Od ledna hubnu! Pojďte do toho taky - spolu to zvládnem! ;o) - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Od ledna hubnu! Pojďte do toho taky - spolu to zvládnem! ;o)

Diskuze

pro Lili6
Megii
| 13. 1. 2008 08:43
Pokud ti můžu já poradit, tak je dobrý meduňkový čaj. Je to bylinka, která ja na uklidnění. Zbaví tě takové té nervozity a zklidní tě a pak by se ti mělo líp usnout. Zkus to a uvidíš. Zatím .
pro Lili6
Rendulina
| 12. 1. 2008 23:42
poradny spanek to je to co potrebujes. ja osobne taky mliko nemusim, tak zkus treba natocit si horkou vanu, chvilku se tam nech zrelaxovat a pak rovnou do hajan. hlavne pred spanim nepij ani caj ani kafe nebot oba napoje povzbuzuji telo jo a taky zadny cviceni tak hodku pred spanim, proste nic co by organizmus nabudilo ale neutahalo

jeste me napada ze sem tam pomaha jenom pit teplou vodu. normalne prevarenou ale bez caje. tak zkus a dej vedet jesli to u tebe zafungovalo. drzim palecky
spinkání
Lili6
| 12. 1. 2008 23:25
Jinak kočky nemáte nějakou radu na dobré spinkání? Kromě teplého mlíčka - to já nebumbám, páč jsem pak děsně zahleněná, bohužel.
Už od prosince mě trápí nespavost - budim se, melu se... Myslela jsem, že to bylo tou inverzí tady a počasím, jsem na něj citlivá, ale od čtvrtka mě to zas zlobí, tak já nevim. Co zabere na klidné hajání???
krize
Lili6
| 12. 1. 2008 23:16
Tak dneska si musim vynadat - je to na pětadvacet nejmíň!!!
V noci jsem toho moc nenaspala, zabrala jsem až k ránu a tak jsem vstávala v jedenáct, no hrůza - posunul se mi tim celej den a nezvládla jsem to :o(
K sváče jsem dokonce neodolala cukroví co si přinesla mamka ke kafču. Se normálně stydim. Ale aspoň co se týče cvičení, poctivě jsem se hodinku a půl potila.
To už se nesmí opakovat, akorát mi po tom sladkym bylo těžko... Zítra si dopřeju lehoučkej den, ať mi to bříško promine :o)
Byla jsem dneska nějaká smutná a padla na mě trochu beznaděj. Ale nesmím být nedočkavá, tohle je přeci běh na delší trať
Ještě že vás tu kočky mám - pěkně si to teď přiznám, pokárám se a už budu hodná!
Doufám že v pondělí uvidim na váze nějakej výsledek a pořádně mě to nakopne, páč nakopávat se sama, to je někdy o nervy
dneska
Megii
| 12. 1. 2008 18:13
Dneska se musím pochválit, nezhřešila jsem a to jsem na sebe hrdá, protože jinak mě to dost bere. Ale asi to bude tím, že jsem neměla na to čas. Doufám, že mě to nechytne teď večer. S tím pitím je to horší zatím jen 2,2litry, ale snad to ještě dotáhnu, spát ještě nejdu. A 40 minut jsem jezdila na rotopedu a pak jsem si dala nějaké dřepy a sklapovačky. Na to že já cvičení moc nemusím, to byl u mě pořádný výkon. A k tomu jsem doma uklízela, ale to je normální i když bych to mohla brát taky jako pohyb, protože jsem byla dost spocená, než jsem to všechno udělala. Kdyby to tak šlo každý den. Tak se mějte všichni, já si jdu uvařit čajíček.
Zdravé saláty
bobik
| 12. 1. 2008 02:52
Tady ještě přispívám receptem na salát. Vidím, že vám zelenina chutná, tak vyzkoušejte tenhle jednoduchý:

Zeleninový salát s jogurtem:
2 papriky, 2 rajčata, půl okurky, malá cibule, 50g pórku, šťáva z malého citrónu, 1 bílý jogurt, sůl, 2 lžíce mléka.
Zeleninu nakrájíme na kousky , zakapeme citrónem a promícháme. Do jogurtu přidáme mléko a špetku soli, promícháme a zálivku nalejeme na zeleninu.

A mám pro vás další důležitou informaci. Hlavně pro nás co se snažíme už od 17.00 hodin nejíst.
Tím prý jen trápíme organismus hladem. Důležité je nejíst 2-3 hodiny před spaním. Večeře by měla být lehká. Měla by obsahovat spíše bílkoviny než sacharidy. A pokud chodíte spát třeba až v jedenáct, můžete si dát klidně něco lehkého ještě v osm.

Taky se tu někdo ptal na těstoviny a nějaký recept z nich. Našla jsem něco málo o nich. Těstoviny vůbec nejsou kalorické a výborně se hodí pro redukční diety. Nesmí být ovšem zalité smetanovou omáčkou. Obsahují velké množství bílkovin. A lepší než klasické bílé těstoviny , jsou těstoviny z celozrnné pšenice. Ty mají navíc vitamin B, více vlákniny a tiaminu.

A tady recept na přípravu dobrého salátu:
Jakýkoli druh těstovin uvaříme ve slané vodě.
Okurku, velkou cibuli, 2-3 papriky, 2-3 rajčata a 400g šunkového salámu. Vše nakrájíme a přidáme do těstovin. Zakápneme olivovým olejem. Nakonec můžeme dochutit octem, solí a popřípadě pepřem.
Tak se tu mějte a já jdu na to cvičení.
Zdravim všechny Victorky!
bobik
| 12. 1. 2008 02:05
Ahoj Rendulino a vítej do klubu. Další člověk mimo republiku co chce zhubnout. Bezva. My už se tedy za 14 dní poletíme podívat domů. Jsem hrozně zvědavá až vlezu na tu váhu. Tak se vám pak snad budu taky moct pochlubit s nějakým tím kilčem dole.

Pro Nica: jak psala domasovanda přijedeme jen na měsíc, ale určitě budu chodit cvičit. Chodila jsem do těch Lužánek pravidelně v úterý a ve čtvrtek od 19.00 do 20.00 hod. Byla to hodnina jednoduchého aerobicu na zahřátí a potom posilování všech problémových partií. Jestli to ještě frčí - cvičila to Maruška - tak do toho i ten měsíc určitě půjdu. Potom bychom si mohli jít třeba i zaplavat. Ale nevím jak jsi na tom s časem a kde vlastně bydlíš.
Jinak se do toho pusť určitě i bez nás. Držím pěsti.

Jinak já se teprve na svou hodinku cvičeníčka chystám. Budu zase půl hodinky šlapat na Orbitreku a potom posilovat na břicho, stehna a zadek. Prostě klasika. Tělo už si zvyklo, ale jsem pokaždé zpocená jako blázen. Ale pocit mám blažený z dobře odvedené práce.

Mě ty chutě na sladké už taky přešli. Ze začátku to byly večer šílená muka, ale teď je to pryč. Přičítám to staženému žaludku. Dnes jsem si dala na oběd na malý talířek trochu brambor a květáku na mozeček a ani jsem to pomalu nedojedla. Stačí pár soust a bříško už hlásí , že je plné. A když to člověk ještě proleje tou vodou nebo čajem, tak je opravdu vystaráno.
můj den
lucipajda
| 11. 1. 2008 21:10
Tedy 3000 - 4000 KJ se mi zdá dost málo, většinou se píše, že pod 4000 KJ by člověk bez lékařskéh dozoru neměl jít. Já mám příjem mezi 4000 a 5000 KJ, za ten týden jsem cvičila jen jednou a už mám 2 kila dole. Chutě zatím nemám, dnes jsem dokonce vařila příteli k večeři nivovou omáčku a špagety a odolala jsem a dala si jen salátek.
Zato jsem nevydržela v poledne, jeli jsme na celý den lyžovat na Šumavu a k obědu jsem si dala v kiosku párek, ale myslím, že jsem to za ten den bez problémů vylyžovala. Nebyly vůbec fronty, tak jsme jezdili hodně.
Jestli v pondělí udělám zkoušku a zápočet, tak už konečně začnu chodit cvičit, pracuji totiž na plný úvazek a zároveň dělám denní studium, takže času fakt není nazbyt.
Ještě k tomu mi přítel zakázal si koupit eliptcal, že prej na něj není doma místo... Tak budu muset cvičit samopomocí a v tělocvičně. Od ledna jsou nás kurzy salsy, tak se chci přihlásit, to by mě, myslím, mohlo bavit
Tak zdar a pevnou vůli!
tanec
Lucisha
| 11. 1. 2008 20:31
Tak tanec určitě doporučuji! Já ho dělám už od 9let a proto na mou postavu už nemá vliv- tělo si zvyklo...
Holky, začínaj mě teď večet prohánět chutě, ale řeknu si, že nemůžu zahodit svoje snažení a cvičební úsilí, tak stále odolávám.. Snažím se tu chuť přepít čajem, ale zatím to moc nefunguje...
Budu muset něco dělat, abych zaměstnala svůj mozeček a nemyslela na jídlo..
Snad se Vám daří líp, já mám nějakou první krizi.. Ale nebojte se, já se nedám!!!
tanec a tak
Lili6
| 11. 1. 2008 20:05
Tanec je určitě super věc! U nás těch možností teda moc neni, ale už i sem dorazil orientální a nějaké ty kurzy před plesevou sezonou se taky konají. Děsně by mě to bavilo, ale taky to neni zadarmo, tak uvidim, jestli letos něco vyjde... Snad to budu mít za odměnu za shozená kila pak na udržení kondičky a váhy :o)
že nám to ale jde
Lili6
| 11. 1. 2008 19:57
Zdravím všechny spolubojovnice!

Tak jsem si dneska dala pěkně do těla a je mi fajn! Ve středu jsem neměla kdy a včera mě bolel celej člověk. Zvláštní, vynechám cvíčení a jsem pak jak zbitá - další důvod dodržovat pravidelné rozcvičky a elipticalování aspoň nestihnu zatuhnout.

Tady je taky můj "typický" jídelníček:
snídaně: ovocný salátek (nakrájené kivi, grep...) + trocha nízkotuč. tvarohu nebo bílého jogurtu
svačinka: musli tyčinka nebo tak něco co se dá spapat za letu
oběd: zeleninový salátek (paprika, okurka...) + sýr cottage, lučina nebo tvaroh + žitný chlebík s margarýnem, někdy s šunkou či vajíčkem natvrdo (bez žloutku)
svačinka: syrovátka + pár raciolek
večeře: mrkvičkový salátek s kapkou olivového oleje
bumbání: 1l zeleného/bílého/bylinného čaje, 2l vody/citronády
Snažím se dodržovat pravidelnost a pohybuji se kolem 3-4000 kJ.
O víkendu a snad i občas příští týden si budu moct dopřát teplý obídek (nějaké ty lehké těstoviny, rejžičku, brambor, rybičku, špenátek... ňam už se těším!), zatím mi to z časových důvodů nevychází a tak salátkuji...

Mám radost - už si ve svém zimním kabátku přestávám připadat tak "natěsno" :o) Nemůžu se dočkat, až se v pondělí zvážím (to ta nová váha, umřu zvědavostí do té doby ).
pro Lilimu - pozdrav pro všechny!
nica
| 11. 1. 2008 18:11
Tak to je vážně parááda, celkem Ti závidím. Hned bych šla taky, ale u nás..... ani nevím jestli se někde tančí asi ano, ale nevím. Kde chodíš ty?

Moc se mi tahle diskuse líbí, dlouho jsem na takovou nenarazila....
PRO MULIKA
Lilimi
| 11. 1. 2008 17:46
No jasně že choděj a s kým by si tančila rumbu a tak jedině s fajn chlapkem co má ***ku vypasovanou v tesných tanečních kalhotech....já tam chodím s bratrancem od přitele...prostě musíš mít na to partnera sama si moc nezatančíš
V mnozstvi je sila
Rendulina
| 11. 1. 2008 16:50
Ahoj vsichni,

dneska jsem na vas vsechny poprve narazila a musim rict ze po precteny par clanku na me vase nadseni uplne prysti z monitoru. Uz nekolik let se snazim zhubnout, vlastne se s vahou potykam odmala, a vzdycky to vedlo k vice mene opacnemu efektu. moc se mi libi ze jsou tady vsichni tak zapaleni pro vec a vzajemne se podporujete, tak jsem se nechala nakazit a pokud to neva tak ja se pridam. Osobne bych rada shodila vic nez 10-12 kilo ale nejak se zacit musi. omlouvam se ze budu psat bez hacku a carku jelikoz jsem v Anglii a tady nase klavesnice opravdu nefrci
tance
Mullik
| 11. 1. 2008 16:34
Počki, to mi neříkej, že na latinskoamerické tance chodí i chlapy??????????
Pro Nicu
Lilimi
| 11. 1. 2008 16:29
No já chodím každou neděli na tři hodky do latinskoamerických tanců...nejen že se něco naučím ale super na zadeček a tech peknej chlapů
paráda
heladoma
| 11. 1. 2008 14:55
Teda holky vy jste se tu rozepsaly, pár dní tu nejsem a nestíhám číst . Píšete supr recepty skusím je vyzkoušet ,ani nevím na co dřív reagovat . Jídelníček mám podobný jako vy, chutě na sladké už také přešly ,ale vážit jsem se ještě neodhodlala, řekla jsem si že jednou za čtrnáct dní to stačí aby byl vidět nějaký výsledek.
Cvičení mě moc nebere ,ale občas se překonám a nějaké to posilování proběhne. Bavilo by mi víc někam chodit, ale na to nemám hlídání prcka. Tak se mějte faj Viktorky a až se zvážím tak se doufám budu mít také čím pochlubit
pro Lilimi
nica
| 11. 1. 2008 14:31
Ahoj , tak to je přesně důvod proč chci chodit někam cvičit, jen se donutit, naštěstí vím, že když jednou půjdu, tak vytrvám..... jenže, když dojdu večer domů, jsem tak utahaná, že už se mi ani nechce...tak jsem si řekla, že 2x týdně si někde zacvičím a doma jen o víkendu a snad to k něčemu bude.....


Ahoj
cvičení
Lilimi
| 11. 1. 2008 14:08
No já mám hlavně problém cvičit pač přijdu z prace o půl 8 večer (špatné dojíždění) a už se mi moc nechce ale na druhou stranu se to snažím o víkendu dohnat včera jsem si dala pilates na balone (podle knižky z knihovny) 20 minut a ještě 20 minut kolo a bylo skoro půl desaté. Na víkend jsem u rodičů takže nevím jak cvičit budu ale asi vemu Sonnyho (pejsek) na vycházku
pro domasovanda
nica
| 11. 1. 2008 13:38
Tak jo, super!!!!

To kafíčko, jsem napsala jen tak, takže klidně na čajík.....
Budu ráda.....
jejda
domasovanda
| 11. 1. 2008 13:34
nějak se mě zatoulalo jedno písmenko tak se omlouvám
pro nica
domasovanda
| 11. 1. 2008 13:32
Do Brna jezdím tak 3-krát do měsíce na Českou do banky s příkazama tak se na kafčo můžeme domlivit.já je teda nepiju,ale dá si čajík .Tak zatím ahojík
pro domasovandu
nica
| 11. 1. 2008 13:26
Jasně. Však není problém se někdy domluvit, já už chci chodit cvičit, domlouváme se už strašně dlouho s kamarádkami, ale mám pocit, že u nich jsou to jen plané řeči
Přeji Ti příjemné hubnutí.
A jak budeš pracovat v Brně tak doufám, že zajdeme na "kafíčko".
Ten kurz je dobrá věc, tak a´t Ti to jde a baví tě to......
Zatím se měj ahooj
pro domasovandu
nica
| 11. 1. 2008 13:14
Ahojky , jsem se docela zasmála u Tvého příspěvku....včera jsme také chtěli něco koupit buď na sebe a také jsme se dívali na komodu, tak jsme prolezli město skončili také v Olympii, ale manžel byl už dost otrávený, že jsme jen nakoupili a jeli domů....
U těch slev máš pravdu.
pro nica
domasovanda
| 11. 1. 2008 13:08
Ahoj čtu tady Vaše nové příspěvky než jsem napsala ten můj tak jste se tady nějak rozepsaly,na ty Lužánky se pak domluvíme,ještě jsem to mamce neřekla včera nebyl čas,musím to nějak vyřešit protože od příštího pátku chodím na pc kurzy s kámoškou je to někde v Řečkovicích je to hrazeno z EU a je to pro maminky na mateřské,tak jsem se přihlásila a budu potřebovat hlídaní na ty kurzy,včera jsem se byla nechat ostříhat a moje kadeřnice chodí na spining(nevím jak se to píše),a že jí to samotnou nebaví,tak asi bych chodila s ní protože to mám od nás jen 12km,ale třeba potom jak začnu chodit do práce(chtěla bych do Brna) tak se domluvíme určo-pokud teda budeš ještě chodit,tak jestli se domluvíte s Mirkou(bobíkem ),tak choďte zatím spolu .Zatím se měj a ahojda PS:Mirka psala,že se tady zdrží jen asi měsíc-jestli jsem to dobře pochopila,ale každej měsíc dobrej
ahoj holky
domasovanda
| 11. 1. 2008 12:54
tak jsem včera moc tu peněženku neprovětrala,slevy mají všude,ale zboží je tak přebrané,že je to děs a co by se mi líbilo na oblečení ak mají všechno do vel 44,já potřebuji 48,oni asi nechápou,že někdo taky potřebuje větší,však já jím ukážu až zhubnu .Ctěla jsem si koupit něco pěkného na sebe,nebo do bytu,ale nakonec jsem nakoupila jen černý chleba a rohlíky a hlavě zeleninu!Včera jsem ty lehsedy nějak nezvládla,myslela jsem že u toho "porodím ježky,"ale dneska do toho jdu nanovo ať si tělíčko pěkně zvyká!Píšete co sníte za den tak já se přidám
ráno:celozrný rohlík a půl litru čaje(dopolední svačinu nejím,protože vstáváme v 8,někdy v 9).
oběd:před obědem vypiju půl litru čaje a jím to co zrovna vařím,třeba včera jsem měla guláš s kýty a k tomu dalamánek(jím s Denisčiné misky,je taková malá,ale dobrá )a zapiju to zase čajem,dneska jsme měli kyselou polévku(brambory,okurky,kopr,houby,mléko-mňam mňam tu my můžeme),malá to zajedla ještě gulášem,mě ta polévka stačila
odpolední svačina:buď tmavý rohlík,nebo pomeranč a zase půl litru čajíku
večeře:buď zeleninový salát,nebo obložený talíř,nebo těstoviny se zeleninou,podle toho na co mám chuť,ale po 5 hodině už nic nejím,no a samozdřejmě zase půl litru čaje-(včera jsem akorát obědvala pak jsem jela s kámoškou asi ve 4 na ty nákupy,takže jsem nic nejedla a když jsem v 8 přijela domů tak už bylo na jídlo pozdě a na pomeranč jsem neměla chuť)mezi každým jídlem samozdřejmě hodně piju ten litr čajíku vypiju,teda aspoň tento týden piju čaje,minulý týden jsem pila jen vodu Čokolády a sladké mě vůbec neláká,když to tělu delší dobu nedáte tak si na to zvykne a nemá potřebu to vyžadovat,já jsem třeba vždycky s malou něco ze sladkého uzobla,tam to byla čokoláda tam oplatek a teď mě to vůbec neláká,i mamka mě včera říkala,že musím mít hodně pevnou vůli to vydržet a zhubnout,když je na stole čokoláda a já si jí ani nevšimnu,no udělala mě tím radost,že si toho všimla má
u mě jedno malé +.Tak ahoj já si jdu zacvičit včera jsem to taky večer nestihla,tak to jdu dneska dohnat!Zatím papa a já se sem ještě dneska juknu jak pěkně píšete
pro Didi
nica
| 11. 1. 2008 12:43
Ahoj Didi , děkuji za info, jak se dostanu do Kauflandu, tak se tam kouknu a koupím.
kukuřice
lm
| 11. 1. 2008 12:43
posílám na pukancovou kukuřici její energetické hodnoty (snad se ta tabulka zobrazí!), záleží, jak jí uděláš.pokud si koupíš semínka , je možné jí udělat 100g (a to je slušná porce!) za 382kcal . Na mlsání ti stačí 2 hrstě - to je pár gramů.Hotovou praženou v krámě nebo předpřipravené balíčky nekupuj. Jsou tam tuky a ne málo
Ještě jeden rozdíl ve sladké kukuřici: kukuřice mražená 104kcal x sterilovaná 247. Tak až budeš dělat salát, sahni raději do pytlíčku...
zajímavé porovnání na http://www.bonduelle.cz/strana2.php?…

kalorie

kcal


bílkoviny

g


uhlohydráty

g


vláknina

g


tuk

g


železo

mg


vitamín A

mg

popcorn "čistý" (z mikrovlnné trouby nebo z přístroje)


382


12


78


18,3


4,4


3,2


196

popcorn "čistý"

(připravený na oleji)


457


9,7


68


14,8


19


3


291
pro Bobíka a domasovandu
nica
| 11. 1. 2008 12:38
Ahoj Bobíku
(také zdravím

domasovandu a ostatní

)


, já to vidím tak, že od příštího týdne už začnu chodit cvičit, nechce se mi to protahovat. Pokud bude chtít

domasovanda, tak buď počkáme až na Tebe a pak se domluvíme, nebo se uvidí....není problém.
Jak bude čas kouknu na ty Lužánky.... ale

domasovandě se to tam moc nehodí, podle toho co psala....
UVIDÍME

Mějte se krásně a držte se
První kila
Quinn
| 11. 1. 2008 10:49
Jinak mám ještě takový chabý dotaz...to moje první kilo a půl, to zřejmě ještě není tuk co
Byly doby, kdy jsem za první týden diety na váze ubyla klidně i o 3 kila...ale to jsem byla mladší i když to je tak rok dva

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Hanka
5. 5. 2024 21:42
70430
anzelen
5. 5. 2024 17:17
11864
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video