Plotýnky - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Plotýnky

Diskuze

Zdravím děvčata -
Regina
| 25. 6. 2008 07:44
dnes se mi po dlouhé době podařilo spát 3 hodiny v jedom kuse. Ten rámus na stavbě mě strašně vyčerpává - v tomhle teple se nedá zavřít okno a tak celý den slyším nějaké mlácení, vrtačky či popojiždění těžké techniky - včera večer jim zřejmě unikl benzin a jak se vypařoval měla jsem to v celém bytě - Teˇj již zse vesele vrtají a bouchajía já bych mohla jít zase spát. - ,ale již se mi vaří kafíčko a to mě nastartuje k lepší náladě. Rána jsou někdy krutá- než si člověk srovná kostru. dá to docela zabrat - ale pak pomalu přizobávám "fety" a rozjedu se a jde to - však tio znáte, co já vám budu líčit!!! --
pro poiěchu a pro posilnění - /takhle virtuálně můžeme to se s léky netříská
vypravecce
matylda77
| 23. 6. 2008 20:19
jsem rada ze Ti to dnes dobre dopadlo
vypravecce
matylda77
| 23. 6. 2008 20:16
ahojky moc dekuji za pomoc a rady.ja ziju uz 3 roky v irsku ale operaci chci podstoupit u nas a pak se vratit zpet do irska.doufam ze to bude vse v poradku.moc dekuji a urcite dam vedet.
Vypravěčka
pospisiloka
| 23. 6. 2008 16:53

Tak to je fajn,že se to povedlo..Tak držím palce at je už jen líp...Petra
zdravím
anonym
| 23. 6. 2008 13:27
všechny, kteří mají potíže s páteří. Dnes jsem byla na dalším pokusu o zavedení epidurálního katetru a s radostí mohu oznámit, že se toto povedlo. Jsem velmi ráda a tak se na nějakou dobu zbavím velkých bolestí.
zdravím
anonym
| 20. 6. 2008 09:32
no je to dost krutý z mýho pohledu,
ale je fakt,že když tě něco bolí ,tak si přeješ rychle
řešit .zdravotní potíže,aby ti bylo dobře,tak budu držet pěstičky k vyléčení.
Matyldě 77
anonym
| 20. 6. 2008 08:12
Po operaci jsi v nemocnici týden, po vytažení stehů Tě sanitkou v poloze vleže pošlou domů, na kontrolu si Tě pozvou za 6 týdnů, pak bys měla mít nárok 1 rok na plný inv. důchod, ale můžeš jej odmítnout a nastoupit do práce, ale jak jsem od mnoha lidí slyšela, rychlý návrat do práce se jim nevyplatil. Během těch 6 týdnů ke mě domů jezdila rehab. setra, rehabilitovat začneš ještě v nemocnici. Máš nárok na křížkové lázně (já jsem byla velmi spokojena s Reh. ústavem v Karviné , spadá pod lázně Darkov), do 1 roku po operaci. Z operace strach mít nemusíš, po ní by Tě už nemělo nic bolet, první 3 dny se jen leží, vstávat budeš až 4 den, kdy Tě sestra naučí vstáívat z lehu přímo do stoje a naopak. Nejhorší je vydržet si těch 6 týdnů nesednout (ani na WC), ale dá se to zvládnout.
Držím Ti palce, ať Ti vše dobře dopadne a dej vědět.
plotynky
matylda77
| 19. 6. 2008 20:17
Mila vypravecko.dekuji moc za radu .potize mam jiz delsi dobu a loni jsem chodila na rehabilitace.pul roku jsem mela klid a asi pred dvema mesici kdy jsem opet zacala pracovat se problemy vratili.tak me asi operace nemine
rada bych se jeste zeptala,jak dlouho bych v pripade operace byla v nemocnici a jak dlouho bych byla prace neschopna?predem moc dekuji za informace.s pozdravem matylda a v pondeli budu drzet palce
Zdravím všechny rozbolavělé
anonym
| 19. 6. 2008 09:18
a přeji příjemný den. V prvé radě bych chtěla opravit v mém předminulém příspěvku řádek, kde píši, že mi lékařka nasadila opiátové bolesti, správně má být náplasti.
Matydlě 77 bych chtěla vzkázat, že dle jejího popisu potíži bych řekla, že se jedná o vyhřezlou plotýnku, někdy od bolesti pomohou infuze, někdy postačí rehabilitace a v nejhorším případě je nutná operace. Té se však bát nemusí, nejhorší po operaci je vydržet 6 týdnů si nesednout, v té době je povolena jen poloha vleže nebo ve stoje, ale i to se dá překonat. Rozhodně si s tím zajdi k lékaři a zbytečně se netrap.
Já se zatím po těch kapkách motám, jako bych byla po opravdu velkém flámu a taky občas zvracím, ale do pondělí to vydržet musím, jen doufám, že se v pondělí vše povede, v to pevně doufám a jak se říká: "Naděje umírá poslední".
Všem přeji pevné zdraví.
Moje děvčata bolavá zdravím -
Regina
| 18. 6. 2008 05:29
vás všechny - já se jakž takž držím, ale atmosferické poruchy mi trochu " probudily" moji angínu pectoris a tak jsem po dlouhé době byla nucena "fetovat Nitrák - ale již jsem jakž takž v pořádku, ale já mám tu smůlu , že musím mýt fit vše kolem - neb mě to " rozčiluje" a já se hned tak do pohody nedostanu -

- vypravěčko - držím palce snad se na něco "šikovného příjde" a budeš zase v pořádku - - moc bych byla ráda !!! - -
Nyní se mi otevřela TV a chytla jsem opakování Sama doma a prý úplněk a období do 3. července by mělo být problematická - takže se nebojte - a pak bude zase lépe -
pěkný večer
anonym
| 17. 6. 2008 20:34
tedy dle možností,všem bolavým bezbolestnou noc ,
to přeji i mýmu ,jelikož také trpí ,
dost silnými bolestmi.Jen kdyby se vždycky doléčil,
ale to je vždycky ,že mu je už dobře a pak se děti bojí,
že se mu to ještě zhoršuje.I kdyz nebudeme mít vymalováno ,hlavně ta záda ,asi je budu muset začarovat,jako nějaká vědma. Tak vypravěčko to je opravdu hrůza co ty musíš snášet,to je neskutečné,a potom ta další promiň neudělala jsem si tahák a já si už taky houby pamatuji,ty taky chudinko ,to jen slyším a už jsem z toho dost špatná a to jen čtu příspěvky.To jsem ráda mě moje záda už vyspat nechají a koleno jakž takž funguje.A tak děvčátka myslím na vás a hlavně ať už vás to všechno přestane bolet
Vypravěčka
pospisiloka
| 17. 6. 2008 20:24
Přeji hodně síly ! ! Petra
plotynky
matylda77
| 17. 6. 2008 17:26
ahoj muze mi prosim nekdo poradit?mam bolesti na prave strane v oblasti krizu.nahmatala jsem tam malou bouli ktera pri dotyku boli,posunuje se,a obcas se zvetsi a pak zase zmensi.bolest mi vystreluje do nohy,bricha a trnou mi prsty na noze.je to nesnesitelna bolest obcas az pali a dostavam krece takze musim chodit a to se mi stava i v noci.taky obcas necitim pravou stranu zad a pozadi.
kdykoliv neco tezkeho zvednu nebo pracuji v predklonuje to hrozna bolest.nevim zda se jedna o plotynku a co s tim delat.dekuji
Včera
anonym
| 17. 6. 2008 14:24
jsem byla u lékařky, měla mi znovu zavést ten epidurální katetr, nepovedlo se, tak příští pondělí znovu. Včera jsem měla nějakou injekci, po níž jsem celý den zvracela, dces jsem si byla nucena vzít nějaké kapky, které mi lékařka z ambulance chronických bolestí napsala a zatím to je stejné jako včera- zvracím. Ještě chvíli počkám a pak tam budu volat, snad to buď ustane nebo mi dá něco jiného, abych do pondělí vydržela.
Jak vidím, tak nyný nás má problémy s páteří více. Všem přeji brzké uzdravení a ať nemáte takovou smůlu jako já. zatím ahoj a držtese !!!!!!!!!
Ach ty záda
pospisiloka
| 17. 6. 2008 08:41
to je děs...Jak říkají doktoři je to civilizační choroba ! ! Mě už to trochu polevilo tak snad to bude zase chvíli OK????Tak se mějte a pokud možno bez bolesti
Ahoj
Zdenicka
| 16. 6. 2008 14:44
zdravím holky!Tak jsem se dnes probudila a nemůžu otočit hlavou,táhne
mě to až od lopatky! Já se snad zblázním,tak já se snad budu léčit s
celou páteří.Nepomáhají mi prášky,sousedka mi to namazala jakousi
mastičku s hadím jedem,trochu to polevilo,ale už se těším až přijde můj
manžílek domů a promasíruje mě! Holky přeji krásný den a ať nás nic
nebolí!pa,pa Zdenka
ještě k operace plotýnek
anonym
| 15. 6. 2008 02:02
Dle mých zkušeností (mám za sebou 4 operace páteře, z toho 3 x výhřezlá plotýnka a jednou nějaký výrustek na páteři, to byla poslední operace před 4 roky). Taky jsem mívala silné bolesti, plotýnka byla vyhřezlá o 8 mm, po operaci jsem byla v pohodě. Za rok mi vyhřezla druhá plotýnka na opačné straně a opět mi pomohla operace. Ovšem za 3/4 roku se situace opakovala, další vyhřezlá plotýnka o 7 mm, opět mi pomohla operace. Poslední mi zjistili za 10 dní po 3. operaci,výrůstek na páteři, který tlačil na míchu, takže jsem se musela podrobit další operaci, která mi ovšem úlevu od bolesti nepřinesla. Od bolesti mi tehdy pomohla lékařka z ombulance chronických bolestí nasazením opiátových bolestí. Celou dobu jsem byla v pohodě, až před měsíce mě v noci probudila ukrutná bolest (nebyla jsem schopna udělat pár kroků, stěží jsem se dobelhala na WC. Musela jsem volat pohotovost a skončila jsem v nemocnici. Tam se divili, že jsem se neobjevila již dříve, že jsem měla (dle nich tak dlouho pokoj). Nynější potíže mi způsobily pooperační srůsty a navíc mám další vyhřezlou plotýnku, 8 mm, ale lékaři již nemají odvahu se pouštět do další operace. Zkoušeli mi infuze (úeva byla vždy na 4 - 5 hod.), pak navýšit dávku náplasti, ale to jsem nesnesla (zvracení, nutkání na zvracení, závratě), tak dalším řešením byl hloubkový obstřik pod CT, opět bez efektu. Poslední možností bylo zavedení epidurálního katetru, ten mi v pondělí zavedli (pouze do hloubky 1 cm, dále se pro srůsty nedostali), v úterý mě po 26 dnech propustili z nemocnice domů. Pocítila jsem konečně úlevu, ale ve středu mi katetr vypadl, tak musím do pondělí vydržet a hned ráno jedu zpět na jeho nové zavedení.Ještě zítra to musím nějak vydržet, zatím mě několikrát píchala sousedka injekce od bolesti, poslední večer.
Píšu to proto, abych ukázala, že někdy operace pomůže a někdy ne. Ale vždy jsem dala na radu a názor lékařů a nelituji.Až nyní, ale i to se snad zítra spraví.
Držím nemocnému manželovi (už si nejsem jistá, od které z vás manžel se nemůže rozhodnout, proto nejmenuji)palce a věřím, že se dobře rozhodne a že mu bude pomoženo.
jo jo
anonym
| 14. 6. 2008 19:00


máš pravdu takovou nemoc nepřeju nikomu a ještě tak trpět hi hi jo to já když dostala příušnice to mi bylo 27,to vám řeknu ,dle reakce mýho muže to má každý a i když jsem měla 40 horečky ,tak to bylo jako si vymáčknout boláček ,jo jo kde ty loňské sněhy jsou a to je zajímavý ,dle slov mého chotě ,prý každou kravinu si pamatuju ,ale že máme vytírat chodbu o tom nic nevím
.No ne asi, jsem ráda ,že to převzal a dělám pořád a ráda nechápavou no co co ,vždyť jsem to dělala 32 let tak mě ani nemůže dohonit i kdyby chtě l sebevíc a nejvíc se naštve ,když mu řeknu ,

když si posteskne ,že jsem si nevzpomněla a on jí prý musí vytřít a já na to jeho slovy ,tak jí nevytírej ono se to taky lá lá
Jo jo my máme paměť a muži mají sílu tečka puntík.Ale kde bysme byli bez nich milé dámy?
pospisiloka
| 14. 6. 2008 18:29
ty překlepy strašný....
Daisy
pospisiloka
| 14. 6. 2008 18:28
Když pášeš o tý rýmě tak víš co je mužská nemoc na 7 pásmenek??Rýmička...
ahoj všem
anonym
| 14. 6. 2008 12:29
No to bych ti to Petro nejradši pofoukala a protože já nemůžu musí mi někdo zastoupit,takže jedině někdo v rodině ,že by tvůj ?tak ho popros a já ti přeju ať to zabere ,ale realita bývá jiná teď mám to samý s tím mým já bych mu tak ráda pomohla a tak můžu jen mazat a zlehka masírovat o rady nestjí ,je to cholerik když není zdravý ,tak je jak sopka ,ale hlavně že to není rýma to je totiž nejhorší nemoc hi hi tak ahoj
Ahojky
pospisiloka
| 14. 6. 2008 10:01

Tak mě už źase bolí ta moje krční páteř.Asi jsem ofoukla nevím ale bolí to au au au já už si fakt připadám jak hypochondr...Není to tak dlouho co mě to trápilo a už zaseTak jsem vám to napsala a snad mi bude líp petra
Ahoj holky!
Zdenicka
| 13. 6. 2008 22:17
Přeji Vám krásný večer,OP - šetři se trochu! Páni policajti teda byli
hodní,když Ti popřáli krásný den!To se hned tak nestává!Přeji Ti hlavně
vždy šťastný návrat a pevné nervy,při tom dnešním provozu to je
zapotřebí! Mějte se krásně a dobrou noc! Zdenka
ahoj op
anonym
| 13. 6. 2008 13:57
musí tě to bavit jinak nevím pořád být na cestách ,tak ať se daří a baví tě to dál ,hi hi tys jen odpadla
Ahojky,
op
| 13. 6. 2008 12:54
no osobním řidičem si jsem sama. Včera jsem najela 230Km a k tomu zkontrolovala 11 nemocných od Frýdlantu v Čechách (téměř na Polských hranicích) až po Mnichovo Hradiště ve středních Čechách. Přijela jsem domů kolem 19 hod. a totálně odpadla u Ordinace. Navíc jsem měla kontrolu od Policie, dokonce mi dávali i dýchat - bez ztráty kytičky - pak mi popřáli šťastnou cestu a hezký den. Zatím držím pohromadě, baví mě to, takže dobrý. Všem moc pozdravů ze studeného a upršeného Lbc. op
Pozdrav z Hlučína -
Regina
| 13. 6. 2008 11:24
já se zatím tak nějak plácám, od pondělka už budu zase sama a tak si budu moci vyhovět - výkyvy počasí mi nesvědčí, asi žádné z vás -
Op - proboha mají rozum takhle Tě honit !! - doufám, že míš "osobního řídíče" ? -
Tak a te´d jsem ztratila nit - já jsem bez taháku uplně na nic - - má to něco do sebe, alespoň si cvičím "úhledný rukopis" - již mě sestřenice ujistila, že se to teda po mě nedá číst - má brýle a tak a´t si tio přečte víckrát a pak si to domyslí . Byla zvyklá na moje pěkné písmo. Jen bráška mě potěšil, že píši stále stejně a že to klidně přečte. - No je fakt, že když jsem psala příbuzným, dávala jsem si záležet a Pavlík četl i mé čmáranice -
ahoj všem
anonym
| 11. 6. 2008 17:43
tak se hlásím ,mě dnes nic nebolí ,zázrak ?nevím a je mi krááásně ,děvčata jestli to bude platit i zítra ,tak už jsem se z toho snad dostala ,tak teď jen i vám přeju ,taky tak krááásno je mi do zpěvu tak se mějte a zase zítra
Ahoj holky
Zdenicka
| 11. 6. 2008 16:39
zdravím Vás všechny!!!
DAISY - já jsem taky zkoušela akupunkturu,ale nemělo to na mě žádný
pozitivní vliv.Ale vyzkoušet to můžeš! Možná že to pivko je lepší,aspoň
na chvíli!
Mějte se všechny moc pěkně,dávejte na sebe pozor a hlavně ať nás nic
nebolí! I když to je těžce splnitelné!(alespoň u mě)pa,pa Zdenka
ahojky děvčata
anonym
| 10. 6. 2008 14:56

op to ti povím 200km .moje smrt a mám po starostech hi hi Regino takže tobě jehličky nezabraly?Já zrovinka o tom uvažuji ,že se na to dám ,už toho mám dost ,a půjdem s mým na léčbu pivem dám si jedno hi hi a můj dvě a td.Já totiž ani neberu prášky kvůli žalůdku ,mě je potom tak těžko ,tak zatím ,je krásně jdem na to procházku a na to točený ,no a to budu mít zase hlad ,no a pak se naprásknu ach jo a tak dokolečka ,jsem zvědavá jak to dopadne učitelům ta dnešní stávka ,u nás ve firmě ani pomyslet ,jinak jsi za vraty než řekneš švec
krásné úterní ráno Hlučíha --
Regina
| 10. 6. 2008 09:05
, alespoň doufám, že je úterý - já to mám nějak pobabrané - díky stávce učitelů se mi uhnízdila naše "malá" u PC- neb rodinná rada rozhodla, že buce u mne, abych prý nemyslela na voioviny a kde mě co bolí - dobrá rada- ale tím se mi rozhodil režim a výsledek byl takový, že jsem dnes ráno nemohla vylézt z postele a tak jsem hned "fetovala" - ale již je to podstatně lepší - a tak musím dohnat co jsem zameškala -
Daisy akupujkturu jsem taky absolvovala- korejskou metodu do rukou, a bylo to docela prima - jen to chce čas od času opakovat- jinak jsem snad zkusila všechno a "výsledek byl dnes ráno" - bolestí jsem se kroutila jak "bajadéra" - už to snad přestává a tak budu snad v lepší kondici -

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
2112Hana
3. 5. 2024 19:21
11858
Alka...
3. 5. 2024 18:12
70402
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video