Od ledna hubnu! Pojďte do toho taky - spolu to zvládnem! ;o) - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Od ledna hubnu! Pojďte do toho taky - spolu to zvládnem! ;o)

Diskuze

start postupný
Lili6
| 4. 1. 2008 09:47
Mam velkou radost, že se tak pěkně množíme
Vždycky se těším, až se dopoledne dostanu na chvilku k internetu a juknu sem. Bohužel pc doma je momentálně churavé, ale snad se brzy uzdraví, abych mohla máknout na deníčku - to je moc dobrý nápad, aspoň se můžem pak ohlédnout a pochválit se, poučit z neúspěchu, případně najít zakopaného psa...

Jinak já jsem si tenhle týden udělala "startovací". Postupně nabaluju, zvykám si na pravidelný režim (zatím úspěšně, musím zaklepat). Už jsem teda aplikovala ty 3 litry. Od 2.1. vzorně papám 5x denně, převážně zeleninku a ráno ovoce. Počítám si kJ pro začátek, abych pak měla trochu odhad a vycházelo mi to teď do 4000 (ale to jen proto, že jsem se zásobila okurkou, která má kalorií minimum ale je jí hromada :o). Od včerejška i naplno cvičim (3x denně malou procvičovací sestavičku a odpoledne hoďka elipticalu + půl hoďky rotana, činky, bříško a tak... ). Doufám, že na to odpolední cvičení bude v lednu čas 5-6x týdně - vyčistim si u toho bezva hlavu ;o)
Tak zdar dalším pokrokům kočky!!!
voda
Lilimi
| 4. 1. 2008 09:46
Já do sebe tolik vody prostě nedostanu i kdybych se zblaznila snažim se ale dám tak litr a půl až dva....

Jinak jaký máte názor na müsly tyčinky a celkově¨müsly jako takové?

Včera ně popadla šílená chuť na sladké a koupila jsem si v lekarně takovej ten hroznovej ochucenej cukr a snědla pár kousku (stydím se) ale každopadně jak velké je to zlo?
voda
Brnenivkolenou
| 4. 1. 2008 09:35
moje tělo si teda nezvyklo, běhám pořád a jsem strašně ráda, že větších obchodech jsou záchodky, protože jinak nevím,nevím....
voda voda voda...
Lili6
| 4. 1. 2008 09:19
No řeknu vám, z té vody jsem taky celá nesvá
V horkém létu nebyly 3 litry problém. Ale teďka teda, to je pecka... Na podzim jsem to flákala - spíš čaje a to tak ten 1,5 - 2 litry (no ostuda prostě)... Tak od Nového roku jsem se to toho zas opřela a piju kolem těch 3 litříků - připadám si jako utopenec teda hrůůůza... za záchod letim snad stokrát za den Navíc mam bříško jako pumlíč, po okraj naplněnou cisterničku... je ze mě waserbomba
Kdybych nevěděla jak je to prospěšné, dobrovolně bych se takovým "vochlastou nestala" , ale zatim poctivě počítám každej dl co do sebe dostanu a daří se!

Tušíte někdo? Srovná se to teda časem, zvykne si tělo???
Jak se jich zbavit..
Strepi
| 3. 1. 2008 22:37
Ahojky holky...tak jsem narazila na akci kilča hurá dolů...Já si volám stále hurá a stále nic Potřebuji do dubna dát dolů 15 kg ale nevím nevím jak to zmáknu .Nějak s tím bojuju a nic...Když tu čtu kolik vody vypijete tak je mi normálka hanba Vůbec nezvládám vypít víc jak litr vody a když už se mi jednou zadařílo pod vlasním nátlakem vypít 2 l tak mi bylo jako rybě a ještě blbě... ...Tak tedy zítra začínám,rotoped jsem oprášila a dám se do toho.Všem nám držím palečky ať nejsme jako kuličky...
hubnutí
aveah
| 3. 1. 2008 21:40
Pro Domasovandu.
S tím hubnutím,já jsem začínala hubnout z váhy 100kg,z tak vysoké váhy se prý hubne lépe jak třeba z 80kg.V první řadě jsem změnila jídelníček,maso jen kuřecí,krůtí a ryby.Vždy maso se zeleninou nebo přílohu se zeleninou.Sacharidy spíše dopoledne,jako pečivo,muslli a pod.Pečivo samozřejmě tmavé celozrné,bílé a knedlíky vůbec,uzeniny vůbec,jen duš.sunku.Ze začátku jsem si počítala kj v potravinách,držela jsem se okolo 5000kj za den.Jak píšou holky,hodně ovoce a zeleniny,spíš tu zeleninu,z ovoce ananas a grepy.Dodržovat pitný režim,okolo 3 litrů denně,vodu piji čistou bez bublinek,neslazenou,ovocné čaje a zelené.Dost jím activii a revital,jog.nápoj.A samozřejmě žádné koláčky,čokoládky,které mám tak ráda.
Začala jsem chodit na spinning,bez kterého ted už nemůžu být.Chodím 2krát týdně.Ze začátku jsem jezdila denně na kole okolo 20km.Za červen a prázdniny jsem najela 1050km plus ten spinning.Jinak jsem cvičila bodyformink a chodím dodnes pěšky po schodech,bydlíme v 7patře.Takže dnes jsem na 85kg a chci ještě 10kg zhubnout.Snad se mi to také za vaší podpory podaří.Takkže milé spolutrpitelky pište.
A odhedně toho chromu,brala jsem biochrom,který má potlačit chut na sladké a na mě tedy absolutně nefungoval.Ale ten jsem zkoušela už dávno dřív,to s tímto hubnoutím nemá nic společného.Mějte se krásně a at se nám daří.
Díky za radu
Megii
| 3. 1. 2008 20:24
Tak to asi nebude pro mě? Já se střevama a s vyprazdňováním problémy nemám. Spíš jsem myslela, že by mě vláknina mohla zasytit a já nepociťovala delší dobu hlad a chuť na nic. Ty nápoje jsou dobré taky si je kupuji, většinou ke svačině. Myslím že jsou i čisté neovocné, ale teď nevím jestli je to stejný výrobce. Díky za radu jen jsem o tom slyšela a chtěla znád názor druhých než bych se do něčeho pustila.
Phsylium,Aloe Vera a další
domasovanda
| 3. 1. 2008 20:07
Jestli to chceš na trávení kup si raději Aloe Vera(od Barnýs)stojí okolo 200,-kč,je to lepší,moje sousedka má problémy se střevama a to phsylium brala a nemělo to žádný účinek,já jsem jí koupila tu Aloi a ta jí pomohla,ale každému pomůže a sedne něco jiného,nevím jak se muže brát to phsylium,ale ta aloe se bere třeba 3mesíce v tahu a pak by měla být měsíc přestávka(je to v půl litrové sklenici a je to na měsíc).Mám ve svém deníčku o tom článek.a také jsou dobré nápoje(dostaneš je v každém marketu(penny,lidl,tesco adt.)"fruit action"od Olmy,je to ovocný nápoj se syróvátkou a má to buď příchuť grep-citrón,nebo pomeranč-s něčím(teď nevím jestli mandarinka,nebo co to je v tom,stojí to do 15,- .Tak se měj
psyllium
lucipajda
| 3. 1. 2008 19:22
Já jsem měla psylliu od dr. popv a potom od pml protein. chodila jsem potom častěji a pravidelně na velkou. Moje sestra ho pije rozpuštěné ve vodě každé ráno a večer, mám totiž problámy se zácpou a tohle jí pomáhá. Ale nevím do jaké míry do ovlivňuje hubnutí. Na chuť to moc dobrý není, já jsem měla nerozpustný a to jsou takový malinký jakoby lupínečky. Připadalo mi, že piju nerozpuštěnou mouku nebo krupičku. Dělají se i ochucený, ale ty jsem nezkoušela. Musíš přitom hodně pít, protože jinak by ti způsobilo zácpu. Tak ať ti chutná
nevíte
Megii
| 3. 1. 2008 19:12
Nevíte někdo něco o nějakém Phsylium (nevím jak se to píše) měla by to být vláknina, která se rozpouští ve vodě a pije. Ale nevím jestli je to k něčemu dobré a kdy by se to mělo pít jestli ráno nebo večer? Jestli máte někdo s tímto zkušenost tak dejte prosím vědět, díky moc. Přeji hezký večer.
to zatracený pití
lucipajda
| 3. 1. 2008 19:00
S tím pitím souhlasím. Taky mám problém oho vypít hodně. K Vánocům jsem dostala od mamky krásnou a hlavně velkou konvici na čaj, má tak 1,7 litru. Vzala jsem si jí do práce, dala si jí přímo před sebe a piju a piju. Jen se obávám, aby mě šéf neosočil, že trávím víc času na záchodě než v kanceláři Nevíte někdo, zvykne si tělo na vyšší přísun tekutin nebu budu muset lítat pořád?
Botičky jsem si koupila, ale dnešní cvíčo už asi nedám, teď jsem dovečeřela (já vím, je to pozdě, ale dřív to fakt nešlo) a musím ještě poklidit. Cvičení je za půl hodiny a to by se mi asi udělalo tak brzy po jídle špatně..
Já jsem si včera v lékárně koupila od Medpharmy tabletky s obsahem vlákniny, jablečného octa, vitaminu C a chromu, tak jsem zvědavá, jestli to k něčemu bude. Jsou to samý prospěšný věci, ne?
Tak hezký večer a pevnou vůli!!!
chtěla
Megii
| 3. 1. 2008 17:56
Ahoj všichni!
Chtěla jsem začít hned od prvního, ale zkolila mě taková chřipka, že jsem nebyla schopna dva dny se dostat z postele . Teď si dám ještě den nebo dva klid, protože po těch horečkách jsem nějak mimo, ale určitě se do toho pustím. Na tom rotopedu bych chtela alespoň 4x týdně, tak doufám, že to pomůže. Ale nevím jak zvládnu vypít 3 litry za den. Já jsem ráda, že vypiju litr. Tak zátím.
jak jsem to dnes zvládla
domasovanda
| 3. 1. 2008 17:35
Vítám Tě mezi námi LUCISHO,je prýma,že je nás tady už docela dost.Dneska jsem se překonala a donutila se vypít 3litry vody,uf byla to pěkná fuška(normálně piju jen čaje)ale nějak moc toho nevypiju a výsledek---mám pocit,že jsem odnesla na WC snad celou studnu vody .Ale snad to zvládnu i zítra!Jinak s jídlem dobrý, ráno celozrný rohlík se sýrem,na oběd těstoviny se zeleninou a tuňákem na sváču pomeranč a k večeři jogurt(po tom mě sice bude asi blbě,protože jogurty snižují tlak a já ho mám hodně nízkej,ale co už) a celozrný rohlík a pak později si dám asi kousek okurky,nebo grep ještě uvidím.A co Vy ostatní jak jste dneska bojovaly?
zdravím
Lucisha
| 3. 1. 2008 17:10
Ahoj dámy, jdu se k Vám přidat.. Já už sice nějaký ten čas hubnu, něco dole je, ale v diskuzi, kde jsem byla to nějak vymřelo a protože potřebuju podporu, hlásím se do boje.. asi si i založím deníček, kam budu psát své hříchy, ale i úspěchy.. Věřím, že společně to všechny dokážeme..
Mějte se krásně..
ahojík:-)
jannika
| 3. 1. 2008 15:35
Tak holky,koukám že je nás tu čím dál víc a to je pracuju jako prodavačka v pekárně,kde si sami pečeme buchtičky,koláčky,koláče a zákuskyHRŮZA,víte jak trpí moje bunky??MOC ale odolávám
Ten chrom sem taky zkusila a?Nic,žádný utlumení chutí na sladký sem nepocítilaje zajímavý že třeba na mojí mamku to funguje.Tak aspon sem to zkusila a vím že u mě tudy cesta nevede
Chrom
Quinn
| 3. 1. 2008 15:12
Odborně teda nevím, proč chrom působí na chuť na sladké, ale já mam inzulín a cukr v krvi naprosto v pořádku a nic mi nekolísá. Akorát váha
A nejsem jediná, na koho zrovna tento chrom dost dobře působí
Doporučuji zkusit, nikomu nenutím
chrom
trewia
| 3. 1. 2008 14:35
Tuším, že chrom by měl potlačovat chutě na sladké, ale jen pokud je ta chuť způsobená kolísáním inzulínu a cukru v krvi vlivem nedostatku chromu..jinak si myslím, že to až takový efekt u normálních lidí nemá...u mě to teda rozhodně nepůsobí
CHrom
Lilimi
| 3. 1. 2008 13:58
a ik čemu je dobrý chrom?
Chrom
Quinn
| 3. 1. 2008 13:48
Zkus ChromForte od Walmarku...na me nikdy chrom nepůsobil, ale todle je fakt bomba je teda trochu dražší, kolem 130Kč, ale působí ( a nejen na mě ) uplně neskutečně
lucipajda
Lilimi
| 3. 1. 2008 12:17
dej si k salatku tmavý slunečnicový chlebík a bude ti fajn já si dám obídek až ve dvě mám teď ještě jednu hodinu počitaču s dětma a pak mnam salatek
monstrum
lucipajda
| 3. 1. 2008 12:11
tím monestrem, velikým, jsem samozřejmě myslela orbitrek a ne přítele Ten by sice taky potřeboval pár kilíček shodit, ale monstrum to zatím není
supeeer
lucipajda
| 3. 1. 2008 12:06
Tak koukám, že je nás čím dál víc
Včerejšek jsem docela zvládla, teď mám v práci pauzičku a objedvám salát s tofu, který jsem si včera připravila a bez zálivky potíž je v tom, že na takový obědy nejsem zvyklá a i když jsem snědla kopec zeleniny, tak se pocit sytosti zatím nedostavuje... Ale myslím, že stačí vydržet pár dní a budete to lepčejší. Po tom Vánočním obžerství mám asi roztaženej žaludek
Dnes se chystám vyrazit pro nový boty na cvičení, jsou slevy a spolehám na to, že mi to nedá a hned večer je dojdu vyzkoušet na aerobik. Snad to nezůstane jen u toho chtění.
O orbitreku taky uvažuju, ale bydlíme s přítelem v 1+1 a je to celkem monustrum, tak ještě uvidim.
No nic, jdu se vrátit k práci. Držím pěsti ať vytrváte až do večera a s klidným svědomím přežijete "mlsací dobu" u růžovky.... PAPA Lucka
i já :)
Maarty
| 3. 1. 2008 12:01
Ahoj holky, jdu do toho s váma.
Mým cílem je shodit aspoň 5kg a mít vysněnou váhu 55kg (výška 166cm), ale chci to zdravě, aby se mi to hned nevrátilo.
Minulý rok se mi povedlo během 3měsíců shodit 12kg, ze kterých se mi vrátily asi 3kila. Změnila sem jídelníček, nejedla sem sladké, tučné. Hodně sem pila vodu a čaje, a jedla zeleninu a ovoce. Osvědčilo se mi taky nejíst pozdě, a když už, tak třeba jen zeleninu. Cvičila sem tak přiměřeně. Takže nic drastickýho, ale šlo to!
Takže do toho jdu zase, stejným způsobem. Zkuste to taky tak, fakt to funguje :)
Držím vám všem palce, určitě to všechny zvládneme :)
Maarty
Lilimi
domasovanda
| 3. 1. 2008 11:36
záleží kde bydlíš jestli v paneláku,nebo rod.domečku,já bydlím na venkově v domečku tak je to v pohodě,ale na zimu si dávám bylinky domů na okno v kuchyni a jdou mi,přes léto je můžeš dát i na balkon,nejlíp jim bude v tom bylinkovým květináči je tam hodně děr takže máš víc bylinek pohromadě!A když je necháš přes zimu na balkoně taky se nic nestane,některé bylinky nevymrznou,já se třeba nemůžu zbavit meduňky-to je nezmar,zato šalvěj si kupuji každej rok a vždycky si donesu jinou než lékařskou .Tak se měj a ať Ti bylinky rostou
pro Kibic
domasovanda
| 3. 1. 2008 11:29
jo to znám u televize jsou největší chutě,já jsem to vyřešila,tak že když mám na něco chuť dám na malou misku kukuřičné lupínky a ovoce,jablka a pomeranče,nabo pomelo a čajík,nebo vodu.Postupně se přidává zbytek rodiny,mamka má trochu zvýšený cholesterol a má jít za týden na kontrolní odběry krve,tak se ke mě přidala a poctivě včera papala se mnou lupínky místo špeku .Dneska tady byla kamarádka je doma už 9roků(má postiženýho syna) a říkala,že taky musí zhubnout prý taky začne cvičit,ale musí prvně doma dodělat dlažbu,tak prý to o týden odloží,tak jsme se domluvily,že to spolu tentokrát zvládneme,no uvidíme(její manžel zhubl během roku asi 20kg)po páte hodině nejedl a přes den jedl jen hodně zeleniny a maso bez příloh-to u mě taky není problém,já nemusím přes den sníst vůbec nic a největší hlad mám večer)chodil cvičit a domů si koupil to samé mučidlo co mám doma já,zhublou váhu si udržel asi tak 2roky a teď se mu to postupně zase vrací,ale začal jíst i večer tak to bude asi tím.Tak zatím ahoj,jsem ráda,že se tady tak rozrůstáme
taky taky
Lilimi
| 3. 1. 2008 11:25
no taky jsem šla do toho boje...ale nechci jen držet dietu chci změnit celý muj životní styl.

Pro krtečka nademnou u televize mlsej sušené ovoce jablička,meruňky....

chtěla jsem se zeptat jestli nemáte tipy jak pestovat doma bylinky...dik moc
hubnutí
Kibic
| 3. 1. 2008 11:08
Ahoj holky,tak se musím přiznat, že už mezi vás také patřím. Dala jsem si závazek, že do konce roku shodím 8 kilo. Nechci si dávat žádné přemrštěné cíle, no dobře, tak alespoň 5 kilo. Pro začátek jsem začala s Pěti Tibeťany, cvičím Buď fit s ČT a trochu jsem omezila papání. Krizi mám ale večer u televize. To pořád musím něco uzobávat, ale snad to taky omezím. Takže nám všem držím palečky a ať se moc netrápíme.
jídloooooo....
Quinn
| 3. 1. 2008 10:55
Moc hezky napsaný
Ale věřila bys tomu, že todle všechno dodržuju a přesto nehubnu, i když dělám aerobic a spinning? A pak se utrhnu z řetězu a za mesíc prosinec přiberu 5kg jako nic
Takže teď musím nasadit tvrdý režim, abych to zas shodila, jelikož moje tělo už je tak na diety zvyklé, že jen tak něco nepomůže...
ještě pro dailymotion
Lili6
| 3. 1. 2008 09:44
Hlavně papej tak ať nemáš hlad (5-6x denně menší porce, třeba každé dvě hodiny).
16 je opravdu kritický věk - já tou dobou lítala ve všech možnejch dietách a hladovkách a jen si tím ublížíš, nakonec jdou kila nahoru ještě výš než kdy byla. Navíc kráse chudý jídelníček taky neprospívá - vymstí se to na beďácích, vráskách, alergiích, padajících vláskách... no neni o co stát. Jsem ráda že už to mam za sebou
jídloooooo....
Lili6
| 3. 1. 2008 09:36
dailymotion: nj, jídelníček, to je vždycky prekérka... když by chtěl člověk dodržovat skutečně všechna doporuční odborníků (kteří si často i protiřečej - co si pak vybrat že?), tak to by jsme nesměly celej den myslet na nic jinýho
Řekla bych, že základ zdravého papání je tenhle (a nemyslím tím jen při hubnutí):

voda: Dostatečný pitný režim (alespoň 2,5l deně) pohání lymfatický oběh a tím se ti dostávají z těla škodliviny (i tuky!) - čim víc piješ, tím víc se odvodňujěš (jsi lehčí a neotíkají nohy...).
Ale těch 2,5 - 3 litry ať jsou z vody (převážně a třeba i ochucené kapkou vymačkaného citronu, pomeranče...) minerálky, bylinných a ovocných čajíků (nejlíp neslazených). Džusy, koncentráty, limonády... se nepočítaj!
zelenina a ovoce: čím víc tim líp!!! Půl kila denně, a víc zeleniny než ovoce. Pokud chceš shodit, tak ovoce jako banán, hroznové víno (slaďoučké, ale velmi energetické) papej jen ráno a dopoledne.

přílohy: hranolky, knedlíky a podobně vyměň za brambory, rýži nebo těstoviny (nebo vynechávej přílohy úplně).

uzeniny: tak na těch není zdravého vůbec nic, takže jestli se bez nich úplně obejdeš, bříško si oddychne.

masíčko: libovoučké! (kuřecí, ryby, panenka..)
sůl: méně je více...

pečivo: slané, sladké a bílé pečivo je na nic (jestli tě trápí žáha, tak bílá mouka je na to expert). Čím víc semínek tím líp a dobrá volba jsou mouky žitné, špaldové... (prostě celozrné).

mléčné výrobky: při hubnutí nízkotučné (ale bacha aby nebyl tuk nahrazen hromadou škrobu zvlášť u jogurtů - to je z bláta do louže). Kefír, sýry (do obsahu tuku 40%), tvaroh je bezva, syrovátka...

Obecně je dobré se vyvarovat sladkého (místo cukru je fajn med - aspoň je zdravý, když už kalorický) , příliš slaného a tučného... (místo oleje olivový).
Myslím že co je zdravé všichni víme (jasně že coca-ola asi nebude ten nejlepší elixír života :o) je toho všude dost, jen si vybrat... Jukni taji na články na Victorie.cz, taky je tam kupa informací.
No to je zas román po mě Co myslíte vy holky? Ještě nějaká zásadní zásada zdravého papání, víte někdo???
Hodně štěstí při změně (prospěje to nejen postavě, ale i pleti, náladě... ) držím palce!

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
anzelen
5. 5. 2024 17:17
11864
cudlik
5. 5. 2024 14:13
70427
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video