Povídání o Bohu. - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Povídání o Bohu.

Diskuze

hmm
anonym
| 7. 6. 2006 19:37
Ano s tím úplně souhlasím, ale tohle mi spíš než jako otázka víry přijde spíš o vlastním vědomí a svědomí toho dotyčného.Například já bych se taky nevyspala s kdekým koho neznám, a to jsem nevěřící a zárověň chodím hodně pařit a řekla bych že celkem nadoraz.Ale nezakazovala bych to v žádném případě,každý by si měl podle mě sám vybrat co je pro něj dobře nebo není.
O bohu
anonym
| 6. 6. 2006 21:28
Především chci říct, že o přílišném ***u mluví i Ježíš, protože člověk se pak stará více o tělo a světské radosti, než o Boha. Vem si to ale čistě z lidského hlediska. V současném světě jde kolikrát žena s mužem, aniž cokoliv o něm ví. Pak otěhotní a co teď? Vdát se, rozvést se,zůstat svobodnou matkou, nebo si nechat dítě vzít? Skoro ve všech případech tím bude trpět to dítě. I když se nakonec třeba vezmou, obyčejně do roka je po lásce. Když člověk zestárne, nestačí mu k životu jen ***uální poblouznění, které brzy vyprchá. Když je člověk mladý, je *** pro něj důležitý, ale neměl by se stát jedinou prioritou a ber, kde ber. Pak u druhého hledáš spíš pochopení, něhu a úctu. O důsledcích pohlavních chorob při střídání partnerů ani nemluvím.
Nevím
anonym
| 5. 6. 2006 19:40
Já jsem nevěřící.Rodiče taky nejsou věřící, nechodíme do kostela, maximálně ze zajímavosti jako podívat se na historickou památku apod.Ale jinak myslím žijeme všichni slušně, takřka podle přikázání.Přemýšlím o víře, ale já sama prostě nevěřím v Boha jako ti co chodí na mše, pokud bych to chtěla k něčemu přirovnat, je pro mě něco jako víly nebo strašidla...Prostě neprocházím se potmě v lese, ale na bubáky nevěřím.Je to srozumitelné?Věřím že pokud někdo hřeší, tak se mu to vrátí, ale nemyslím si že by třeba *** před svatbou nebo divoké párty byly hřích, protože se tím nepáchá na nikom zlo.Chtěla bych proto diskutovat s vámi o víře i o Bohu,doufám že si to díky tomu v hlavě více srovnám a zajímají mě odlišné pohledy(jen pro orientaci, je mi 17let)
Bůh
anonym
| 3. 6. 2006 11:09
Je to tak, musíme číst Bibli a ne chodit do kostela a poslouchat tradice co učí farář.V Bibli je napsáno u Jana 8:31,32 Ježíš řekl Židům."Jestli zústanete v mém slovu,jste skutečně moji učedníci, a poznáte pravdu a pravda vás osvobodí." Ta pravda je napsána v Bibli a osvobodí nás právě do těch lží a tradicí co si vymysleli lidé a které nejsou napsány v Bibli. Osvobodí nás i od strachu, budeme vědet jak to skutečně je.Takže čtěme Bibli.S.
Bůh?
anonym
| 3. 6. 2006 10:22
Pro Smajlicekk: Rozjela jste zajímavé téma, ale debata zatím nějak vázne. Tak do toho, říkejte své zkušenosti ať to o něčem je. Také věřím, nebo dokonce vím že Bůh je a pomohl mi, když mi bylo těžko. Vlamac
O Bohu
anonym
| 31. 5. 2006 23:15
Bůh nás miluje. A to, že když nejdeme ke zpovědi, nebo se nechat pokřtít,půjdeme do pekla, to je výmysl církve. Víra a tedy cesta k Bohu není jen pro ty, kteří chodí do kostela. Přečtěte si v bibli ,,Matouše 6:5." Jak se modlit.
,,A když se modlíte, nebuďte jako pokrytci. Ti se modlí v synagogách, aby byli lidem na očích. Když ty se modlíš, vejdi do svého pokoje. Zavři za sebou dveře (vnitřně se zklidni a nemysli na dění kolem sebe) a modli se k svému Otci... Říká zde snad Ježíš něco o kostele?
Bůh nás miluje, to jen církev pouští na lidi hrůzu, aby se Boha báli. Dík za trpělivost.
Bůh?!
anonym
| 25. 5. 2006 20:37
Bibli jsem přečetla a stále čtu a Ježíš před 14 lety začal měnit můj život,uzdravil mě z depresí kterými jsem trpěla od dětství...je veliká škoda,že my lidé jsme si vytvořili své vlastní náboženství-spoustu pokynů, břemen a zákonů o kterých nám někdo říká že je musíme dodržovat ..jinak..!!! Ve jménu Božím se vedou války,ale je za tím opravdu Bůh? Ten říká,že spolu máme žít v lásce a úctě....v Ježíši jsem našla svobodu,lásku,péči,radost...o tom jaký doopravdy je a co On doopravdy chce se dočteme v bibli,doporučuju číst Nový zákon
Bůh?
anonym
| 24. 5. 2006 23:26
...vy jste vážně dočetly Bibli celou? ...jakožto ateista jsem se jí neprokousala, ale tím nechci říct, že je špatná nebo tak něco! ...vlastně jsem taky taky "něcistka", takže se snažím žít, tak abych se za sebe nemusela stydět a mohla za svůj život nést zodpovědnost před kýmkoli...takže desatero taky neporušuju, ale jde spíš o morálku a svědomí než o Boha. Jen by mne zajímalo, když jsem byla malá, babička říkala, že kdo nevěří, skončí v pekle...ale jednou v kostele jsem slyšela, že kdo není pokřtěný, toho Bůh nemá ve své matrice, takže nechápu, jak někdo, kdo pro Něj vlastně neexistuje, může skončit v pekle! ...a taky prý všichni jsme Boží děti, On nás miluje a před Něj předstupujeme k poslednímu soudu...už jste někdy přemýšlely, co by Vaše dítě muselo udělat, abyste ho poslali do pekla?
Čistota.
anonym
| 5. 5. 2006 11:07
Není to s tebou tak zlé.Píšeš,že neuznáváš žádná pravidla,ale na druhou stranu se snažíš dodržovat desatero.Uznáváš Bibli.To je dobře.U Jana 17:3 je napsáno. "To znamená věčný život,že přijímají poznání o tobě,jediném pravém Bohu,a o tom kterého jsi vyslal,Ježíši Kristu" Píšeš,že uznáváš Ježíše.V Bibli se píše abychom následovali jednání Ježíše. Tak se začti do Bible.Přeji pěkné čtení.Zatím ahoj.S.
Moje víra
anonym
| 3. 5. 2006 17:10
Jsem "něcista", člověk který věří v Něco, ne v Boha křesťanského, ani v Alláha, Buddhu, Šivu či cokoli jiného, ale v Něco, Vyšší moc, Osud. Odmítám jakoukoli náboženskou ideologii, zákazy, příkazy a dogmata a nechápu, jak se ještě dnes mohou ve jménu náboženství vést na světě války, a jak se mohou lidé hádat, zda člověk pochází z Adama či z opice. Nicméně uznávám Bibli jako skvělou knihu, věřím, že žil Kristus, i kdyby "jen" jako člověk a snažím se žít podle jeho zásad i podle Desatera, třebaže křesťan nejsem.
Víno.
anonym
| 3. 5. 2006 17:01
Ahoj.Taky jsem na to koukala.Máš pravdu.Ale nejlepší na tom je,že v Bibli je napsáno Nepij vodu,ale používej trochu vína,nebo Bůh se stará,dává lidem jídlo a víno.Samozřejmě je to myšleno,aby se člověk neopíjel,ale trochu si dát může.Z toho je vidět,že v té rodině asi Bibli nečtou.Dodržujou něco,co Bůh nežádá. Podle toho to asi vypadá.Je to škoda.Zatím ahoj.S.
záměna manželek
anonym
| 1. 5. 2006 09:10
Já jsem se dívala minulý týden na Záměnu manželek, kde jedna rodina byla velmi silně věřící, dokonce nepili ani kávu, o alkoholu ani nemluvě. Pořád se modlili a vykládali, jak je víra bezva, jenže ten manžel se při první příležitosti opil a ještě kt omu obtěžoval vyměněnou manželku.
Povídání o Bohu.
anonym
| 29. 4. 2006 12:43
Zdravím všechny,kteří si chtějí popovídat o Bohu a různých jiných tematech týkajících se knihy Bible a tak.Ahoj.S.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
DIS
25. 4. 2024 23:34
408
Alka...
25. 4. 2024 20:17
70310
♥Jarka*Alice♥
25. 4. 2024 15:42
11820
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video