Bio strava a vegetariánství - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio strava a vegetariánství

Diskuze

sport
lenka
| 19. 10. 2006 11:11
Ahoj Zuzu, to je jako bych to psala já -jsem na tom úplně stejně...nevím, co se mi to v mozku děje, ale prostě vím, že se musím hýbat a tak se hýbu -kdybych to nedělala, měla bych špatnu náladu z toho, že nemám pevnou vůli a tak se raději hýbu, abych tyhle pocity neměla. Já chodím běhat i teď, loni si vzpomínám, že nebyl skoro žádný sníh dlouhou dobu a tak jsem byla běhat ještě naposledy den před Štědrým dnem -pak už ho napadlo hodně, tak se to nedalo. Jinak cvičím i doma a v posilovně, ale běhání mi přijde prostě nejlepší a nejpřirozenější, navíc na čerstvém vzduchu....
prosba
zuzu
| 19. 10. 2006 01:41
Karetko, mela bych na tebe prosbu, zda mi jsi mi neposlala recept na ten bramborovy salat s tofu majonezou, jsem koukala, ze jste o tom mluvily drive...
ja teprve prouzdan internetem, hltam informace a orientuji se v tomhle zdravem zivotnim stylu, a nestacim se divit, co odkazu a clanku je napsano, co je velice dobre, hlavne ze ty produkty je cim dal lepsi sehnat a vubec...takze bych treba byla rada i za nejake rady dozacatku, koukala jsem,ze to ty jsi to zde cele zalozila za coz ti patri velke dikya proto si mylslim, ze jsi jiste dal, nez ja...kdyby jsi mela cas, nebo chut napsat, budu rada, treba i nejaky ten receptik z makrobioticke kucharky(ja bych to oplatila receptem z Biokucharky )...
muj mail: z.halova@quick.cz /za zet je tecka, tady je to spatne videt/...preju hezky den plny podzimniho slunicka!
sport
zuzu
| 19. 10. 2006 01:25
dnes jsem narazila na moc pekne clanky a suprove jsme is pocetla , mozna je uz davno znate, ale kdyby ne, urcite juknete:

http://www.biolinie.cz/bio.htm

jinak, karetko, se sportem si myslim, ze problem nemam, hlavne jsem si vypestovala takovou nakou zavislost, nebo jak to nazvat , proste kdyz se nehybu, tak mam vycitky svedomi a mozek me hubuje...hlavne se divim, ze fakt mam tu vuli a celkem dodrzuju pravidelnost, ted co se moc venku uz byt neda, tak chodim do posilky, hodku na rotopedu a pak posilovani ale zase ne moc, jde mi spise o spaleni tech kalorii, nez mit svaly jako Rambo, no potom je moc dobry squash, navic ted jsme byla na par lekcich jogy a muzu doporucit, opravdu to nuti cloveka zapremyslet a neni to zadna sranda pracovat se svym telem, takove ty nazory,, ze se tam valime po zemi,, to je fakta prala bych to tem dotycnym zkusit...jinak pres leto, kolo, in-line brusle a vse co se naskytne...a co ty?
sport
karetka
| 18. 10. 2006 11:26
Jo holky a jak jste na tom se sportem???
A jaká je vaše nejoblíbenější bio potravina??
sušenky
zuzu
| 18. 10. 2006 11:13
páráda, zkusím, díky za tip, koukám, že i u nás je ditribuce, tak je to fajn a navíc vypadají móóóc krásně, tak se těším na další úlovky
bio
karetka
| 18. 10. 2006 10:46
Ahoj holky! Tak jsem objevila nový výrobek a jedná se o sušenky od firmy bio pekárna zemanka -www.biopekarnazemanka.cz Jsou hrozně moc dobrý
jídlo
anonym
| 17. 10. 2006 19:08
Já ještě nejsem s tím zdravým jídlem tak dobrá jako vy, ale od té doby, co si chodím číst tady Viktorii, tak jsem už spoustu věcí vyzkoušela a musím říct., že postupně taky všechno vyměním za zdravé varianty. Ty palačinky taky zítra udělám, tak pak dám vědět.
karetka
Bibi
| 17. 10. 2006 16:59
Ahoooojky Karetko,
Nechápu jak někdo může jíst ty hnusný uzeniny.Šunku si taky dam a to ještě koukám na procento masa. Když jsme dneska viděla spolužačku jak se láduje Juniorem, tak mi bylo špatně. Naštěstí, že budoucí tchýně vaří jen maso tak je to dobrý a zas tak k ni nezavítam. Jinak mi tu uteklo hromadu příspěvků tak jdu číst a urřitě si udělam ty palačinky zítra k obídku. Já moc ještě tich zdravých receptíků nemam. Tak jsem můžete posílat.Budu moc vděčná. díky
susene ovoce
zuzu
| 17. 10. 2006 11:35
Ten pridany cukr je des, to mas pravdu...ale obcas se tomu clovek stejne nevyhne, ono je tezke poznat co je a co neni susene touhle metodou a prislazene, myslis ze ve zdravych vyzivach koupene susene ovoce jje neprislazene?mozna hloupa otazka, ale...ja sportuji si myslim hodne, s tim take problemy nemam, nevydrzim sedet moc dlouho na jednom miste , ale spis posledni dobou mam problemy s prijmem potravy, docela jsem pres prazdniny zhubla, na54kg z 62kg a ted hledam tu optimalni hranici, jak se stravovat, proto se take snazim cim dal vice se zajimat o zdravou vyzivu. A nastavit si nejak ten jidelnicek. Takze ty kalorie nejsou ani takovy problem pro telo, ktere je spali, jako spis pro mozek...no ta susicka je pekne draha, ale vypada mooooc dobre, to si myslim, ze by byla dobra investice, co tam o ni take pisou...ja jsem koukala na susicky od Ety a stoji do 2000kc a myslim, ze ta znacka je taky spolehliva...jinak diky za tipy!
sušičky
lenka
| 17. 10. 2006 11:21
Tu diskuzi si přečtu...zatím jsem našla na internetu někde v diskuzi, že je dobrá sušička Ezidri ( www.bionaire.cz), akorát doufám, že mají pravdu, je totiž dost drahá a nerada bych vyhodila peníze. Musím to ještě pořádně nastudovat, už se k tomu koupit ji chystám dlouho, ale ještě jsem se pořád nerozhoupala, ale Vánoce jsou dobrá příležitost
sušené ovoce
lenka
| 17. 10. 2006 11:18
Mě kalorie nevadí, já je vyběhám Já toho nesním moc, rozmíchávám to s jedním bílým jogurtem, takže mám té směsi tak 3-4 lžíce, aby to ten jogurt celé obalil a zvlhčil. Vždycky si tu směs namíchám do skleněné nádoby a pak z toho jen nabírám právě ty 3-4 lžíce, přičemž nejvíc je tam těch vloček. S tím ,jestli je sušené ovoce kalorické , si nedělej hlavu..já si myslím, že jde hlavně o to klasické sušené ovoce, ke kterému se přidává cukr a které se síří, to doma sušené je ok, navíc jestli taky trochu sportuješ, tak hodně kalorií spálíš a k tomu energii potřebuješ.
susicka
zuzu
| 17. 10. 2006 11:10
Leni, koukni zde na ten odkaz, treba pomuze pri vyberu susicky, je tam pekna diskuze o susenem ovoci a susickach
http://www.vasedeti.cz/clanky.php?…
seminka
zuzu
| 17. 10. 2006 10:51
tak to je fajn, a mas aspon nejaky typ na susicku, ja bych si ji k Vanocum premyslim take rada poridila, preci jenom koupit si sve ovoce a ususit bez zadneho sireni a podobnych osladovacich procesuje asi velice dobre a vyplati se investovat, ale zase to chce asi radu aby clovek nekoupil nejaky nepouzitelny stroj...s tim musli to je fajn, taky si ho takhle obdobne pripravuji, ale myslim jestli to neni s tim vsim co pises moc kaloricke, hodne ted pisou jak je susene ovoce kaloricke a jak vseho s mirou, tak jsme z toho zmatena..ty vlocky urcite zkusim, obmenim druhy a bude to prima .
semínka
lenka
| 17. 10. 2006 10:41
Tak ty oříšky, dýňová a sluneč. semínika, drcené klíčky a sezam mám každé ráno v musli ,které si sama míchám -prostě rozmíchám bílý jogurt do toho všechno to, co jsem psala, plus různé druhy vloček -špaldové, pšeničné, žitné....dá se k tomu přida krájené ovoce a med. Sušičku plánuju koupit, akorát pořád nevím, jakou. A co se týká Goji, tak jsem se na ni v obchodě už párkrát dívala, ale zatím jsem ji nevyzkoušela.
susene ovoce
zuzu
| 17. 10. 2006 10:31
jeste bych mela dotaz, kdyz uz tady klabosime o zdrave strave, jaky mate nazor na susene ovoce- rozinky, merunky, svestky...orechy, dyne, slunecnice a podobne zazracne dobrudky...a co nejake neobvykle, mene zname?Nemate zkusenosti s temi plody kustovnice- Goji?
http://www.foodlife.cz/index.php?…
papa a budu rada i za nejaky ,,vysuseny,,recept .
palacinky
zuzu
| 17. 10. 2006 10:20
ahooooj, parada, to zni velice dobre, ty zkusim pri nejblizsi prilezitosti , je super, ze tam neni to mleko, tak jen tak dal a s temi recepty mas Karetko pravdu, lepsi je davat do biokucharky..tak pekny den!
palačinky
lenka
| 17. 10. 2006 09:06
Ale přeci ty palačinky dám ještě teď pro jistotu i tady:


250 g celozrnné mouky, 600 ml vody, 1 až dvě vejce, trochu medu podle chuti. Promíchat a nechat patnáct minut odležet. Usmažit, naplnit bio marmeládou bez cukru, do toho plátky ovoce a je hotovo. Mám to vyzkoušené, takže můžu doporučit -líbí se mi, že tam vůbec nemusí být mléko.
biokuchařka
lenka
| 17. 10. 2006 09:05
Já mám taky recept na palačinky, dala jsem ho taky do tématu Biokuchařka, tak si říkám -nebudeme ty recepty dávat jen do Biokuchařky? Ať to neděláme nadvakrát a tady si budeme povídat o jídle jako o celku...co vy na to?
zajímavý odkaz
zuzu
| 17. 10. 2006 00:21
a ještě přidávám docela dobrý odkaz se zajímavými recepty ...
http://www.boo.cz/…%20web/home.html

- snad Vám to bude fungovat
recept
zuzu
| 17. 10. 2006 00:07
Ahoj Karetko,
njn jednou se musí začít, když brouzdám po internetu, tak je toho čím dál více, článků, diskuzí, receptů a vůbec v podvědomí lidí začíná mít zdravá strava své místo, což je jen dobře ...taky posílám recept:


Oříškové palačinky

Do misky dáme sušené sójové mléko, zalijeme trochou horké vody, aby se mléko rozpustilo. Přidáme rozsekané rozinky a lískové
ořechy, lžičku ječného sladu nebo karamelu. Rozmícháme, dolijeme studenou vodou a přidáme mouku - pohankovou, kukuřičnou,
jáhlovou, špaldovou nebo jejich různé kombinace.

Pánev lehce vytřeme olivovým olejem a palačinky upečeme. Jíme jen tak, nebo
ozdobíme dle chuti ovocem, jogurtem a pod.
Recept č.1
karetka
| 16. 10. 2006 22:57
Tak holky, tady jeden recept na bábovčičku!
Jo a pokud nějaký dobrý recepty máte tak sem s nimi.

Bábovka mrkvová
2 hrnky syrové jemně nastrouhané mrkve
špetka soli
1 šálek rozinek
1 až 2 hrnky celozrnné mouky, 1 lžíce kaka, 1 lžíce oleje
1/2 lžičky skořice
1 šálek drcených oříšků

Vše smícháme v míse, mouku přidáváme po částech podle potřeby. Těsto musí být vláčné, ale ne mokré. Pečeme v dobře vyhřáté troubě. Po 20 minutách teplotu zmírníme a pečeme ještě hodinu. Bábovku přikryjeme pečícím papírem, aby se propékala, ale nespálila. Při pečení se doporučuje dát do trouby plecháček s vodou.
Tento recept jsem ještě nezkoušela, ale přišel mi zajímavý.
bio kuchařka
karetka
| 16. 10. 2006 22:46
Ahojky Zuzu! Je skvělé, že čím dál více se najde lidí , kteří se zajímají o tento životní styl! Na tu biokuchařku jsem také koukala, je moc pěkně udělaná, skvělé recepty! Já jsem si zatím koupila Makrobiotickou kuchařku od Ivy Chourový!
bio
karetka
| 16. 10. 2006 22:43
Ahojky Bibi! To je fakt dobře, že už od mládí se staráš o svoje zdraví! S těmi reakcemi jsme na tom stejně, ale já mám tedy aspoň výhodu, že si vydělávám! Přítel si tedy na to už docela zvykl, ale v létě to bylo fakt hustý! Jeho maminka, ač miloónová osoba, se na to netvářila dvakrát dobře, když jsem si místo buřta, dala sojový salám! Takže o vánocích si tedy vyslechnu!
Oběd
karetka
| 16. 10. 2006 22:38
Ahojky Leni! Tak ta pizza musí být opravdu výtečná, také vyzkouším! Jak jsem dělala ten bramborový salát, tak jsem ho podstrčila svému příteli, ale absolutně to nepoznal, že je tam tofu majonéza a skoro mi ho celý snědl!
Martina
bioamaterka
zuzu
| 16. 10. 2006 17:04
Ahoj bioholky, jsme rada, ze jsem nasla nekoho, kdo rozjel diskuzi na tohle tema ...ja jsem se ptala v sekci Vareni na biokucharku Hanky Zemanove, zda ma nekdo nejake zkusenosti, jsem si ji objednala, tak se na ni moc tesim, ale chtela jsem s predstihem vyzjistit nejake zkusenosti s ni ...a koukam, ze vy jste zkusene odbornice, ja teprve zacinam, procitem clanky a koukam po zajimavych webovych strankach s biovyzivou, neni to jen o jidle, ale o celkove zmeme zivotniho stylu a ten se mi uz dari menit, ted jen naucit se ty spravne vychytavky...tak doufam, ze si tu jeste neco zajimaveho prectu.
odchod
lenka
| 15. 10. 2006 14:29
Tyhle ty intern. obchody se zdravou výživou jsou fajn, protože lidé z malých měst nebo vesnic nemají možnost je nakupovat v místech svého bydliště.
bio
Bibi
| 15. 10. 2006 14:08
Tak jsem listovala internetem a našla jsem dobrý stránky www.biosfera.cz je tam vše kdo chce začít zdravě se stravovat
život
lenka
| 15. 10. 2006 11:09
No přesně tak..většina lidí si raději zajde k lékaři pro recept na nějaké ty pipulky a nacpou se chemií, místo aby trochu upravili jídelníček a začali se trochu hýbat. Ale jak říkám, ať si každý žije, jak chce...já jsem spokojená s tím, jak žiju a kecy lidí kolem jsou mi ukradené.
Lenka
Bibi
| 14. 10. 2006 14:45
Taky nikomu nic nevykládam. Až se jednou bude platit doktor a recepty, tak budou první kteří tam budou sedět a potom pořádně platit. JIm přijdu už divná i tim, že jim jogurt a samou zeleninu. Nevidí u mě ty nezdravé jídla jako je salám další věci. Vždy se radči na něco vymluvim než abych řekla, že to je tááááák nezdraví. jednou taky budu matkou tak musim koukat na své zdraví.
Bibi
lenka
| 14. 10. 2006 14:27
Bibi, na začátek jsi se dala správným směrem, vůbec nevadí, že máš teď mezery, já jsem taky začínala postupně a jednu suroviny nahrazovala další....jinak s tím okolím si nelámej hlavu....nejvíc rýpou ti, co se ládují zdravýma bůčkama a hranolkama s tatarkou....až budou mít žaludeční vředy, tak budou tiše závidět. Proto to je ten důvod, proč já nikomu nevykládám, jak jím...mnozí by to chtěli taky zkusit,ale nechce se jim , vždyť je přeci jednodušší zastavit někde u Mc Donalda a tak to shazují tím ,že řeknou, že zrní nežerou -přitom to má k zrní daleko.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video