky zároveň tam kupujeme i kosmetiku mají ecover i laveru a weledu a pro nás je plus, že ani jedna znacka neni testovana na zviratech...
Jinak jak jsem ted v Rakousku tak mi to bude asi chybet objevila jsem tu bio obchod teda spis supermarket a uplne me to (az na ty ceny) nadchlo...
Jste nekdo ze stredni Moravy? kolem Přerova a Olomouce? Kam chodite nakupovat?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
2. 5. 2024 15:20
11851
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video