Povídání o Bohu. - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Povídání o Bohu.

Diskuze

Má zamilovaná anonimní
anonym
| 27. 10. 2006 05:23
Myšičko,já vím,že rozumíš.Jde o to,že bud si člověk zvolí,nebo si ho
zvolí.Buď si vybere Otce z Pravdy,nebo si ho vybere otec lži,buď je
duchovně v životě,nebo ve smrti.Otec lži má v patách svoji sestru
smrt.A cesta k Otci je jedině přez Ježíše a to je to evangelium
života.A Protestante,Tobě jsem vysekla poklonu,ne za
přepeřování,ale pro Ježíše,kterého nosíš v sobě,jemu patří má
úcta,pohotových lidí v povídání je mnoho.Mluví se tu o Ježíši stále
nesrozumitelně?.V Efezu Pavel přimlouval církvi,že evangelium je to
žhavé,o co stále jde.Jde o ŽIVOT!!!
Sranda musi byt ...
protestant
| 26. 10. 2006 14:54
No to sem rád, že tě to rozesmálo.

Tudle jsem zabloudil do jiné diskuze a sledoval jak tam "fundovaně" radíš kolem horoskopů ... Tak jsem si na to vzpomněl.

Vždycky, když se mě někdo zeptá, v jakém jsem znamení, tak odpovídám, že ve znamení kříže. Radši se dotazuji na odpovědi Stvořitele, než stvoření
vysvětlení
lenka
| 26. 10. 2006 11:24
Nené, vy jste mě nepochopili....já jsem napsala ten dotaz na soukromí Protestanta a od pak napsal, že sice odpoví, i když to není k tématu, tak jsem si říkala, že tu chcete asi diskutovat jen o víře, což je v pořádku, protože kvůli tomu tady to téma je.... takže jsem jaksi nechtěla odbočovat na jinou kolej.
Ano ano ano!
anonym
| 26. 10. 2006 11:12
Každopádně se přidej, a nejen Ty, Lenko!
Kdybychom si s protestantem chtěli soukromně popovídat, tak bychom si mailovali.
Každý další názor je vítaný, od toho jsou diskuse. Když se nebudem napadat a urážet, má to smysl, ikdyž možná jeden druhého úplně nepochopíme. Mně to hrozně baví-poznávat myšlení a cítění jiných lidí.

Protestante, daky jsem dnes ráno omládla smíchem, jak jsi psal, že nenapíšeš datum, abych ho hned "nezneužila" k horoskopu!
Málem ses trefil.

Tak Ty máš 4 dětičky, to je krásné. A neobvyklé.
Rušit debatu ?
protestant
| 26. 10. 2006 10:04
No to snad ne

Kdo řek, že je to soukromá debata?

A co je to "pozemský dotaz" ?

To by mě velmi mrzelo, kdyby se kdokoli bál na něco zeptat jen proto, že tu většinou diskutuji s Myšičkou. Dalo by se říct, že za to ani jeden z nás nemůže. Prostě ostatní nějak přestali odpovídat, přispívat, prostě diskutovat.

Prostě jak to použil pan Donutil : "Ptejte se na co chcete..."
a teď trochu pozměněná verze : "Co budu vědět, to v rámci možností zodpovím..."
díky
lenka
| 26. 10. 2006 09:52
TAk tos mě překvapil...já jsem myslela, že budeš nějaký výzkumný pracovník, vedoucí knihkupectví nebo tak něco Tak díky za informace a už nebudu rušit vaši debatu takovými pozemskými dotazy
Pro zvědavé....
protestant
| 26. 10. 2006 09:40
I když se to opravdu tématu netýká, pár velmi osobních informací pro zvědavé:

Práce: obor IT - správce sítě PC
Věk : 37 ( datum neřeknu, Myšička by hned smolila horoskop )
Ženatý : Ano, už 15 let - a šťastně

Děti : 4 = jedna + jeden +jeden +jedna

Jak dlouho křesťan : 11 let

Myslím, že to by stačilo
Pro Protestanta
lenka
| 26. 10. 2006 09:18
Ahoj, sleduji vaši diskuzi -však Myšička to ví -říkala jsem jí, že Protestant je velm zajímavá osoba v tom, jak umí mnohé věci podat a vysvětlit.....tak by mě zajímalo, i když se to teda netýká tématu náboženství- co ty Protestante vlastně děláš? Nemohl bys nám říct, jaká je tvá profese a kolik je ti let ? Teda jen kdybys chtěl samozřejmě....
Vyroste - nevyroste ?
protestant
| 26. 10. 2006 08:25
Trocha smíchu poránu ... to fakt neuškodí

Ale s tím, že někdo nevyroste - s tím máš bohužel pravdu. Stává se to. Ono totiž (podle mého odhadu) závisí takové dospívání na prostředí, ve kterém dotyčný má vyrůstat.

Obvykle takový čerstvý křesťan mívá kolem sebe lidi, kteří jej k dospělosti vedou - to je ten princip "..získávejte mi učedníky..." o kterém Ježíš mluvil - máme je UČIT jak se co nejvíc NAUČIT a taky je NAUČIT jak mají ty další nové křesťany UČIT to samé. Normální je růst odpovídající zhruba tomu fyzickému růstu tzn. cca za 5 až 10 let je ten člověk "pevný v kramflecích" (umí se postavit za své přesvědčení) a současně je schopen tuto svou víru srozumitelně a s porozuměním předávat ostatním - jak věřícím, tak nevěřícím. Pokud někdo dospěje moc rychle (tzv. rychlokvašky ), tak s tím má většinou on i jeho okolí potíže. Prostě ta dospělost musí mít tu hloubku znalostí a zkušeností, jinak je to jen fasáda, která se může rychle zhroutit.

Smutnou skutečností je to, že některým "vedoucím" takové "děti" vyhovují. Proč? Protože jim slepě důvěřují, neptají se na důvody, proč mají tamtomu věřit a tohle dělat. Prostě některým "takypastýřům" tohle "tupé stádo" vyhovuje a každého, kdo i přes takové prostředí dospěje, vyhodí ven.

Opravdu se to dá aplikovat i na organizaci SJ. Dokud se této diskuze účastnila i smajlicekk, bylo na ní znát vyjadřování typu "... ale maminka a tatínek říkali, že je to takhle a hotovo" (abychom se vrátili k těm malým dětem ) Čím víc poznávám způsob, jakým členství v organizaci (schválně nepoužívám slovo církev) SJ ovlivňuje lidi, tím víc získávám dojem, že zakladem je přesvědčit je, aby se nesnažili získávat si informace od lidí a zdrojů mimo SJ. Vypadá to, jako by jejich hlavní krédo bylo zhruba:

"Všechno vám řeknem, o nic se nestarejte, dělejte co vám řeknem, na všechno máme odpověď. Když to dodržíte, dostanete s jistotou věčnou odplatu."

Buhužel se stále najde dost lidí, kteří se do takovéto "pohodlné" existence nechají uvrtat...
Protestante
anonym
| 26. 10. 2006 08:03
Tak ses aspoň po ránu zasmál, co?
No, aspoň sis prodloužil život.
Mám se tedy na Ivanu a jiné "zamilované" dívat se shovívavostí?
Prima. Ale co když z toho "nevyroste", co když je to nezvratný stav? Hodně mi to připomíná lidi chycené v sektě. Jehovisté např. mluví velmi podobně.
Ivana a "čínština"
protestant
| 26. 10. 2006 07:55
Tak jsem se zas jedou od srdce zasmál

Nic proti tobě, ani Ivaně - jen jsem si představil, jak nějaká "teta" vysvětluje ročnímu či dvouletému dítěti jiné matky stejnou věc:
"Proč se tedy nepokusíš mluvit chvíli běžným pozemským jazykem?
Svou "čínštinou" se odřezáváš od světa "obyčejných" lidí.
... a málem jsem spadnul ze židle ...

Je to prosté a to podobenství je docela případné - Každé malé děcko má "svůj" jazyk, kterým s rodinou mluví a rozumí mu většinou pouze rodina. Často se stává, že rodiče musí ostatním dospělým překládat takové "žvatlání".

Tím nechci říct, že Ivana něco "žvatlá" jen jí prostě momentálně rozumí pouze její rodina - sourozenci v Kristu. No, a občas to musí někdo "přeložit" pro ty ostatní.

Na druhou stranu - už jsem zažil horší případy takového "novorozeneckého žvatlání" u čerstvých křesťanů. V návalu nadšení a nově získaných zkušeností provádí něco, čemu se říká "Mlátit lidi Biblí po hlavě".
Počkat, teď si vzpomínám, mě se to taky stalo! Málem jsem si tím znepřátelil celou (přirozenou) rodinu. Pak jsem to asi pět let "žehlil"....

Ale dobře to dopadlo. Díky Bohu! Pomohl mi ty moje eskapády (slon v porcelánu) napravit.

Takže, abych to shrnul - s tímto způsobem mluvení, který tu prezentuje Ivana, se asi budeme setkávat dál. A tak - trpělivost a trpělivost a ptát se a ptát se a nechat si vysvětlit a tak dál.
Milá zamilovaná anonymní :o))
anonym
| 25. 10. 2006 12:15
Není mi docela jasné, co Tě vlastně nutí se dělit o své zážitky s Ježíšem (nebo Bohem), když cítíš, že ti druzí nerozumí.

Svou "čínštinou" se odřezáváš od světa "obyčejných" lidí.

Nebo už nechceš žít v obyčejném, pozemském světě?

Proč se tedy nepokusíš mluvit chvíli běžným pozemským jazykem? Pak by Tě mnohý neodsuzoval za fanatismus.

Působí to totiž dojmem, že jsi si vědoma, že víš víc, než my a se
schovívavostí Bohu vlastní na nás "hříšníky nevědomé" pohlížíš, s
lítostí, že nejsme "tak daleko", jako Ty. Toto je můj dojem z Tvých
příspěvků.

Vůbec Tě nechci urazit. Chci Ti přiblížit, proč Ti nerozumíme.
Jezis,syn Boha ziveho
anonym
| 25. 10. 2006 09:04
Jezis poslal Ducha sv. a s ním zjevení Pravdy,že je synem Živého Boha a
ten,kdo přijal tohoto Ducha je tedy zároveń v přijetí
Ježíše,proto je ˇJežíš živý a žije skrze svou církev.On je hlava a my
jsme tělo,této hlavy-církev živý orgasnismus Živého Boha od počátku,od
počátku plný života,solí země,kvasem a teď je to evangelium postaveno
před každého živého tvora na zemi i pod zemí a každý má svobodnou volbu
přijmout,či odmítnout.Nemá výmluvu,že nerozumí.Pravda nemůže být
jednodužší,můžeš mne urážet,ale nic to nepomůže,Ty i já jsme
jeden každý,kdo volí,já prohlašuji,ač v pubrtě,tak mám zvoleno.Na mne
není volba,mne řekl tatínmek,běž si povídat s maminkama a řekni jim,jak
jsem Ti dal život.Myslela jsem si,že nejsem dost dobrá,Ti to říct jasně
a bez emocí.Ale jsem a tak to víš.Protestant je velmi poslušný a
trpělivý ve výkladu Slova,pro Tvou potřebu.Já se Ti tímto hluboce
klaním a vážně se těším na dospělost,až budu také tak pohotová a
zkultivovaná Slovem.Užívejte si každý,čeho chcete,Ježíš Tě miluje,ať
jsi jaký jsi,miluje Tě,proto se Ti dádá poznat právě ted a tady.Jak s
Jeho Láskou a obětí naložíš,je na Tobě.My jsme mu dali svá srdce a
těla,myslíš,že je to slabost,já tvrdím,že síla.Požehnané
ráno,Protestante,dík.
Pro Protestanta,mou pritelkyni a ostatni
anonym
| 24. 10. 2006 12:10










Dik Ivana
A jedeme dál...
protestant
| 24. 10. 2006 09:20
Dík za komplimenty.

Mám už od Boha takový dar, že umím lidem věci vysvětlovat. Za to moc nemůžu, jen to používám...

Problem s názorem na Ježíše je v tom, že v Evangeliích je popsán jako 100% člověk a současně jako 100% Bůh a to spoustě lidí prostě "neleze do hlavy".

Nejde o to, že bychom snad my měli nějaké nadpřirozené schopnosti, které neumíme využít. My kolikrát neumíme využít ani ty "přirozené". Ježíš - Syn člověka dělal všechny ty věci proto, že měl na to zmocnění a pověření od svého Otce. Sám několikrát řekl, aby lidé po tom, co byli uzdraveni šli do chrámu a vzdali dík Bohu. Tím, že se narodil na této Zemi, vzdal se většiny toho, co měl doma, u svého Otce.

Díval jsem se nedávno na film o zrození člověka. Od zplození (setkání spermie s vajíčkem) až po narození. Byly tam naprosto úžasné záběry, nad kterými mi nezbylo než zůstat s otevřenou pusou , ale co mě nejvíc fascinovalo, byla fáze spojení spermie a vajíčka. Bylo tam řečeno, že ne vždy dojde k početí i když se spermie dostane k vajíčku. Uvnitř vajíčka po tom, co spermie se dostane dovnitř a ve vajíčku se "rozpustí" dochází k něčemu, co vědci nazvali "zásnubní tanec". Vnitřek vajíčka začíná rotovat a právě v tuto chvíli se rozhoduje o tom, zda vznikne či nevznikne život. Z rozpaků komentáře nad touto fází se dalo odvodit, že dodnes vlastně vědci nejsou schopni "způsobit" vznik člověka. Prostě tam ten život musí dát někdo z venku - tedy Bůh. A právě v totu chvíli se buňka stává živou duší... a už je ten člověk živou duší navěky.

Co s tou živou duší je po smrti -to proberem jindy.

Tak ať se ti nepřipálí oběd a já jdu taky "tvořit hodnoty"...
re: další OOO
anonym
| 24. 10. 2006 08:54
A co Ježíšův výrok "vše co dokážu já, můžete dělat také"
(omlouvám se, že necituji přesně, ale v tomto smyslu to řekl)
To nesvědčí o tom, že sebe nepovažoval za nic víc, než nás, "obyčejné smrtelníky"? Že máme stejné schopnosti jako on, ale jen o nich nevíme a neumíme s nimi zacházet?

A kde jsem vzala názor o nesmrtelnosti duší?
No já jsem přece ta "s tou svou reinkarnací", ikdyž ne přímo hinduista.
Ano, já si myslím, že žijeme mnohokrát, o karmě, která s tím souvisí, jsme si už psali. O astrologii jsem taky psala, úzce to s karmou souvisí.

Já mám dojem, že ani já, ani Ty nemůžeme přijmout víru toho druhého. Ale na mou duši mě baví s Tebou diskutovat.Chá.
Máš schopnost, kterou já postrádám. Umíš se vyjádřit a argumentovat. Je to pro mě obohacující nikoliv kvůli obsahu, ale pro tu formu.
Tak a dost komplimentů, jdu vařit.!
Další OOO
protestant
| 24. 10. 2006 08:43
Už jsem skoro zapomněl, jak rychle odpovídáš...

Musím opravit svou "definici". Z hlediska historie v tom smyslu, že žil v Izraeli cca mezi roky 3 před n.l. a 30 n.l. (plus mínus 5 let v datování) a poslední tři roky svého života učil své učedníky, kázal lidem, uzdravoval nemocné... prostě dělal to, co jako mesiáš (zachránce) měl v "popisu práce", ano, byl historickou osobou. Problém je právě s tou smrtí a s tím zmrtvých vstáním Pokud definujeme historickou osobu jako někoho kdo kdysi žil a pak zemřel, a dnes najdeme maximálně jeho hrob - pak není historickou osobou, protože žije i dnes. Já vím, je těžko představitelné, že žije v nebi u svého (a taky našeho - jsme bratři) Otce, ale to nic nemění na tom, že je to pravda.

Jeden OOO:
"Ježíš se nepovažoval za něco nadpřirozeného, nadlidského." - To je právě v tom, že jsi nečetla Evangelia. Ta jsou plná výroků jako : "... u mého Otce v nebesích..." "...já a Otec jsme jedno..." " ... dělám to, co jsem viděl u mého Otce v nebesích..." " ...kdo zná mne, zná mého Otce..." a koneckonců k ukřižování ho židovská velerada vydala proto, že se prohlašoval za syna Boha Izraele - tedy z jejich pohledu (protože tomu nechtěli věřit) se rouhal Bohu a zasluhoval zemřít.

Jeden moudrý muž, jmenoval se Pavel a napsal několik knih Nového zákona, napsal, tato slova: "Pokud Ježíš nevstal z mrtvých, jsme ti nejubožejší z lidí.... ale Ježíš vstal z mrtvých, žije na věky a nám odkázal ...." Prostě bez některých základů se křesťanství nedá nazívat křesťanstvím.

"Ale duši máme všichni
nesmrtelnou, nebo ne?" - No, někteří tomu nevěří - například evolucionisté, Svědci Jehovovi, a další. Ano, křesťané věří, že člověk má nesmrtelnou duši. Také v něco podobného věří Hinduisté s tou svou reinkarnací. Kde jsi vzala ty tento svůj názor?
evangelia
anonym
| 24. 10. 2006 08:13
Nechtěj po mně, abych četla evangelia. Fakt mi to nic neříká.

Nikdy nečtu to, co mi ostatní doporučí, ale jen to, co sama chci. (Z
tohoto důvodu jsem nikdy nečetla jedinou knížku z tzv. "povinné
četby".)

Co se týče těch "omylů", jak píšeš, tak prvním dvěma opravdu věřím,
ikdyž-jak říkám-zas to tolik neřeším, a kdybych se nezačala s Tebou o
tom bavit, ani bych nebyla nucena o tom přemýšlet. Já si myslím, že
víra s myšlením (důkazy apod.) nemůže mít nic společného.

A co se týče té historické osoby-jestli jí Ježíš je nebo není...

Jaký je rozdíl mezi tím, jestli zemřel nebo nezemřel?

Pořád je to osoba, člověk, který byl významný tím, že tu byl, (chodil,
mluvil, myslel) a změnil dějiny, historii. Byl tedy historická osoba.
Fyzicky tam byl.

Taky pokud vím, mluvil něco o tom, že všichni mohou dokázat to co on, nepovažoval se za něco nadpřirozeného, nadlidského.

Jestli Ježíš zemřel či nezemřel...možná "vstal z mrtvých", jak se píše,
proč ne, tenkrát se děly všelijaké zázraky téměř denně. Ale co
pak-vypařil se? Kdo se narodí, musí zemřít. Ale duši máme všichni
nesmrtelnou, nebo ne?
Milá Ivano....
protestant
| 24. 10. 2006 07:56
Milá Ivano - užij si svou pubertu!
Každý čerstvý křesťan je takové "miminko" - je zahrnován Boží láskou, péčí a požehnáním až se mu z toho točí hlava . Vím, to. Zažil jsem to. A do dnes mě to drží v největších chvílích - vím, že mě Bůh miluje a že mě neopustí.

Časem začne dávat ty polštářky pryč, aby se naučila padat a vstávat - hlavně vstávat, když upadneš. Bude tě přivádět postupně do situací, na kterých poroste tvá víra a tvá důvěra v Něj. Prostě tě přestane "nosit na rukou" a nechá tě dělat tvoje vlastní kroky (a chyby ), ale bude ti už navždy oporou a vždy ti bude nejblíž. Drž se Jej a užívej si ten vztah s ním...

BTŽ
Náboženství je opium lidstva...
protestant
| 24. 10. 2006 07:49
Jak tvrdili už Marx s Englsem, "Náboženství je opium lidstva..."
A měli pravdu.
Bohužel spousta lidí, když se podívá na církev, vidí pouze Římsko-katolickou a náboženství. Tato církev si dokonce uzurpovala právo nazývat se katolickou (v překladu obecnou) církví a tvrdí, že ona je ta jediná pravá. Prostě "nejlepší a nejskromnější"

Problém je v tom, že Bůh Bible není NáBůh. Jemu nejde o náboženství - spoustu přesně prováděných rituálů a odříkaných správných textů. Jemu jde o vztah. On je OSOBNÍ BŮH. Jeho zajímá každá jednotlivá osoba taková jaká je. Napříč celou Biblí se vztahuje k člověku a snaží se navázat vztah důvěry a lásky mezi sebou a svým stvořením. Obnovit to, co Adam s Evou měli a jedním rozhodnutím ztratili.

OOO - Obecně Oblíbené Omyly kolem Boha a Ježíše:

"Ježíš je pouze historická osoba" U historické osoby se předpokládá, že zemřela a už není mezi živými - u Ježíše to neplatí ! Budha zemřel, Konfucius zemřel, Alláh zemřel, Mojžíš zemřel, Napoleón zemřel, Nietzche zemřel - a jsou to historické osoby. Ježíš zemřel, ale třetího dne vstal z mrtvých - tedy žije a není a nemůže být historickou osobou.

"Učení Ježíše bylo poplatné době, ve které žil. Dnes již nikoho neosloví." Hmmm.... A četli jste to? Nikdo z lidí, kteří četli Evangelia (obsahují Ježíšova slova) nemůže takovou větu poctivě vyslovit. Naopak. Ježíšovo učení je velmi nadčasové a použitelné i dnes v naší době.

"Víra v Boha je jen taková berlička pro slabochy" Velmi oblíbený omyl. Dovolím si říct i Lež. Kouření -to je berlička, drogy - to je berlička, workoholismus - to je berlička. Víra v Boha, a vztah s ním - nevíte vůbec, o čem mluvíte.
Říct upřímně : "Bože, vím že jsi, že jsi mě stvořil a vím, že jsem naprosto neschopný změnit sebe i své okolnosti a tak vyznávám, že tě potřebuji, že potřebuji tvou pomoc každý den. Zachraň mě!" - to není nic pro slabochy. Slaboch se bude do poslední chvíle naparovat, jak všechno zvládne sám, protože uznat svou nemohoucnost - na to je příliš velký slaboch. Věřte mi, že pravá víra a pravý vztah s Bohem - to není nic pro slabochy. Každý pravý věřící křesťan, má v sobě víc odvahy a síly, než ti, kdo takové nesmysli o "berličkách" tvrdí ostatním.

Než začneš věřit takovým OOO, přečti si pozorně Evangelia. Pak se vrať a proberem to Ježíšovo učení, jestli je "zastaralé"...
No teda...
anonym
| 24. 10. 2006 04:13
Ivana

Ja jsem opravdu v duchovni poberte,je to realita..Dospelost je teprve
prede mnou a cas neni na zadnem z nas,stav neurychlim.Ale nadherne
je,ze i kdyz budu duchovne vyspela,stejne budu kazdy den vstupovat do
novych zacatku a zit ten neuveritelny zivot,na veky.Uz nikdy nebudu
zadny reciklat,zadny odpad.To je preci pro zacatek vice,nez dost.A vice
mam zaslibeno.

Zalm 37-4 Tes se v Hospodinu a da Tobe zadosti srdce Tveho.

Vim tedy,ze jsem nastvala svou anonimni pritelkyni,vyprovokovala jsem
ji svou pubertou,nastvala svou odvahou.Vstoupit do vztahu s
Bohem.Vse,co jsem chtela,jiz vite.Uklidnit svou pritelkyni neumim,ale
jsem si jista,ze moc Boziho slova to dovede
Děkuji,
anonym
| 23. 10. 2006 14:59
za přivítání i za to, že jsi na mě nezanevřel také

Máš pravdu, že už jsem "toto není cesta pro mně" tady na diskusi použila. Ale je to prostě tak. Nevím, jak jinak to říci.

Mě tohle absolutně neoslovuje, je mi to vzdálené, ale nijak zvlášť mi ty řeči o Ježíši nevadí. Pokud mi to někdo nevnucuje.

O své cestě jsem už psala, je spíše bližší Buddhismu, než křesťanství,
ale také ne tak úplně. Vlastně to až tolik neřeším. Když je mi něco
blízké, tak to prostě cítím.

To , co řekl Ježíš:"Já jsem cesta..."

Ježíš žil v jiné době, promlouval k lidem jazykem, kterému rozuměli. Dnes by to jistě (a nejen toto) řekl jinými slovy.

Ježíše uznávám jako historickou osobu, která zcela zásadně změnila běh
dějin, ale už dlouho bychom tu potřebovali nějakého jeho
"pokračovatele", který by nám znovu a naším jazykem sdělil to co
vlastně všichni "víme", cítíme...

V době Ježíšově byl opravdu možná on jediná ta "správná" cesta. Pro ty lidi, ke kterým promlouval.

Generace se ale vyvíjejí a v poslední době ažmoc rachle, není divu, že Ježíš (jeho učení) dnes už spoustu z nich neosloví.

Vždyť např. ještě když se dívám na filmy z 30. let, vidím, jak naivně
se tenkrát myslelo. Dnes je svět docela jiný, a vůbec netvrdím,
že lepší. Jsme mnohem pragmatičtější, nedůvěřivější, ostražitější, ve
všem. Před sto lety byla víra samozřejmou součástí života každého
člověka. Dnes (i vinou komunismu) je to považováno spíše za slabost,
berličku, kterou si musí brát jedinci, kteří si sebou nejsou jistí-jak
jsem se dozvěděla od mnoha lidí.!
Vítej ...
protestant
| 23. 10. 2006 13:48
Vítám Mysicku!

Už jsem se lek, že jsi na tuto diskuzi zanevřela, či že jsem tě snad svými dlouhými příspěvky už zcela znechutil ....

Ad "Cizí jazyk" - některé obraty lze skutečně považovat za určitý typ "slangu". Stává se ovšem, že někteří novo-rychlo-pečení křesťané mluví tímto "slangem" a vůbec netuší (nebo jen povrchně) o čem mluví. Navíc tím znechutí spoustu "ostatních" lidí, kteří jim vůbec nerozumí. (Tím nechci říct, že zmíněná Ivana je takový případ)

Ad "...toto není cesta pro mě" Všiml jsem si, že tento obrat "cesta pro mě" používáš poměrně často. Naposled jsme tady také mluvili o cestě a nějak jsme to nedokončili.
Kudy vede tvoje cesta? A kam?

Co si myslíš o tom, že Ježíš řekl: "Já jsem ta cesta,... Nikdo nepřichází k Otci (k Bohu), než skrze mě." Co ty na to?
Protestante
anonym
| 23. 10. 2006 12:40
Ve víře se neshodnem, ale musím ocenit Tvůj velmi dobrý postřeh, to přirovnání je skoro přesné.

Té "naštvané" anonymní ale docela rozumím v tom, že nechápe, o čem to Ivana mluví. Ono je to opravdu cizí jazyk.

Já to nechápu taky, ač mi to už vysvětlovalo mnoho věřících. Možná
nechci pochopit, protože toto není cesta pro mě. A tak bychom se měli
vzájemně respektovat. Ikdyž mi někteří věřící připadají také jako
by mluvili čínsky. Prostě myslí jinak.
No teda...
protestant
| 23. 10. 2006 09:23
Tak už jsem si začínal myslet, že nám ta naše diskuze odchází na věčný spánek (i když má nejvíc příspěvků) a ono ejhle - holky se nám tu hádají jen to lítá ...

Ivana (která má problémy s přihlášením) se tu snaží obhajovat svou zamilovanost do Ježíše a kdosi anonymní ji tvrdě "sjíždí", co že to blábolí... Bez urážky, dámy, ale trochu mi to připadá jak dialog "těžce" zamilované puberťačky s nevěřícně naslouchající matkou. Puberťačka je šíleně zamilovaná, její milý ji strašně moc miluje a svět je nádherný a budoucnost totálně růžová .... Zato matka se několikrát v chlapech zklamala a ten co s ním žije taky není zrovna princ z pohádky a všechny ty naivně zamilovaný holky jí lezou strašně na nervy....

Prostě každá mluvíte jiným jazykem - a proto si nerozumíte a nedaří se vám domluvit se na něčem konkrétním. Je to dost paradoxní ve chvíli, kdy obě píšete česky, ale to už se stává...

A teď - co s tím? Prosil bych tu dámu (či slečnu) jež se nám tu tak rozohnila, aby se pokusila lépe formulovat svůj názor na víru v Boha Bible, případně na víru obecně. Zatím z jejích slov cítím jen velký vztek (možná jí někdo "věřící" ublížil?) a zmatek. Třeba se mi podaří odpovědět na otázky, které ji tak trápí....
Existence Boha X Existence utrpení
anonym
| 22. 10. 2006 19:19
Ti z vás, kteří tvrdí, že milující Bůh nemůže existovat, protože na světě existuje utrpení a existence milujícího Boha a utrpení je v přímém rozporu, jsou na omylu. Je nesmysl, že by existence obou těchto faktorů byla v rozporu. pokud předpokládáme, že Bůh existuje, pak mu musíme přičíst i všechny vlastnosti, které jsou zmiňovány v Bibli. Tedy i vševědoucnost. Takvý Bůh je na úplně jiném stupni inteligence, než jsme my schopni vůbec pochopit. Podívejme se na příklad ze zvířecího světa. Raněný medvěd se potácí po lese a nesporně do několika hodin, maximálně dnů umře. Vtom se však dostává na zcénu člověk - tvor, jehož inteligenci není medvěd schopen nikdy pochopit. Člověk chce medvěda uspat, aby ho mohl vyléčit. Jenže medvěd nechce, protože neví, že ta pistole mu neublíží, ale jen ho uspí a tím mu vlastně zachrání život. A pro toho medvěda je to zlé, nechat si střílet do těla injekce, kterým nerozumí, jejichž účel nezná. A takto je to i s námi a s Bohem. My, jakožto omezené a nedokonalé bytosti nikdy nepochopíme, proč Bůh činí tak, jak činí, pokud se sám nerozhodne nám to ukázat. A stejně jako tomu medvědovi se nám to nelíbí a snažíme se proti tomu bojovat - a stejně jako medvěd bojujeme proti vlastní záchraně. Problém lidstva tkví v předpokladu, že my jsme ti dokonalí a že nikdo nemůže být lepší než my. Jenže totéž si třeba myslí i medvěd...
Tvoje radost
anonym
| 22. 10. 2006 11:34
Tak k tomu můžu už jen dodat, že takoví jako ty jsou cvoci. Ty kecy co tady píšeš nedávají vůbec smysl!!! Nejdřív píšeš, že tvoje zaujetí pro evangelium je nekritické a pak píšeš, že co je slepé, vášnivé a nekritické je fanatické. Takže jste fanatici, stejně jako ti kvůli kterým trpí lidé na světě a nemohou si tak krásně žít jako ty.
Ani žít skrze Ježíše nedává smysl!!! Jak můžeš vůbec dokázat nakoupit v obchodě, když mluvíš (píšeš) skoro čínsky. Na ty vaše větičky, aby normální člověk měl překladatele
Moje radost
anonym
| 22. 10. 2006 05:57
Nekritické je moje zaujetí pro evangelium a velmi vášnivé a v tom je má
síla,v mém Ježíši,nemusí se Ti to líbit.Já svědčím Bohu a proto se mi
krásně žije a o tom je tato diskuze,potvrzení,že i dnes je možné,žít
skrze Ježíše,že je stále stejný a navěky živý.Že je to
slepé,vášnivé,nekritické,tedy,podle slovníku fanatické,nic nemůže být
dost silné,aby vystihlo realitu,ta vždy předčí očekávání každého,kdo do
vztahu s Bohem vstoupí.Proto máme tak stejně zamilovaný slovník.Je plný
,až přetéká do každé okolnosti a situace.Nepochopí,kdo nezažije tu sílu
Božího Slova.
Utrpení jiných
anonym
| 20. 10. 2006 17:59
Spousta lidí na světě trpí ne pro Tvou víru, ale protože existují lidé jako Ty, zfanatizovaní pro nějakou myšlenku - víru, přesvědčení.
Trpěla jsi pro svou sobeckost? Nechápu jak.
Za své vztekání si můžu sama? Ne, můžou za to ti slaboši, lidé, kteří tak snadno podlehnou zfanatizované myšlence. Já svět nezměním, jedině bych vybila všechny ty fanatiky, kteří těm druhým, kteří chcou žít klidný život v tom brání.
Je zvláštní, že Vy všichni "mimo realitu" máte stejný styl psaní. To je asi zvláštní druh komunikace
utrpeni
anonym
| 20. 10. 2006 14:45
Máš pravdu,že na světě trpí spoustu lidí,ale ne kvůli mé víře,já jsem
také velmi dlouho trpěla a nakonec jsem poznala,že ne,pro něčí víru,ale
pro svou sobeckost a touhu po tom přijímat,aniž bych byla první,kdo
dává.Je jedno,co,je to obecně platné.Tak i chápu Tvé vztekání,ale můžeš
si za ně sám-a,jen je těžké si to uvědomit a udělat změnu.Vztek nikdy
nepřinesl nic krásného,ani do mého života a jsem si jistá,že ani do
Tvého.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
cudlik
5. 5. 2024 14:13
70427
helena.07
5. 5. 2024 10:42
11863
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video