Bio strava a vegetariánství - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio strava a vegetariánství

Diskuze

detoxikace
zuzu
| 26. 10. 2006 11:15
no měla jsem jednu dobu takovej nápad a brala jsme od Walmarku, ten Denoxinal, je to přírodní a žádný drsný zásah do organismu...ono někdy ty kůry jsou asi hodně drsný...no a problémy jsme žádný neměla a myslím, že to bylo dobrý, ale žádný óbr změny, spíš to asi trošku podpoří to urychlování vyplavování škodlivin....já stejně smažený skoro nejím atd, takže v poho...navíc jsme letos na jaře šla zase pokukovat po něčem do lékárny, znáš to, jaro začíná, všude reklamy detoxikace do nového roku a takový slogany, no tak jsme tam šla poptat a upřímně mě paní magistra hnala...prý: jestli mám nějaký problémy s trávením a podobně a jestli nemám, tak ať jsem v klidu, že do lékárny jen s problémy a že to není potřeba ...tak mi trošku otevřela oči a myslím, že když se vyhýbáš těm ,,špatným,,pokrmům, tak detox neřeš.
detoxikace
lenka
| 26. 10. 2006 10:59
To si určitě povíme, ale já až po Vánocích, bude to vánoční dárek....jinak všechno nejlepší k narozkám Jo a prosím tě, napiš mi pak ja dopadl ten dort Vitarián.. Ještě když jsme u toho zdraví, děláš nějaké očisty a detoxikace organismu ? Já čas od času jo, možná bysme mohly na tohle téma založit novou diskuzi.
sušička
zuzu
| 26. 10. 2006 10:43
máš úplnou pravdu, ale já jsem studentka a to víš, není peněz na zbyt, tak aspoň zkusím tuhle a třeba jednou přijde lepší, já to chci hlavně na jablka a jak píšeš ty, švestkya bábany..prostě ovoce, mňam mňam...tak snad to bude stačit...pak si tady povíme, jak nám to ,,suší,,jo ...pa.
sušička
lenka
| 26. 10. 2006 10:25
Myslíš tu sušičku ezindri? To jsem ráda, žes o ní četla v diskuzích chválu, protože už jsme se pro ni rozhodli a koupíme si ji. Já vím, že stojí hodně, ale na druhou stranu už mám tu zkušenost, že se vyplatí investovat. Kdy ž jsme kupovai domácí pekárnu, tak jsme se taky rozhodovali jakou, ale pak jsme sáhli po té nejdražší a jsme s ní maximálně spokojení. Myslím, že se vyplatí investovat do něčeho kvalitního v případě, že to bude člověk hodně používat a to já budu. Miluju například sušené švestky - ty bio stojí malý sáček 43 kč, takže nakonec se mi ty prachy za sušičku vrátí
syrová strava
zuzu
| 26. 10. 2006 10:03
Ahoj Leni, ja mam za tyden v sobotu narozeniny, tak jsem prave hledala nejaky dortik, aby jsem pripravila aspon trochu neco sladkeho, ac ja ani tak moc potrebu mlsat nastesti nemam...ale preci jenom oslava, tak jsem nasla tenhle a zkusim to, myslim, ze je to celkem levny a jednoduchy, tak jsem zvedava, hlavne jak to bude chutnat ostatnim,kteri by asi radsi pekne dortik s piskotem a nejakym kremem, znas to ...ohledne te susicky, tak jelikoz mam ty narozeniny, tak jsem si prave prala susicku, hledala jsme na netu, jelikoz vsude jsou na diskuzich vychvalovany ty jak jsi psala ty, ze si hodlas koupit a jiste budou nejlepsi, ale ty penize jsou pro me fakt moc, tak jsem vybrala od ETY, tak jsem zvedava, zda me dpma prekvapi darkem nebo budu muset sahnout do svych uspor a koupit sama, Goji v tom jogurtu, je super tip, ono proste stejne jogurtik je nej nej mnamka at do toho ,,hodis,,cokoliv....tak pekny den
Goji
lenka
| 26. 10. 2006 09:14
Ještě k tomu Goji, jak jsem ti říkala, trochu se to lepí na zuby, když se to jí samo, tak jsem d dneska přimíchala do jogurtu s tou svou směsí vloček a semínek, takže to chytlo vlhkost od toho jogurtu a bylo to tak nejlepší.
syrová strava
lenka
| 26. 10. 2006 09:13
AHoj Zuzu, tak dort Vitarian cos napsala v Biokuchařce je bezva...vidím, že taky hledáš poznatky o syrové stravě....já se snažím co možná nejvíc věcí sníst v nevařeném stavu, takže se snažím hlídat,abych měla pět porcí ovoce a zeleniny každý den, k tomu ty semínka, oříšky atd.....ale ne vždy se mi to podaří...jinak tu sušičku chci i kvůli tomu,abych v ní mohla sušit placky z namočeného a rozemletého obilí -když to bude na nízkou teplotu, tak to pak budu taky řadit k syrové stravě.
biokuchařka
zuzu
| 25. 10. 2006 18:31
biokucharku najdes v sekci Vaření......
jinak o BioKucharce poreferuji co nejdrive....momentalne jsme mimo, ale vracim se uz domu, tak budu mit cas ji projit a prostudovat a pak dam urcite vedet a pisnu nejaky receptiky na vanocni cukrovi, ktere tam taky je....papa.
goji
zuzu
| 25. 10. 2006 18:28
Leňo dekuju za poreferovani o Gojich , ja za tyden frcim do Cech tady z ty destivy Anglie, tak zajdu nekam do bia a urcite je taky zkusim, ono je to drahy(tady ve VB dokonce 2,7liber), ale apson to zkusit, jak pises, jednou denne par seminek,hold si to nejde kupovat kazdy den, ja to takhle delam s dynovymi seminky a jinymi, ono nejsou sice tak drahy,no ale stejne to leze do penez... jsem na to zvedava...taky jsem narazila na clanek, tak me to potesilo, asi nekdo cetl nasi diskuzi a dali jsem mu tip na clanek ....jinak holky dik za recepty, poctive si je zapisuju a zaznamenavam ...tak ahoj!
biokucharka
jannie2001
| 24. 10. 2006 23:24
Holky kde najdu Vami zminovanou Biokucharku? (na ty recepty :))
obchudek
jannie2001
| 24. 10. 2006 23:21
na doporuceni Karetky jsem navstivila Rozmarynu na Smichove... utratila
tam moc penez :) ale byla stastna ze delam neco pro prirodu (hlavne) a
pro sebe :). Krasa :)

(abyste si nemyslely, za prispevkem o masu si stojim, ale miluju
prirodu a je mi blizsi prirozeny chov zvirat. Jinak pro info pokud by
se prestalo pestovat intenzivne, u nas extenzivne, tak do dvou mesicu
by nastal hladomor asi pro pul lidstva... takze holt, k necemu to je)

jinak premyslim jak pokracovat ve zdravem stravovani. uz tyden si varim
do prace obed - restaurace jsou pro zdravou vyzivu vcelku vrahem a ja
si udelam na co mam chut. Zkusim si pripravit muslli podle Leni do
sklenice (dnes jsem si koupila i spaldove muslli :) ). Prijde mi ze mi
porad neco chybi :/. jen nemuzu prijit na to co to je.... chjo (ve
vyzive.

jo a jite morske rasy? ja dnes chtela zkusit Wasabi, ale nemeli. Jake to je? jake recepty? :) Diky
biokucharka
jannie2001
| 24. 10. 2006 23:03
ZUZU referuj prosim o Bio kucharce! mam na ni taky zalusk :) Diky!
kure za 30 kc
jannie2001
| 24. 10. 2006 22:56
Ahoj Leni, trosku opozdene se ohrazuji k vete o kureti. Jsem ze
zemedelky, mela jsme tradicni vyuku chovu hospodarskych zvirat a
pestovani rostlin. Oponuji kureti za 30 kc vyhonenym rustovymi hormony.

CR jako jedna z mala zemi EU se muze pysnit s velice prisnymi
pravidly ohledne krmeni a chovu zvirat (hospodarskych). Rusove
hormony byly uzivany za komunismu a to pro obecny pocit blahobytu -
prebytky kureciho - pak se zacalo vic chovat veprove, ale to uz je
jina. Nyni jsou prisne zakazany a kazda dodavka k porazce je
kontrolovana, u vepre a skotu je to kazdy kus, u drubeze nekolik
kusu z dodavky. Vyber je delan namatkove, veterinar se v tomto moc
podplacet neda, jelikoz by prisel o licenci (znamy dela primo v tomto
oboru a cast rodiny jsou zemedelci),podavani antibioik pred porazkou je
nepripustne a zvire s obsahem nezadoucich latek, znamena pro chovatele
nevyplaceni penez za maso a okamzity trasport na kafilerii pro celou
dodavku.

Opravdu, CR je v tomto jednickou. Evropa je mnohem benevolentnejsi.

Taktez ceske BIO vyrobky jsou kvalitnejsi, jelikoz ceske zakony na BIO
jsou prisnejsi. Jine je ze na zapade jsou lide uz na BIO zvykli a berou
to jako beznou soucast zivota..ne jako pojidani klicku :).

Jinak BIO maso je vyzivnejsi a tim i chutnejsi nez normalni...dobytek
zije v pro ne prirozenych podminkach. Proto je kupovani masa BIO spise
charitou pro dane zvire na pekaci nez obrovsky skutek pro organismus.

Ted me asi ukamenujete, ale tohle mam podlozeno nenjen vyukou ale i praxi :) .
tolerance
jannie2001
| 24. 10. 2006 16:16
nemam rada netoleranci. Kadzy ma mit pravo se rozhodnout, pokud mi nekdo rekne u me ze neji maso, spis se budu starat co mu zat misto nej nez mu jej vnucovat . ale rodicove to tak obcas delavaji ze maji pocit ze nas znaji lip...

jinak ja si ujizdim na vysokoprocentni (kakaem) cokolade a neloupanych buracich. Nekdy vydrzim i tyden. Ale tydne si dam jeden ctverecek nebo misecku... hresit se nema

ale kdzy ta cokolada je tak mnam!
Chutě?
karetka
| 24. 10. 2006 10:38
Ahojky holky! Chci se zeptat, zda také někdy máte choutky na něco nezdravého a ujíždíte na tom? A jak dlouho se takto stravujete!
Já jsem dlouho ujížděla na coca - cole light, ale už jí 4 měsíce nepiju! No a někdy si dám gumové bonbony vexta. Jinak mě nic neláká, zvykla jsem se takto stravovat a nemám problém nějakého odříkání! Bio výrobky preferuji asi rok a i předtím jsem docela jedla zdravě!
A jak to třeba děláte o vánocích? Já budu péci půlku bio cukroví pro sebe a půlku toho standartního! Ale na Štědrý den asi do mě budou všichni hustit maso, jelikož přítelova rodina není moc tolerantní, tak musím vymyslet jak se tomu vyhnout! Karetka
Goji
lenka
| 24. 10. 2006 10:22
ahoj Zuzu, ptala ses na to Goji a protože jsem si ho včera koupila ,tak musím hned informovat - chuťově je to dobré, dá se to jíst rovnou, nebo namočit do vody...jím to rovnou, ale trochu se to lepí na zuby, tak to možná namočím. Je dobrá náhoda, že dneska tu na Viktorce je zrovna článek o Goji, takže jsem si ho přečetla ,a jsem ráda, že jsem si je kouila, když je to tak zdravé....každý de si trochu dám - akorát ta cena, baíček stojí 69 kč, docela dost, ale když si každý den dám jen trochu, tak to zase dlouho vydrží.
ahoj holky! :)
jannie2001
| 22. 10. 2006 16:45
tu je tolik zajimavych info :)

Karetko prosim chci te pozadat o pomoc s prechodem na zdravou a bio
stravu. Psala si mi na muj dotaz o zdrave strave.muj mailik je
jannie2001@seznam.cz.

Byla bych rada kdyby jste mi pomohli, nemam asi dost fantazie na prechod a tvorbu jidla a obmeny. Taky ty finance pokulhavaji. Mam
max 3000 na jidlo a to opravdu maximalne. Zivim se sama a Praha je fakt
draha. Navic investuju dost do sportu - zacala jsem hrat beach volejs,
je to super sport, ale naklady na treninky jsou velke a nechci jen
placat do mice - chapete. Takze cela moje vyplata se vlastne rozpusti
do beache a jidla a neco maleho si clovek musi koupit v lekarne,
drogerii...znate to.

Uvitam jakekoliv recepty navrhy na potraviny, atd. DIKY!!!

Jinak pro ZUZU kasli na sve okoli at si rikaji co chteji, slusne jim
vydz odpovez, ze ty jim do jejich jidelnicku taky nekafras. :) a nestvi
se s nima :)
mailik
zuzu
| 20. 10. 2006 22:25
diky za mailika, ale bohuzel mi neprisly zadne soubory...tak jestli to prosím muzes poslat jeste jednou....no s tim masem mas pravdu, vitaminy taky mam, to si myslim je v poho, ale spis budu muset asi zacit vice jist, to bude v tom, pres prazdniny jsem zhubla a nejak jsem zase asi plnohodnotne neobnovila svuj jidelnicek, sice zdrave veci,piju skoro jen caje-ty porad, mnam zeleny,ovocny,rooibos,cerny nebo vodu, nic sladkyho,hlavne pak zeleninu, ovoce a jogurty ale budu muset pridat...protoze ta unava je nekdy desna a projevuje se to i na nalade a to potom je spatny i pro moje okoli....sice jsem hubnou nepotrebovala, ale jsem za to rada, ted bych zase ale potrebovala vyvazit jidelnicek, mam porad nejaky strach, ze kdyz zacnu vic jist, tak ze je to spatne....tak preji pekny vikend!
Maso?
karetka
| 20. 10. 2006 21:56
Ahojky Zuzu! Poslala jsem Ti nějaké receptíky na tvůj e-mail. Jo a k Tvé otázce. Já už maso nejím přes rok a to bez vyjímky ani rybu ani kuřecí! A únavu nepociťuji, jím 5 x denně, hodně zeleniny, sojové maso, jogurty, tvarohy.
¨Jen se mi někdy stane, že mi klesne cukr, tak si musím vzít nějakou malou sladkost! Dříve jsem také pila hodně coca-colu light, byla jsem na ní hodně závislá, ale už 4měsíce abstinuji, když jsem jí neměla byla jsem hodně unavená!
Možná by jsi se měla ohledně té unavy nechat vyšetřit, třeba poznají co Ti chybí. Nebo by jsi měla brát nějaké komlexní vitamíny, já beru hořčík, vitamín C,piji také magnésii, dobrý je také zelený čaj.
Karetka
a zase ten sportík
zuzu
| 20. 10. 2006 21:40
jeste bych se vas, holky, chtela optat, jak to delate kdyz takhle intenzivne sportujete(me), na to jsme se shodly....cim nabirate tu energii, myslim tim to, ze asi vsichni nejime moc maso, ba Lena vubec, ja to omezuji, a posledno dobou celkem dost, ryby teda jim, ty mam moc rada, ale jinak nic moc, kruti, nebo kureci, ale ted opravdu zridka....a pocituji na sobe, ze me fak celkem dost boli po tom sportu kolenni klouby, a vubec celkova unava ze se mi podlamuji obcas kolena...tak cim to ,,nabirate,,kdyz ne tou vlakninou z masa zpatky....mozna budu tech ryb jist asi vice, nebo nevim.
mnam mnam
zuzu
| 20. 10. 2006 20:23
No Leni, uplne Ti zavidim, domaci chlebik a tofu, njn se nekdo ma ...ja to mam ted tezsi, jsme od skoly v Anglii a kdybyste holky videly, jak ty zdravy veci jsou tady drahy, tak treba mam oblibenej obchudek, kde maji od vseho neco, uz jsem si tam poridila kupu vlocek, musli, chodim tam pro susene ovoce, vetsinou totiz maji vzdy ruzne druhy v akci a stridaji to, tak kupuji akcne(njn jinak to nejde)a treba tenhle tyden,tam meli jako mega, hyper novinku ty GOJI, jak jsme se uz o nich bavili, u nas stoji asi 59kc, a tady, 2,7liber, to je skoro dvakrat tolik......jeste ze jsem tu jen relativne na malou chvili a doma to budu moci rozjet, ted jsme apson rada, ze se tu muzeme takhle pobavit a muzu se aspon od vas poucit...ani radsi nebudu psat co jedi tady mistni, to bych zvracela, svacina:bramburky,kola,obed:cesnekovy smazeny krouzky s nakou flakotou nebo burtem,anebo sice zdrava ryba, ale obalena v tom nejnechutnejsim obalu nacuclym olejem...no by jeden, ale jejich boj....jsme rada, ze aspon tady to zije jinak, diky!
tofu
lenka
| 20. 10. 2006 15:27
Zrovna teď jím čerstvý chleba doma pečený a na něm mám a plátky nakrájeného zeleninové tofu- mňam. Tofu jsem zapomněla uvést do toho, co často kupuju -výborné je třeba i tofu s mořskou řasou.
karbanátky
lenka
| 20. 10. 2006 15:26
Karetko, ty karbanátky dělám podobně, ale místo vloček dávám klaso nebo tempeh, má to mnohem lepší chuť. Jinak recepty prosím dávej do té biokuchařky,jo ? Ať to pak máme všechno při ruce, když budeme chtít kuchtit
nej bio
karetka
| 20. 10. 2006 11:27
No tak já mám moc ráda bio fíky, nebo karamelový desert od Provamelu, ten je opravdu skvělej! Bio Kakao je také super! Také si kupuji ochucené sojové mléko, nebo mám také ráda sezamky. Také jsem objevila pohankovou pomazánku a nočky s uzeným tofu, fakt výborné
recepty
karetka
| 20. 10. 2006 11:24
Ahojky Zuzu! S tou tofu majonézou má Lenka pravda, můžeš si jí udělat klíďo doma, ale já nemám zatím mixér, tak si jí kupuji a ten b. salát je opravdu výborný, kupuji tam do něho vejce, hrášek, hořčici i okurky i zeleninu v bio kvalitě, přítel to neměl šanci poznat! Jinak si také dělám skvělé vločkové karbanátky:
Dám přes noc namočit vločky, poté vymačkám přebytečnou tekutinu a přidám cibuli, koření , česnek , trochu kečupu a hořčice a nastrouhám eidam, vejce! Zahustím celozrnnou moukou a pokladu na pergamenový papír a dám péci do trouby asi při teplotě 150C, peču asi tak kolem půl hodiny, v ledničce vydrži tak 4 dny- je výborné k bramborové kaši, k salátu!
sport
karetka
| 20. 10. 2006 11:15
Tak to já mám asi to samé, chodím do posilky a cvičím aerobik. Už bych si nedovedla představit být bez pohybu, člověk se pak cítí lépe! Většinou chodím asi tak 4x do týdně, sestavuji si také svůj cvičební plán a po 6 týdnech obměňuji! Ráda bych také v budoucnu zkusila nějaký bojový sport! Jo a také ráda jezdím na kole!
Udon nudle
lenka
| 20. 10. 2006 09:12
My teď s manželem ujíždíme na Udon nudlích...jsou samozřejmě bio, jen z celozrnné mouky a soli a vypadají jako menší placaté špagety...jsou moc dobré, k tomu jen nějaká zeleninka na olivovém oleji....akorát balení stojí 130 kč, což je strašné.
těstovinky
zuzu
| 19. 10. 2006 21:56
Díky za radu, určite vyzkouším ..jinak s tím sportem je to asi zákon akce a reakce, prostě když nic neděláš, nic nzkazíš, nic neděláš, tak ti to ani nechybí, ale když si na to zvykneš, tak už ten mozek dává hold svoje signály, jsme ráda, že mám tu vůli, ale občas se cítím fakt hodně unaveně a slabě, ale zase pořád lepší nemít ty výčitky, tělo hold zregeneruje, mozek ne ...jinak já mám moc ráda-dýňová semínka a jako ty, švestky a rozinky...taky ty výrobky z loupané rýže a miluju kuskus, ještě jsem teda nezkoušela celozrnný, ale chystám se, poslední dobou mi přestaly chutnat klasické těstoviny, asi za to může ten kuskus ,ale zase pořád to jíst taky nejde, nemáš nějakou radu na jiné druhy těstovin????díky.
tofu majonéza
lenka
| 19. 10. 2006 11:16
Zuzu, tu tofu majonézu nemusíš ani kupovat -stačí, když rozmícháš bílý jogurt (nebo kysnou smetanu) s lžičkou bio hořčice, solí, pepřem a dvěma natvrdo uvařenými žloutky (nebo celým natvrdo uvařeným vejcem)- pořádně to rozmixuješ a máš dobrou majonézu ...v bramborovém salátě chutná výborně.
nejoblíběnější biopotravina
lenka
| 19. 10. 2006 11:14
Karetko, tak to budu muset přemýšlet dlouho, která je moje nejoblíběnější - jde spíš o tom, co nejčastěji kupuju a to jsou bio mouky, bio bílé jogurty, bio semínka a oříšky, bio náhražky masa, sem tam i něco sladkého bio...teď jsem si koupila třeba bio kakao- s mlékem a medem to nemá chybu - ale zase se snažím to mléko zase až tak moc nepít. Taky mám ráda třeba bio sušené švestky. a co máš nejraději ty?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video