Povídání o Bohu. - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Povídání o Bohu.

Diskuze

Protestante,
anonym
| 6. 3. 2007 13:45
pokud to opravdu bylo upřímné, pak smekám!

Jinak mi osobně až tak milatantně nepřipadáš, vzhledem k tomu, co jsemuž slyšela od jiných, jsi docela tolerantní a neposíláš nás " do tlamy pekelné".
Budiž Ti za to dík.
Každý máme svou víru, ale opravdová dobrota se pozná hlavně podle tolerance.
Zdravím a přeji vše dobré, a krásné nastávající jaro! Letos ta zima ani tolik "nebolela", co?
Pa
Poděkování
protestant
| 6. 3. 2007 09:27
Pořád jsem si říkal, čím to je. Tak nějak jsem tušil, že dělám něco špatně - takže díky za tak věcný rozbor. Myslím to upřímně - díky.

Máš pravdu v tom, že je pro mne těžké sdělovat lidem, kteří Bibli třeba nečetli, nebo o ní jen slyšeli, ty jednoduché základní věci jasně a srozumitelně. Nejsem evangelista (asi víš, co to znamená), ale spíš učitel. Z toho důvodu mě moc mrzí, že jsem se nechal unést k tzv. "mlácení Biblí po hlavě" - tak by se dala zkrátit tvá oprávněná výtka.

Je pro mě těžké vyjadřovat se stručně v takovéto diskusi. Sám si jistě postřehl, že někdy jsou ty příspěvky dost dlouhé. Musím sebekriticky přiznat, že se do některých věcí moc zamotávám a má snaha říct hluboké pravdy stručně bývá kontraproduktivní - dojde k nepochopení.

Pokud bude o tuto diskusi ještě zájem, budu se snažit, aby se to nezvrhlo v poučování - sám to nemám rád a fakt mě mrzí, že jsem k tomu sklouznul.

Všem, kteří byli tímto poučováním "postiženi" se tímto omlouvám a modlím se, aby je má chyba neodradila od hledání cesty k Bohu, stvořiteli vesmíru.

Tobě, vlamaci, ještě jednou dík za konstruktivní kritiku.
O Bohu
anonym
| 5. 3. 2007 19:34
Protestante, již hezkou chvíli sleduji tvá kázání v této diskuzi. V jednom kuse někoho poučuješ, jako bys to nutně potřeboval ke svému životu. Daleko lépe by ti seděla přezdívka kazatel a ne protestant. Jestli ale píšeš, že jen Ježíš byl ta ,,cesta, pravda a život", (což je fakt), tak se snad brzy dočkám od tebe výroku, že jsi to ty sám. Aspoň se tak povýšeně chováš při svém poučování ostatních. Zdá se, že máš určité vzdělání, možná jsi toho dost přečetl, ale kdyby jsi to měl v sobě, tak by jsi o tom tímhle způsobem stále neklábosil. On ten vnitřní dialog s Bohem je opravdu záležitost těch dvou a není potřeba o tom stále někoho přesvědčovat, že já jsem ten, který o tom tedy ví daleko víc, než ti ostatní. Svědčí o tom každý tvůj příspěvek, kterým se blahosklonně skláníš k těm ostatním (nechte maličkých přijíti ke mně). Bůh s tebou, protestante. Vlamac
Sorry
anonym
| 2. 3. 2007 14:59
Tak to už je na mě moc, to jsou nesmyslné kecy, na to fakt nemám čas. Ano ten život je jen MŮJ a právě to je ta svoboda, naložím si s ním jak JÁ budu chtít a nikomu se nemusím zpovídat. Konec
otázky a odpovědi
Kloa
| 2. 3. 2007 14:45
Bez komentáře
Otázky a odpovědi
protestant
| 2. 3. 2007 14:42
Kdo chce, tak se odpovědi může dobrat. Stačí se ptát na správném místě nebo správného člověka.

Ta věta:
Každý den žiju svůj život jako by to byl můj poslední - ano, je to tvůj poslední život

Apropos - hřeším - to je trochu z jiného slovníku, ne? Jak může neznaboh (sorry za ten výraz) hřešit ?
Hřích je přece minutí cíle a tím cílem se myslí to, co pro nás připravil Bůh - pak buď musíš uznat že Bůh je oprávněn tě soudit - a pak tedy hřešíš - nebo nevíš, o čem mluvíš.

Nikdo nehledá Boha, není ani jeden. Všichni zbloudili a jsou daleko od Boží slávy.

Závěrem: Odpověď na ty tři otázky dá tvému životu stabilitu. Proto je třeba nad nimi přemýšlet.
Když odpověď najdeš, nenecháš se pak tak snadno někým či něčím ovlivnit či zmanipulovat.
Hledej. Kdo hledá, najde.
Nač otázky
anonym
| 2. 3. 2007 14:22
Ad 1 - 3, proč bych si měla na takovéto otázky odpovídat, myslím, že jsou důležitější věci. Tyhle otázky jsou začarovaný kruh, stejně se k odpovědi nedobereš. Každý den žiju svůj život jako by to byl můj poslední, vychutnávám si to, hřeším a vnitřně jsem vyrovnaná. Vím, že dělám správné věci, ale více hledím dopředu, nezaobírám se otázkou co bylo.
Racionální
protestant
| 2. 3. 2007 13:12
Racionální = rozumný, rozumový.

Dneska je racionální kde co - od výživy až po argumenty.

Dobrá, tak trochu útoku na mozkové závity.
1. Proč jsme tady ? Co tu máme dělat ? Jaký to tu má smysl ?
2. Kde jsme se tu vzali ? Jak to, že tu nejsou další obydlené planety?
3. Co bude po smrti ? Opravdu to tím končí ?

Jak si tyto otázky zodpovíš bez Boha?

Pokud jsme tu jen "náhodou" a po smrti nic není - pak jezme a pijme vždyť zítra zemřem... Pak je jediná správná víra nihilismus, protože pak opravdu nic nemá smysl...

Pokud jsi čekala důkaz typu: Zítra ve tři si můžeš tam a tam na Boha sáhnout - pak sorry. Bůh je duch. Nikdy ho nikdo neviděl.

A pokud jsi opravdu otevřená hledání - podívej se na svou ruku. Dívej se na prsty, dlaň, hřbet ruky. Dívej se, jak je to vše geniálně funkční a přitom ta konstrukce je tak elegantní. Všimni si, jak jemných i jak rázných pohybů je ruka schopna......
Ó, jak podivuhodně jsem stvořen... napsal král David v jednom ze svých Žalmů a já nemohu než dát mu za pravdu.
protestante
Papa
| 2. 3. 2007 13:02
prosím stručně, aby to moje nevzdělaná hlava pobrala
Pro Kloa
protestant
| 2. 3. 2007 13:01
Ano, ten výrok Bolka Polívky si živě pamatuju

Sice trochu vulgární, leč vtipná replika na téma, že spousta lidí věří věcem, které nikdy neviděli a lidem, o trerých ani neslyšeli. Žijí vírou a ani to neví.

A s těma teroristama - není jednoduché se vzepřít tomu, když vás od malička hustí určitým druhem informací. Ti lidé pak mají (jak Bible říká) cejchované svědomí a zamlžený zrak - nevidí pravdu, že byli do situace a svých názorů někým hrubě vmanipulováni.

Prostě - poznáte je po ovoci.
(to napsal apoštol Pavel už před 2000 lety )
protestante
Papa
| 2. 3. 2007 12:58
ty jo, já myslela, že se dozvim něco alespoň trochu racionálního o tom, že jsem stvořena Bohem..... a ono nic, ale zase sem se dozvěděla, že protestant něco takovýho už ví!
anonymní
Kloa
| 2. 3. 2007 12:51
Někteří lidé mají takovou mentalitu, že se nechají snadno ovlivnit. Ano a to pak na světě vypadá, tak jak to vypadá. Jen kvůli takovým slabochům jsou na světě teroristé apod., jsou to stejně ovlivňovaní lidé. A kdo na to doplácí? My, kteří věříme ve vlastní svědomí. To kvůli nim jsme na letištích apod. omezováni.
nikdo ho neviděl
Kloa
| 2. 3. 2007 12:48
Protestante, takže ty si asi budeš hodně rozumět s Bolkem Polívkou, který měl krásnou řeč ve filmu dědictví aneb ***hoši ....

"Věříte v Boha?"
"Ne, proč? Ještě ho nikdy nikdo neviděl."
"Vaší piču jsem taky neviděl a věřím, že ji máte."
Ad církev a svoboda
protestant
| 2. 3. 2007 12:48
Zaujala mě tvá věta :
Svobodný je člověk neomezovaný názory jak žít dle představ církve.

A co když je člověk svobodný ve chvíli, kdy není omezován výmysly tohoto světa?

Je psáno: Poznáte pravdu a ta vás učiní svobodnými...

A (i když se to mnohým nezdá) je pouze jeden člověk, který o sobě prohlásil:

Já jsem ta Pravda, Cesta i Život... (pokud bys to náhodou nevěděla, tak to řekl Ježíš, ten ukřižovaný, co vstal z mrtvých)

s tím asi moc nenaděláš....
Kloa
anonym
| 2. 3. 2007 12:47
Máš ve všem pravdu, ale je mi líto lidí, kteří se nechají takto ovlivnit. Nemít vlastní názor, a dělat věci jen podle druhých, kteří s tebou manipulují, to je k pláči. Pak svět vapadá, tak jak vypadá. Naštěstí si umí sama vše vyřešit. Vždy když se k něčemu přidala církev, tak jak to dopadlo. Dělala a dělá a bude dělat jen to, aby z toho měla prospěch ( církev ). Ale každý je strůjcem svého štěstí.
Ad evoluce - znovu
protestant
| 2. 3. 2007 12:43
Jak už jsem řekl, obojí je otázka víry - jak evoluce, tak stvoření.
A pokud jde o to vzdělání - mohu zodpovědně prohlásit, že jsem téma evoluce i stvoření dost studoval. Přečetl jsem několik různých knih teorii evoluce obhajující i ty, které ji rvou na kusy - a mohu říct, že neobstála. Argumentů proti je víc.

Ale čemu chceš věřit - to je čistě na tobě.
církev
Kloa
| 2. 3. 2007 12:38
Církev si vše přizpůsobí k obrazu svému, anonymní tohle asi nevyhraješ. Vše musí mít nějaký zárodek. A ty řeči kol a kol, žádná rozumná řeč
To nemůžou věci jen tak plynout? Svobodný je člověk neomezovaný názory jak žít dle představ církve. Protestante, věříš asi více tomu co káže církev než co ti říká vlastní svědomí.
protestanete
Papa
| 2. 3. 2007 12:33
Nemám moc vysoké vzdělání a určitě ne v biologii. Ty jsi biolog?
Kolik je (kvůli tobě) náznaků (poznatků, důkazů) o evoluci? A kolik je důkazů, že člověka stvořil Bůh? Máš ty nějaký důkaz, že tomu tak pevně věříš?
Apropos - svědomí
protestant
| 2. 3. 2007 12:27
Takové svědomí, to je zvláštní věc. Přemýšlela jsi někdy nad tím, kde se vzalo? Jak to, že víš, že určité věci děláš dobře, nebo špatně, aniž by ti to musel někdo říkat? Jak to, že posloucháš své svědomí, když omezuje tvou "svobodu" ?

Svobodný člověk je schopen diskuze a je schopen zvažovat i argumenty, které mu připadají hloupé - protože i ten druhý má právo se vyjádřit a mít svůj názor. To je svoboda vyjadřování.

A s tím ovlivňováním - nenech se mýlit. Každý den a většinu tvého života tě někdo či něco ovlivňuje a ty na to musíš reagovat. Podle čeho poznáš, že jdeš správným směrem, když nevidíš na cestu? Jak poznáš co je dobré a co špatné - svědomí na spoustu věcí nestačí....
Milý PROTESTANTE
anonym
| 2. 3. 2007 12:20
Já se nikomu zodpovídat nebudu, jedině sobě a svému svědomí.
Normálně jsem se zasmála a opravdu hodně pobavila. To jsou teda kecy....
Ano jsem svobodný člověk a dle toho se také chovám, mě nikdo ovlivňovat nebude, to je nejdůležitější svoboda!!! Jelikož moje mysl je volná a ničím ani nikým zatížená!!
Ad evoluce
protestant
| 2. 3. 2007 12:17
Docela by mě zajímalo, jaké máš vzdělání. Zda můžeš své výroky o danosti evoluce potvrdit vzdělaností v určitém vědeckém oboru - třeba biologii - nebo jen opakuješ "obecné povědomí" které tu 40let zasévali komunisté...

Čistě technicky vzato nikdo nikdy nedokázal vznik života z neživých prvků, nikdo uspokojivě nevysvětlil vliv zmenšování Slunce na život na Zemi (pokud bychm proces otočili a počítali přírůstek zpět, tak před 100 000 lety bylo Slunce velké jako oběžná dráha Venuše), nikdo zatím nedokázal vysvětlit, proč by se buňky (pokyd by už vznikly "sami od sebe") sdružovali do větších celku a specializovali se. To je jen pár příkladů.

Trvám na tom, že víra v evoluci je součástí náboženství. Jde o náboženství hmoty. Vše z hmoty pochází, vše se hmotou stane (nebo energií, což je zaměnitelné) a hmota je věčná - vždy tu byla a vždy bude. Hmota má tedy v této víře typické znaky boha.

Tolik k zamyšlení nad Evolucí....
Protestante
Papa
| 2. 3. 2007 12:03
Evoluce je daná! Jen se jí říká teorie, protože ji prostě někdo nechce věřit, ale je to prostě důkazy daná věc! Jo a ano, moji prapra a ještě víc prapředci byli opice, a co víc byli to i prvoci a klidně i primitivní bíklovina v Praoceánu, no a co? Nemám potřebu se povyšovat a tvrdit, že to tak neni! Vždycky, když víra v boha narazila na vědecký výzkum, tak přišel někdo třeba jako Tomáš Akvinský a snažil se to nějak zkloubit (obejít), kdo to udělá s evolucí?
papa
Kloa
| 2. 3. 2007 11:56
Papa, souhlasím s tvým názorem - uznávání vědy a evoluce. Naprosto nepotřebujeme církev, která káže lidem o tom jak mají žít, člověk má mít své svědomí. A k tvým dvěma pravdám není co dodat, mluvíš mi z duše.
Je to stručné a výstižné. Zatímco slova pámbíčkářů jsou kolem a kolem, to je ten cizí jazyk.
Věřícímu Papa
protestant
| 2. 3. 2007 11:38
Tvoje slova si hned v prvních větách odporují. Evoluce není věda. Evoluce je víra. Neexistuje vědecky podložená evoluce, existuje pouze víra v evoluci jako východisko ze situace, kdy je nutné vysvětlit (nějak) existenci člověka a života vůbec na této planetě - pokud odmítneš Stvořitele, máš jen tuto možnost.

Mimochodem - opice byla tvoje praprapra....babička, nebo tvůj prapraprapra...dědeček? Nebo oba?
Milá anonymní
protestant
| 2. 3. 2007 11:34
Milá anonymní, skoro se chce říct : "nápodobně" ale to bych jen potvrzoval tvou teorii o zvrácené církvi a neexistenci Boha.

PAMATUJ:
Je psáno, že všichni zemřou a potom přijde soud. Každý se bude muset postavit sám za sebe před Boha a zodpovídat se ze svých skutků. Nebude důležité, co udělali lidi kolem tebe a co udělali tobě, jediné, na čem bude záležet - tvoje činy.

A jedna ze základních otázek, která se tam bude řešit:

Co jsi udělal s mým Synem? Přijal si Jeho oběť, nebo ne?

Nechám naprosto na tvém rozhodnutí, co s touto informací uděláš. Jsi svobodný svéprávný člověk....
Papa
anonym
| 2. 3. 2007 11:15
Není důležité v co věříš, ale jak žiješ.
Mnozí věřící jaou pěkná hovada a naopak. To kupodivu jakoby nasouviselo. Já mám kolem sebe samé "skoroatheisty", a přesto žijí tak, jako by věřili v Boha. Prostě vědí . Nepotřebujou věřit. Mají v sobě některé zásady, které by nepřekročili, ne kvůli Desatera, nebo Boha...kvůli sobě, svému svědomí.
Je to totéž, jen někdo to nazve svědomím vůči sobě, jiný vůči Bohu. Každý je součástí Boha. Výsledek je stejný.
Protestante
anonym
| 2. 3. 2007 11:04
Takhle to vypadá, když má člověk vymytej mozek, ať náboženstvím nebo něčím jiným.
v boha nevěřím
Papa
| 2. 3. 2007 10:48
Nejsem věřící. Uznávám vědu a evoluci . Nepotřebuju desatero, mám svědomí a dvě pravdy, kterýma se řídím: 1) Nedělej druhému, co nechceš, aby on dělal tobě. 2) Svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. Ono je to asi totéž, ale to je jedno.
Protestante,
anonym
| 2. 3. 2007 10:46
Ty víš, že moje víra se zcela neshoduje s Tvojí, ale ten základ je stejný.
Nejvýš je láska (Bůh) a podle toho se odvíjí vše ostatní.

Ježíš je pro mě zajímavá kapitola, která přinesla nové náboženství. Nepochybuji o tom, že tu byl a že hodně znamenal (a dodnes jeho odkaz znamená).
Bůh je.
protestant
| 2. 3. 2007 10:30
Bůh je. Je ti blíž, než si myslíš. Popíráním to nezměníš.

Celé stvoření ukazuje na inteligentní záměr. Na Stvořitele. Pokud budeš skutečně přemýšlet o přírodě, zvířatech, lidech a věcech bez předsudků a předpojatosti ( a vynecháš pohádky o evoluci), pokud budeš skutečně hledat, kde se to tu vzalo - najdeš.
Ta obrovská rozmanitost, pestrobarevnost a to obrovské množství - to vše ukazuje na Stvořitele se smyslem pro krásu a originalitu. Nenajdeš dva stejné lidi, každá zebra má originální kresbu, i ty jepice, co žijí jen jeden den, mají každá nezaměnitelnou strukturu křídel - o tvůrci vší této nádherné rozmanitosti - o tom mluvím jako o svém Bohu.
Možná sis všimla mého obrázku. Ta nečitelná věta zní:

Ježíš přišel a dal nám smysl.

Na tom trvám. Nesetkal jsem se s jiným tak uceleným a smysluplným názorem na svět.
Pouze to, že jsem stvořen Bohem, který mě tu chtěl, má zájem o vztah se mnou a pomáhá mi jako osobnosti vyrůst pro to, abych mohl žít v jeho přítomnosti věčně - to dává životu smysl.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
5. 5. 2024 19:45
70429
anzelen
5. 5. 2024 17:17
11864
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video