Bio strava a vegetariánství - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio strava a vegetariánství

Diskuze

obchody
Katka
| 28. 11. 2006 19:50
Do Vaňkovky do Biopotravin chodím také, docela se jim tam zlepšil sortiment, chodila jsem tam od začátku, co tam jsou, ale na začátku to tam nebylo nic moc. Jinak ale mnohem lepší, větší a skvěle zásobený je obchod Zdravý život na Lidické, znáš to tam? ...mají tam hodně biopečiva a bio pekařských výrobků, bio dorty, koláče a podobně - vozí je tam pondělí, středa a pátek a v každý ten den jiný sortiment. Je to aspoň 4x větší než ve Vaňkovce a taky má být hned vedle otevřená nová zdravá restauraces biojídly, tuším má začít fungova od 4.12., tak jsem zvědavá. Jinak se teď hodně zlepšil Interspar, mají novou řadu Naturpur - bio mléka, biojogurty, bio mléko, bio sýry, bio kysané smetany....a taky tam mají i celkem dost bioovoce a zeleniy.
Nákup
Petra
| 28. 11. 2006 18:18
Moc by se mi líbilo, kdyby u nás byl pořádný obchod s biopotravinami(komu ne)
většinou objednávám z biosfery nebo bioobchodu a pak už drobnosti
dokupovávám v naší malé zdravé výživě.Moc se mi líbí obchod s
biopotravinami v Brně ve Vaňkovce a když párkrát do roka jedu do
Prahy,tak musím do Country Lifu Je
pravda že v třeba v Albertu mají koutek s bio,ale přijde mi to tam dost
předražené a ještě velice úzký sortiment-ale lepší něco než nic
amatérka
zuzu
| 28. 11. 2006 18:06
já jsem takový BIOzačátečník, ale snažím se, opravdu mě to moc moc chytlo a myslím si, že pozoruju na sobě už první výsledky, samozřejmě vše bio nejde, ale když mám na výběr šáhnout po bio výrobku nebo klasickém, tak volba je jasná .....s kosmetikou zatím zkušenosti, jak píše Leňa ty značky, nemám. Ale už mám vyhlédnuté výrobky z Weledy, které si chci pořídit. Také jsem byla v té biorestauraci v Truhlářské a moooc moc se mi tam líbilo, ještě je prý nějaká v Melantrichově ulici- Coutry life, tak to chci také vyzkoušet, ikdyž nejsem z Prahy, ale studuji tam, tak tam určitě zavítám. Ono je to těžké s těmi nákupy, suroviny atak, já jsem si teda vypsala z netu ze stránek pražského obchodu Rozmarýna co chci koupit a potom jsem tam vyrazila s dlouhatánským seznamem věcí....teď už se seznam také znovu móoc rychle plní ..jinak ale nabídka se zvyšuje, hlavně v těch supermarketech se snaží mít ten koutek a to je super, také můžu kozí sýr a jogurt a ten jsem normálně kupovala v Hypernově( http://www.stpierre.cz/ ), v Bille mají si myslím také hodně biosurovin, koupila jsem si tam špaldové kafe a různé slané biovýrobky(třeba špaldové tyčinky), ale občas tam mívají i ovoce a zeleninu, navic asi před 14dny byla v Intersparu týdenní akce s výrobky s BI...no obchody se snaží, a já si zaznamenávám, kde jsem na co narazila, abych v tom neměla chaos ......tak papa
Lenka
Petra
| 28. 11. 2006 17:41
S těma pampeliškama a sedmikráskama jsme na tom podobně Pampelišku přidávám do jídlo podobně jako petrželku.

Já používám nejvíce Laveru,něco z Weledy.S Laverou jsem moc
spokojená.Hádka jsem nezkoušela,zatím jsem na něj nenarazila.Na ty
stránky kouknu-díky za tip Na mytí a praní taky používám Ecover.
Petra
lenka
| 28. 11. 2006 17:26
Jo jo, k té kosmetice a čistícím prostředkům dojde postupně každý, kdo se pustí do zdravého jídla, mě nevyjímaje . Jak už jsem tu psala, já používám výhradně Hádka http://www.ckhi.cz/ a co se týká čistítích a pracích prostředků tak Ecover http://www.ecover.cz/. 100% bio asi nejsem, ale snažím se co to jde. Ta pampeliška se má jíst tak brzy na jaře hlavně proto, že jsou ty listy mladé, tím pádem nejsou tak hořké jak v pozdějším období. ... já na jaře vyrážím na pastvu a snažím se do sebe dostat nějaké pampelišky a sedmikrásky vcelku
Odšťavňování
Petra
| 28. 11. 2006 17:18
Ahojky!Odšťavňujeme co je-ale základ tvoří jablka a mrkev.Není dobré
dělat nahodilé směsi,tak podle těch receptů ve zdraví na dlani
mícháme.Nejčastěji mrkev se špenátem nebo mrkev,řepu a okurku.Občas-ale
to mi moc nechutná,ale je to mooc zdravé děláme draslíkovou bombu -
mrkev,petržel,celer,špenát.Na tomto odšťavňovači se nám líbilo,že do
budoucna využijeme,že umí dělat přesnídávky pro děti-rozmixuje to
ovoce.Prý taky umí těstoviny,ale to ještě nebyl čas vyzkoušetAni
na mytí není složitý,je to srovnatelný s AEG.Těsím se na jaro až si k
té mrkvi přidám pampel.listy-prý do 15.května jsou nejzdravější.

Holky,jíte na 100% bio?Myslím,že to ani není možné-člověk by se nedoplatil.Já se snažím maximálně vyměnit co je možné za bio.

A co kosmetika a čistící prostředky?Nejdříve jsem začínala s jídlem,ale
teď mě nějak nutí přemýšlet čím myju nádobí,co si mažu na
obličej,....Přece jenom kůží přijímáme spousty látek do těla.
přístroje
lenka
| 28. 11. 2006 15:00
Teda jé tě nechci odrazovat ani od té druhé varianty- mixér dohromady s odštavňovačem, ale já k těmto věcem kdy se spojuje více funkcí, nemám moc důvěru. ...podle mě jsou nejlepší výrobky samostatné, zkrátka proto, že jsou lépe vychytané a kvalitnější...no ale možná jiní budou mít jiný názor.
mixer
zuzu
| 28. 11. 2006 13:59
Aha, no tak to tedy nevim co s tim, prekerka, a tedy ani s ovocem si logicky neporadi, no to je skoda..tak budu muset hledat dal, snad vymyslim nejakou alternativu....nemate zkusenosti s tim minimixerem od Philipsu, ja myslim ze je cenove prijatelny a treba bych si ho mohla poridit dohromady s tim odstavnovace, ta cena by se pak snizila .
mixér
lenka
| 28. 11. 2006 11:41
Já mám podobný mixér od mulinexu, ale pokud to chceš místo odšťavňovače, tak to ti příliš velkou službu neudělá....to ti rozmxijuje jen měkké plody - banán, jahody atd., ale i k těm měkkým věcem se musí přidat nějaká tekutina, jinak to ten mixér nerozmixuje, ale bude se točit naprázdno.
mixer
zuzu
| 28. 11. 2006 11:21
ahoOj, ja jsem taky rada, ze nas tu pribyva, vic hlav vic vi ....
ja si asi poridim mixer, nez ten odstavnovac, ma specialni syto na ovoce a zeleninu, tak si myslim, ze poslouzi stejne jako odstavnovac a navic mixer mi chybi....
http://www.eberry.cz/…ips-hr-1754.html
tak snad mi bude vyhovovat, ale jak pisou, jde v nem zparcovat i to ovoce a zelenina, pekny den!
Petra
lenka
| 28. 11. 2006 09:02
Ahoj Petro, to je skvělé, že k nám do diskuze přibyla odbornice na odšťavňování ...o tom Green staru jsem slyšela obrovskou chválu, akorát ta cena je fakt velká. Asi bych to za to možná i dala, ale nejsem si jistá, že bych to využila....zase na druhou stranu myslím, že k tomu časem dojdu, zatím jsem v odšťavňování začátečník - dělám klasiku, jablka, mrkev, červená řepa - ale moc mě láká dělat v tom různý bylinky, třeba pampeliškové listy a tak podobně, jenže právě vůbec nemám přehled, co všechno bych si takto mohla připravit - co v tom teda děláš ty? jinak já mám taky to AEG a na tu klasiku je to dobré, jsem s tím spokojená.
odšťavňovač
Petra
| 28. 11. 2006 08:54
Určitě klasika stačí.Nejdříve jsme měli půjčený odšťavňovač od
rodičů-byl to od AEG.Ale když jsme chtěli odšťavňovat
celer.listy,špenát,tak se zadřel,nezvládal to..No, a když byla
příležitost,tak jsme si pořídili tenhle.Jinak ten od AEG byl na
mrkev,jablka super-službu splnil
odšťavňovač
zuzu
| 27. 11. 2006 23:00
OK, kouknu na ty odkazy, diky moc....to ja bych volila urcite levnejsi, me ta ohrana klasika odstavnovani toho klasickeho ovoce a zeleniny na zacatek stacila , diky!
Odšťavňovač
Petra
| 27. 11. 2006 21:52
Zuzu, jelikož odťavňovač jsme si vybrali jako svatební dar(místo dovolené),tak jsme hledali skutečně kvalitní a nedívali jsme se na cenu.Rozhodovali jsme se mezi Championem ,TwinHealth a Green Star.Nakonec jsme si koupili Green Star3000.Hlavně proto,že na něm můžeme odšťavňovat i špenát,bylinky,...prostě vše-od mrkve, přes švestky až po pampelišku Na www.zdravinadlani.cz je spousty informací nejen o šťávách. Odšťavňovač si nemůžu vynachválit.Ovoce máme od rodičů, babičky,ale zeleninu kupujeme normálně v obchodě.Snad jednou budeme mít vlastní zahrádku....
Jinak stránky o odšťavňovačích jsou www.odstavnovace.cz - odtamtud jsme ho objednávali.
odšťavňovač
zuzu
| 27. 11. 2006 20:56
Peťo, muzes mi prosim napsat jaky odstavnovac jsi si poridila? Ja si ho chci koupit k Vanocum, pokukovala jsme uz po nejakych, mam typ, ale taky jsme narazila na mixery, ktere maji specialni syto na ovoce, tak nevim zda to neni vyhodnejsi, ale jiste mi poradis, diky!.
sušené ovoce
Petra
| 27. 11. 2006 19:05
Sušit banány jsem zatím ještě nezkoušela, ale věřím, že budou dobré.
Jinak suším jablka, švestky a nejraději mám hrušky. Meruňky kupuji.
Letos jsme si koupili odšťavňovač,tak sušení šlo trochu stranou.Čerstvé
štˇávy z ovoce a zeleniny jsou také vynikající - ovocné mám ráda ráno a
zeleninové odpoledne.Jen bojuji s časem:((
cukrovi
zuzu
| 27. 11. 2006 17:08
Ahoj, no ja moc sladke nemusim, takze spis budu zobat susene ovoce, poridila jsme si susicku, tak spise budu susit , s temi merunkami mas pravdu, vubec ted co susim sama, tak mi to susene z obchodu vubec nevoni a proste prirodni je prirodni, treba banan, ten je vyborny, zadne prislazovani , ale z biokucharky me zaujaly vecicky, ktere ani tuk nevyzaduji, nepecene jahelne kulicky s mandlemi, ty vypadaji moc dobre a zadny tuka potom ty vlockove placicky s rozinkami, tam je potreba sezamovy olej, tak bych je treba vytvarovala,, do vanocna,,a je to ....
mandarinky
zuzu
| 27. 11. 2006 17:01
tak to jsem taky jeste nezkousela....Leni a ohledne priloh, jis treba brambory a vajicka?ja to tocim porad kolem testovin, ruzny druhy, ryze, lusteniny a obcas brambora.... mandarinky zavidim!, tady jsou pekne drahy, nejlevnejsi jablka, jsem v patek smlouva s jednim arabem v kramku, mel v pytliku jedno natukly, tak jsme rikala, at mi ho necha za pul ceny ten pytel, no a nechal , tak mam 2kg jablek a jedno z toho natukly, no dobry, ja nemusim mandarinky ani pomerance s peckama, to mi vubec nejede, tak si nech chutnat!ja vyrazim za chvili na jogu .jooo a myslela jsi temi sojovymi orisky ty alaburky?
Nákup
Petra
| 27. 11. 2006 16:58
Ahoj!Na vareni taky používám sezamový a slunečnicový olej.Nám na domácí
chleba nejvíce chutná sojová pomazánka tataráček - ozdobím nakrájeným
pórkem,posypu semínky-velká dobrota.Četla jsem,že látky ze semínek se
lépe uvolňují,když se předem krátce opraží.Přidávám je do salátu, na
chleba,do musli,ale opečené.Jinak mi moc chutnají sušené bio
meruňky-nedají se s těmi nebio vůbec srovnat, to člověk cítí,že jí
chemii.

Zuzu, které recepty z biokuchařky máš vybrané na vánoční cukroví? Jak
to uděláš s tukem-dáš klasický nebo bio?Jsem z malého města a u nás bio
ztužený tuk neseženu.Je pravda,že jsem se v internetových obchodech
nedívala, jestli je nabízí. Jinak objednávám z Bioobchodu nebo z
Biosféry.
melouny
lenka
| 27. 11. 2006 16:55
Tak po melounech bych se mohla utlouct...v létě vodní, jinak kupuju ten cantaloupe, galia nebo žlutý meloun, minule jsem měla jeden naprosto neznámý, byl vevnitř světle růžový, moc dobrý. Někdy bych si chtěla utrhnout tyhle malé druhy melounů přímo ze stromu v místě, kde rostou, to musí být úplně jiná chuť než tyhle dovezené.Teď se zrovna láduju mandarinkama, jsou krásně sladké, bez pecek, ještě, že jsem jich koupila hodně, u nás žádné ovoce dlouho nevydrží Jinak čemu jsem nepřišla na chuť je avokádo...což je škoda, protože má hodně zdravých bílkovin.
pomelo
zuzu
| 27. 11. 2006 16:45
neznam, sice jsem to uz zaslechla, ale neochutnala, ta cena je dost to jo, ja mam rada to mango a meloun cantaloupe, poprve jsem ho jedla ve Francii, do te doby jsme znala jen klasicky vodni, ale tohle je uplne neco jineho, a ted uz ho u nas prodavaji taky za lepsi ceny nez drive kdy stal taky skoro 50kc....no ja mam s sebou to moje vlastnorucne ususene ovoce a moooc dobry, hlavne se muzu utlouct po bananu, to se vubec nevyrovna tomu kupovanymu, zadny cukreni navic, ma to proste svou prirozenou chut, ale musim s tim setrit, to vis, domu jeste par dnu zbyva, orisky taky miluju, ja si nejvic ujizdim na dynovych seminkach a ted co jsme vyloupali tak vlassek orechy, jsou domaci, tak jich mame celkem hodne. Vcera jsme si tady koupila v supermarketu jogurt z koziho-ovciho mleka , tak jsme zvedava, jaky bude....
nákupy
lenka
| 27. 11. 2006 16:39
Tak z olejů používám bio sezamový, palmový a teď jsem koupila pro změnu slunečnicový. Olivový jsem kupovala dřív, ale trochu se mi okoukal, tak jsem chtěla změnu. Jinak hodně používám Wuzhl, dokonce je tu o něm někde článek, tak si ho přečti, to je výborná věc - je to v podstatě sušený bio bujón, takže do polévek, do omáček, do různých směsí se zelninou nebo náhražek masa. Mouky kupujeme různé, samozřejmě jen celozrnné a bio, ale různé druhy, protože je máme hlavně do chleba a to je nejlepší kombinovat. No pak ty různé druhy semínek a každý den se trochu nasypat a rozkousat - sezamové, slunečnicové, konopné, atd. Jo, taky často kupujeme uzený tempeh, chutná to trochu jako slanina. Jo a moc taky kupujeme mraženou bio zeleninu.
jídlo
lenka
| 27. 11. 2006 16:32
Já se chystám doplnit bio zásoby zítra, protože jsme přes víkend snědli všechno sušené ovoce a oříšky. Taky si chci koupit pomelo- nevím, jestli to znáš, je to něco mezi grepem a pomerančem, takový sladký grep...je to velké jako menší meloun, moc mi to zachutnalo...prodávají tu dva druhy, jeden menší, ale ten není vůbec dobrý, protože je hořký a pak veliké pomelo, většinou bývá zabalené v síťce...je tak velké, že se to většinou na posezení nedá sníst...ale taky jeden kus stojí přes 50 kč, to je celkem dost.
rada
zuzu
| 27. 11. 2006 16:30
jo a Leni, kdyby jsi chtela jeste me jako nezkuseny a zacinajici biostravnici poradit co si koupit, myslim takovy ty vecicky co se pouziji ,,multifunkcne,,(nebo jak to nazvat), tak budu moc rada, ono to jsou vlastne i ty rasy, vid. Ty se daji taky pridat ruzne do cehokoliv, ale treba myslim ruzna dochucovadla, koreni, mouky, jaky treba pouzivas olej(ja jedine olivovy, ale chtela bych zkusit i treba avokadovy nebo nejaky jiny), neco co me nakopne a nastartuje, vis jak, trochu se vybavit, nebot na to budu mit ted az prijedu uz doma cas a prilezitost a penizky uz mam naky stranou diky moc!.
vaření
zuzu
| 27. 11. 2006 16:24
jejej tak to vubec, ja a poloanglicanka, vubec, me ta jejich mentalita nejak nesedi, jsem v Anglii poprve a prave na takovy delsi cas, ale nijak me to tu neokouzlilo, jooo cestovat podle pruvodce, to asi jo , ale jinak to tady neni pro me, proto se moc tesim domu, njn uz jen par dni a frrr pryc....no Leni, nemam telku, takze nekoukam, mam net takze cucam na nase programy, hlavne na CT1na programy z archivu atak, ale mas pravdu ze tady to asi hodne frci, pze jsem videla od neho hodne kucharek tady v knihkupectvi, ale jinak ja o nem nic nevim, jen jsem slysela, ze je popularni, ale jinak nic....ja ted sepisuju vecicky ktery si musim koupit az prijedu, v rozmaryne, protoze o tech svatcich to bude asi tezsi,vsude zavreno, tak abych mela suroviny na recepty z biokucharky , tak bude povinna cesta do Prahy na ,,zdrave,,nakupy .
vaření
lenka
| 27. 11. 2006 16:16
Neboj neboj, já to čtu všechno poctivě, takže mi nic neunikne. Nedíváš se někdy v televizi na Vaření s Jamie Olivierem? Teda ne že by vařil úplně zdravě, ale hodně věcí je tam použitelných i pro nás....navíc se mi líbí, že se snaží prosadit zdravé jídlo pro děti ve školách. Pak jsem se ještě občas dívala na seriál o jednom chlapíkovi ,co žije ekologicky na chalupě v Dorsetu, ten venkov tam mi úplně učaroval, je tam plno zemědělců, co mají bio výrobky, fakt zajímavý pořad...tak si říkám, že to možná budeš znát, když jsi teď poloangličanka
rasy
zuzu
| 27. 11. 2006 15:52
OK,dekuju Leni, zkusim to, koukala jsem, ze je to i finance v pohode, zadna prehnana cena ....jinak jsem ti nechavala clanek o tech biovyrobcich jak jsi se ptala tady v anglii, v klubu30, a jelikoz se to tam tak rychle meni, tak snad jsi to stihla precist , papa.
řasy
lenka
| 27. 11. 2006 14:42
Ono se říká, že se to má dávat do salátů, ale já se to snažím jíst každý den a dělat si kvůli tomu pořád nějaké saláty se mi nechce, takže to dělám tak, že kousek utrhnu, namočím to do vody, asi za deset minut to nabobtná (hotové je to tehdy, když je to tak měkké, že se to dá sníst), pak sliju vodu, vezmu si kousíček chleba, ty řasy do něj zabalím a sním to.
wakame
zuzu
| 27. 11. 2006 13:24
OK,zkusim tedy ty wakame, to se normalne kousek oddeli a da se namocit do vody a pak to proste slupnes?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video