Povídání o Bohu. - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Povídání o Bohu.

Diskuze

Protestante
anonym
| 2. 3. 2007 10:19
To, cos napsal, že řekl jeden moudrý muž, to se mi moc líbí.
Bů je nebo není
anonym
| 2. 3. 2007 09:46
Dle mého názoru není. Co to je mít vztah s Bohem, s neexistující bytostí, s nehmatatelným důkazem???
Rychlejší...
protestant
| 2. 3. 2007 07:50
No, byla jsi rychlejší....

Opravdu se těžko podle lidí v církvi (kterékoli) usuzuje, jaký je Bůh.
Člověk má mít vztah s Bohem a ne s církví - tam se jen mají sdružovat lidé, kteří Boha znají a proto, že Ho znají.

Pokud jsou v církvi jen kvůli vlastnímu prospěchu a vlastní "kariéře" tak to podle toho pak vypadá...
Anonymní křik
protestant
| 2. 3. 2007 07:47
Vida. Tady někoho naštvalo lidské pokrytectví... Hmmm
Jen mi uniká souvislost mezi smilníkem-farářem a Bohem. Nevím, jak by to mohlo ukazovat na to, že Bůh není.

A pokud jde o to, zda se Bůh může nebo nemůže dívat na to, co se tady děje - jeden modrý muž řekl, že zlo neexistuje. Zlo je výraz, který lidem označuje stav, jaký nastane, pokud se rozhodneme žít bez Boha.

A mimochodem. Vykřikovat takové věci anonymně do davu, to umí každý pokrytec....
církev???
anonym
| 2. 3. 2007 07:47
Myšičko, já se nečertím, já jen zírám. Já myslím, že je to propojené -Bůh - církev. Koho pořád církev vyzdvihuje??? - přeci Boha, ke komu se modlí???
Nečerti se :o)
anonym
| 2. 3. 2007 07:42
Nemůžeš zaměňovat církev za Boha. To jsou různé pojmy.
Řekla bych, skoro protikladné.
Náboženství
anonym
| 2. 3. 2007 07:37
Téda, tady jsou ale bláboly. Žádnej Bůh neexistuje, nemohl by se dívat na to co se tady děje. Hlavně, že každej farář měl hospodini, ta mu nejen vařila uklízela, ale byla i jeho milenkou. Jaké to pokrytectví...Církev by chtěla vrátit majetek, ale aby to investoval stát. Ať si opravy platí věřící, proč mám na to přispívat. Většina věřících jsou falešní lidé, kteří se přetvařují a vůbec nedodržují desatero. Ale oni si to vždycky zdůvodní po svém, aby z toho vyšly kladně.
nový příspěvek
protestant
| 2. 3. 2007 07:14
Ale ale To je příjemné překvapení

Zdravím Myšičku ! Už jsme tu dlouho nediskutovali, co?

Jsem docela zvědav, co nám anonymní přispěvatelka ještě napíše. Doufám, že to nebyl jen "výkřik do tmy" a že se zapojí do diskuze

Zatím nebudu reagovat (i když se musím dost držet ) a počkám, jestli napíše něco dalšího. Zatím není jasné, zda pouze neopisuje nějakou knihu.

A nebo ne. Jen k rozproudění diskuze bych měl jednu tradiční otázku kolem karmy (co neohřívá vodu ) :

Podle čeho může člověk zjistit, zda to či ono přispívá k jeho růstu, nebo pádu ?

Na to mi ještě pořád nikdo z "karmistů" neodpověděl
No, člověče
anonym
| 2. 3. 2007 06:46
posl. anonymní,
myslím, že jsi hodně blízko pravdy. Téměř pod vše z Tvého příspěvku bych se podepsala.
Povídej dál, je to zajímavé.
Kdo jsme a co tady delame?
anonym
| 23. 1. 2007 09:30
Dobry den. Kazdy clovek si musi zakonite pokladat otazky typu kdo jsem a co tady delam, pripadne je-li nekdo vyssi nez ja apod. Vsechny zive bytosti ve vesmiru jsou duchovni povahy, pouze duse na hmotnych planetach (jako je treba nase Zeme) obyvaji hmotna tela ruznych tvaru, velikosti atd. Vsechny duse jsou kvalitativne totozne. Neni zadny rozdil mezi dusi kocky, pelikana, mouchy nebo cloveka. Jediny rozdil je v momentalnim stavu vedomi a tvaru tela. Duse telo po smrti opousti, aby na zaklade zakona akce a reakce (karmy) prijala telo jine. Vymanit se z tohoto kolobehu rozeni a umirani lze pouze realizaci nejvyssi pravdy - Boha. K tomu je zapotrebi byt v lidske podobe a rozvijet nabozenstvi. Zadna jina zivotni forma na teto planete totiz nabozenstvi nerozviji. A na zaklade nasich skutku ted a tady se rozhodne, zdali klesneme nebo postoupime. Zakladem vsech nabozenstvi je byt milostivy ke vsem zivym bytostem. To znamena ublizovat svemu okoli co mozna nejmene. Nejist maso a nezabijet tudis zvirata je jedno ze zakladnich pravidel. V Bibli je prikazani Nezabijes. Mnoho lidi jej zamenuje se slovem nezavrazdis, ktere se vztahuje vyhradne na cloveka. Nezabijes ale znamena cloveka ani zvire. V Bibli je take na druhou stranu uveden seznam 'cistych' a 'necistych' zvirat, ktera maji byt jako urcena cloveku za potravu.Tato kapitola byla do Bible pridana cirkevnimi spekulanty ve snaze vytezit nejvetsi mozny zisk z nabozenstvi. Proto mnoho radu chovalo dobytek a prasata a lovilo ryby a vyrabelo vino a pivo. Buh si prece zada opile a prejedene tluste mnichy kteri kazou vodu a piji vino no ne?
Hmmm....
protestant
| 18. 12. 2006 10:26
Tak to mi pak není jasné, proč tento příspěvek napsal zrovna do této diskuze a komu to teda píše....
No nic. Stejně už v počtu příspěvku asi nedoženeme téma : "Děvčata nad 55 a internet"

Zaznamenal jsem pár zajímavých reakcí v tvém příspěvku:

problém "hříšník od narození" a "náboženský jazyk" - no, tak toho jsem si už taky všimnul (o hříchu později)
Jeden můj kamarád to definoval slovy: " Křesťané dávají odpovědi na otázky, na které se nikdo neptal..." Opravdu, někteří věřící ( v podstatě v cokoli) mají tendenci vytvářet takový až skoro "tajný" jazyk, kterému rozumí jen "zasvěcení" (členové společenství) - nebo si aspoň myslí, že mu rozumí Podle mne je to hrozný nešvar.

V knize skutků jak Petr tak ostatní kazatelé evangelia mluvili naprosto normálním jazykem, kterému lidé kolem nich naprosto přesně rozuměli. Nemuseli jim sáhodlouze vysvětlovat spousty věcí. Na druho stranu jejich "svět" byl velmi nábožný. Každý uctíval nějakého boha či bohy a slovům jako "víra" "zákon" "odpuštění" "hřích" apod. všichni rozuměli, byli významu těchto slov od mala vyučováni.

Ale i dnes se dá mluvit v pojmech, kterým lidé rozumí. Třeba to s tou "hříšnou přirozeností" - tedy že člověk se narodí jako hříšník.
Četl jsem na toto téma zajímavá pojednání. Bylo zkoumáno, zda dítě, pokud bude vychováváno ve "skleníkovém" prostředí - nikdo nebude lhát, mluvit sprostě, krást apod. - prostě nebude mít možnost tyto hříchy okoukat u někoho jiného, jestli přeci jen zhřeší.
Smutná zpráva je, že ve 100% případů dítě nakonec zalhalo, nebo si vzalo něco, co nesmělo... prostě zhřešilo i když bylo vychováváno tak, aby vědělo, že to nemá dělat.

Apoštol Pavel napsal v dopise do Říma svým přátelům tato slova:
… nebýt Zákona, hřích bych ani nepoznal. Například o závisti bych nevěděl, kdyby Zákon neříkal: "Nezáviď!" Hřích se chopil příležitosti, kterou mu to přikázání skýtalo, a vzbudil ve mně všemožnou závist. Bez Zákona je ovšem hřích mrtvý. Sám jsem kdysi žil bez Zákona, ale jakmile přišlo přikázání, hřích ožil a já jsem zemřel. Přikázání, které mělo být k životu, je mi tedy nakonec ke smrti. … Hřích se však projevil jako hřích: tím, co bylo dobré, mi způsobil smrt. Díky přikázání se tedy ukázalo, jak je hřích nevýslovně hrozný. … Sám nerozumím tomu, co dělám; vždyť nedělám to, co chci, ale to, co nenávidím. Jelikož dělám to, co nechci, souhlasím s tím, že Zákon je dobrý. … Chtít dobro je mi blízké, ale sílu je konat nenacházím. Nekonám totiž dobro, které chci, ale zlo, které nechci. … Objevuji tedy zákon, že když chci konat dobro, je mi nablízku zlo. … Jak ubohý jsem člověk!
Římanům 7:7-24 NBK (zkráceno)

Mám čtyři děti. Ze zkušenosti vím, že už kolem druhého roku se toto "postižení hříchem" začíná projevovat. Dítě chce mít hračku, kterou má ten druhý, někdy si ji i bez dovolení vezme, řekne: "Udělal to tam ten, já né! " a tak dál.

Hřích je všude a spásu - odpuštění a osvobození - potřebují všichni.

Jak je psáno: "Nikdo není spravedlivý, není ani jediný; nikdo nechce porozumět, Bůh nikomu nechybí. Všichni zabloudili z cesty, dočista se zkazili; není, kdo by konal dobro, není vůbec žádný." "Zející hrob je hrdlo jejich, nástroje klamu jejich jazyky. Hadí jed mají skrytý pod rty, hořké kletby tryskají z jejich úst." "Prolévat krev spěchají jejich nohy, zkáza a bída jsou jejich průvodci, cestu pokoje ale nepoznali; na Boží bázeň vůbec nehledí." ... Není totiž rozdílu: všichni zhřešili a chybí jim Boží sláva.
Jsou však zdarma ospravedlňováni jeho milostí, skrze vykoupení v Kristu Ježíši. Jeho Bůh určil za oběť smíření pro ty, kdo věří v jeho krev, aby tak prokázal svou vlastní spravedlnost. Bůh totiž ve své shovívavosti prominul předešlé hříchy, aby nyní prokázal svou spravedlnost, aby se ukázalo, že je spravedlivý a ospravedlňuje toho, kdo věří v Ježíše.

Římanům 3:10 - 26 (NBK) (zkráceno)

Pokud si dočetl(a) až sem - děkuji za pozornost. Zas jsem se trochu "rozjel", ale některé věci prostě nelze říct třemi slovy....
Záměna manželek
lenka
| 18. 12. 2006 08:57
Já z jeho slov rozumím pouze nadpisu -Záměna manželek: to byl pořad, kde se vyměnila nevěřící manželka s věřící manželkou a a ta věřící rodina pořád vykládala jak žijou ve víře v boha, jak dodržují přikázání, pořád se modlili a že nikdy nepijí víno apod....no a při první příležitosti ten věřící manžel vypil flašku vína a začal tu vyměněnou manželku ošahávat...
Dotaz
protestant
| 18. 12. 2006 08:11


Než se (zase po čase) přidám k diskusi měl bych dotaz - o čem to ten "Brano" mluví? To viděl nějaký dokument, film či co? Ty víš, o čem mluví?

Opět ten cizí jazyk
anonym
| 17. 12. 2006 17:06
A teď vůbec nemám na mysli slovenštinu , ale ten "náboženský" jazyk, s nímž mluví mnoho věřících.
Ale asi to stejně nebylo směrováno na mě, takže ať...
Jen chci protestovat proti tomu, že my všichni jsme hříšní.
Tím nechci říci, že bychom nikdo v životě hřích neudělali, ale věřící (ti klasicky věřící, co mluví tím cizím jazykem) označují člověka už z principu za hříšného. Dokonce tvrdí, že se hříšný už narodil a k tomu odmítají reinkarnaci, tak mi není jasné, jak může být hříšný, když nikdy nežil a tím si ani ty hříchy nemohl zavinit...?!
To by znamenalo, že člověk je špatný už jen tím, že je člověk.
S tím nemohu souhlasit. Pokud je Bůh a stvořil nás, stvořil nás podle obrazu svého, jak věřící tvrdí, pak se necítím vinna za nespáchané hříchy a už vůbec ne za ty co snad měli spáchat mí předkové (dědičný hřích).!!
Dodatok k reakcii na záměnu manželek
anonym
| 17. 12. 2006 10:50
V konečnom dôsledku komu chceme uveriť: NEPRIATEĽOVI
SPASENIA, ktorý zvádza všetkých ľudí na hriech a ktorý má radosť, keď čo najviac ľudí odvedie od cesty spasenia, od cesty hľadať Boha ALEBO BOHU, ktorý je Láska, ktorý zachraňuje, ktorý v Ježišovi sám seba zmaril kvôli nám, hriešnym, aby sme my mohli večne žiť.
S pozdravom Kvetka a Braňo z Košíc
Odpoveď
anonym
| 12. 12. 2006 23:19
Milá pani pisateľka.
Môj názor je, že všetci v živote často prežívame svoje "prvé" príležitosti...Myslím si, že vzhľadom na vek veriaceho manžela mal príležitosti, ktorým svojou vierou odolal, už za sebou. Svedčí o tom každodenný život, ktorý bol ukázaný v dokumente, úprimné prežívanie viery deťmi, ktoré bolo zjavné v dokumente, pretože detí nepredstierajú... Všetkým nám je to poučením,
že hriech je vždy blízko nás a jeho moc je veľká. Ako v živote veriacich, tak aj neveriacich. Kompromis so zlom spúšťa jeho moc. Na tomto prípade vidíme, že keď tento muž niečomu zlému podal ruku, kde ho to začalo stŕhať...Pána Boha tento skutok veľmi bolí...
Každý v živote spáchal hriech. Ak ho to mrzí, Pán Boh je Láska, je Bohom odpúšťajúcim. Záleží len na človeku, aby sa učil hovoriť "nie" hriechu a "áno" životu. Ježiš pre to zomrel, aby vyriešil problém hriechu. Svojou smrťou za nás zaplatil, aby sme my mohli žiť.
S pozdravom Kvetka a Braňo z Košíc
Otázky a odpovědi
anonym
| 1. 12. 2006 14:13
Víte proč mají v kostele zpovědnici?
Aby si tam kněží mohli v klidu zapíchat
Vánoce....
protestant
| 28. 11. 2006 10:08
Ó děkuji za důvěru

Vánoce jsou však těžký oříšek ...

Když se to vezme tak kolem a kolem, tak by se čistě logicky měl víc slavit svátek vzkříšení Ježíše (u nás se tomu (kdo ví proč) říkáVelikonoce), než narození Ježíše, tedy vánoce.
Skutečností zůstává, že se Ježíš pravděpodobně nenarodil ani 24.12. ani 6.1. (pravoslavné vánoce) ale nejspíš někdy na podzim - pravděpodobně na Svátek stánků (mám dojem že někdy kolem 20. září).

Proč se tedy slaví vánoce zrovna 24.12.? Přičítá se to několika okolnostem:
1. ve 4. století po kristu se z křesťanství stalo "státní náboženství" v římské říši (přesně podle vzoru - nemůžeš to zakázat? tak to nařiď povinně! ) a tím se "křesťany" stalo spoustu lidí, kteří nechtěli opustit své zvyky - např. svátky slunovratu
2. 24.12. je slunovrat a vedení "státní" církve (v tom 4.-5. století) potřebovalo "čerstvé křesťany" nějak zaujmout a získat "pro víru" - elegantně přejmenovali Svátky slunovratu na Vánoce a tím z oslav pohanského svátku udělali oslavu narození Ježíše.

Je docela smutné, že vánoce v hlavách lidí většinou přebíjí význam velikonoc a tak většina lidí má v hlavě obraz Ježíška v jesličkách a ví, že se narodil, ale málo kdo si to dokáže spojit s velikonocema - obětí na kříži a zmrtvýchvstáním.

Vánoce by měly být připomínkou toho, že do Tmy na svět přišlo Světlo. Narodil se Spasitel - vzešla Naděje na záchranu všech lidí.
(Teď mě tak napadlo, že ta symbolika nejdelší noci v roce má možná něco do sebe )
Dnes už nikdo asi nepřijde na to, kdy se to "zvrtlo" v uklízecí, pečící a nakupovací šílenství. Nejspíš se to postupně vyvíjelo ze společenské události - lidé se scházeli a dávali si drobné dárečky. Pak začli někteří na vánoce "naklízet" a zdobit své byty a domy - a začlo se porovnávat kdo má víc uklizeno a větší výzdobu - znáte lidi. Na chlubení zneužijí téměř cokoli

Je to těžké, jít proti proudu, ale podlehnout tomu všemu - to aby si člověk rovnou objednal odvoz na kardiologii nebo do Bohnic...
Vánoce
anonym
| 27. 11. 2006 15:30
Ano, Vánoce. Už se to jimi všude hemží. Je fakt, že ten původní smysl je tentam. Taková je doba.
Zrovna jsem pročítala maminkovské portály a některé mamky si tam psaly, koli že dárků kupují svým dětem. No šílené počty. Vánoce se zdrcly na uklízení, pečení cukroví a kupu dárků. Taková je doba.
Jak to máte Vy?
My nemáme uklízecí ani pečící mánii. Peče tchýně a my uklízíme průběžně celý rok. Nemáme zatím ani výzdobu. Krom svíček, na ty já jsem trhlá. Ale to taky celý rok.
Tak nám popovídej o křesťanském původu Vánoc, Ty to jistě podáš tak, že to pochopím i já.
Vánoce se blíží
protestant
| 27. 11. 2006 15:20
Tak jsem koukal na ten tvůj nástroj - to je asi zajímavá práce, hrát v divadle. Já se trochu motám kolem amatérského divadla a představa že zvuk dělá živý orchestr - to je velmi zajímavé.

A co takhle vánoce? Za měsíc (necelý) jsou tady a tak mě napadlo jako téma do téhle diskuse - co křesťanský původ vánoc? Myslíš, že ve společnosti ještě je znát, nebo jsou to už čistě komerční a přežírací svátky?

Dodržujete doma nějaké "zvyky a pověry", které se k vánocům vztahují?
Víra v běžném životě
anonym
| 14. 11. 2006 03:13
Tak čtu otázky pro "Protestanta" a docela ráda na ně odpovím též: V běžném dni je pro mne víra totéž jako ve svátek, prostě snažím se o vnitřní klid za všech okolností, hlavně už se nikdy nerozčiluji, protože vůle Boží je daná a to co se děje kolem mne zpravidla nemohu ovlivnit, když to zapříčiňují jiní lidé. Pokora je v životě důležitá, ale kariéra se s ní asi neudělá... Ovšem úsměv by člověku neměl chybět nikdy. Snažím se dodržovat desatero (není to tak těžké - nekrást, nelhat, ctít své rodiče atd. - to jsou vlastnosti člověku přirozené, pokud to někdo nedodržuje tak proto, že byl zkažen svým okolím - buď špatnou partou nebo nevhodnou výchovou apod.) a každý den večer si říkám, že to byl zase hezký den a v klidu usínám, mám fajn vnitřní klid, který si nenechám od nikoho "rozhodit". A co se týče zpovědi - tady vůbec nejde jen o pravidelnou zpověď v kostele, člověk by se měl zpovídat před Bohem a svým svědomím kdykoliv přes den a hlavně večer jako smíření, aby následující den začal jako "znovuzrozený". Pak má člověk šanci se celý den usmívat a usmívat na všechny kolem a nakazit je dobrou náladou. Moje čivavinka se usmívá i ve spaní (viz přiložené foto).
Vyslysena modlitba
anonym
| 30. 10. 2006 16:05
Mocný Bože,Otče,ja Ti děkuji za kompletně všechny lidi,kteří Tě
hledaji na Této diskusi,za uvolněné oči k vidění a uši k slyšeni,za
odvahu a smělost,kráčet po Tvé úžasné cestě,cestě v moci a sile
evangelia,za jejich změněné srdce.Díky,že se má modlitba ve viře děje
právě ted.Oni chodi ve zdravií,hojnosti požehnáni v oblasti
financí.Nikdy,nikdy nemají v ničem nedostatek,nežijí strach,nežijí
depresy a maji volnou cestu,pro Tvé mocné zázraky a rovněž pro svou
volbu.

Ty jsi Bůh všemohoucí,vševědoucí a všudypřítomný- Zalm 23ˇ, Diky.Amen,amen,amen!
Taky sem nakukuji!
anonym
| 30. 10. 2006 12:54
Přišla jsem z dopoledního představení, a než přijdou děti ze školy, nakukuji. Pak píšem úkoly a odpoledne znovu do práce.

Hraji v divadle, v orchestru. Máme dny, kdy hrajem 2x denně, a dny, kdy máme i pár dní po sobě volno!

Posílám obrázek svého nástroje. To je moje láska
Jo, jo, už zas
protestant
| 30. 10. 2006 07:56
Celý den v práci - já taky, ale z titulu zaměstnání jsem většinu času u PC - tak sem odčas nakouknu a něco napíšu....

A tvoje práce?
Ahoj chlape
anonym
| 30. 10. 2006 07:51
Koukám, že jsei zase tady.
No, škoda, že dnes si příspěvky asi nepřečtu, jsem celý den v práci.
Tak pá všem diskutérům!
Hezký den!
Souhlas
protestant
| 30. 10. 2006 07:48
Také jsem to nějak nepochopil. On se tu někdo (kromě jakési anonymní pisatelky) naštval na (také anonymní) Ivanu?
Že sem si nevšim...

Zaregistroval jsem jakousi rozmrzelost nad nesrozumitelností příspěvků, či "čínštinou", ale že by se někdo naštval?
Ivano
anonym
| 29. 10. 2006 07:56
Nemyslím si, že bys tu někoho navztekala.

Pokud to bylo Tvým cílem, asi se to nepovedlo.

To nemyslím ironicky. Vážně.

Proč bychom se měli na sebe zlobit?

Přeji vše dobré...
ahoj všichni
anonym
| 29. 10. 2006 06:26
Ahoj,opravdu jsem vas chtěla pořádně navztekat.Aby jste věděli,že vztek
a zlost vám byla dána,že ji máte.Je dobré ji mít a dobře použít.Tedˇ ji
nejspíš uvolňujete mojim směrem,ale já prosím o uvolnění tím
směrem,který vám vzal radost,který vám ukradl touhu po vstupu do Života
zázraků,aby jste si vzali také s odvahou to,co vám náleží.Život s Bohem
je život plnosti,naplnění radosti,až přetékám.Ráda bych přetékala tou
odvahou a radostí,tou plností, právě s vámi.Já vím,po mém dráždění chci
více,než dost,ale co
se dráždívá,rádo se mívá.To není z Bible,to je od mého drahého
tatínka,který na mne mrká z nebe,on již mrká duchem,tělo fyzické
odevzdal zemi.Můžete mi odpustit,já jsem vám ráda odpustila vaše
oprávněné vzteky na mne.Ivana
Co teď s tebou?
protestant
| 27. 10. 2006 09:14
Hele, z tebe ty otázky lítaj jak z kulometu !

To mi nemůžeš dělat, tohle. Jak mám stručně napsat deník?
Když se do toho pustím a na každou tvou otázku napíšu jen pět vět, tak to zas bude příspěvěk na celo stránku!
To bych za chvíli moh dostat cenu za nejdelší příspěvky (pokud existuje)

Jeden moudrý křesťan (říkali mi i jméno, ale nepamatuji si ho), myslím že v 19. století, řekl tuto moudrou větu:
"Jsme povoláni svědčit o Ježíši vhod i nevhod a pokud už to nejde jinak, použijme i slova."

Je úžasné se dozvědět od "bezvěrce" jako jseš ty, že existuje někdo, kdo tak skutečně žije. To je to nejlepší svědectví o tom, že Ježíš je živý Bůh a že s ním má ta paní osobní vztah. Pokoj v srdci a nezištná láska k lidem jsou základní znamení života zasvěceného Bohu. To jsou dary Ducha svatého v praxi.

Přesto je každý křesťan "jen" člověk. V Novém zákoně je psáno: "Hněvejte se, ale nehřešte!" Vztek (hněv) není nic špatného. Jde o pocit, který nám říká, že se děje nějaká nepravost. Důležitá je reakce - můžeme se rozčilovat, ale není třeba nadávat, ani ponižovat. A co je důležité - nesmíš nechat hněv zakořenit v srdci. Z toho pak vzniká hořkost, která otráví celý tvůj život. To je to "hřešit".
Jak se říká, vztekat se můžu, ale ubližovat nemusím, já nemusím ... Díky Bohu za to. Bez něj se to dá zvládat jen velmi těžko.

V mém životě se nové narození a nové srdce projevilo právě nárůstem trpělivosti, "změknutím" srdce, změnou pohledu na lidi kolem a větší sebejistotou. Vím kdo jsem, proč tu jsem, kam vede můj život a hlavně to, že mě Bůh miluje tak moc, že se to dá těžko vypovědět slovy....

Už je toho zas nějak moc. O tom ostatním zas příště
Víra v běžném životě
anonym
| 27. 10. 2006 07:51
Protestante, jak se projevuje Tvá víra v běžném pracovním dni? Žiješ nějak jinak, než předtím? Jsi pokornější, usměvavější?

Co si myslíš o církvi?

A myslíš, že je pro věřící nutná zpověď?

Mám v práci kolegyni (60 let), a ona je věřící, ale nikdy o tom
nemluví. Víme to o ní, dokonce dělá přednášky o víře někde na SŠ. Je to
prototyp člověka, kterého si představuji jako skutečně zasvěcenému
Bohu. Z ní přímo čiší dobrota. Je to zlatý člověk. Má 4 děti, posl.
dceru vdávala teď v září, všechny děti hodné, vystudovaly VŠ, žádné
problémy. Myslím, že ona si to opravdu zasloužila...

Jsi taky tak "hodný" ?

Anebo se můžou věřící i vztekat, křičet, nadávat...

Co desatero? Musíš ho dodržovat?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
5. 5. 2024 10:42
11863
smudla4
5. 5. 2024 10:32
70426
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video