Bio strava a vegetariánství - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio strava a vegetariánství

Diskuze

Hádek
lenka
| 31. 10. 2006 06:56
Ahoj Karetko, já si Hádka objednávám přes internet, je to i o myslím 5% levnější, když jim přijde objednávka přes internet. Dá se to dnes už koupit třeba v některých obchodec se zdravou výživou, ale mě přijde, že přímo od výrobce je t nejčerstvější. Adresa je http://www.ckhi.cz/
Ceny a výrobky máš na těch stránkách.
Hádek
anonym
| 30. 10. 2006 21:44
Kosmetiku od Hádka kupuji u své kosmetičky, setkala jsem se s ní ve více salónech. Je oblíbená! Sice nevím odkud jsi, ale prostě obejdi kosmeťáky. Já jsem z Opavy.
pa lucka
týden
zuzu
| 30. 10. 2006 11:27
uz jsem si to precetla a myslim, ze to napsali dobre.....jen tak dal, cim vice clanku, tim lip....tak pak pisni, jak se ti ten clanek libil, ja ho bohuzel cetla jen na netu(nemam kde is koupit Tyden)a mozna tam neni ulpne vse, jen uryvky, ale i tak chvalim....zuzu.
týden
karetka
| 30. 10. 2006 10:59
Díky za tip! Hned jdu koupit!!
kosmetika Hádek
karetka
| 30. 10. 2006 10:58
Ahoj Leni! Kde se dá prosím tato kosmetika koupit?
A jak se cenově pohybuje??
Díky K.
týden
zuzu
| 30. 10. 2006 08:23
Ahoj holky, videly jste obalku dnesniho casopisu Tyden??? o Biu......no jdu se zacist.... .
porcované čaje
zuzu
| 29. 10. 2006 09:01
ja jsem ale nepsala, ze porcovane caje jsou kvalitnejsi, bych si nedovolila, nebot je jasny, ze to tak neni!...pisu, ze jsou jiste uz lepsi kvality a kvalita se zlepsuje i tech pytlikovych a daji se pit, ale zadny srovnani se sypanymi, to jsi me asi spatne pochopila....ale diky za typy! zuzu.
Cajiky
jannie2001
| 29. 10. 2006 08:35
Ahoj Zuzu, ja jsem taky maniak na caje, piju je denne. Nejcasteji zelene caje, rooibos, puerh. Mam pritele co miluje take cajiky, tak si davame cajove obrady a tak.
Jinak nesouhlasim ze pytlikove caje jsou kvalitnejsi. Kdzy se podivas na pytlik a sypany caj, uz tam je patrny rozdil. Do pytliku je drti, coz ma vliv na luhovani caje i na jeho chut. U cernych a zelenych caju je primo zadouci rozviti listku caje.
Spis ti doporucuji Oxalis, cajiky nejsou ovonene nicim jinym nez svymi prisadami. Mama rada Maleho Budhu (zeleny ca)] Rooibos advent a cisty puerh. Kvalita je tam skvela.takze ja se pytlikum vyhybam. pouzivam fusekli (bavlnene sitko(oxalis)) a termosku. doma konvici s cajem. vyhybam se luhovani caju v kovu. a vetsinu caju luhuju dvakrat.jo v lete miluju Tuareg(caj arabu-mata a zeleny caj, i vlazny neuveritelne osvezi).
čajíky
anonym
| 28. 10. 2006 23:44
Ahojky já jsem taky na čaje. mám ráda zelené např. Sayonara je moc dobrý a červený Hannasaki, ten navíc ještě pomáhá spalovat tuky oba jsou sypané ale necedí se, nechají se ustát . Jsou poravdu moc dobré.
čajíky
zuzu
| 28. 10. 2006 21:33
Ahoj holky, chci se zeptat co rády pijete? Já jsem tak trošku čajofil, ten můžu pít pořád a všude...jelikož přes den lítám kde se dá, tak si ho vařím do lahve, takže sypaný čaj používám jen občas, když je čas a nálada na přípravu...ale vím, že samo se porcovaným nevyrovná, ale myslím, že teď ty porcované šly také hodně kvalitně nahoru...máte nějaké oblíbené mňamky???mě třeba chutnají od Waldemara Grešíka(prodávají v Jilské, Pha), jinak rooibos, zelený a černý s příchutí, bylinkové,ovocné...teď jsem vyjmenovala skoro všechny typy , ráda bych koupila už nějaký vyzkoušený,klidně i sypaný, tak poradťe....
teď na podzim, nemáte vyzkoušenou nějakou dobrou aromatizovanou čajovou směs?nebo už vánoční?díky! .
ovesné sušenky
Bibi
| 28. 10. 2006 12:29
Včera jsem dělala domácí sušenky.

150 g ovesných vloček (můžou být i jiný)
150 g cukru
240 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
1 lžička soli
1 vejce
200 ml mléka

Vše smíchat dohromady a vykrájet kolečka. Dáme do trouby na cca 10 minut. Když se před snězením namažou marmeládou jsou ještě lepší
Hádek
lenka
| 27. 10. 2006 11:13
Jannie, já používám jen toho Hádka...ono totiž ne každá kosmetika, u které se napíše, že je přírodní, je přírodní...kdesi jsem četla ,že stačí, když má 1% přírodních látek a už si může o sobě napsat, žeje přírodní. ...u Hádka se mi už stalo ,že když jsem tu kosmetiku neměla v lednici ,že se mi zkazila, což je u mě známka toho, že je opravdu přírodní...taky má záruční dobu mnohem kratší, než ostatní kosmetika - opět známka toho, že tam není chemie, u ostatních je a proto vydrží i několik let. Nebo třeba šampon od Hádka - je to olej, vůbec nepění ,sice dlouho trvá, než si jím umyju vlasy, ale opět známka toho, že tam není žádné sodium sulfate a podobné látky, které způsobují, že šampony pění. Přečti si tu v rubrice Kosmetika článek o škodlivosti šamponů a uvidíš sama.
kosmetika
jannie2001
| 27. 10. 2006 10:50
Leno jakou kosmetiku pouzivas?
Koukam na Laveru. Znas ji?

Jinak dnes si davam pust :) , mam pu- erh, piju vody, 3x denne psyllium, jedna sklednicka kombuchy ( kolegyne mi dala testnout) :)
sušička
zuzu
| 26. 10. 2006 21:53
jannie, tema na susicky, uz je zalozeno, uz jsme se o tom s holkama bavily, koukni do Vareni a i nekde tady to rezebirame ....ja se ted chystam koupit od ETY susicku, tak se tesim, jak taky bude susit, hlavne bych rada jablka, svestky a banany...ale uvidim, jak to pujde, ono to asi zase tak lehke neni, co?budu rada, za nejake typy......jinak co mate vy za susicku?papa.
susicka
jannie2001
| 26. 10. 2006 21:08
holky, premyslim jestli nezalozit nove tema. Ale napisu to sem. Mamca
si pred asi 4mi lety koupila susicku. Ma jen 3 moznosti vykonu a 7
patek (kosiku). Ale je to moc prima. susime hribky, bylinky (vlastni ze
zahradky, jsou vonavoucky mnam cely rok), ovoce a zeleninu z nasi
zahrady. Zkusila jsem i banan ale zcernal :/ mamce taky. Hrusky a
jablicka jsou super! Susicku doporucuju. Vybirejte s nizkym prikonem a
vysokou rychlosti suseni (zdanlive se vylucuje ale neni to tak).
Setrite pak elektriku :)
syry
jannie2001
| 26. 10. 2006 18:38
Tavene syry taky nejim. Skoro nesolim, takze mi prijdou nechutne slane.
Jinak rada nakupuju v pultovem prodeji .Prijde mi to bezpecnejsi nez z
chladaku uz predbalene. A tam se obsah latek moc nedovis :(((. Ale
cetla jsem ze kupujes tvrdy syr od Madety, muzes mi dat tipa kde jej
prodavaji?

Jo este mam dotaz...mas zkusenosti s omackou Tamari? Ja ji dala na tofu
a testoviny a dala do lednice a druhy den chtela jist v praci.... bylo
to ale fakt hnusne...asi sem to mela korenit az v dany den. Myslis ze
to bylo tim?

Delam si jidla do prace, abych nemusela do restauracky.

A nejaky tip na upravu morskych ras WAKAME?

Diky!
mléčné výrobky
lenka
| 26. 10. 2006 18:24
Myslíš jako bílý jogurt od Activii? Ten jse jedla před tím ,než jsem přešla na ten bílý bio od Olmy....nejenom proto, že je bio, ale i víc mi chutná a myslím, že i cenově je to podobné. Jinak pak jsem od Activie jedla takový ten zakysaný nápoj bez příchutě, ale poslední dobou se mi zdá, jako by v tom byla vanilka i když to tam nepíšou, takže už to nekupuju. Jinak co se týká těch mléčných výrobků a sýrů, prostě s vybírej takové, kde nejsou éčka a barviiva...třeba obyčejný tvrdý sýr, nevím, proč do něj cpou barvivo, k čemu je mi když je sýr o něco žlutější? ...ale jsou i bez barviv, chce to vždycky pátrat. Jinak tavené sýry nejím vůbec -jsou plné tavících solí -to je prostředek, který způsobuje, že jdou snadno namazat na chleba.
hadek
jannie2001
| 26. 10. 2006 17:22
mrknu na hadka, ale mam smisenou pokozku, tak s temi oleji nevim :/.
ale juknu se.uvidime. ovsem myslim ze me toto zdrave ziti asi zrujnuje
:) budu muset vice postupne.

Jinak si delam vlastni kvasek a budu si pect chlebicek (jen nevim jak to pujde v remosce),

Leni co tak aktivie a jine mlecne vyrobky? nechci uplne prejit na soju. Nejsem vegetarian.
kosmeika
lenka
| 26. 10. 2006 16:47
Jannie, ta přírodní kosmetika není o penězích...jak jsem psala, využívám hodně přírodní zdroje - olivový olej, různé další olejíčky a co se týká Hádka, ten má hodně kosmetiky založené právě na olejích, takže stačí oproti normální kosmetice menší množství. ...čili po finanční stráce to vyjde podobně. Navíc já do přírodní kosmetiky zahrnuji i masky z okurek, ovoce, oplachy vlasů bylinkami a tak dále, což je skoro zadarmo.
pust
jannie2001
| 26. 10. 2006 16:32
Ovocny den je Leni fajn, jen rikam doporucuju treba jen jeden druh s co nejvetsim podilem vody. Jednou zkus uplny pust. Je super. Jak jde jen o den neni to tak strasne. Chemikalie ci leky na detox nepouzivam .
Jen Lepicol, Psyllium a Yuccu. Je to prirodni.
kosmetika
jannie2001
| 26. 10. 2006 16:30
No Leno , jsem na tom jako ZUZU. Nemam penize na to stravovat se v BIO kvalite a jeste na tu kosmetiku.Me finance jsem tu uz taky probirala. Tedy , mohla bych jeste investovat do kosmetiky, ale pak bych v praci i spala a nemohla si dovolit platit za sve konicky. :/
Je fajn, ze alespon jsme se se ZUZU posunuly na uroven BIO. Ja se rozhodla, ze zeleninu a ovoce a maso (ne vsechno) budu jist normalni, ale cerstve a nepredpracovane. Prilohy, obilniny atd zmenim na BIO.

Kdyz jsme byly u tech mlecnych vyrobku, co rikate na Activii? Jinak ja sem si zacala kupovat i tofu, ale na syry jsem gurman...miluju je :)
kosmetika
lenka
| 26. 10. 2006 15:33
Zuzu, nechci tě strašit, ale četla jsem ,že člověk průměrně z klasické kosmetiky do sebe dostane za rok dvě kila chemikálií. ...však je jich taky skoro věšina z ropy. Ale nech to uzrát, čím víc budeš zabředat do zdravé výživy, tím více věcí k tomu budeš nabalovat a mysím, že určitě skončíš taky u přírodní kosmetiky.
salámy tvarůžky
lenka
| 26. 10. 2006 15:30
Já si jednou za čas tvarůžky dám taky....jiank se teď snažím místo klasických sýrů jíst hlavně tofu, prodávají se ochucené a vůbec nejlepší je uzené tofu. Jinak mléčné výrobky -hlavně bílí jogurt bio od Olmy, dá se normálně sehnat v hypermarketu.
K tomu uheráku, nebudu ti psát, že je zdravý, když si mylím, že není -já ho nejím. I když i uherák jsem viděla v bio kvalitě -z bio masa. Možná bys místo toho mohla vyzkoušet salám ze sóji, sice to nemá s masem nic společného, ale chuťově jo.
ovocný den
lenka
| 26. 10. 2006 15:26
No já to mám tak, že jsem začala jednou za 14 dní držet den jen o ovoci, úplně bez jídla si to zatím neumím představit. Původně to bylo jednou týdně, ale nakonec jsem to natáhla na dva týdny...třeba to časem ještě nějak upravím.....ale je fakt, že se to dá vydržet a je zvláštní, že když jím jen to ovoce, tak mám večer tolik energie, že se mi ani nechce jít spát -asi je to tím,že tělo nepotřebuje vydávat energii na trávení.
Otazka
jannie2001
| 26. 10. 2006 13:11
Holky mam otazku. Miluju ouloucke tvaruzky, ty se v bio kvalite nedelaji,nekde jsem vsak cetla, ze jsou zdrave.

Jake syry jsou vlastne zdrave? Jakou znacku kupovat (miluju syry a
mlecne vyrobky)? Nemam na to stravovat se syrama pouze v bio kvalite.

Je mozne jist sunku? pri zdravem stravovani? ci pravy madarsky uherak?
(moc to nejim ale jednou za mesic mam chut na chlebik se dvema kolecky)

Diky za odpovedi.
detox
jannie2001
| 26. 10. 2006 12:59
Ahoj Leno,

podle knizky Zdrava vyziva nejen pro zeny od Petra Forta, delam jednou
za 14 dni jednodenni pust. Kdzy mi to nevyjde, delam dvoudenni. Kdyz
delam jednodenni tak piju jen vodu (cca 5l), kdyz dvoudenni tak prvni
den jim vodnate ovoce ci zeleninu (hrozny, rajcata, okurky,...neco kde
je dost vody) nebo po cely den jim ananas (cerstvy) a hoodne vody.
Druhy den jen voda. Je to prima. Uz jsem si na to zvykla a hlad
nemivam. Neni to dryjak. Po pustu, ale clovek musi jist jako normalne
(u nas zdrave samozrejme), nesmi se zvetsovat porce!!! a zadna zravka
!!!

Pokud zacinas a delas to poprve, doporucuju zacit tou dvoudenni s
ananasem (vaze binec ve strevech + volne tuky a je tam dost vody). A
pak najet na styl ze jendou za 14 dni az 3 tydny budes mit jeden den
pust (jen vodu). Vyborne to cisti streva. Travici trakt ma sanci se
vycistit.

Jo jeste uzivam Yuccu.Jedna tbl nalacno rano (i bez pustu), cisti
organismus. Kdzy delam pust tak rano i vecer davam Lepicol ci Psyllium
(kartacky na streva).

Podle me jsem pak vice svezi a tak :)
kosmetika
zuzu
| 26. 10. 2006 12:26
no s kosmetikou jsme na tom v tomhle ohledu BIA spatne....pouzivam klasiku z drogerek a z lekaren, mam rada francouzskou kosmetiku, Vichy, La Roche Posey, jelikoz jsem mela s pleti trosku problemy, to vis, ten vek,tak jsem investovala do tehle drazsich, ale vyplatilo se, ted si nejvic ulitavam na Normadermu Nuit od Vichy a toniku, jjjj to je fakt ...takze na oblicej veci z lekarny a na vlasy mam sampony z drogerky nebo Avon...taky pouzivam masky, presne z mrtveho more, ta je super a mela jsme i zeleny caj...jinak na telo Nivea s Q10, na zpevneni a ona i krasne voni....a klasicky kolecko modre Nivey na vsechny ostatni ,,neduhy,, .....takze ted jsem trochu mimo nase tema, ja vim, ze vse se projevi zevnitr i zvenku a jen strava nestaci, ale to je zaklad.
kosmetika
lenka
| 26. 10. 2006 11:29
A jak jsi na tom s kosmetikou? Já jen čistě přírodní šampony , krémy a olejíčky od Hádka, jinak bio oleje používam nejenom k vaření, ale i na tělo -zábaly vlasů nebo je přimíchávám do tělového mléka. Jinak si dávám čas od času masku z bahna z mrtvého moře nebo z toho zeleného jílu.
detox
zuzu
| 26. 10. 2006 11:23
OK děkuji za tipy...nečetla jsme z téhle kategorie nic, tak nemůžu radit...ale třeba se někdo přidá a podělí se s radou .
očisty
lenka
| 26. 10. 2006 11:21
No já jsem neměla na mysli žádný ty věci z lékárny, ale třeba jednoddenní půst, zelení jíl, očistu jater pomoc oleje a citronu, apodobně...nevím, jestli sji třeba četla knížky od Cingroše- Sám sobě lékařem nebo od Malachova -Dokonalá očista těla. Já jím zdravě pár let, ale předtím x let nic moc, navíc k tomu životní prostředí a tak podobně, takže já proti očistám jednou za čas nicn emám.Nebo třeba hydrocolon terapie jak to dělají v tom pořadu Jste to,cojíte -tu teda vyzkoušenou nemám. Ale určitě si přečti nějakou z těch knížek, co jsem napsala, jsou moc zajímavé.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
2. 5. 2024 15:20
11851
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video