Bio strava a vegetariánství - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio strava a vegetariánství

Diskuze

sušené ovoce
zuzu
| 15. 11. 2006 13:13
Vendy, susila jsem kiwi a banany, zatim mam susicku kratce, ale i tohle ovoce bylo momc dobry, zkus to .
špaldové kafe
zuzu
| 15. 11. 2006 13:12
jojo Leni, prave ze jen vodou, taky jsem to hned na etikete zjistovala, zda to nechce mleko, ale fakt neni spatny , zkus ho, navic stoji 36kc .
sušička
vendy
| 15. 11. 2006 12:41
Já jsem si sušičku pořídila letos v létě hlavně kvůli houbám. Polovinu
mi na ni přispěli rodiče a když potřebují, tak si ji ode mně půjčují.
Jablek jsme měli na zahrádce letos taky hodně, takže se sušička opravdu
hodí
sušení
anonym
| 15. 11. 2006 11:35
Bylinky taky suším hodně, ale třeba nať petržele jsem si namrazila do zásoby. Dobrá je máta - mám ráda mátový čaj s medem.
A taky suším na topení i jablka a hrušky, mamča má takové dobré síťky. (topná sezóna se musí využít ) ale opravdovou sušičku si jednou určitě pořídím.
sušení
vendy
| 15. 11. 2006 11:28
Jo tak pomeranče i citróny suším taky ( ty jsem ale sušila vždycky na topení ne v sušičce) mám takové přírodní ozdoby moc ráda.

Taky jsem si nasušila bylinky - petržel, šalvěj a majoránku.
sušeni
anonym
| 15. 11. 2006 11:16
Ahoj Vendy, já suším hlavně jablka a hrušky, prostě to co máme na zahradě Ale až si pořídím opravdovou sušičku tak toho budu sušit víc. Jo a ještě suším citróny a pomeranče jako ozdoby na Vánoce.
sušení
vendy
| 15. 11. 2006 11:12
Holky a co všechno sušíte ? Já jsem zatím zkoušela jen jablka, houby a
teď rajčata. Ale chtěla bych zkusit nasušit i jiné ovoce aby mohly děti
mlsat zdravěji.
vegan a já
anonym
| 15. 11. 2006 11:11
Ahoj Lenko, s přítelem jsme se seznámili díky mému tátovi, máme totiž jeden velký společný koníček a to zvučení koncertů a hudbu vůbec. A musím se přiznat, že mi to ze začátku přišlo neobvyklé až exotické a jeho kamarádi bojující za práva zvířat příliš radikální. Ale pak jsem začala víc přemýšlet a poznávat a začala jsem hledat spoustu receptů, protože je velmi těžké vařit pro vegana... ale tak nějak se nám to daří, je pravda, že když peču nějakou buchtu tak skouskne i domácí vajíčko, ale to není tak často.
S kosmetikou Hádka znám, ale používám spíš Laveru má spoustu certifikátů a taky není testovaná na zvířatech!
Klarinela
lenka
| 15. 11. 2006 10:52
Aho Klarinelo, vítám tě mezi námi biařkami S kosmetikou na tom jsem jak si tu můžeš přečíst, já používám jedině Hádka, teď dokonce dostal nějaký certifikát Organics produkt, což zaručuje kvalitu. Přítel vegan je dobrá inspirace, jak jste se vlastně seznámili? A co sis o něm pomyslela, když ti řekl, že je vegan a tys přitom jedla klasicky?
Zuzu
lenka
| 15. 11. 2006 10:47
A co sis v tom Albiu dala? Líbí se mi, že obměňují jídelní lístek podle sezony, čili je jasné, že mají čerstvé suroviny. Jsem ráda, žes mi dala vědět, že ti tam chutnalo, protože jak jsem ti psala, manžel byl minule zklamaný, ale to už je dlouhá doba co tam byl. S těmi kozími výrobky mám rochu problém -moc mi nechutnají, protože tam prostě cítím tu kozinu. ale ovčí mám moc ráda, třeba taková pravá bryndza je výborná. To špaldové kafe -jenom ho zaliješ vodou? Kolikrát jsem už přemýšlela, že si ho koupím, jenže se dost vyhýbám mléku a tak jsem si říkala, že bez mléka to třeba nebude mít chuť.
sušička
lenka
| 15. 11. 2006 10:44
Zuzu, tak já už mám sušučku taky doma, jenže ji dostanu od rodičů až pod stromek, takže ji nesmím otevřít a musím čekat....kouila jsem nakonec tu Ezidri, stála 4500 po nějaké slevě. Nejvíc se těším na různé placičiy, co se tam dají taky dělat. A jak dlouho to teda trvá, než nějaké ovoce usušíš, kolik hodin?
pozdrav Zuzu
anonym
| 15. 11. 2006 10:35
Chtěla jsem ti jen napsat, že jsem zrovna taky na Erasmus stipku ale v Rakousku a ten nepřeberný výběr bio potravin ve všech marketech me primo nadchl...
veganství a vegetariánství
anonym
| 15. 11. 2006 10:23
Ahoj holky, to jsem ráda, že jsem konečně našla někoho kdo taky papá bio. Dostala jsem se k tomu naprosto netradičně. Můj přítel je vegan:) a tak jsem postupně začala přemýšlet nad tím, co vlastně kupuji a pak papám, no ze začátku to byl docela šok, ale zvykla jsem si a je mi o moc lépe zdravotně. Bohužel mám nějaké výpadky, je to také tím, že bydlím u rodičů a moje mamka příklon k vegetariánství nemůže skousnout.
Měla bych jeden dotaz: Jak jste na tom holky s kosmetikou? Ja se totiž snažím hledat netestovanou na zvířatech, ale je to zatraceně těžké.... ještě, že existuje dobrý krámek na netu
vitarian
zuzu
| 15. 11. 2006 10:01
Leni, na Vitarian nedoslo, nejak jsem to vse nestihla, ale vyresila jsem to tim, ze jsme napichala susene ovoce na paratka a nazdobila na taliri a vse zmizelo za chvili ....ale musim ti rict, ze jsme doma meli susene merunky, samozrejme sirene, otevrela jsem obal a takovy puch, no jak si toho ted vice vsimam, tak opravdu strasny, takze hned sli do kose a ja pro susicku na ovoce ....ale Vitarian urcite zkusim, asi na Vanoce, tak pak urcite pisnu...z.
bio i nebio
zuzu
| 15. 11. 2006 09:57
ahoOj bioholky , tak mam za sebou tyden v Cechach a bylo to super, byla jsme v biorestauraci Albio, no parada, pochutnala jsem si a restaurace i obsluha moc mila, uz se tesim na dalsi navstevu, pak jsme navstivila Rozmarynu na Andelu, nakoupila jsme si zasoby na cestu zpet, tak mam plno vlocek a testovin, ze do Vanoc, to tady snad ani nesnim , celkem me prekvapilo, za tu dobu, co jsme tam nakupovala a pokukovala po vsech vyrobcich, kolik lidi proslo prodejnou, mladi, stari, s detmi, je to parada ....no dale jsem konecne v klidu procetla BIOkucharku Hany Zemanove a naproso super, ty clanky a vubec, parada, doporucuji....take jsem si poridila susicku na ovoce, normalne od ETY a cely tyden se nezastavila, takze taky parada, moc si ji pochvaluji, tichy chod a ovoce je moc dobre...
a jeste jsem narazila v obchode na spaldovy kafe, mnam, vyborny, tak jestli neznate, tak urcite zkuste, neobsahuje kofein, tak zahreje i vecer....a jeste jsem zkusila kozi jogurty, mela jsme ten z Ratiboric a pak St.Pierre(ten mi chutnal vice),ale oba byli moc dobre ....tak snad jsem napsala vse cim jsme se chtela,,pochlubit,,....tak pekne dny preji, ahoj!
ovoce
lenka
| 5. 11. 2006 09:13
Mango mám ráda v čerstvém stavu, ale mám vždycky problém s tou peckou, nedá se z něj dostat. Občas si dám čerstvý ananas,ale často mě po něm pálí pusa a jazyk, takže jenom výjimečně....no jinak exotického snad nic...není nad české švestky, hrušky a jablíčka A co ty, už se balíš do Čech? Pořád plánuješ dělat ten dort Vitarián?
exotické ovoce
zuzu
| 5. 11. 2006 08:32
ahoj holky, tak vas zase po case zdravim, rikala, jsm si ze neco napisu, aby nase rubrika nezasla v zapomneni ....musim vam rict, ze vcera jsem ochutnala susene mango a mnam to dobrudka , co vy a exoticky ovoce?.
Vendy
lenka
| 3. 11. 2006 15:32
Vendy, ono hodně věcí v bio kvalitě stojí o hodně víc peněz než normální jídlo,ale zase je tam plno věcí, co stojí skoro stejně, ale je to 100 x zdravější, takže to chce se vydat do nějakého obchodu se zdravou výživou a pořádně si to tam prolézt - uvidíš, že najdeš plno dobrých věcí, které nezatíží tvoji peněženku.
Truhlářská
lenka
| 3. 11. 2006 15:30
V té Truhlářské jsem byla asi 3x, když jsme byli s manželem v Praze...vždycky jsme si moooooc pochutnali, bylo to vážně výborné...pak tam byl manžel sám s jením známým, bylo to po delší době co jsem tam byla s ním a říkal, že se tam nějak zhoršili -nevím, zda to byla je náhoda, pak už jsme tam nebyli, zase tak často do Prahy nejezdíme. docela mě to mrzelo, protože jsem si říkala, že konečně něco fungovalo jak má -no a te´d před pár dny jsem si četla článek o majitelce (je to ta samá, co napsala tu biokuchařku), že prodala svůj podíl a přestěhovala se někam na venkov...tak nevím, jestli to teď má jiného majitele, který se už o to tak nestará...
restauracky
jannie2001
| 3. 11. 2006 14:39
Ahoj ZUZU ! Chodim sem tam do restauracky Country Lifu v Melantrichove ul. A mnam. Libi se mi jak si to tammuzu kombinovat. Doporucuju!
biorestaurace
zuzu
| 3. 11. 2006 08:21
ahoj, chci ze zaptat, zda jste uz zkouseli nejakou biorestauraci...treba tu v Truhlářský ulici v Praze .....pa!zuzu.
bio potraviny
vendy
| 2. 11. 2006 13:30
Holky, přečetla jsem si celou tuto diskuzi a hodně mě ty bio-potraviny
lákají. Snažím se sice jíst zdravě - hodně zeleniny, ovoce, celozrné
pečivo, minimum uzenin a sýrů ale bio-potraviny jsem zatím nekupovala.
Starám se o 3 děti - takže s financema to taky není úplně ideální. Ale
obchůdek se zdravou výživou je můj oblíbený - zrovna dneska jsem
koupila pohanku a kuskus tak mrknu do té Biokuchřky jestli tam na
nějaký recept narazím, jinak totiž zatím vůbec nevím co s tou pohankou
provedu.
anglie
zuzu
| 2. 11. 2006 13:12
jsem tu na semestr od skoly, od toho programu jak porada EU: Socrates/Erasmus...do pulky prosince, uz ale proad nejak popohanim dny aby uz to bylo, jelikoz mi anglie moc nesedi, ale to jsme uz psala drive, ta jejich povaha, strava, zivot, proste celkove, doma je doma!
NO a domu jedu ted v nedeli na 8dni a pak zpatky do toho prosince, takze to vis, uz balim a pocitam dny, navic v sobotu mam narozky, tak se budu tesit domu o to vic, na darecky atak .
anglie
lenka
| 2. 11. 2006 10:08
Zuzu, a co ty vlastně v té Anglii děláš? a neříkala jsi ,že už máš jet domů?
jóga
zuzu
| 2. 11. 2006 09:36
Leni s tou jogou mas pravdu, co jsme ted v Anglii, tak chodim a fakt super, clovek si odpocine ....v Cechach jsme nikde na lekci nebyla, ale tady jsem rikala, ze to zkusim a fakt dobry, tak mozna budu pokracovat i doma...ale obcas je to fakt makacka, ono takovy ty nazory jako,,se tam valite na zemi atak ne,,to muze rict opravdu jen nevzdelanec...takze doporucuji, ja jsem treba dopoledne v posilce a vecer joga a prijemne te to protahne a posilni....medunku, ok, zkusim, mam trosku problemy se spanim, tak se to bude i hodit i tomhle ohledu, diky!z.
mysl
lenka
| 2. 11. 2006 09:19
Vonné tyčinky mi smrdí , takže je nepoužívám...ale éterické oleje v aromalampě ano -můj nejoblíběnější je asi meduňkový, přidávám i pár kapek do vany při koupeli a je to úžasná vůně. Jinak co se týká povzbuzení mysli, taková jóga by nemyla špatná, jenže já už mám ve svém programu hodně sportu a už bych ji asi nikam nevecpala. Jo, ještě můžu doporučit saunu, ta taky není špatná
aroma
zuzu
| 2. 11. 2006 08:32
ahoj holky, tak uz tu mame listopad, no ja ty zimni dny mam stejne rada, hlavne kdyz snezi a ne kdyz prsi to je spatny, co vy ...mam dotaz, nevim zda se to hodi uplne do naseho tematu, ale jak si zprijemnujete dlouhy tmavy podzimni vecery????mate nejakou oblibenou vuni co se tyce vonnych tycinky nebo neco podobneho, nejakou aromaterapii?caje uz jsme probrali, tak jeste neco na povzbuzeni mysli....diky!a nezmrznete...z.

jinak diky za typ na tu sul.....
sůl
lenka
| 1. 11. 2006 12:25
Ahoj holky, mám dobrý tip na sůl...už mockrát jsem si říkala, že ta obchodní sůl je nějak moc bílá, tak jsem si koupila nerafinovanou sůl ve zdravé výživě a píše se o ní:

Sůl mořská jemná nerafinovaná
Není sůl jako sůl. Běžná bílá kuchyňská sůl, tak jak ji višchni známe je vysoce rafinovaný produkt, který byl záměrně ochuzen o všechny zdraví prospěšné látky. Proč to výrobci soli dělají? Protože těží sůl průmyslově ve velkém množství a bez rafinace by nesplňovala hygienické normy. A navíc, spotřebitelé jsou zvyklí na jemnou, čistě bílou sůl. Taková "čistá" sůl ale obsahuje zbytky látek z chemického čistění a také záměrně přidávané chemikálie, které zajišťují, aby nevlhla a neslepovala se.
NERAFINOVANÁ MOŘSKÁ SŮL byla zpracována ručně, sušením na slunci a poté jemně namleta. Zatímco rafinovaná sůl obsahuje 99,9% NaCl (zbytek jsou chemikálie), nerafinovaná mořská sůl se skládá z 98% NaCl, zbytek tvoří až 100 různých mineralů potřebných pro vaše zdraví. Tato sůl tedy poskytuje jejich kompletní spektrum. Šedivá barva nerafinované soli je způsobena právě těmito minerály.


Jo a pište taky nějaké tipy, když objevíte v obchodě něco zajímavého.
čaje
lenka
| 31. 10. 2006 07:03
co se týká čajů, tak já piju zelený čaj s jasmínem od Sonnentoru, je bio a navíc mi chutná, což se mi předtím u zelených čajů nestávalo, nějak jsem těm zeleným čajům prostě dlouho nemohla přijít na chuť až s tímto...dávám si do něj ještě citron, samozřejmě bez oslazení, možná to někomu přijde kyselé,a el mě t ta chutná. Jinak piju bylinkové čaje, které si sama nasbírám- černý bez, podběl, petrklíč, kopřiva, meduňka, máta.
banány
lenka
| 31. 10. 2006 06:58
Tak ten Týden jsem snad raději ani neměla číct....když jsem se dozvěděla, že na mé oblíbené banány se nastříká tolik kilo chemie, tak se mi protočily panenky

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video