Bio strava a vegetariánství - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio strava a vegetariánství

Diskuze

řasy
vendy
| 27. 11. 2006 13:07
Já jsem si řasy koupila jednou, je to již několik let, takže vůbec
nevím jaká to byla značka, ale byly tak hnusné, že jsem nebyla schopná
to spolknout, takže jsem je vyhodila a od té doby jsem už nenašla
odvahu si je znovu koupit. Teď jsi mě Leni zase trochu nahlodala, že
bych to ještě jednou zkusila - třeba bych měla štěstí na nějaké chuťově
lepší.
řasy
lenka
| 27. 11. 2006 11:08
Ten článek o řasách jsem taky četla a uvědomila jsem si, že ses mě myslím ptala, jaké řasy jím a že jsem ti na to neodpověděla....te´d mám wakame, jsou docela dobré, jsou cítit rybinou jen trochu, předtím jsem měla dva druhy řas, bohužel už nevím, jaké to byly - jedny byly cítit rybinou tak hrozně, že jsem je musela vyhodit a ty druhé byly zase výborné, akorát jsem zapomněla ten název, proto jsem teď koupila wakame a celkem jdou...když se namočí do vody, tak strašlivě nabudou, takže stačí ulomit opravdu jen malý kousek. Jinak o tom šití článků na míru -vzhledem k tomu ,že je to tu celé zaměřené na zdravý životní styl, tak se nám myslím trefí do noty každým článkem
ahojda
zuzu
| 27. 11. 2006 10:40
Ahojky , tak zdravim v novem tydnu, to nam to pekne utika a v nedeli uz prvni adventni den, jen jsem chtela napsat, ze jsem si o vikendu delala tu cizrnu-rismky hrach, a bylo to moc dobre, ma to malinko orechovou chut, ale fakt jen malinko, no mooooc dobry, dala jsme si to jen tak s cervenym zelim a bambusovymi vyhonky a zakapala trochou citronu(to jsem cetla ze pry pro lepsi stravitelnost)a bylo to moc dobre . Dnes me potesil clanek o rasach, jako kdyby nam ty clanky psali na miru, co ....a co u vas noveho?papa.
vaření
lenka
| 24. 11. 2006 14:05
Já tu kuchařku nemám, ale dívala jsem se do ní v obchodě...přišlo mi, že hodně věcí už dávno vím, takže by to byly pro mě vyhozené peníze . Já vařím jednoduše - podle fanzatie, podle receptů, které se někdy dočtu, ale většinou si to vymýšlím sama...stačí prostě vařit jako nornálně, ale všechny klasické ingredience nahradit zdravými, nejlépe v bio kvaliě.
Kuchařka
vendy
| 24. 11. 2006 13:55
Hm to asi nepočkám - ona se mi ta kuchařka moc líbila a je tam i zajímavé čtení - pro začátečníky a to mě zajímá. Leni ty máš tu kuchařku taky nebo ne ? Vaříš podle vlastní fantazie nebo využíváš recepty ?
bio recepty
lenka
| 24. 11. 2006 13:44
Vendy, nebo můžeš počkat - četla jsem, že tu na Victorii má být rubrika Bio recepty, tak když si chvilku počkáš, tak je můžeš mít zadarmo
biokuchařka
lenka
| 24. 11. 2006 13:43
Vendy, ono možná že se dá na internetu koupit ta kuchařka levněji, jenže zase musíš zaplatit poštovné a balné, takže ti to t vyjde nastejno.
pro Zuzu
vendy
| 24. 11. 2006 12:57
jé tak to tě čeká doma docela dost práce, sociologie i psychologie jsou zajímavé obory , i když téma tvé práce je docela smutné.

Tak si představ že i v knihkupectví stojí ta kuchařka 399 Kč - ještě
kouknu na ten internet a jestli to s poštovným výjde stejně, tak asi ty
peníze obětuju a koupím si ji k vánocům . Koukala jsem do ní a taky se
mi moc líbí
skola
zuzu
| 24. 11. 2006 11:38
No Leni, studuju Policejni akademii v Praze, ale nedes se nazvu, on hned se kazdy zacne smat, no dokazes si predstavit ty reakce....ale je to obor bezpecnostne-pravni, takze mame hoooodne prava, psychologii,sociologi a politologii jsme meli, management, samozrejme se objevi i predmety ohledne te policejni praxe, ale jelikoz jsem civilni studen(studuji u nas i policisti),tak to neni tak hrozny...ale strelby mame taky .No bavi me to humanitni vice, to vis,takze bych rada na Mgr pokoukla po nejakych oborech z psychologie nebo sociologie, ale njdriv zmaknout tu statnici a Bc, tu musim napsat na tema Zanedbavane deti, tak uz procitam prvni knizku....no a co ty? taky napis na sebe nejaky drbik at vim ...dneska je v rubrice zdrava vyziva kuskus, no ten ja moc rada, tak hned jdu opisovat receptiky, ale ono se da do toho dat uplne vse....no s tou novinkou diky, tvaroh, mnam mnam, tak papa a pekny den.tady pred chvili bylo jako v pekle, tma, lilo a ted uz lepe, njn destiva anglie, porad jen s kapuci na hlavve, az prijedu domu tak ani nebudu vedet jak se cesat a licit, tady se to totiz vubec nevyplati ahoj!
bio tvaroh
lenka
| 24. 11. 2006 09:45
Jinak včera jsem v obchodě objevila Bio tvaroh, ve vaničce, firma Milko...tak nevím, jestli jsem to předtím přehlídla,ale skoro bych řekla, že je to novinka....tak to hned hlásím
zuzu
lenka
| 24. 11. 2006 09:43
Sice to není k témata, ale když už jsem u toho....Zuzu, co to vlastně studujuš z aškolu?
pro vendy
zuzu
| 24. 11. 2006 09:30
Ahoj Vendy, urcite to zkus, myslim, ze stoji za to , pak pisnu az neco zkusim.... vracim se 16.12,takze to uz snad rychle utece, jsem tu od skoly, takze studuju, letos me ceka statnice a obhajoba Bc, teda nejdriv to musim napsat ....no a pak snad dal na Mgr, takze zatim moje budoucnost je pokracovat ve skole a jinak dal uz nevidim, njn kam me vitr zavane ....tak pekny den!.
Biokuchařka
vendy
| 24. 11. 2006 08:42
Zuzu díky za perfektní informace o biokuchařce, zajdu se na ni podívat
ještě do knihkupectví, třeba tam bude o něco levnější a pokud ne tak to
zkusím objednat přes internet.

To jsi měla štěstí, že jsi ji koupila tak výhodně .

Až nějaké ty recepty vyzkoušíš, tak určitě písni. Už se vracíš domů na
trvalo ? A jaké máš plány do budoucna, už víš co budeš dělat ?
kafe
anonym
| 23. 11. 2006 18:18
ahoj, procitam tady celou vasi diskuzi, jsem vegetarianka a kdyz jdu do
obchodu, tak je to vetsinou beznadejny, vubec nevim, co bych si tam
mela koupit..ale kava vyrobena z neceho jineho, nez je kavovnik, pry
neni zdrava, zvlast prepalovane obiloviny, ja se v tom moc
nevyznam...ikdyz je pravda, ze obcas si udelam treba meltu, ale uz jsem
se naucila zpatky pit obycejne kafe, teda to drazsi, ne nejaky pytlik
za 3kc.., asi je to opravdu zdravejsi, nejvetsi hnus je kafe rozpustny
kucharka
zuzu
| 22. 11. 2006 15:13
Vendy, bohuzel nezkousela, jsem v zahranici, takze tady na to moc prilezitost nemam, ale mam ji s sebou a procitam, ono asi 30stranek je napsanych tak obecne o zdrave vyzive, potom tam jsou vypsane BIOfarmy a fotecky no a potom recepty, ale vse je pekne komentovane, fotky, rady na nahrazky jednotlivych surovin, vysvetleni pojmu atak, no pekny, ale jeste nemuzu rict ktery recept mam vyzkousen, ale uz mam vybranou hitparadu tech ktere zkusim jeste pred Vanoci, tak pak urcite pisnu , zaujali me ty ovesne kase, ruzna sladka jidla, a typy na ty prilohy- jahly, pohanka, spalda......no jinak ja ji koupila za 290kc , koukala jsme se totiz na stranky vydavatelstvi a tam byli recenze na kucharku a jedna slecna psala ze ma dve a jednu necha za nizsi cenu, tak mi ji postou poslala, takze jsem rada, ale myslim, ze ji sezene levneji, koukala jsme na netu a treba za 350i min mozna, ono asi v prodejne zdrave vyzivy to bude trosku drazsi, nez v nejakym knihkupectvi, nebo na internet, a treba kdyz vyberes jeste nejakou knizku v eshopu, myslim nekomu z rodiny pod stromecek a sobe, tak to budes mit vyhodneji a navic maji slevy, akce a postovne pri vetsim odberu se neplati....snad jsem poradila, muzu kdyztak napsat nejaky recept, papa.
Biokuchařka
vendy
| 22. 11. 2006 14:12
Zuzu, myslíš tedy, že ta BIOkuchařka od H. Zemanové stojí za to ?
Dneska jsem ji viděla u nás v prodejně zdravé výživy, ale stojí 400 Kč tak uvažuji, že bych si ji naježila na vánoce. Už jsi s těch receptů něco zkoušela ?
mořské řasy
zuzu
| 22. 11. 2006 13:58
jo Leni, tak to ja caj taky, a nejlepe kdyz je cas tak celou konvicku, koupila jsem si ted ovocny, bio, raraskuv caj Nebojsa, je moc dobry, sice jakoze pro deti, ale mooooc dobry
....co to spaldove kafe, uz jsi zkousela?
no rasy jsme asi neprobirali, ja jsem teda zatim nemela, ale chystam se, ted procitam tu BIOkucharku H.Zemanove a zrovna vcera jsem narazila na dvoustranku o rasach, doporucuje tri druhy, pry staci denne velikost postovni znamky a mas vystarano a hlavne je to i financne dostupny, co jsme teda cetla, takze urcite az se za par dni nadobro vratim, tak si pujdu koupit...ono to muzes pry i nakrajet do ryze ci jine prilohy, no anebo samotne.
V kucharce jsou zmineny tri druhy: KOMBU, WAKAME, NORI, tak jakou mas ty?pry ta NORI je nej pro zacatecniky, tak tou asi zacnuAle pry je taky velice dobre i susena, ,,Tororo instant kombu,,- susena na slunci a nalozena v ryzovem octe, staci pridat lzicka do polevky a omacky a je to. Sice asi prirodni je prirodni, ale tohle muze byt jako zpestreni taky dobry a prirodni.
ta kucharku se mi fakt moc libi, ted jsem nekde cetla ze se snad pripravuje od te same autorky knizka dalsi, jmenuje se to Bioabecedar, tak snad to brzy vyjde, cetla jsem o tom v katalogu pripravovanych knih, ale datum kdy vyjde neni, ale bude to fajn .
Snídaně
Petra
| 21. 11. 2006 17:15
Ahoj. Jsem rada, že jsem objevila tyto stránky a diskuzi. Ráda bych se
připojila. O bio a zdravou stravu se také zajímám. K těm snídaním -
taky snídám musli s jogurtem, corn flakes, ale u mě vede
mišutka(otesánek,mlsoun)s medem,banánem a pukanci ať už jahelnými,
pohankovými, špaldovými. Mišutka je instantní kukuřičná kaše, která se
zalije horkou vodou.Beru si ji někdy i s sebou do práce jako oběd.
Mějte se hezky a zdravě
mořské řasy
lenka
| 21. 11. 2006 12:01
Já si teplou snídani nedělám, ale čaj teda po ránu musím mít vždycky. Jinak nevím, jestli jsme probírali mořské řasy -teď jsem je nedávno koupila a snařím se každý den si jich kousek dát - stačí prý kousek velikosti dvou tří centimetrů....ale zajídám to kouskem chleba, jsou trochu cítit rybinou. Jinak k tomu česneku - j si dám stroužek na krajíc chleba, takže to v podstatě hodně zajím, pak si většinou dám ještě nějaké ovoce, takže to velmi rychle vyprchá a není to cítit.
cesnek
zuzu
| 21. 11. 2006 11:48
jo jo ja jsme si dala pridel cesneku o vikendu, ale ti povim jist ho takhle poranu, kolikrat si pak cistis zuby, vis jak to myslim ....ja jsem se pak ty chuti nemohla zbavit ....jjj dern znam, oni ot porad pordavaji, ale domaci ji jeste lepsi, tak to je fajn, ze se poveldo ...ten chlebik musi byt uzasny, takhle doma upeceny, no treba jendou az budu mit svoji domacnost, tak budu schopna si tu pekarnu poridit...ja jsme myslela u tech snidani, treba teplou variantu vlocek atak...tak papa.z....normalne tady v anglii nemuzu sehnet kren, cerstvy...vsude mi nabizeji v lahvi, no des.....
bio
lenka
| 21. 11. 2006 11:33
Zuzi, ty jahody s medem, to bylo teda něco....já jsem totiž vždycky milovala takovu tu zmrzlinu - jahodová dřeň se to jmenovalo....pak jsem začala jíst zdravě, takže jsem to už léta neměla, to víš, éčka ,cukr v tom a podobně....no a včera to chutnalo úplně stejně, takže jsem to prostě celé sežrala -sorry za to slovo, ale jinak se to říct nedá K těm snídaním, já mám pořád t musll s jogurtem a někdy to vystřídám s čerstvým chlebem z naší domácí pekárny, který obložím plátky česneku - na imunitu je to skvělé, díky česneku jsem nebyla nachlazená ani nepamatuju. Jiank dneska mám za sebou už odšťavňování, je teď sezona bio červené řepy a ještě mám jablka ze zahrady, takže si to dělám tak co druhý den.
jahody s medem
zuzu
| 21. 11. 2006 11:17
tak Leni, jak se to vcera povedlo, byla to mnamka ....no ja jsem si dneska na obed uvarila spaldovo~pohankove testoviny s pecenou rybou a zeleninou ....a co ty a snidane, ja myslim, ze jsme se o tom uz bavili, ale ja bych docela nejakou zmenu, zobu ty vlocky s cerstvym ovocem, ted jak mam tu susicku, tak si tam hazim i vlastnorucne nasusene a bily jogurt, rada bych treba i nejakou teplou variantu, no treba nekdo poradi s necim vyzkousenym
bio
lenka
| 20. 11. 2006 16:00
Ahoj Zuzu....já to sójové mléko moc nemusím,ale docela mi chutná sójová šlehačka....občas kupuju bio pudink, buď vanilkový nebo čokoládový a na něj dám tu sójovou šlehačku (nebo se to jmenuje smetana ke šlehání, te´d nevím). Už dlouho se chystám udělat si mandlové mléko,ale vždycky si to rozmyslím kvůli tomu, že je mi líto ty mandle rozmixovat a raději je sním vcelku. Jinak dneska budu dělat jahodovou dřeň, rozmačkám jahody s medem a nechám to zmrznout, tak jsem zvědavá, jaké to bude ,ještě jsem to nedělala.
bio
zuzu
| 20. 11. 2006 12:56
ahoj holky, tak nam zacal novy tyden, vsechny Vas zdravim zase s ostrovu za La Manche , ale home sweet home....co noveho, nejake novinky a poznatky ohledne zdrave stravy a bia??....ja ted momentalne ulitavam na sojovem mleku, ale to uz je stara znama pravda, ze je moc dobre ze, no objevuji objevene , hezky tyden, papa.
bio v Rakousku
anonym
| 15. 11. 2006 14:15
No cena je tu samozřejmě vyšší, ale líbí se mi že v marketu vedle sebe leží třeba banány a bio banány, vlastně ke všemu je tu alternativa. A přijde mi že je pro ně jaksi normální zajímat se o to co jedí a snažit se jíst kvalitně. Byl tu před měsícem bio festival a ježkovi oči, nestačila jsem se divit
A pak taky třídění odpadu! je to tu narizene zákonem a všichni třídí jako divý. No jo snad se to jednou dostane i k nam.
Tak at se ti dari. papa
pro Lenu
zuzu
| 15. 11. 2006 14:13
no leni, chtela jsem si dat denni menu, nejaky zapeceny lilek, ted uz nevim, ale nazev znel moc hezky , jenze uz doslo, je tam docela frmol, tak jsme zarazila nos do menu a vybirala, nakonec, smažené řížečky v ječném těstíčku s blanšírovanou zeleninou....bylo to moc dobre, robi tofu a seitan, takove čtyři kusy ,,masa,,a zeleninka, sice příště už vím, že to chce přílohu, já myslela, že to bude jako hlavní jídlo veliké, tak jsem i přílohu paní odmítla, ale chtělo to.... apsoň kousek pečiva, to jsem nevěděla, příště, kamarád si dal těstoviny penne s pikantní salsou a rukolou a taky mu moc chutnalo, sice pro chlapa to bylo dost malá porce, ale říkal, že to má říz, asi to bylo opradu hooodne palivy, nemohl ani mluvit , ale pry nektera jidla pali tak, ze necitis ani co jist, ale tohle ze pry nepretlouklo tu chut jidla, takze nam obou chutnalo, priste se chystam dat si nejakou rybu, ale az na to nasetrim .
Leni s temi kozimi vyrobky, mela jsi ten St.Pierre, je pravda ze chut ma ,,kozi,,ale voni krasne, no ono to asi kazdymu pod nos nejde to je pravda, ale ten z Ratiboric, tak z toho jsem necitila vubec nic, a byl taky dobry, prave v te biokucharce se o tom dost pise a jsou tam fotky i z tech farem....to špaldový kafe zkus, fakt dobry ...ja prave mleko taky moc nemusim, ale citim ze potrebuju asi vic vapniku, tak jsem si vcera koupila sojove jogurty a sojove mleko, tak jsme zvedava...a co jsi mela ty v te biorestauraci, doporuc neco?dikas, pa.z.
banany
zuzu
| 15. 11. 2006 13:56
no vendy nezcernaly, vzdycky jsme to prebrala, aby nejake nebyly moc presunene, ale slo to dobre, ten uplny prostredek zhnednul, ale jsou moc dobre, a zadne docukrovani doslazovani jako v obchode, no mam z toho radost .
ovoce
zuzu
| 15. 11. 2006 13:52
jeje tak to uz aby ty Vanoce byly,vid ...na placicky, tak mam taky specialni plat, ale jeste jsem to nestihla zkusit, ale az prijedu, tak urcite vyzkousim, treba nekdo mezitim tady poradi, jak na to....no ja jsem susila zatim jen jablka, kiwi a banan, a proste jsem susila a probirala ty ususene, takze jsem to nijak nepocitala, vzdy to byla cela noc a pak behem dne par hodin, ono to chce poradne vyzkouset a sama si na to prijit, treba nektere kiwi bylo suche hned, ale nektere ne a ne, banany sly dobre, tak pak urcite pisni .
sušení
vendy
| 15. 11. 2006 13:52
Díky Zuzu - určitě to zkusím, jen počkám až to kiwi bude trošku
levnější, zatím stojí kolem 5 kč kus a to je na sušení dost drahé, ale
banány zkusím - nezčernaly ti ?
pozdrav
zuzu
| 15. 11. 2006 13:49
ahoj, taky te zdravim, dalsi bioduse....ono jde spis o to zamyslet se co a jak jime, zapojit rozum a zdravy zpusob zivota,vid...njn Erasmak, ja jsem v Anglii, a me teda co oni jedi uplne ubiji, hrozny, tousty a v jedny ruce do toho zakusuji twix a jeste bramburky pringles, no hnusjooo a zapiji to samozrejme bud pivem nebo nejakou obarvenou limcou...njn kazdy mame na vyber...tady jsou taky obchudky se zdravou vyzivou, ale jelikoz je to maly mesto a hlavne studentsky, tak tu spise frci ty obchody s co nejlevnejsim zbozim a co nejvetsim mnozstvim...jeden je tu moc peknej, maji tam strasne moc susenych veci, na co si clovek vzpomene a ruzny dobrudky, ale taky ta cena, ted jsem byla na tyden v Cechach tak jsme nakoupila tam, tady bych se asi nedoplatila...v Rakousku verim, ze je to parada, vzdyt je tam myslim i nejvic biofarem, tak snad aspon ty ceny josu lepis nez tu a muzes vyzkouset i jejich veci papa.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video