Plotýnky - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Plotýnky

Diskuze

anonym
| 7. 12. 2012 22:59
ahoj holky, já mám teď za sebou 1. aplikaci PRT (navigovaný obstřik pod CT). Pokud se na to někdo z vás chystá na základě doporučení od neurologa, vůbec se toho nebojte - vůbec to nebolí. Já se strašně bála, ale je to v pohodě. Chci se zeptat jestli to někdo z vás absolvoval?? Zatím mi to nepomohlo. ale hodně lidem to pomáhá....prý až po 2. nebo 3. aplikaci (pokud to nezabere po 3, prý je problém někde jinde). Indikuje se to v případě kořenového dráždění, kdy jde bolest do nohy....ach jo, už 2 roky chronických bolestí v kuse...
anonym
| 17. 12. 2012 12:47
TO Stele: Dobrý den,pravděpodobně mě něco takového čeká. Mužete prosím napsat na co se mám připravit? Doufám, že to opravdu nebolí a nějak to znecitlivý. Děkuji za odpověď. Radka
anonym
| 5. 5. 2013 23:48
TO Stele: Mám za sebou první aplikaci PRT a zatím žádná změna, bolesti do pravé nohy, jen ležím, jak stoupnu tak noha mrtví.... doufám že po další aplikaci bude líp...
anonym
| 27. 11. 2012 12:15
Doporučuji zkusit Lepší je z dany olprah viz. http://www.nejlevnejsidvd.cz/?…
anonym
| 24. 10. 2012 12:24
Ahoj všem,marodím třetí týden,jak jinak než s plotýnkami.Když jsem dorazila k doktorce dala mi injekci-olejovou,napsala léky-surgam a mydocalm a popravdě úleva žádná.Při minulé návštěvě mi doktorka řekla,že bude nejlepší,když skončím v práci(poštovní doručovatelka),takže jsem v háji,svoji práci jsem měla ráda a bavila mě.a co tedˇ,babo radˇ.díky všem,kdo odepíše Lenka
anonym
| 26. 9. 2012 10:47
Milé ženy,

protože patřím mezi ty, jimž se stala vlastní ploténka zdrojem obrovských potíží, jejímž následkem se mi stal život nekvalitní a denní existenci bych shrnula do jednoho slova - přežívání, cítím potřebu napsat pár svých poznatků, které mě znovu vrací do plnohodnotného života a třeba dají některým z Vás naději. To, že jsem své potíže zpočátku velmi podcenila, je jedna věc, po měsících utrpení následovala jasná diagnostika hernie disku a začalo hledání všemožných způsobů léčby výhřezu neinvazivními způsoby. Protože jsem při všech svých potížích nacházela úlevové polohy ( v klidu spím, poloha v leže na břiše naprosto bez problémů) neváhala jsem vyhledat fyzioterapeuta specializujícího se na Mckenzie cvičení. Nyní jsou to dva měsíce pravidelného, denního, pohodinového cvičení a mé potíže na stupnici 1-10, z čehož desítka je nejhorší, jsou dvaplus. Znamená to, že odchází bolest z hýždě, z nohy a bez problémů sedím, řídím. Cítím pouze lehké chvění na zadní straně stehna, ale naprosto věřím, že to ucvičím. Chci říci, že jsem z počátku byla velmi zoufalá a dlouho se to nikam nepohlo, nyní nejen víra,ale cílené cvičení mi moc pomohlo. Ráda se s Vámi podělím o jakékoliv poznatky, pokud o to bude někdo stát. mavira@seznam.cz
anonym
| 15. 7. 2012 11:06
Dobrý den..mam pravdepodobne problem s plotynkou..bolesti do křížu až podlopatku pravou,nepříjemné bolesti od břicha až do žeber,problém ráno vstat,chodila jsem na injekce ortopedovi bylo to lepší ted už horší ani masaž nepomohla,mám navštívit ortopeda?Děkuji za radu.
anonym
| 18. 7. 2012 01:11
TO Moni:
Moni, potíže, které máš jsou spíš předmětem léčení na neurologii. Lékař ti napíše od rehabilitace po léky. Pošle tě na rentgen nebo i na magnetickou rezonanci. Záleží na tom kde žiješ a jestli máš možnost sehnat si dobrého neurologa. Samozřejmě, že zázraky nedělá nikdo. Byla jsem na operaci páteře a bolí to dál. Myslím si ale, že zkusit neurologa stojí za pokus. DRŽ SE. z.
anonym
| 29. 3. 2012 23:43
Zdravím všechny spolutrpící . Mám také výhřez plotýnky 9x17mm s útlakem na levý kořen S1, už tři týdny marodím, po jedné injekci proti bolesti a následných prášcích na bolest Bruffen 600, Aescin Teva..., mi nasadila neuroložka kortikoidy v prášcích na 10dní Prednison 20mg, a rehabilitace..chodím na parafin, magentoterapii a k fyzioterapeutovi, který mě různě natahuje a učí hlavně dýchat a zpevnit vnitřní břišní svaly. Zatím nic nepomáhá, nemůžu řídit, protože zmáčknutí spojky je ostrá bolest od prstů až do kříže, nemůžu moc dlouho sedět ( bohužel do práce denně dojíždím autem 30km a 9hodin denně sedím, takže zatím nemožná představa) , při chůzi noha bolí, ale dá se to. Nejhorší je ten pocit znecitlivění prstů u nohy, jak kdyby v nich byly neustále mravenci. Mám stále i otok nad levou hýždí, je to cítit při ležení na tvrdé podložce a neustupuje. Má neuroložka skončila se svou praxí a přesunula mě s neschopenkou k obvodákovi, prosím, nevíte někdo o dobrém neurologovi či rehabilitačním doktorovi z Karlovarska? Delší cesta autem za lékařem je utrpení . Zkoušela jsem i McKenziho metodu, moc tomu věřím, ale bohužel, při mém jakémkoliv pohybu vystřelující bolest až do prstů u nohy, je tato metoda zatím nepoužitelná ......A ještě se chci zeptat, zda máte zkušenosti s leasrovou operací plotýnky? Děkuji a přeji všem co nejméně bolesti.
anonym
| 5. 1. 2013 20:00
Zkuste si nechat napsat neurologem kapačky vetšinou zaberou,mám vyvředlé plotýnky 15 let a vždy kapačky pomohli
anonym
| 24. 11. 2011 17:20
Zdravím všechny
já mám taky vyhřezlou plotýnku o 10 mm vlevo a přesunolo se mi to do nohy brní mě .Marodím s tím už 3 měsíc a na začátku jsem chodila na injekce typu verral a B12 .Na neurologii mi paní doktorka poslala na rehabku a tam jsem po 4 procedurách odpadla bolestí ,to totiž ještě nikdo nevěděl ,že mám vyhřezlou plotýnku .Chtěla jsem jít na CT ,ale paní doktorka na neurologii mi řekla ,že to je ještě brzo a že by nebylo na CT nic vidět .Tak jsem dál trpěla bolestí .Jeden den jse se dopajdala k doktorovi pro lístek na peníze a už jsem měla co dělat abych došla domů.A to mám 5 minut od baráku .Dopadlo to tak ,že 2 den jsem nemohla už ani ležet jak mě všechno bolelo .Volalo jse obvoďákovi a ten mi zajistil odvoz na neurologii do Litomyšle na kapačky .Přes víkend jsem byla na kapačkách a v pondělí jsem šla v nemocnici na CT .Chvilku po CT přišla paní doktorka a řekla mi ,že je tam nález vyhřezlá ploténka 10mm .A že je možnost jít na ozonovou injekci .Dělají to na CT v Litomyšli stojí to 750 kč ,ale stojí to za to .Byla jsem 2 po 3 týdnech a moc mi to pomohlo .Napíchnou vám plotýnku ozónem a pak si tam 30 minut poležíte a pak vás pustí domů.Všem vřele doporučji pomohlo mi to víc jak kapačky v nemocnici .Přidávám odkaz na nemocnici s pozdravem Zuzana http://www.litnem.cz/…ogicke-oddeleni/
medword1
| 13. 11. 2011 12:17
poškození plotýnek vzniká povětšinou mechanicky z přetížení, ale také mohou být příčiny v narušení chrupavek biochemické, každopádně dochází k porušení chrupavek a nebo, při výhřezu k prasknutí chrupavčitého prstence a pak následně k výhřezu měkčí chrupavčité tkáně směrem ven a dojde k útlaku buď nervů a nebo přímo míchy, samozřejmě je třeba operace, pokud to jde, ale vhodně mohou působit i bylinné přípravky, které mají vliv na regeneraci chrupavek, čili například obsahují chondroitin a glukosamin sulfát, mají v sobě třeba i biologicky vázaný vápník a nějakou tu bylinnou složku s protizánětlivým účinkem, pokud by chtěl někdo doporučení, co užívat na podporu léčby, rád poradím, napište mi vzkaz
anonym
| 23. 5. 2012 20:51
TO medword1@gmail.com: Dobrý večer,můžete mi posat co užívat nebo co si mám koupit za čaje.Děkuji
anonym
| 17. 9. 2011 17:37
Mám 20 mm vyhřezlou plotýnku, prý musím na operaci, jdu do vojenské, máte někdo zkušenost s tamní nemocnicí? Jarka
anonym
| 26. 8. 2011 12:04
ahojky,zdravím všechni co jsem jěště chodí,ale koukám ,že už jen málo kdo.Nějak to tu odpadlo.
Jak se vám všem daří.
tak hezký de
nachlazení
orchidey
| 3. 5. 2011 19:07
napište mě na email :mandy08@centrum.cz napíši více Jarmila
nachlazení
orchidey
| 3. 5. 2011 19:07
napište mě na email :mandy08@centrum.cz napíši více Jarmila
díky za tip
Maky36
| 3. 5. 2011 09:35
ahoj Orchidey, dekuji ti za ti . My jsme prave cela rodina neustale nemocni, ted mame za sebou anginu a pichani ucha. Divala jsem se na internet na tyto vyrobky, ale není zde uvedeno moc informaci. Jak velke dite mate? Dceri je necelych 4. Mozna bychom to mohli zkusit i my s manzelem . Mejte se hezky. Markéta
Rady
daliborka
| 9. 4. 2011 16:35
Ahoj lidi,zkuste se mrkout na dizkuzi vyhřezlá plotýnka abeceda zdraví,je tam pá lidí,který ne jen moje rady hodně pomohly,je tam hodně moc dobrých zkušeností více lidí a opravdu to funguje.
anonym
| 25. 9. 2011 10:21
Vy jste všude Dalibore, jestli ale nejste diler nebo dohazovač šamanovi v Olomouci.
záda
daliborka
| 11. 3. 2011 05:24
Ahoj Lenčo,můžu se zeptat odkud jsi?Dalibor
plotýnky
lena60
| 10. 3. 2011 15:14
máte nějáké cvičení
plotýnky
lena60
| 10. 3. 2011 12:40
ahojte včera mi doktor zjistil že mám v háji plotýnky je mi teprve 20 a to se divil že v mým věku .máte nějáké cvičení
anonym
| 25. 8. 2013 20:06
TO lena60:
Chcete si zlepšit zdraví? Nebo se úpně vyléčit? Mám výborné zkušenosti v vyýrobky české firmy OKG.
Nutno vyzkoušet, jinak neuvěříte.... já také nevěřila, je toho tolik na trhu že se člověk v tom nevyzná.
http://www.okg-fit.cz/index.php?…
nebo piště na Kacalkova.Blanka@seznam.cz
poradím pomůžu
ahojky Simono
cumacek
| 5. 3. 2011 09:37
Ahojky Simono
Záleží co máte z páteří to nepíšete může toho být hodně.Jestli jste po operaci nebo vás čeká.Ale asi né když vám napsali náplastě opiáty tak to asi ta vaše nemoc nejde operovat.Tak proto vám pomáhají těmi náplasti to už pak je jediná požnpst jak vám pomoct.Nebo nějakou dobrou fysioterafeutku aby vás pomohla.Nebo dr.Šlechta-masáže má internetové stránky.A moc si ho chválejí.
Přeji ti aby ti bylo lépe a našlo se řešení a pomohlo to.
záda
daliborka
| 4. 3. 2011 11:24
Ahoj Simonko,prášky a preparáty na bolest zad jsou k ničemu,mrkni se na diskuzi BOLESTI ZAD DOKTORKA.CZ,nějaky holky tam popisujou svoje zážitky na nějakym masážním lehádku,prý je to zdarma a píšou tam i kontakt na tu firmu,hodně štěstí,Dalibor.
bolest páteře
simone
| 28. 2. 2011 16:43
Pěkný den všichni na Ženy.cz. Mám takový dotaz,již cca.2 roky trpím velkými bolestmi páteře.Po vyzkoušení nejrůznějších preparátů na bolest,mi lékařka napsala náplasti Durogesic 75.Nemáte s nimi někdo zkušenosti?Přiznám se,že mám strach si ji vzít,jelikož nevím co to se mnou udělá.Nechci být 3 dny úplně mimo.Moc vás prosím porad'te.Díky za odpovědi Simone
Ahojky Adame
cumacek
| 26. 2. 2011 10:05
Ahojky
Tak jsem ráda ,že si se ozval a že jsi celkem v pořádku v rámci možností.Já teď hapruji měla jsm zablokovanou bederku a stále mě to trápí a točí se mi hlava.Me čáká další operace bidou mě vyndavat ty šrouby a rozpěry prý mám ty bolesti asi od toho.Mám nástup 31.3.tak mi drž pelce aby to dobře dopalo.Jinak se opatruj a dávej na sebe pozor
Já od žíří čekám na přeskoumání důchodu tak jsem zvědavá jestli mi ho nechají ten PID když budu po další operaci, pa
Ahoj
AdamPunx
| 23. 2. 2011 21:36
Ahoj dlouhou dobu jsem tady nebyl...Jak se tady všichni máte ? Co zdraví ? Já mám ted inv.důchod 1 stupně a pracuju v cháněných dílnách jako montážní dělník,nic moc ale aspon něco.Páteř je ted docela v poho,ale jak sem začal ted chodit do té práce tak to dost pocituju,sem unavený a páteř bolí.Ale jinak si nestěžuju snažím se být optimist

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video