Plotýnky - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Plotýnky

Diskuze

Ahojky všem
op
| 10. 6. 2008 07:38
zatím "držím pohromadě", jen mám obavy, až přide změna počasí, co to se mnou udělá... V práci jsem pořád někde v luftě, není nic divného ujet 200km za den. Horší je, že musím na rukách nosit ortézy a v těch je parádní vedro., Ale bež aby ruce bolely, to se raději zapotím. Tak děvčata, za chvíli zase vyrážím do světa, opatrujte se a ať vás nic a nikdo (to myslím srážku s nějakým blbem) nebolí. op
ahoj a hezky večer
anonym
| 9. 6. 2008 19:53
Ahoj Regino s tebou teď nic není jsi pořád ak říkajíc v luftě ,ale možná máš pravdu a je to reakce na infúze,a mluvila jsem s paní doktorou a ta mi radila ,že akupunktura je to pravé ,že si myslela ,že už nebude nikdy chodit a jehličky do ucha jí pomohly ,tak uvidím ,když se to nezklidní ,tak si to nechám udělat.Můj mi říká že mi záda bolí z PC ,ale já si to nemyslím ,protože mi začly bolet až poslední 3 týdny ,tedy teď myslím tuhle bolest ach jo tak se mějte všechny a ať máte příjemnou noc bez bolesti
Ahoj holky!
Zdenicka
| 8. 6. 2008 14:20
Chtěla jsem Vás pozdravit a vidím,že tu dlouho nikdo nebyl!Kde jste všechny?Doufám,že je Vám OK!! Mějte se moc pěkně ahojte Zdenka
Pondělní pozdrav ze Slezska -
Regina
| 26. 5. 2008 09:12
zdravím děvčata - já to vše pročtu a navážu nit - Teď jenom Magdi - mYslím, že by to mohla být odezva na rehabilitaci, ale jestližejsou bolesti neúnosné jdi od tohoaˇh nevyháníš Belzebubem -Tak zatím Pá moje holky bolavé, já se patřičně nafetuji a pak vyrážím do Ostravy, mám rande s Ivou a pak jdu zase za Jaruškou na nervové - mluvili něco o hloubkové infusi, měla jste to některá -????? - Zatím Ahojky
ahoj všem
anonym
| 24. 5. 2008 11:34
trpícím i netrpícím,jen se chci zeptat ,bolí mi kostrč a vystřeluje do lopatek taková bolest ,jen se divím ,chodím na rehabilitace kostrče a může to být jen reakce?Nevíte někdo, co to může být?Jestli nemám jít zas za doktorem ,že mi spíše rehabilitace škodí ,než pomáhá nevím raďtte ,děkuji Magda
Ahojte!
Zdenicka
| 23. 5. 2008 15:38
Kde jste všechny? Moc Vás zdravím a doufám ,že jste všechny OK.Mějte se krásně ahoj Zdenka
Poradí mi někdo????
rolf77
| 19. 5. 2008 18:31
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit???? Dozvěděl jsem se o Asklepionu, kde operují vyhřezlé ploténky pomocí biostimulačního la***. Zároveň vím, že se za takovou operací musí zaplatit, ale když by to mělo pomoci, tak proč do svého zdraví neinvestovat??? Nemá někdo z vás s touto metodou zkušenosti????
Ahoj holky
Zdenicka
| 19. 5. 2008 15:46
Všechny Vás zdravím!!!!To počasí nám dává zabrat,že?Teda aspoň já to v
zádech i nohou cítím!!! OP - to je dobře, že se cítíš po lázních
dobře,splnilo to svůj účel. Holky nevíte co je s NAOMI? Už dlouho tu
nebyla?Snad je jí dobře!Mějte se moc hezky a ahoj Zdenka
Ahoj
Zdenicka
| 16. 5. 2008 22:16
všechny zdravím!!!!!Přeji krásný večer a dobrou noc,hlavně bezbolestnou!!!!pa,pa Zdenka
zdravím tě
anonym
| 16. 5. 2008 09:11
,tak ať ti to hodně dlouho vydrží ,ale uteklo to viď,.A v úterý už jdeš do práce to bude ta zkouška ,jak ti to pomohlo ,ale doufám ,že to zvládneš ahojky
Ahojky,
op
| 16. 5. 2008 09:00
chci vás všechny jen pozdravit a popřát hezké dny bez bolestí a trápení. Já se po lázních zatím stále držím. op
pro kulíska
anonym
| 14. 5. 2008 21:30
dej manželovi přečíst názory a myslím ,že tak nejlíp poradil Pete ,jeslti to je muž tedy ,když můžu srovnat co jsme radily jednoznačně jeho názor je nejlepší .Raďte se a hledejte odborníky a dejte na jejich rady .Tak ti přeji úspěch v hledání toho nejlepšího a manžel není starý naopak ,myslím v tom nejlepším věku ,tak se neboj a raď se a ptejte se ahoj
plotýnky
pete
| 14. 5. 2008 20:47
Operace je krajní řešení. A většinou po operaci se člověk bolestí nadobro nezbaví. Je to celoživotní dodržování nějakého režimu.Ale myslím, že to je všem známo.
Nevím v jakém je manžel rozpoložení co zvládá a jaké má bolesti a jak dlouho potíže, ale pokud lékaři doporučují operaci tak to asi k operaci bude /pokud ne riziko ochrnutí třeba celé nohy atp/ Ale jsou příklady kdy mají lidé vyjetou plotnu ani o tom neví...takže pokud jsou pochybnosti zkusit se poradit na jiném neurochirurgickém pracovišti a pak se rozhodnout s pohledem na možné eventuální potíže pokud se s tím nic nebude dělat. Toť můj názor.
Plotýnka je rosolovitý útvar a pokud vyhřezne tak už se těžko navrátí zpět..Materiálů na netu,fotek a videa je spousta.
odpověď
anonym
| 14. 5. 2008 19:39
Napíši ti do zpráviček, vydrž.
pro Marianu
kulisek
| 14. 5. 2008 19:34
Ahoj,taky dost věřím alternativní medicíně.Taky si myslím,že správná rehabilitace u odborníků je dobrá.Jen mám strach z té nohy.Aby mu nezačala ochrnovat dál.Píšeš ,že máš posun o 7mm.Tak jsi měla nehybnou nohu nebo jen šílené bolesti?On to má L5 - S1 vpravo.Byla bych ti vděčná za nějaký kontakt na nějakého odborníka.Tedy pokud máš.Děkuju
ano nebo ne?
anonym
| 14. 5. 2008 19:17
Těžko radit, musíte se rozhodnout sami. Já jenom svoji zkušenost. Mám posun 7mm a neberu ani jednu tabletku na bolest. Od mládí páteř namáhána a tak velké bolesti a o nohách ani nemluvím. Lázně, rehabilitace atd. Asi před sedmi roky jsem se naštvala a začala sama hledat, co pomůže. Základ je dobré cvičení, ale to nesmí být v akutním stavu. Tak až se po rehabilitaci stav zlepší, tak hledat alternativní metody, je jich dost a zkusit co vás osloví a řeknete si, to by se mohlo zkusit. Chce to trpělivost a ukázněnost, ale na operaci můžete všichni.
anonym
| 31. 10. 2011 10:32
TO : Přítel má to samé ale jemu doktor řekl že operace nepřichází v úvahu nevíte někdo o mějakém cvičení alespoň pro částečné uvolnění od bolesti?
pro Reginu
kulisek
| 14. 5. 2008 18:50
Děkuji za názor.Taky se bojíme,že když má problém s hybností nohy,že operace bude nevyhnutná.A ty sis užila určitě svý.On ten stav po operaci není pokaždé růžový.Ale asi nam nezbyde nic jiného než doufat,že to nakonec dobře dopadne.Hezký večer
pro daisy
kulisek
| 14. 5. 2008 18:46
Děkuji ti za názor.Taky máme strach,že by se to mohlo zhoršovat.Ale na druhou stranu jsme slyšeli o lidech,kteří rehabilitacemi dokázali operaci odložit.No jsme z toho dost vedle.Teď ho čeká magnetická resonance a pak uvidíme.Chtěli bychom to ještě konzultovat s jinými lékaři.Ale asi pravdu,že ta operace bude nakonec nutná.Musí se rozmyslet sám.Bojíme se oba.Je mu 40let a pokud by se něco nepovedlo tak nechci ani domýšlet.Hezký zbytek dne
Pro kuliska -
Regina
| 14. 5. 2008 17:14
zdravím, ale budu Tě muset zklamat - vychýlení plotýnky o 1/2 cm je opravdu na operaci, nevím o kterou plotýnku se jedná, ale již teď mu vypovídá službu noha a je jen otázkou času, kdy se bude stav horšit - já bych neváhala, ale v tomto případě bych opravdu na operaci šla. Sama jsem po operaci krční páteře, kdy mi vychýlení obratle po úraze pozvolna začlo uskřinovat míchu a já jsem ochrnula na všechny 4 pak ujž nezbylo nic jiného než operace - V tomto připadě by rehabilitace mohla stav ještě zhoršit - opravdu lékaři rozhodně dobře radí - není to povzbudivá rada, ale moje znalosti a i osobní zkušenost jiné řešení nepřipouští - Doufám, že stav se po operaci zlepší . nen í to hned, ale bez operace je stav velmi nejistý -
ahoj
anonym
| 14. 5. 2008 16:03
to je taková ošemetná otázka ,ale pokusím ti pomoci svým názorem,já jsem pro operaci,tvůj manžel bude asi ale pro rehabilitaci ne?Já mám dvě operace z ortopedie ,jednou mi dělali haluxy to je u palce na noze ten výrůstek tedy dost bolí,potom jsem měla tenisový loket ,obě operace se nedají srovnat s plotýnkami ,já jen že jsem nedala na názor ,ty haluxy se dělají zbytečná operace tím mě povzbuzovali v rodině mám už tu operaci za sebou 9 let a je to v pořádku ,to samé bylo s tenisovým loktem a to samé úspěšnost na 95% tak jen je hodně důležité co chce manžel ,on ti musí odpovědět hlavně co chce.Tak ahoj
Ahoj
Zdenicka
| 14. 5. 2008 10:28
všechny Vás zdravím,posílám sluzníčkové pozdravení!REGI - tak to se mi
nepoštěstí abych vztávala dřív než vyjde sluníčko,to bych si musela dát
budík a nebo by mě musely hodně bolet záda!!a to raději né,jsem ráda že
jsou v klidu(relativně). Jo,jo jen nám to popisuj,já si to ráda
čtu.Dneska mě malá vytáhla z postele už o půl 7 a to se mi teda vůbec
nelíbí! REGI a DAISY toto máte ale trápení, přeji ať je zase skvěle!!!!
KULISKU - záleží na tom kam je plotýnka vyhřezlá.Ale jestli doktoři
řekli operace,tak určitě vědí co dělají. Známá měla 4mm vyhřezlou a
spravilo se to rehebilitacema,ale opravdu záleží kam je vyhřezlá. Holky
moje zlaté mějte se moc hezky ahoj Zdenka
Pro Reginu
anonym
| 14. 5. 2008 08:59
to máš pravdu ,měla jsi hrozný rok ,je mi líto ,že ti manžel umřel ,to že byl mladý a tom ani nemluvím.Tak to nemáš lehké a ještě nemoci ,prostě dost toho máš.Já jen chtěla ,ten knedlík v krku ,to jsem ani netušila,žes ho měla ,ale já ho mám pořád i po operaci jedné strany štítné žlázy.Hned po operaci jsemříkala dr.Vyhnálkové ,že jsem jakoby zahleněná a ona mi jen poslala na krční a tam nic samozřejmě nenašli.A to se už táhne pátý ro k a v krku mám pořád pocit ,že mi tam něco vadí a pořád si musím odkašlávat .Letos jsem byla zase u krčního ten mi nic nenašel ,nechala jsem si udělat výtěry,a také nic,poslal mi na orotopedii a tam mi během jedné minuty vyšetřil dr, ani nevím jak se jmenoval takový jeden perspektivní do 40 let mu mohlo být.Ovšem vyšetření, na na které jsem byla objednaná v 8 hod, jsem přišla na řadu v 9.30 hod .a jak jsem psala ,během minuty vyšetřená jen nález mu trval o trochu déle než ho napsal.A pak jen mezi dveřmi mi pověděl ,abych se nechala ještě vyšetřit na štítnou ,že když mi dají vypít roztok nějaký modrý ,že tam bude všechno vidět.Do nálezu mi ovšem nic takového nenapsal jen ,že nic nenašel.Tak přemýšlím o změně doktora na endokrinologii,jsem se zase rozepsala.Jinak všem hezký den .Magda
Pro Daisy -
Regina
| 14. 5. 2008 07:28
zdravím , jsem již 12 let po operaci a beru substituci - Euthyrox 75 mg. -
Ta potvora mi "užrala kus mládí" -
Představ si, že mi prorůstala dovnitř a utlačovala mi průdušnici a jícen! - Já jsem sice měla pocit knedlíku v krku, ale to jsem přičítala tomu, že jako astmatik hůře dýchám, ve 14 mi trhali krční mandle , které mi již nedorostly a tak měla potvora prostor , nabourala mi i menstruační systém a já jsem "to měla " od začátku do začátku 21 dní včetně - takže gynda mi nacpala haldu hormonů a tím to byl začarovaný kruh, já kynula i přesto, že jsem skoro nejedla- jen malá sousta, k tomu chudokrevná a stále jsem slyšela , že mám zhubnout a pak, když už tělo se nemohlo bránit a já po viroze měla pertonsiální absces / hnisavou kapsu za mandlemi/ - která se musí operativně vypustit - dosti nebezpečné a tak mi v ÚVN ve Střešovicích kam mě mimochodem odvezli přímo se služby na pohotovosti - při operaci přišli na tuto věc a ihned mě objednali na operaci a bylo to za 5 minut 12 - tak jsem opět nastoupila na ORL odd. a "potvoru" mi odoperovali 24. července 1996 v den Jendových 57 narozenin - 17. dubna předtím zemřel na infarkt .- Byl to hrozný rok -raději nevzpomínat -
plotýnky
kulisek
| 13. 5. 2008 22:24
Ahojky všichni.Já jsem skončila s bolestmi plotýnek v nemocnici na infuzích,ty mi pomohli a pak mi hodně pomohla akupunktura.Pořád mám,ale každou chvíli bolesti.Teď leží v nemocnici můj manžel.Davají mu taky infuze.Bolest ustupuje,ale má problém s pravou nohou.Neovladá nárt.Prostě nezvládne chůzi po patách.Dnes byl na CT,výsledek posunutá plotýnka o 5 mm.Doktoři tvrdí,že je operace nutná.Chtěla bych znát názor někoho z vás.Já bych radši zkusila nějaké rehabilitace.Doktoři mi řekli,že 5mm je prostě na operaci.
Myslíte si,že se takto vychýlená plotýnka dá srovnat rehabilitacemi???Děkuji
Milá Regino
anonym
| 13. 5. 2008 20:14
tak to vidím ,že jsi on line a ty máš nemocnou štítnou žlázu a trpíš na závratě?Mě když začínala tak jsem je také měla a kdybych si nenašla strumu tzv. vole tak to jinak ani nevím a ty závratě jsem měla asi 4 měsíce před tím .To byl rok 2002 a vím to přesně protože takovou hnusnou věc ,na to prostě nemůžu zapomenout ,jak jsem chodila u zdi z práce a pořád na zvracení aa všechno jsem viděla v mlze ,a ještě ten doktor jak se rozčílil že mi nic není.To bylo hodně zvláštní,jak si ten doktor myslel,že si vymýšlím,dost trapná situace .Přeci nejsme malé děti abysme si vymýšlely. to určitě a pak jak obrátil,ale ty tvoje závratě jsou z čeho ,řekl ti to někdo?Nebo jsi na to přišla sama?Napiš stejně mám hafo času ,tak si sdělíme nějaká fakta a pěknou dobrou noc všem a těším se na článek o sluníčku ahoj Regino
Jo,jo Zdeni -
Regina
| 13. 5. 2008 17:20
9dnes se mi podařilo vstát před sluníčkem a tak jsem sledovala východ slunce - mám to popsáno na 55 a více - nějak jsem se dnes přece jen zmátořila a dověsila to prádlo, je to ostuda, ale včera jsem toho musela nechat neb jsem již měla závraťdopoledne jsem zavolala kamarádkám do Hory / Kutné/ . Anička je má kamarádka již od 3 třídy a MIluška, která k ní jela z Adamova s námi chodila do zdrávky - prostě jsme stále ve styku a Alence, která je po úraze na vozíku, ale je to děvče vitální a "moje krevní skupina" - Je to taková psí máma - ona pejsky stříhá a když " jde " do útulku, tak si odtud přivede pejska - jeden čas měla 3- stříhala mi Rafa - "sadského jezevčíka "- bylo mu 9, když Jenda zemřel a já ho udržela až skoro do 15 let. - pak mi ho Jirka uspal - je to bratránek - MVDr. je o 4 měsíce mladší a teď na tom moc špatně - je po 2 infarktech, mrtvici a navíc měl léta cukrovku - netěší mě to, když si na něj vzpomenu - a byl to takový Jura - no co nadělám - no kam jsem se to dostala - nojo do KH, kde mám všechny své dušičky -živé i mrtvé - .
Ach ty překlepy
Zdenicka
| 13. 5. 2008 11:53
moc se za ně omlouvám,ale nějak mě to neposlouchá!
Ahoj
Zdenicka
| 13. 5. 2008 11:51
móc zdravím!!!!
Jejda,jejda ty jsi si teda dala do těla!!!!Víš,že se musí pomalu
a né vše zaráz,ale já to znám,když se do něčeho pustím,tak to chci mít
hotové,ale potom beru jeden prášek za druhým. Dneska opravdu na všechno
kašly a nic nedělej,jen odpočívej,užívej sluníčka a poslouchej ptáčka
jak krásně zpívají Já musím už jet pro malou do školky tak zatím ahoj a nic nedělat!!!!! Zdravím všechny ostatní !!!!!!!Mějte se moc hezky pa,pa
Zdravím Zdeni -
Regina
| 13. 5. 2008 05:13
Ahojky,
což o to, dávám na sebe pozor, ale byla jsem "musná" a včera ráno jsem se probudila zavčasu - tak jsem se dala do práce - protože mi tu vnučka nechala nějakou parádu a já uznala, ža by to potřebovala upravit - dala jsem se do prádla. Pak se podařilo kočičce skočit na květináč a ten se vysypal a protože to byla kytka přerostlá tak jsem si řekla nebudu na nic čekat a dám se do přesazování - má to však malý háček - květináče hliněné jsem " uklidila do starého proutěného cestovního koše . je to relikvie a tak na něm mám desku a na ní pochopitelně plata s e sadbou - no a tak jsem to musela přendat na stůl - a bohužel i na lavici , takže jsem ve stoje musela milé květiny přesadit a pak vše uklidit dala jsem si do těla, jelikož v lavici jsou další mé zahradnické potřeby a protože se mezitím vypralo prádlo, květiny jsem musela přenést - a balkon řádně uklidit – pak jsem již stěží prádlo pověsila, padala jsem dozadu – tento úkon je pro mne kritický – dovršila jsem to tím, že jsem šla s Fifinou ven a seděla chvíli s babami na lavičce, ale bylo to na slunci a tak jsme chvíli „***ly“ a , když jsem vybírala poštu, již se mě rozlétla na zem – ručičky stávkovaly- na Ulici jsem se již dívala vleže a dopadlo to tak, že jsem usnula na gauči oblečená, přesunula jsem se do ložnice a padla do postele a spala do 1 4 – tak jak jsem byla v šatech a prádle –Vstávání bylo kruté, musela jsem si vzít Ultracod na moji pravou nohu, protože jsem se na ní nemohla skoro postavit. Když se ni „ probudila“ teprve pak jsem se opláchla a převlékla a výsledek je ten, že jsem se probrala a teď tu čaruji a nakonec jsem si sedla k PC - venku je už pomalu světlo, ale já si dnes dám pozor , aby se situace neopakovala. Dám to do pucu a vypiji si kafíčko vezmu Euthyrox a pak si v klidu lehnukašlu na všecko!

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Hanka
20. 4. 2024 13:38
70270
helena.07
20. 4. 2024 10:33
11801
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video