Povídání o Bohu. - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Povídání o Bohu.

Diskuze

Mimo realitu
anonym
| 20. 10. 2006 11:36
Jste všichni mimo realitu. Vaše "Víra" vás doslova pohltila. Nedokážete už nad ničím přemýšlet aniž byste přitom nemysleli na svou víru. Hraničí to s fanatismem! Nemusíte mě přesvědčovat, že jen víra má smysl. A zrovna ta vaše. Právě kvůli něčí víry trpí na světě spousta lidí! A jiní mají strach.
svedectvi
anonym
| 20. 10. 2006 03:39
Ahoj,

dobre,neni mi jedno,ze jsem zastavila povidani o Bohu.Jmenuji se
Ivana,nejsem prihlsena,protoze jsem nejak chybne zadala heslo a stale
mi to ukazuje chybu,ale asi je to dobre,nechci byt anonimni,jsem ve
svem vztahu k Bohu a jeho slave konkretni,On je muj Buh a ja jsem se mu
vydala ve vire a je to to nejkrasnejsi a nejmocnejsi,co jsem kdy v
zivote udelala,Ziji naplno vztah plny Lasky a jestli mas opravdu touhu
Boha poznat,pozadej Protestanta,at se chopi vykladu Slova na
Victorii,bude-li chtit a kdo bude chtit,tak si co potrebuje vezme.Vztah
s Bohem je skutecne to nejosobnejsi a nejvnitrnejsi pouto,kterym se
muzes virou k Lasce spojit a je jen na tobe,jak pevne si jej
vytvoris,nebo zdali-to udelas.Slovo je ze slyseni,proto je dobre,mit
vyklad,kazdy se muze presvedct,zda je spravny,zda jej prijima,ci
ne..Buh je Laska,nikdy,nikym nemanipuluje,On ceka na Tebe,na mne,nikdy
nikym nemanipuluje,to se mi moc libi.Ja jsem byla velky manipulator
a jiz nesoudim a umim skrze Jezise milovat zcela kazdeho
cloveka.To nelze skrze sebe.Boha jsem si podle Slova dala ve svem
zivote vysoko nad kazdou situaci,kazdy vztah ,muj manzel je s nim v
jednote ve Slove i zivote a ja s nim,nikdo nema moc nas vztah
pokazit,leda bychom to udelali my sami,nikdo a nic,kdyz jsme v Bohu,v
jeho moci Lasky,naveky ! Ano,nejsem bez chyb,ale mam v sobe Ducha Lasky
a On mi pomaha,chyby odkryt a odevzdat,to rada zvladam.Tak preji moc
pozehnany zivot kazdemu,kdo vazne hleda Bozi Lasku,modlim se v
jazycich,nevim,zda jsi o teto modlitbe slysela,ale je to velmi
krasna modlitba,ktere je clovek schopen,jedine,kdyz je v plne duvere v
Boha,pozadas Jezise o naplneni Duchem svatym a vydas mu sva usta k
modlitbe.Muzes znat,za co se modlis a muzes verit,ze za to,za co Tvuj
Buh potrebuje,aby bylo zde ve svete promodlene.A ja se ted modlim a
preji Ti moc krasny cas
podekovani
anonym
| 6. 10. 2006 10:38
ja nejsem vubec dulezita,dulezity je zdroj tehle debaty a tak nemusis
byt potesen a ja mohu byt v anonimitě.Mam radost,ze je,Ja mam svou
cirkev,kam vracim s radosti desatky a sklizim neustale.Mam spolecenstvi
lidi,kde radi vzdavame chvalu Bohu a je to vazne sila.Mam skveleho
manzela,ktery je mi nade vse a diky memu drahemu tatinkovi jsem jiz i v
poslusnosti.Mam odrostle skvele syny,se kterymi se vzdy rada vidim a
mam z jejich zivota poteseni.Ja jiz to vse mam.Proto chci,aby to mlade
maminky slysely,ze lze zit velmi krasny zivot v naruci milovaneho
TATKY,ze se clovek nemusi zivotem plouzit a zit jen bolesti.A z Tveho
pohotoveho a pravdiveho Slova jsem velmi dojata a plna Bozi lasky k
Tobe,protoze ony si to mohou vsechno vzit prave dnes a uzit,
znova tedy dik,za Tebe.
Ad poděkování
protestant
| 5. 10. 2006 17:19
Dík za to poděkování, ale víc by mě potěšilo, kdyby nebylo od anonymního uživatele.

Pokud chceš naši diskuzi obohatit nějakými dalšími postřehy a případně se na něco zeptat, bylo by lepší, kdyby sis vytvořila na Victorii učet pro diskuze. Pak můžem pokecat víc.

BTŽ (Bůh ti žehnej)
Ad Desatero
protestant
| 5. 10. 2006 17:15
Toto desatero je přímo z Bible. Je to citace z Nové Bible Kralické. Pokud tvoji rodiče jsou katolíci, mohli mít jinou verzi desatera. Katolická Bible totiž vynechává to 2. přikázání a rozděluje 10. a tím jich je zase deset.
Možná ti nepřipadá tato verze známá jen proto, že je to překlad do moderní češtiny, ale můžu tě směle ujistit, že toto je opravdu židovsko-křesťanské desatero.

Jo, a není třeba se omlouvat. Tohle je diskuze, ne škola.
Když někomu přijde tvůj příspěvek humorný - jeho věc, aspoň se zasmál. Pokud nepíšeš vysloveně urážky, napiš to, o čem přemýšlíš, co tě zajímá, co ti není jasné - on se s tebou někdo pustí do diskuze a věc se vyjasní....

Mimochodem, před deseti lety jsem na tom byl podobně jako ty....
minutí cíle
anonym
| 5. 10. 2006 17:12
Víš k tomu hříchu,Duch svatý mi pomáhá uvolňovat všechny mé hříchy,i ty,které jsem raději v sobě schovala někde hodně hluboko.A musím říci,jak často jsem minula cíl,hlavně,co se týká poslušnosti vůči otci,tím myslím tady na zemi a protože dokud žijeme neznovuzrozený život,vztahuje se na nás Zákon a tím pádem jsem si dost zbytečně život zkomplikovala,a.Bůh měl tak krásný plán a já byla mimo něj,často dost bolestně.Jsem vážně nadšená,že již nejsem ateista,málo lidí zná ,jak rozdílný je život žitý v Lásce milovaného Otce a tak jsem chtěla moc poděkovat Protestantovi.
Adventisté
pedys67
| 5. 10. 2006 15:41
No mám takový neblahý pocit že toto desatero není z křesťanského učení,ale Advetního.Jinak máš pravdu že desatero jako takové má spoustu podání.Oni i jehovisté mají své desatero takže je to skutečně těžké.
Vtip
pedys67
| 5. 10. 2006 15:34
To byl možná nepovedený pokus o vtip.Já totiž nejsem křtěný a otom to je.Moji rodiče ale ano,ač nechodili do kostela tak něco málo od nich o bohu a o desateru vím.Ale nikoho jsem se nechtěl dotknout pokud se tak stalo tak se omlouvám.
Tak nějak podle desatera...
protestant
| 5. 10. 2006 12:23
Nabízí se námitka: Podle jakého desatera, když si Bibli nečet?
Ne, nechci si tě dobírat. Rozumím tomu, že "stručný obsah desatera" koluje mezi lidmi (nazval bych to "ústní tradicí" )

Jsem ale na pochybách, co si mám myslet o ateistovi, který se snaží žít podle Biblického desatera. Poněkud divná kombinace, ne?

Jen pro pořádek, tady je to desatero:

Bůh promluvil všechna tato slova: "Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, jenž tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. (1) Neměj žádné bohy kromě mne.(2) Nevytvářej si modly v podobě čehokoli nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Neklaň se jim a nesluž jim, neboť já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivě milující. Trestám nepravost otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kdo mě nenávidí, a prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kdo mě milují a zachovávají má přikázání. (3) Neužívej jméno Hospodina, svého Boha, nadarmo, neboť toho, kdo by užil jeho jména nadarmo, Hospodin neponechá bez trestu.(4) Pamatuj na sobotní den, aby ti byl svatý. Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci, ale sedmý den je dnem odpočinku, zasvěceným Hospodinu, tvému Bohu. Nebudeš dělat žádnou práci - ty, tvůj syn ani tvá dcera, tvůj otrok ani tvá děvečka, tvé dobytče ani cizinec ve tvých branách. V šesti dnech totiž Hospodin učinil nebe i zemi, moře a všechno, co je v nich, ale sedmého dne odpočinul. Proto Hospodin požehnal sobotní den a posvětil jej. (5)Cti svého otce i matku, ať jsi dlouho živ na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh. (6)Nezabíjej.(7) Necizolož.(8) Nekraď. (9)Nelži o svém bližním. (10)Nezáviď svému bližnímu jeho dům. Nezáviď svému bližnímu jeho manželku, jeho otroka, děvečku, býka ani osla - nezáviď svému bližnímu vůbec nic."

Exodus 20:1 - Exodus 20:17 (NBK)

Tak. A teď bych rád věděl, jak se ti podle tohoto desatera daří žít...

Jsem zvědav na tvou osobní zkušenost s dodržováním desatera.
re
pedys67
| 4. 10. 2006 20:30
Jsem Atheista díky bohu říká klasik Bibli jsem nečetl,ale myslím že žilju tak nějak podle desatera,tak nevím.Nic proti víře nemám.
já svědčím svým životem,že je veliká moc v Božím Slově
anonym
| 4. 10. 2006 13:51
Díky za úžasné téma,které je smyslem celého mého života.Jsem znovuzrozená,pokřtěná v Duchu sv.,tři roky jím vyučovaná.Je to mé veliké bohatství,nic se nemůže vyrovnat Ježíšově lásce a moci Božího Slova,které nasávám,jako houba a těším se,až to,co je ve mne uvolním navenek s pomocí mé mocné trojky nejmilovanějších přátel vím,že neminu cíl.Vím,že můj život má smysl,že žiji plodný život,cítíš tu sílu?Neznám krásnější životní cestru a jdu po ní s velikou radostí.
Naše hříchy...
protestant
| 20. 9. 2006 08:53
Nedivím se, že tomu nerozumíš. Nejsi sama

Takže, jak to tedy je s těmi hříchy. Hřích, je slovo, které znamená "minutí cíle". Ježíš souhlasil s tím, že Zákon lze shrnout do dvou souvětí: "Miluj
Hospodina, Boha svého, celým srdcem,..." a "Miluj bližního svého jako
sám sebe." Pokud to budem brát jako záměr(cíl) pro každého člověka, tak
jsme všichni nějak minuli cíl - buď jsme něco milovali (milujeme) víc
než Boha, nebo jsme někdy milovali víc sami sebe, než svého bližního...
Proto se v Bibli můžeme dočíst že "...všichni zhřešili a jsou daleko od
Boží slávy..."

Problém nastává ve chvíli, kdy chceme se k Bohu vrátit, získat zpět to obecenství, ten vztah s živým Bohem. V tu chvíli je náš hřích ten problém - vytváří jakousi propast, která znemožňuje obnovení komunikace. Bůh je Svatý a nemůže k němu přijít někdo, kdo je ponořen až po uši v hříchu. Můžeš si to představit třeba takto: jak by mohl do jasného slunečného letního dne náhle vstoupit někdo, kdo žil mnoho let pouze ve tmě. To by ho mohlo i zabít. Pokud nenajdeš způsob, jak změnit jeho vnímání světla, tak takový člověk je odsouzen k trvalému pobytu ve tmě - v tomto významu tedy k trvalému oddělení od Boha. A to je horší, neš smrt.

Je tu však cesta, jak to změnit. Po téhle zemi před lety chodil muž jménem Ježíš, který říkal : "Já jsem ta cesta, pravda a život... Nikdo nepřichází k Otci, než skrze mne." a také "Já jsem světlo světa. Kdo mě následuje, nebude už chodit v temnotě, ale bude mít světlo života." A aby to bylo ještě zajímavější : "Já jsem dveře. Kdokoli vejde skrze mne, bude spasen (zachráněn - moje poznámka)..."

Zajímavé, že? Připočítej si k tomu ještě tituly "Syn člověka" a "Syn Boží" kterými se nazýval buď sám, nebo byl tak nazýván svými učedníky. Je toho ještě víc. Přečti si Nový zákon - Evangelia. Doporučuji Evangelium Lukáše, to se čte asi nejlíp

Ten příběh o životě Ježíše má však poněkud divný konec. Je obviněn z rouhání a židovskou veleradou odsouzen k smrti. Stejná velerada pak přesvědčí Piláta, aby ho dal ukřižovat a zmanipuluje dav, aby byl propuštěn Barnabáš, a ne Ježíš. A tak je Ježíš ukřižován a na kříži umírá... Smutný konec charizmatického kazatele příchodu Božího království.

Jenže, díky Bohu, to konec nebyl. Třetí den poté vstal Ježíš z mrtvých!

Tím nejen byla naplněna mnohá proroctví ze Starého zákona, ale hlavně tím nadevší pochybnost dokázal, že je jednorozeným synem živého Boha. Po svém zmrtvýchvstání se ještě asi čtyřicet dní setkával se svými učedníky na různých místech a pak byl za přítomnosti více než 500 svědků vzat do nebe k Otci.

Starý zákon obsahuje mnoho předpisů a přikázání, která umožňovala lidu Izraele přiblížit se k Bohu tím, že jejich hřích byl dočasně přikryt krví obětovaného zvířete. Za hřích toho člověka zaplatilo svou smrtí (v zastoupení) to zvíře a krev zvířete přikryla hřích člověka (asi jako když si oblékneš kabát). Dotyčný pak měl přístup k Bohu.

Ježíš, se stal tou poslední konečnou a dnes jedinou nutnou obětí, která přikrývá hřích každého člověka, který v jeho zástupnou oběť na kříži Golgoty uvěří. A tak každý kdo uvěří v to, že Ježíš zemřel i za jeho hříchy, může být zachráněn.

Nějak jsem se rozjel. Tak pokračování příště...
Protestante
anonym
| 20. 9. 2006 07:35
No, musím říct, že to umíš hezky vysvětlit, je to zajímavé, poučné.
Já svou víru nemám vůbec nějak "vědecky podloženou", vlastně se tím nezabývám, co je pravda, a proč to tak je.
Ale ráda si doplním "vzdělání".
Vlastně jsem nikdy nerozuměla tomu, proč Ježíš "zemřel za naše hříchy", to mi hlava nebere. Jak může utrpení jednoho osvobodit všechny lidi. To se jako smaže provinění těch lidí? A jak to, že se to nestalo? Jsme hříšní dále!
protestant
anonym
| 19. 9. 2006 20:09
Ahoj lidi, jsem ráda, že jsem tady narazila na lidi, kteří se nad tím, proč jsou vlastně tady, zamýšlejí. Když mi bylo 27let, tak jsem o tom taky přemýšlela. Myslím, že člověk na to SÁM přijít nemůže, ale věřím Ježíši, když říká - že ten, kdo hledá, najde. On ale taky říká, že je málo těch, kteří najdou. Proč? Asi nehledáme opravdově, neuvědomujeme si, že jde o všechno. Jaké máš, protestante zkušenosti s Ježíšem? Jak tě vede?Jak mu rozumíš? Napiš o tom, ano?
Tak k té víře...
protestant
| 19. 9. 2006 14:46
Dobře, vzhůru do odpovídání, otázek bylo dost.

Jak napovídá obrázek jsem křesťan. I ten "NICK" protestant je trochu napovídající... Zde si dovolím poznamenat, že protestant v tomto významu není ten, kdo protestuje, nýbrž ten, kdo je "pro testament" tedy "protestamentální" zkráceně - protestant. Tím testamentem se myslí Nový a Starý zákon (i v angličtině je to New (a Old) Testament).
Takže pro mě je základem výkladu tohoto světa Boží písmo - Bible. Tento "dopis od Boha člověku" obsahuje vše důležité.
Je tam počátek, je tam důvod, je tam směr, jsou tam ukazatele a směrovky, prostě popis cesty a také je tam cíl cesty.
Vím proč jsem tu, co má můj život za smysl, a kam půjdu po smrti. Jak je v tom mé obrázku:

"Ježíš přišel a dal nám smysl."

Pokud máš kolem křesťanství nějaké otázky, zeptej se na co chceš, já na co chci odpovím Ne, nechme parafráze na TalkShow - zodpovím vše, co budu moct.
víra
anonym
| 19. 9. 2006 14:00
Já jsem Ti neodpověděla? Nevím co víc bys chtěl slyšet. Odpověděla jsem jqak nejlíp jsem uměla, ale asi to neumím vysvětlit. A možná podvědomě ani nechci, otevřít se úplně. Přece jen víra je hodně intimní záležitostí, a dávat všanc své nitro zrovna tady, na internetu, se nezdá moc chytré.
Na Tvé víře mě zajímá, jestli jdeš konkrétním směrem (jaké náboženství, víra...), jak si představuješ Boha, jaký je Tvůj pohled na dobro a zlo.
Víra...
protestant
| 19. 9. 2006 13:47
O.K. Sice mi nebylo odpovězeno, ale budiž. ptal jsem se už dost dlouho. Diskuse má být vyvážená, s tím souhlasím, jen jsem čekal, jak dlouho to vydržíš.

Otázka však není zcela jasná. Má to být dotaz na můj názor na karmu, nebo dotaz na můj pohled na život?
a co tvoje víra?
anonym
| 19. 9. 2006 13:09
Nechci aby mě někdo "pochopil".
Ale pojďme se teď chvíli bavit o Tvé víře.
Jak to vidíš Ty?
A dál a dál ...
protestant
| 19. 9. 2006 12:52
Dejme tomu, že nespojuješ karmu s náboženstvím, i když ji "vymysleli" hinduisté. Dejme tomu, že nechceš dosáhnout vykoupení - mohu se divit (hodně ), ale budiž.
Pokud je smyslem cesta sama - to může být - pak vyvstává otázka seznamu úkolů (kde je, jak si to ověřit) a stále mi není jasné, na základě čeho se "posuneš výše". Co když naopak "spadneš níže" ?

Myslím si, že cesta má smysl pokud je jasné, kudy jdu, vidím aspoň pár kroků dopředu a mohu se ohlédnout a podle jasných známých pravidel říct : "Jdu dobře, držel jsem se cesty", nebo dojít poznání : "Hle, tam jsem špatně zatočil. Vrátím se tam a půjdu správnou cestou".

Jít tmou, bez možnosti nahmatat hranice cesty natož vidět směr - tobě to vyhovuje?

Nebo jsem to pochopil špatně?
Protestante
anonym
| 19. 9. 2006 12:38
Karmu nespojuji s žádným náboženstvím, tedy ani s Hinduismem, Buddhismem, apod., ikdyž tam s ní taky počítají.
Vykoupení, zaslíbení, to není to, čeho chci dosáhnout.
Karma je založena na násobných životech, jinak by to nešlo uskutečnit. Po každém životě jsme o krůček dál, nebo, chceš-li, výše.
Po dovršení všech "úkolů" se vrací celý cyklus na začátek.
Smyslem není dovršení, smyslem je cesta sama.
Píšu to hrozně zjednodušeně, a neočekávám, že by mi někdo porozumněl. Ale ptal ses.
Hledání...
protestant
| 19. 9. 2006 12:20
Pár dní (no, trochu déle) jsem tu nebyl a ukázalo se, k čemu jsou takové diskuse dobré.


Pokud se skutečně věcně diskutuje a hledá se pochopení tématu bez
urážek a podobných výstřelků, pak to pomáhá v hledání i těm, kteří se
přímo diskuse neúčastní. Ač nepřihlášena (škoda) - hledá. Myslím, že
takových je víc. Někteří pouze čtou a do diskuse se nezapojí a tak dík
každému, kdo napíše pár řádek...

Proto jsem se naposled ptal, jak je to s tou karmou a tím karmickým
dluhem. Ne každý si koupí knihu a bude se zabývat studiem Hinduismu,
aby to pochopil. Je však mnoho takových, kteří věří něčemu, co někde
slyšeli a vlastně ani neví, co ten pojem obsahuje. Karma a s ní
související reinkarnace - to je právě jedna z takových "cest", které
lidé někde zaslechli a vlastně ani moc netuší, o čem to je (?), kam to vede (?) apod.

Proto jsem se ptal posledně na ty věci kolem karmického dluhu. Kromě toho, že tato informace pomůže případnému hledajícímu, pomůže i tobě ujasnit si, čemu vlastně věříš.
Za sebe mohu říct, že jsem si nějaké informace kolem hinduismu, karmy a reinkarnace už sehnal, ale než budem diskutovat dál, bylo by docela praktické, abychom si vyjasnili pojmy - nebudem se pak dostávat do situací, že každý budem pod jedním slovem myslet něco jiného (viz. Karma a karma (ohřívač))
Tolik na vysvětlenou.

S tou karmou jsem tomu nějak nerozuměl. Pokud to nikam nevede, tak k čemu to je? Kde je nějaké zaslíbení, nějaký příslib, nějaké "vykoupení"?
Říkáš, že karma se průběžně splácí zkušenostmi. Jak poznáš, jestli ta určitá zkušenost přispěla ke splacení, nebo naopak zvýšila tvůj dluh? Používáš pouze subjektivní (pocitové) měřítko, nebo je na to nějaké dané objektivní (nění z tebe, je vnější) měřítko, podle kterého to porovnáš?

Dnes to zatím stačí. Pokusím se být častějším účastníkem této diskuse. Měj se
Zvědavá duše
anonym
| 11. 9. 2006 13:33
Ahoj A.,
jen buď zvědavá. To je prima. Pravda je taková, že NIKDO Ti nedá odpověď, jak to doopravdy je. A jestli ano, pak si posiluje jen své EGO, že je neomylný a všechno ví.
Ten, kdo opravdu všechno ví, nechodí po tomto světě. Věř tomu, co je Ti nejbližší. jen se vyvaruj fanatismu a to stačí.
Hodně štěstí v hledání!
karma
anonym
| 11. 9. 2006 09:50
Ahoj Myšičko a Protestante!
...doufám, že nevadí, že se vám do toho pletu, ale vaše diskuze mne velmi zaujala! ...kdesi jsem četla, že cílem může býti jakási nirvána, ale moje sestra patří k Hare Krsna a popírá to...navíc na požadavky na "vzestup" mé duše evolučně se názory poměrně liší! ...jak se v tom vyznáte? ...jste vegetariáni? ...z datumu narození se dělá karmická mřížka, ale ta, pokud vím, nehovoří o tom, co je v tomto životě potřeba překonat! ...pletu se? ...jedna paní mi podle data narození řekla, že jsem mladá duše, tak jsem ještě moc zvědavá! ...dík za odpověď! A.
k té karmě
anonym
| 8. 9. 2006 08:15
Bohužel pokračovat nemůžem, odcházím do práce. Ale já přijdu!
Jen krátce k té karmě:
Zdráhám se to tu nějak rozvádět. Nejsem si jistá, proč se mě na to vlastně ptáš. Nevím, jaký má smysl "obhajovat" svůj názor. Nepotřebuji, aby ho někdo sdílel se mnou.
A samozřejmě ani já nemám úplně jasno, kdybych všechno věděla, to bych už tady po světě nemusela chodit, že?
Karma se průběžně splácí různými zkušenostmi, a nabaluješ jiné úkoly. Já nevím, jestli to má nějaký konec. Asi ne, protože nic nemá začátek ani konec. Když dojdem na konec, jsme na novém začátku. Možná ne kruh, ale spirála...
Re:znovu karma
protestant
| 8. 9. 2006 07:50
Tak jo. Jsem překvapen čím? Rychlostí tvé odpovědi.

Ale má to i své výhody Můžeme hned pokračovat !

Otázka zní: Karmický dluh. Kde se vzal? Podle čeho se určí, jestli můj současný život tento dluh splácí, nebo zvětšuje? Může být tento dluh splacen?
re:znovu karma
anonym
| 8. 9. 2006 07:34
Ano, vzásadě ano. Jen bych to asi formulovala trochu jinak, ale je to vpodstatě to, co píšeš.
Znovu ta Karma
protestant
| 8. 9. 2006 07:28
Neboj, astrologií mě nevyděsíš. Sou horší věci .... Třeba účet za plyn (a to neohříváme vodu karmou)

A teď zas k té karmě.

Dobrá, pak tedy myslíš tu karmu, která úzce souvisí s vírou v reinkarnaci (česky převtělování). Možná to ty víš, ale pro ostatní, co sem zabloudí, si dovolím dodat pár fakt o tomto "náboženství" :

Původním
zdrojem učení o reinkarnaci je hinduistická Veda, což znamená písmo. Buddhisté, Taoisté, Džinové,
Sikhové, Hare Krišna, transcendentní meditace a další jsou z tohoto základního
učení odvozeny.

Co to je
převtělování (reinkarnace)?


V podstatě to, co to slovo říká. Převlékání těla!
Naše duše se prý neustále převléká ve vzestupných i sestupných spirálách. Nové
následné tělo je takové, na jaké jsme si vydělali v minulém životě, když jsme
ještě byli v jiném těle. Výši našeho výdělku, tedy kvality našeho nového těla a
života určuje zákon Karmy. Čím nižší karmický dluh, tím vývojově vyšší bude
naše příští tělo, protože naše rozvinutější duše se podrobila duchovní evoluci,
za což si oblékne vývojově vyšší tělesný šat. Čím vyšší karmický dluh, tím
vývojově nižší bude naše příští tělo, protože naše "svinutější" duše
se duchovně devalvovala a prošla devolucí, za což si oblékne vývojově nižší
tělesný šat. Reinkarnace je nejblíže evoluční domněnce. Nakonec (a nebo také
ne) se duše propracuje svým vlastním snažením k božstvu, projevu božství nebo
součásti božství. Jaká síla však žene duši vzhůru, není známo. Převtělování -
reinkarnace je tedy filozofie, která se domnívá, že po tělesné smrti se duše
stěhuje v neustálém koloběhu do nových těl.

Přiznám se, že to není z mé hlavy. text jsem si vypůjčil z časopisu ZOD (Zápas o duši).

Je to ta karma, o které mluvíš?
karma
anonym
| 7. 9. 2006 08:21
Máš na mysli karmu národa, nebo lidstva celkově. Já mluvím o karmě jedné bytosti (ikdyž jsem si vědoma, že to tak úplně oddělit nejde, neboť jsme jistým způsobem propojeni).
Mluvím o tom, že "co zaseješ, to sklidíš". A ten důsledek často nepřichází ihned. Takže se pak divíme, co "se nám to děje" a nevíme proč.
Nad otázkami které jsi položil jsem samozřejmě mnohokrát přemýšlela, tak asi jako každý.
A s tou astrologií neboj, nechtěla jsem tě postrašit ,
samozřejmě nikomu nic nechci vnucovat.
Karma atd.
protestant
| 7. 9. 2006 08:01
No, to sem si naběh ...

Takhle bychom se do toho diskutování pěkně zamotali. Pojďme začít tou karmou (co neohřívá vodu ) a k tomu dalšímu se pak vrátíme...

Soubor příčin a následků ... Hmmm... Já bych řek, že tomu se říká dějiny, ne? Něco se stane, to má nějaký následek, který je příčinou dalšího následku, který je příčinou a má svůj následek a tak dál a tak dál. Pak si o tom lidi čtou v učebnici dějepisu , nebo v knihách (např. literatura faktu).

Jistě, jsme tam, kde jsme, protože naši předci něco udělali (vynález kola, stěhování národů, bělohorská tragedie, vynález el. energie atd.) a teď jsou vidět nějaké následky. I když tato skutečnost ovlivňuje částečně naše dnešní rozhodování a vztahy s okolím, myslím, že nedokáže odpovědět na ty základní otázky:

Kde jsme se tu vzali? Když půjdeme dozadu historií příčin a následků pořád dál a dál.... najdeme počátek? Kdo, nebo co je ta prvotní příčina? (Otázka typu: "Byla dřív slepice, nebo vejce?")

Proč tady jsme? Jaký to má smysl? Vysvětlovat dnešní život příčinami a následky, nebo náhodou - to vede jen jedním směrem: "Žijme a užívejme si co se dá, neboť život je krátký a pak už není nic."

Kam směřujeme? Co bude potom? Náš život zde bude příčinou, která bude mít své následky - zůstanou po nás děti, vztahy, majetek (možná) a co my? Co bude PO životě? to myslím nejde vyřešit příčinami a následky.....

Přemýšlela jsi nad těmito otázkami z pohledu tvé víry v karmu?
astrologie
anonym
| 6. 9. 2006 16:19
zadej na ¨můj mail (podmar@atlas.cz) svůj datum, , misto a čas narození, a pohobvoříme si o tom..

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
5. 5. 2024 10:42
11863
smudla4
5. 5. 2024 10:32
70426
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video