Plotýnky - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Plotýnky

Diskuze

anonym
| 4. 3. 2016 18:15
Prikladám info dôležiité pre toho kto sa chce skutočne vyliečiť...prikladám svoj koment z inej diskusii aby som nemusel vypisovať znova to isté..som vyliečený pacient s prasknutou medzistavcovou platničkou L5/S1 9 mm čo je naozaj dosť, bola to skutočne dlhá tortúra, indikovaný k operácii pre veľký nález s tým že nie je možná náprava stavu, že sa to nevstrebá, ale VSTREBALO, jediná možnosť je sm systém v kombinácii s chôdzou na paliciach, kto sa chce skutočne a natrvalo vyliečiť (aj keď vám súčasní lekári povedia že to nejde...) môžem poskytnúť dôkazy, nie som samozrejme jediný ani posledný...kľudne napíšte - deguci@azet.sk, platničkové problémy sú tak závažné a obmedzujúce že pokladám za svoju povinnosť šíriť tento "zázrak" medzi rady verejnosti, držte sa!!!!!! SM SYSTEM S CHôDZOU NA PALICIACH veru operáciu odmietaj, tá sa má indikovať skutočne až pri poruche močenia, stolice atď, ked skrátka nie je iná možnosť úniku od ochrnutia... emoticon ak sú pri chôdzi bolesti vyžarujúce do spodnej časti tela, chôdzu nedoporučujem, iba si ubližuješ...ak sa ti chodiť dá áno pokladám to za nevyhnutné pretože iba so správnou chôdzou na paliciach dochádza k výraznejšiemu"nadvihovaniu" a odľahčeniu a difúzii tekutiny medzi stavcovým telom a platničkou, teda k plnej regenerácii, pretože ona sa nevie inak zregenerovať, plus musí to byť s rotáciou trupu voči panve aby sa poškodený obsah platničky v miechovom kanále "odbúraval" a bol "likvidováný" makrofágami, áno s diagnozou min. 2x po 30 min, plus CHôDZA!! áno sm tvrdím nedá sa naučiť sám, musí ťa niekto odkontrolovať ja som chodil k profíkovi... plné a úplné vstrebanie sekvestra aj veľkého trvá zhruba 12 mesiacov ale dá sa to samozrejme aj skôr, záleží od toho koľko sa cvičí a chodí na paliciach a aké je celkové zaťaženie...takže len vydržať a cvičiť a chodiť!!! Medzistavcový disk začína regenerovať po 15 min chôdze nepretržitej, musí trvať min 1 hodinu bez pauzy, držím palce všetky čo mám, ahoooj
anonym
| 2. 1. 2016 10:16
Mě zatím stačí, tak snad bude pomáhat i dál a nebude potřeba doktorů.
anonym
| 2. 1. 2016 10:11
Mě zatím stačí, tak snad bude pomáhat i dál a nebude potřeba doktorů.
anonym
| 1. 1. 2016 11:45
Tak kolagen může pomoci, záleží na poškození atd. ale pokud pomáhá, tak to je dobře. Není to tak vážné a stačí doplňky stravy.
anonym
| 30. 12. 2015 20:38
Já mám trochu s plotýnkama problém, ale spíš než vyhřezlou mi asi ubývají nebo jak to říct. Ale koupila jsem si kolagen a je to lepší teda.
anonym
| 8. 12. 2015 05:58
dobry den,
mam 4 roky vyhrezlou plotynku a pred 3 tydny
jsem prodelala ataku.
kapacky ani leky nezabraly, tak me lekar poslal
na rizeny obstrik pod CT.
zakrok je to bolestivy, ale trva chvilku a za ten ucinek to
max. stoji.
po zazroku mate vse velmi citlive, postupne bolest
ustupuje... cca po hodinu doslo k vyraznemu uvolneni,
ktere trvalo cca 6 hod.
pak nastoupila silna bolest, kdy jsem si vzala silne analgetikum
a druhy den uz to bylo lepsi a ted je to tyden a stale se to
pomalu zlepsuje.

- sve pocity uvadim proto, ze jsem si v noci pred zakrokem precetla
spousty negativnich a odstrasujicich komentu, ktere me vydesily tak,
ze jsem nechtela zakrok podstoupit..., tak ma rada zni:
- nic nectete, kazdy sve individualni!
... timto dekuji JL klinice v Praze za uzasny pristup k pacientovi!
anonym
| 16. 6. 2016 20:29
TO kita: No já mám trochu jiné vzpomínky na PRT pod kontrolou CT. Zákrok jako takový nijak bolestivý není,a není třeba se ho bát,Jiné to bylo po zákroku.Okamžitě po opuštění lůžka CT mi kompletně ochrnula pravá noha a ještě na chodbě oddělení i přes pomoc jsem dvakrát upadl a málem si nohu zlomil... ono ochrnutí trvalo 22 hodin,než jsem mohl jít bez berlí. Jinak bolest plotýnky ustoupila,ale ne úplně.Sem tam se přihlásí...jsem tady pořád s tebou.Horší je to s nohou,mám okolí a koleno jak vyztužené drátem a špatně se mi ohybá a to vše už tři dny po zákroku...Asi bych už znovu na tento zákrok nešel ... Jinak doktoři super...
anonym
| 1. 9. 2016 15:00
TO Garfield: Je naprosto běžné že po opichu vám oblast ve vašem případě noha přestane fungovat. Lékaři Vás na to dokonce musí upozornit. Co je ale důležité. Opichy tohoto typu je dobré udělat alespoň 3x se 14ti denním odstupem .... Držím Vám palce aby to pomohlo ! Já jsem již po operaci a je mi skvěle !
anonym
| 27. 3. 2015 19:57
Včera jsem byl na obstřiku pod CT. Předtím jsem se o to vůbec nezajímal a šel jsem tam s tím, že to bude něco jako obstřik u doktorky v ordinaci, který skoro nebolel, akorát bude díky CT přesnější. Byl to trochu omyl, protože to docela bolí, ale dá se to ještě vydržet. Celkově to bolelo asi 15 s, a nejsilnější bolest při aplikování látky na nerv u mě trvala posledních asi 8 s. Je pravda, že už jsem se chtěl do něčeho zakousnout, ale už byl naštěstí konec. Po ukončení aplikace to hned přestane bolet. Byl jsem tam kvůli klasickým problémům vzniklým při výhřezu plotýnky a bolest zatím úplně ustoupila. Tak uvidím na jak dlouho. Po zákroku se hodinu leží na břiše, aby se látka správně vstřebala. S chůzí jsem problém vůbec neměl, naopak, při odchodu jsem kulhal méně než při příchodu.
anonym
| 17. 9. 2015 22:41
Zdravím..dneska jsem taky podstoupil obstřik pod CT(vyhřezlá plotýnka 9mm)...měl sem z toho strach fakt hroznej,ale ujišťuju Vás,že trhání zubů je sakra horší.U mě bylo snad nejbolestivějš,když našel ten správnej nerv.V noze škublo asi jak když vrazíte prst do zásuvky,no a potom ta následná aplikace nějakýho toho roztoku,či co to bylo,VŮBEC nebolela.Noha je potom chvilku taková trošku se podlamující,ale do hodiny je zase Vaše.Bylo nás tam dnes na zákroku asi 12 pacošů a nikdo si na žádný šílený bolesti nestěžoval.Asi taky záleží kde a kdo to dělá.Já byl v Brně u S.Anny.Skvělí doktoři a......moc hezký sestřičky
anonym
| 6. 1. 2015 12:01
Ahoj..včera jsem byla na obstriku pod ct asi to ma každý jinak,ale bolest hrozná ,přiznal se ze jsem rvala bolesti ...az jsem tam skoro omdlela...dneska ještě moc necejtim nohu mám bolesti zad des a hrůza..už nikdy na to nejdu...jinak jsem po operaci ploténky 12 let...a 10let už jenom trpim ..mmám vyhrezle další dvě..moc se jim do další operace nechce tak nevím co bude dal...
anonym
| 11. 10. 2014 12:39
dobrý den,mám dotaz.od července mám bolesti v bederní páteři,v záři jsem byla na CT kde mi zjistili výhřez plotýnky 10 mm.Lékaři mě posílají na operaci ale mám strach:( myslíte si,že by mne od bolesti pomohly infuze? je pravda že mám velký problém někam dojít:( proto žádám o radu.je jíná možnost než operace..,? a jak to probíhá po operaci?
anonym
| 18. 3. 2014 11:26
je mne 68 let ridic z povolani 5milionu km.za cely zivot jsem nepoznal bolest v zadech.2krat zenaty a 2 krat jsem stavel dum.17.01.2014 ve 23 hodin jsem prijel z francie stoupl doma pravou nohou na schod a letel jak hruska ze schodu dolu.v nemocnici vyloucily zanet.v nemocnici jsem byl na infuzich a pocitove je to o neco lepsi.bez berli nikam nedojdu.po mag.rezonanci mam vyrez ctyr plotynek bederni patere.pan doktor navrhl operaci s kterou souhlasim protoze nechci zbytek zivota sedet doma a chodit o berlych.verim ze operace mne pomuze.
anonym
| 10. 3. 2014 14:07
Dobrý den
anonym
| 10. 3. 2014 14:16
Dobrý den,je mi 38 let jsem tři týdny po operaci L4L5 plotynky výplň a zafix.obratlů šrouby.Snažím se chodit každé 2-3hodiny ( o berlich)na 15-25 minut.Sedim pouze na toaletě.Stále me to vystreluje do nohou ,hýždí a boku.Četla jsem,ze to může trvat i půl roku než to odezni.Nevydrzim dlouho stát bez berli-ve sprše.Jaké mate zkusenosti po operaci?Na kontrolu jedu az po 7 týdnech.Jsem na tom dost špatně psychicky.
anonym
| 18. 3. 2014 11:54
TO Petra: To je po operaci páteře naprosto normální, kór ve tvém případě. Já mám za sebou 2 operace L5-S1 a nakonec jsem skončil v inv. důchodu. Jsou to skoro 3 roky a bolesti mám furt. Sice menší ale bez analgetik bych asi nemohl pořádně chodit. Jsem stejně starý jako ty 38 a život se mi obrátil naruby. Jestli se chceš dozvědět něco více poradit, promluvit, odkázat, můžeš se mi ozvat na honza766@seznam.cz mám dosti zkušeností a mohl bych ti pomoct aspoň do začátku. Vím jaké to je a proto se musíš držet, nepodléhat panice, bude to lepší. Chce to čas, je to páteř !!! CML Zatím hodně klidných dnů. Honza
anonym
| 13. 5. 2013 14:46
Dobrý den všem - pracuji jako sestra na interním oddělení a co si budeme vykládat,není to lehká práce a kolikrát i necítím záda z tahání imobilních pacientů! Už měsíc na sobě pozoruji,píchlavou až nepříjemnou bolest v bederní oblasti,každé ráno mám 3 prsty na pravé ruce otekle,sem tam mě i brní obě ruce,nemohu ani pořádně vstát z postele,nemůžu se ohnout do předklonu atd. atd. myslíte si že to mužou být plotýnky?
anonym
| 11. 7. 2013 17:44
TO Amelis:
Prý se zkouší kmenové buňky. Teď se aplikují na artrózu www.kmenove-bunky.cz, ale časem by to mělo umět léčit i poškozené plotýnky a další věci. Tak ještě pár let počkej a snad se dočkáš.
anonym
| 25. 8. 2013 20:07
TO Kamča_K
Chcete si zlepšit zdraví? Nebo se úpně vyléčit? Mám výborné zkušenosti v vyýrobky české firmy OKG.
Nutno vyzkoušet, jinak neuvěříte.... já také nevěřila, je toho tolik na trhu že se člověk v tom nevyzná.
http://www.okg-fit.cz/index.php?…
nebo piště na Kacalkova.Blanka@seznam.cz
poradím pomůžu :
anonym
| 25. 8. 2013 20:07
TO Amelis:
Chcete si zlepšit zdraví? Nebo se úpně vyléčit? Mám výborné zkušenosti v vyýrobky české firmy OKG.
Nutno vyzkoušet, jinak neuvěříte.... já také nevěřila, je toho tolik na trhu že se člověk v tom nevyzná.
http://www.okg-fit.cz/index.php?…
nebo piště na Kacalkova.Blanka@seznam.cz
poradím pomůžu
anonym
| 12. 3. 2013 14:19
!!! Nabízím přivýdělek z domu s českou firmou !!! Stačí si přečíst informace a zaregistrovat se na http://www.kupi.cz/?… a můžete začít sbírat body za aktivitu, které potom směníte za nákupní poukazy v hodnotě 200,- 500,- nebo 1.000,-. Za první měsíc jsem si vydělala přes 4.000,-! Registrace je zcela zdarma, jedná se o českou novinku 2013 tak neváhejte! K registraci potřebujete zadat jen platný email (žádné další osobní informace). Mě už poukazy došly, zasílají je každý čtvrtek doporučeně poštou. Více informací na http://www.kupi.cz/?…
hellca66
| 12. 3. 2013 14:20
TO ! 4.000,- měsíčně !: Hmmmmm. A co to má společného s výhřezem ploténky
anonym
| 12. 3. 2013 13:49
Léta jsem měl problémy s bederními bolestmi zad. Po rehabilitačních cvičeních mi bylo ještě hůř. Bolesti se stále stupňovaly, až se to dostalo do takového stádia, že jsem nenašel vůbec žádnou méně bolestnou polohu, abych mohl vůbec spát. Byl jsem stále shrbený při narovnání jako bych měl táhlo v zádech prudká bolest do kyčle a nohy. Abych trochu usnul, klečel jsem vedle postele. Zjistil jsem, že život pro mne v podstatě nemá smysl. Na neurologii mi nezabíraly kapačky, ani jiné protibolestivé driáky. Na CT mi zjistili výhřez ploténky, která tlačila přímo na nerv do kyčle levé nohy. Narozdíl od jiných jsem se nemusel rozhodovat, zda jít na operaci nebo ne. Raději být po operaci na vozíčku, ale bez velkých bolestí. Po operaci (byla provedena přes záda nikoliv břicho) jsem se probudil jako vyměněný, žádná bolest ! (tedy ta relativita : pooperační bolest pro mne již nebyla žádnou bolestí, sestřičce jsem odmítnul léky proti bolesti). Třetí den (vertikalizace) jsem se mohl konečně bezbolestně narovnat ! Po operaci jsem 3 měsíce dle doporučení jen stál, nebo ležel a pravidelně posiloval všechny břišní a zádové svaly (cca 3 roky). Na rehabilitaci do lázní jsem odmítl jít, neboť jsem měl špatné zkušenosti od kolegů, kteří to postoupili. Záleží totiž do jakých rukou se dostanete, zda vám ještě neuškodí. Dnes jsem 6 let po operaci, můžu dělat všechno, i namáhavé pohyby - vyvaruji se ale zvedání břemen v předklonu. Operaci můžu z mého pohledu vřele doporučit. Byl jsem operován ve Zlíně prim. Filipem, kterému nevím jak bych poděkoval. Má dlouholeté zkušenosti, které přebírají i jiní věhlasní lékaři mmj. i v Praze.
hellca66
| 12. 3. 2013 14:00
TO Vláďa: Tak to je moc dobře... Bohužel pár procent operací nedopadne tak dobře.
hellca66
| 12. 3. 2013 08:07
Miládko,psala jsem ti vzkazík
hellca66
| 11. 3. 2013 11:39
Tak dělám už asi stý pokus přidat příspěvek. Nejde to.
anonym
| 12. 3. 2013 00:48
TO hellca66@seznam.cz:
Tedy mně to jde bez problému, zkus znova a zkontroluj nick. Milada
anonym
| 25. 8. 2013 20:09
TO hellca66:
Chcete si zlepšit zdraví? Nebo se úpně vyléčit? Mám výborné zkušenosti v vyýrobky české firmy OKG.
Nutno vyzkoušet, jinak neuvěříte.... já také nevěřila, je toho tolik na trhu že se člověk v tom nevyzná.
http://www.okg-fit.cz/index.php?…
nebo piště na Kacalkova.Blanka@seznam.cz
poradím pomůžu
hellca66
| 17. 1. 2013 15:07
Zdravím všechny dámy.
Jsem 5 let po operaci dvou plotének bederní páteře. Operace kýžený výsledek nepřinesla,ba naopak-ochrnula jsem po ní na levou nohu. I když se po čase stav upravil,stále přetrvává mírná paréza prstů,zakopávání,bolest vystřelující do levé nohy. Navíc po poslední rezonanci mi zjistili 7 vyhřezů-recidivu v oblasti bederní a nové výhřezy v oblasti hrudní a krční páteře.Bolesti mám nepřetržitě. Začala jsem v květnu chodit do práce,bohužel teď od září opět v pracovní neschopnosti. 4 roky jsem přežívala na opiátech( Palladone),teď po těch letech jsem se konečně dostala do Centra léčby bolesti,kde mi opiáty vysadili a zatím nahradili jinými léky,absolvovala jsem infuzní léčbu,dnes poslední desátou infuzi. Zdá se mi že efekt nic moc.Jsem psychicky dost na dně,neznám bezbolestný den. Nevím jak budu dál fungovat. Našla jsem tuhle diskuzi,tak snad třeba tady najdu spřízněné lidičky.Helča
anonym
| 11. 3. 2013 01:37
TO hellca66@seznam.cz:

Zdravím Helčo. Opožděně jsem si přečetla Tvůj příspěvek a to proto, že se sama potýkám s tím, co popisuješ, a to už řadu let. Pokud máš zájem i po delší době o výměnu zkušeností, odpověz mi na vzkaz a budeme se radit. Jsem starší dáma důchodkyně. To jen pro zřejmění s kým by sis psala. Milada

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video