Povídání o Bohu. - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Povídání o Bohu.

Diskuze

krev
anonym
| 21. 7. 2006 13:50
Jak chceč prosím tě nahradit transfuzi například při bouračce, když člověk skoro vykrvácí? Takže ty bys, kdyby ti lékař řekl u tvého umíracíjího dítěte, že bude v pořádku ale musí se mu dát transfúze, jinak že umře, řekla, že ho necháš umřít? ?? sorry, vrah je jediné slovo, které mě napadá.
Re:Krev
anonym
| 21. 7. 2006 12:03
.Bible, Lukáš 6:37 Kromě toho přestaňte soudit, a rozhodně nebudete souzeni, přestaňte odsuzovat, a rozhodně nebudete odsuzováni.
Pokud to nevíš, tak věda už značně pokročila. Transfuze již dneska není jedinou možností. Existují alternativní léčby, bez použití krve.
Když člověk něčemu věří, tak to nemůže dělat napůl. Pokud věřím v Boha ,tak věřím na základě poznání z knihy Bible. Věřím, že Bible je Boží slovo a že to co je v ní napsáno je Boží, vůle.
Bible, Zjevení 22 :18,19 Vydávám svědectví každému, kdo slyší slova proroctví tohoto svitku:Jestliže někdo k tomu přidá, Bůh mu přidá ran o nichž je napsáno v tomto svitku: a jestliže někdo něco odejme ze slov svitku tohoto proroctví, Bůh odejme jeho podíl ze stromu života a ze svatého města, věcí, o nichž je napsáno v tomto svitku.
Takže věřící člověk si nemůže z Bible vybírat co se mu líbí a co ne. Nemůže si vybírat co bude dodržovat a co ne. A hlavně věřící člověk, který miluje Boha, tak to dělat NECHCE! Ví, že Bůh je Živý a ubližoval by mu, svým chováním. A jestliže někoho milujeme, tak mu přeci nemůžeme ubližovat.
Prosím, ušetřete mě osočování, z toho, že jsem fanatik. NEJSEM. Fanatik je ten, který věří něčemu zaslepeně. Ale já věřím na základě poznání z knihy Bible.
Přeji všem krásný den. Ahoj. S.
víno 3.
anonym
| 21. 7. 2006 11:10
Je mi líto, ale já nevím kolik je myšleno tím, trochu vína. Každý člověk má jinou míru, kterou snese.
Ahoj. S.
krev
anonym
| 21. 7. 2006 09:46
To by nám paní Jehovistka teda mohla vysvětlivt i to proč raději nechá umřít sebe nebo své děti, jen proto, že nechce transfúzi.Podle mě si tím Jehovisti u ostatních lidí hrozně škodí, protože tohle by jiní nikdy neudělali. Přeci žádná víra nemůže být povýšena nad život?
vino3
anonym
| 20. 7. 2006 21:30
ahoj smajlicek, z tvojho prispevku vobec nemam jasnu odpoved,pretoze zase si uviedol TROCHU VINA.Ja som sa opytala,ake mnozstvo vina,alebo alkoholu si mam predstavit pod pojmomTROCHA.Myslis ze ludia ktori piju alkohol a potom sa prihovaraju k BOHU,tak vedia kde ta miera je?nebolo by lepsie nepit alkohol vobec?...........
vino2
anonym
| 20. 7. 2006 13:55
V Bibli je napsáno trochu vína, takže to opravdu neznamená, aby se člověk opíjel.

1. Timoteovi 5:23 Nepij již vodu, ale používej trochu vína na svůj žaludek a na svá častá onemocnění.

Efezanům 5:18 Také se neopíjejte vínem, v němž je prostopášnost, ale neustále se naplňujte duchem.

Takže v Božích očích je skutečně špatné opíjet se a jistě se to Bohu nelíbí, když za ním lidé přicházejí v takovémto stavu. Ahoj S.
Paradoxy
anonym
| 20. 7. 2006 13:34
Samá filozofie, kritizování, to nechci, proto jsem požádala přítele o pomoc. Nejsem žádná filozofka. Nechci se tu dohadovat a urážet. Filozofovat o tom, kdo má jaké náboženství. Já jsem Svědek Jehovův, ale tady píšu sama za sebe, píšu to, co vím z Bible. Když se lidé na něco zeptají, odpovím jim biblickým textem. Nechci nikoho do ničeho nutit. Každý si sám rozhodne, co použije ve svém životě a co ne.
Pro tebe jsem vybrala pár biblických textů.
Jan 5:18-20; Jan 14:28; Filip. 2:5,6.
Prosím, už žádné filozofování.
Jinak přeji všem krásný den. S.
Zase ty paradoxy...
protestant
| 20. 7. 2006 08:17
Opravdu nejsem překvapen. Nečekal jsem, že by se smajlíček pokusil(a) odpovědět na základě svého vlastního úsudku a svého vlastního studia Biblických textů na dané téma. To je jedna z věcí které mě na organizaci SJ opravdu dost udivuje. Řadoví členové čtou sice "Překlad Nového Světa ..." neboli Bibli SJ, ale vytvořit si vlastní názor? Nebo porovnávat různé překlady Bible a s modlidbou hledat Boží pohled na věc? To není dovoleno. Strážná věž ví všechno nejlíp! Oni nám to vysvětlí !
Omlouvám se za ten sarkasmus, ale některé věci kolem SJ mě opravdu žerou. Nejvíc nepochopitelná věc (pro mě) je, jak může někdo číst Bibli přeloženou do češtiny z angličtiny! Copak česká "větev" SJ nemá dost fundovaných překladatelů z hebrejštiny a řečtiny na to, aby si dokázali vydat Bibli přeloženou z originálních jazyků? Pokud toho nejsou schopni, tak je mi jich upřímně líto. Měli by vyzkoušet např. Novou Bibli Kralickou - ta je pořekládána z původních textů.
Ale vraťme se k tématu. Tu odpověď jsem si musel "vystřihnout" a vytisknout, abych se v tom zorientoval. Smajlíček (zvláštní nick pro ženu) to tam vložil(a) omylem dvakrát a tak to bylo lehce matoucí, kde je konec.
Vypadá to, že přítel smajlíčka je někdo z "výše postavených" (slyšel jsem, že se snad říká dozorce, ale to nemám ověřeno) a odpovídá stylem typoickým pro SJ. Např. odkazem na Strážnou věž ("SJ přirozeně ke křesťanům patří") a mlžením. Filozofie není nic špatného. Filozofie je to, co dělají i SJ. Podle Slovníku cizích slov je filozofie "tázání se po základech, smyslu, poznání světa a po místě člověka v něm" Dalo by se říct, že Evangelium je odpověď na filozofii. Základem je Bůh Stvořitel. Smyslem života je živý vztah s tímto Stořitelem. Poznání světa vychází z poznání tohoto Boha Stvořitele a člověk má své místo v tomto světě - je Božím dítětem, které Bůh miluje tak neuvěřitelně moc, že se ho rozhodl zachránit i za cenu nejvyšší - smrt vlastního Syna na kříži Golgoty.
Odpověď na reakci na mou otázku o paradoxech by byla příliš dlouhá. Možná by bylo lepší, kdyby mi smajlíček poslal(a) kontakt na sebe (nebo toho přítele, od kterého má odpověď) na adresu protestant@seznam.cz. Pak si můžeme "popovídat" cestou mailů a ušetřit čtenáře této diskuze dlouhých příspěvků.
Stručně bych svou reakci zhustil takto:
Boží jméno, které Ježíš přišel ukázat a předat svým učedníkům, je : OTEC
Ježíš se prohlašoval a před veleradou prohlásil za rovného Bohu - to byl hrdelní zločin (pro židy) a proto byl ukřižován. Přesto apoštolové svorně v epištolách tvrdí, že byl nespravedlivě ukřižován a potvrzují tak Ježíšův nárok na Božský původ.
Ano, souhlasím, Ježíš nepřišel zákon zrušit, ale naplnit. Detaily bych řešil mailem.
Jednota. Já bych direktivní centrální řízení a direktivní centrálně nařízený výklad Bible nenazval jednotou. Bůh, kterého já znám z Bible, je OSOBNÍ Bůh. Zná každého osobně a chce, aby jej každý SÁM OSOBNĚ poznával. Proto dal lidem svobodnou vůli. Kdykoli se někdo pokoušel vnutit ostatním centrálně schválený a jediný správný výklad - byl z toho průšvih. Zákoníci a farizeové Ježíšovy doby a katolické papežství jsou hezkým příkladem. Ale o tom si případně můžem popovídat podrobněji mailem.
Pro ty, kteří sem, do této diskuze, zabloudí "náhodou" bych měl tolik: Hledejte Boha, dokud je možné ho nalézt. Čtěte Bibli sami a najděte si nějakého křesťanského přítele, který vás bude v tom hledání povzbuzovat (a ne vnucovat svůj názor). V Bibli je psáno : Kdo hledá, nalézá...
Re: vino2
protestant
| 20. 7. 2006 07:16
Ač nejsem smajlíček, dovolím si odpovědět. V Bibli je psáno "Neopíjejte se vínem ..." není tam nikde napsáno, že by se alkohol neměl vůbec pít. Apoštol Pavel dokonce svému učedníkovi doporučoval pít víno a Ježíš při nejznámější svatební veselici v Káni Galilejské proměnil vodu ve víno, aby ženicha a nevěstu zachránil (tehdy to byla ostuda, když hosté na svatbě neměli co pít). Mám jednoho kamaráda, který se dva roky pokoušel najít v Bibli zdůvodnění pro svou představu, že by křesťan neměl vůbec pít alkohol. Hledal tak dlouho a tak důkladně .... až toho nechal. Odložil rozpracovanou knihu a toto téma a s poznáním, že Bible nikde výslovně nezakazuje pít alkohol, žije dál.
V případě, že se člověk opíjí a pak se snaží k Bohu mluvit, máme tu jeden problém. Jednak míjí Boží plán pro něj - tomu se říká, že hřeší (né že by nesměl vůbec pít, jak jsem řekl, ale přehnal to a je opilý) a jednak člověk v takovém stavu spíš blábolí. Pokud se potřebuje opít, aby uznal Boží existenci a začal se modlit (mluvit s Bohem) má nejspíš velký problém se sobectvím a pýchou a to pitím alkoholu nezlepší...
vino2
anonym
| 20. 7. 2006 00:28
ahoj smajlicek,pred neakym casom si napisal prispevok pod nazvom VINO,ktory som si dnes citala a strasne by ma zaujimalo ake mnozstvo alkoholu je uvedene v biblii ze sa moze vypit.pretoze si uviedol v tvojom prispevku trocha alkoholu.Zda sa mi velmi neuctive a spinave,ze clovek sa k Bohu prihovara v stave opilosti.Preto by ma zaujimalo, ci sa Vam to zda normalne, ze clovek sa prihovara k Bohu v takomto stave.Poznam vela ludi,ktori nevedia kde je ich miera v piti alkoholu,castokrat to prezenu s pitim a v takomto stave predstupuju pred Boha?Nezda sa vam to spinave?............................
Paradoxy
anonym
| 19. 7. 2006 15:57
Poradila jsem se s přítelem a tady je dovětek.
mimochodem se mi zdá, že dotyčný je spíš muž a muži zpravidla v takovýchto věcech odpoví lépe muž než žena. Nuže: Dotyčný mě hned překvapuje tvrzením, že jsme arianisté. To je trošku nepřesné, neboť sice neučíme trojici, ale arianismus je konec konců celá filosofie, která má dle údajů mně dostupných alespoň 18 směrů. Nám coby svědkům Jehovovým jde o něco trošku jiného než filosofii; i z toho důvodu někteří tvrdí, že s námi není kloudná diskuse (-poznámka na okraj.) Nám jde o biblické učení. I náš oficielní název pochází z Bible a jsme skutečně svědky Všemohoucího, jímž je skutečně pouze Stvořitel, Jehova. Samozřejmě vystupujeme i jako svědkové pro Ježíše před těmi, kdo v něho nevěří (-tj. Židé, dálnovýchodní národy, animisté Afriky a většinově Muslimové.) Naše pojmenování naznačuje ovšem, že patříme k širší skupině Božích služebníků, k nimž patřili již lidé doby předkřesťanské a předžidovské ( od Abela.) Křesťané jsou zajisté svědky Ježíšovými (Sk.19:17), to vyplývá již z označení 'křesťan'. Svědkové Jehovovi přirozeně ke křesťanům patří (např. SV z 15.09.2005.) Název SJ z Izajáše si vybrali v r.1931 z úcty k Božímu jménu, jež asi trpí nejvíc ze všech jmen právě zapíráním. Tím činíme samozřejmě Ježíšovu vůli. (Mt 6:9, Jan 17:26) Ježíš poslal své učedníky kázat Židům, kteří věřili v Jehovu, nikoli však v Ježíše. V žádném případě však neměli hlásat, že Otec a Syn si jsou rovni či dokonce že jsou totožní! To by byl býval hrdelní zločin! A Ježíš se žádného nedopustil, byl přece nespravedlivě a křivě obviněn (Žalm 21:11 to prorocky popisuje.) I o tom můžeme svědčit v plné shodě s odkazem starozákonních knih, které přece nejsou v nějakém rozporu s Ježíšovým učením. Ježíš přece přišel Zákon naplnit. Můžeme svědčit o Jehovovi, Ježíšovi, prorocích, středověkých i novodobých Božích služebnících a pořád jsme křesťany známými pod jménem 'Svědkové Jehovovi'. Činíme učedníky, nikoli neškolíme filosofy, jako to činí mnoho škol, včetně řady klášterních zařízení. Ani se nepodílíme na tříštění pravdy podle škol a učitelů či dokonce politických uspořádání. Svědkové Jehovovi nejsou rozděleni na katolíky, protestanty, pravoslavné, pravověrné atd. Jednota je přece znakem pravého křesťanství, ne? PS: Na závěr bych si dovolil upozornit na brožuru 'Trojice', jež je dostupná na Internetu (-nejsem si jist, že i v češtině, ale potom si může napsat na Společnost.)mimochodem se mi zdá, že dotyčný je spíš muž a muži zpravidla v takovýchto věcech odpoví lépe muž než žena. Nuže: Dotyčný mě hned překvapuje tvrzením, že jsme arianisté. To je trošku nepřesné, neboť sice neučíme trojici, ale arianismus je konec konců celá filosofie, která má dle údajů mně dostupných alespoň 18 směrů. Nám coby svědkům Jehovovým jde o něco trošku jiného než filosofii; i z toho důvodu někteří tvrdí, že s námi není kloudná diskuse (-poznámka na okraj.) Nám jde o biblické učení. I náš oficielní název pochází z Bible a jsme skutečně svědky Všemohoucího, jímž je skutečně pouze Stvořitel, Jehova. Samozřejmě vystupujeme i jako svědkové pro Ježíše před těmi, kdo v něho nevěří (-tj. Židé, dálnovýchodní národy, animisté Afriky a většinově Muslimové.) Naše pojmenování naznačuje ovšem, že patříme k širší skupině Božích služebníků, k nimž patřili již lidé doby předkřesťanské a předžidovské ( od Abela.) Křesťané jsou zajisté svědky Ježíšovými (Sk.19:17), to vyplývá již z označení 'křesťan'. Svědkové Jehovovi přirozeně ke křesťanům patří (např. SV z 15.09.2005.) Název SJ z Izajáše si vybrali v r.1931 z úcty k Božímu jménu, jež asi trpí nejvíc ze všech jmen právě zapíráním. Tím činíme samozřejmě Ježíšovu vůli. (Mt 6:9, Jan 17:26) Ježíš poslal své učedníky kázat Židům, kteří věřili v Jehovu, nikoli však v Ježíše. V žádném případě však neměli hlásat, že Otec a Syn si jsou rovni či dokonce že jsou totožní! To by byl býval hrdelní zločin! A Ježíš se žádného nedopustil, byl přece nespravedlivě a křivě obviněn (Žalm 21:11 to prorocky popisuje.) I o tom můžeme svědčit v plné shodě s odkazem starozákonních knih, které přece nejsou v nějakém rozporu s Ježíšovým učením. Ježíš přece přišel Zákon naplnit. Můžeme svědčit o Jehovovi, Ježíšovi, prorocích, středověkých i novodobých Božích služebnících a pořád jsme křesťany známými pod jménem 'Svědkové Jehovovi'. Činíme učedníky, nikoli neškolíme filosofy, jako to činí mnoho škol, včetně řady klášterních zařízení. Ani se nepodílíme na tříštění pravdy podle škol a učitelů či dokonce politických uspořádání. Svědkové Jehovovi nejsou rozděleni na katolíky, protestanty, pravoslavné, pravověrné atd. Jednota je přece znakem pravého křesťanství, ne? PS: Na závěr bych si dovolil upozornit na brožuru 'Trojice', jež je dostupná na Internetu (-nejsem si jist, že i v češtině, ale potom si může napsat na Společnost.)
Logické uvažování.
anonym
| 19. 7. 2006 11:36
Ježíš v Bibli mnohokrát řekl. Všechno co dělám, je jenom to co mi řekl můj otec. Tudíž z toho vyplívá, že všechno co Ježíš řekl, bylo jako by to řekl sám Bůh.
Např.Skutky 10:34-43.
Paradoxy
protestant
| 19. 7. 2006 07:28
Tak smajlíček je Jehovista... No, to jsou věci. :-o Ale dobrá, alespoň se můžu někoho "zevnitř" zeptat na pár paradoxů, které mi vrtají hlavou.
Pokud si dobře pamatuju, je název "Svědci Jehovovi" postaven na odkazu Izajáš 40:10 : "Mými svědky jste vy..." Svou misijní práci však SJ staví na "velkém poslání" z Matouše 28:19 "Proto jděte, čiňte učedníky ze všech národů...".
A teď k tomu paradoxu. V knize skutků říká Ježíš (Sk 1:7-8) Odpověděl: "Není vaše věc znát časy a doby, které si Otec ponechal ve své pravomoci. Přijmete ale moc Ducha Svatého přicházejícího na vás a budete mými svědky v Jeruzalémě, v celém Judsku, v Samaří a až na konec světa." Z toho se dá usoudit, že křesťané mají být svědky Ježíšovými, že? No, a to co mi připadá jako paradox, je tato věc:
SJ vyznávají arianismus, tedy to, že Ježíš není stejné podstaty jako Bůh Otec, ale je jen první stvořená bytost. Nazvali se "Svědky Jehovovými" (nebudem teď řešit zda se správně říká Jehova, nebo Jahve), ale v době Nové Smlouvy, ne Staré smlouvy.
Pak vzniká otázka, zda ten, který v Matouši a Skutcích posílá do světa učedníky je Jehova (pak by Ježíš byl Jehova a arianismus jde do kytek) nebo, zda SJ žijí v době platnosti Zákona (Staré smlouvy) a pak se neoprávněně nazývají křesťany, protože křesťan, je novozákonní svědek Ježíšův. Čistě logicky by křesťan mohl být svědkem Boha Jahve (Jehovy) pouze v případě, že Jehova=Ježíš a tedy Bůh Otec a Ježíš jsou stejné podstaty a Ježíš je věčný nestvořený Bůh.
Co vy na to, Svědci ?
S.J.
anonym
| 12. 7. 2006 19:07
Ahoj. Tak napiš jak se máš. A odkud jsi.
Ahoj. S.
sj
anonym
| 12. 7. 2006 16:13
Já jsem také svědek Jehovův.
Život po životě
anonym
| 11. 7. 2006 23:13
Já mám víru ve vzkříšení. Bible:Jan 5:28,29.Všichni v pamětních hrobkách uslyší jeho hlas a vyjdou,ti kdo činili dobré věci, ke vzkříšení života, ti kdo činili podlé věci , ke vzkříšení soudu. Po smrti bude člověk vzkříšen a bude žít zde na zemi. Protože, Bůh stvořil zemi pro člověka. Žalm 37:10,11. A ještě chvilku a ničemný již nebude. Ale mírní, ti budou vlastnit zemi a vskutku naleznou své největší potěšení v hojnosti pokoje. Takže se můžeme těšit na život v pokoji a míru.
O těch tragediích. Kazatel 9:11.Všechny nás postihuje čas a nepředvidaná událost. Není to odčinění hříchu.
Je,ten čas letí, už je tolik hodin.Tak se mějte fajn.Ahoj. S.
Vzkaz pro anonyma
anonym
| 11. 7. 2006 22:34
Ano, já jsem Svědek Jehovův. A kdo jsi ty?
Ahoj. S.
Povídání o Bohu, vzkaz pro smajlíčka
anonym
| 11. 7. 2006 11:14
Smajlíčku, jsi svědek Jehovův? Děkuji za upřímnou odpověď.
život po životě
anonym
| 11. 7. 2006 08:36
Mě bymoc zajímalo, jak to mají věřící s vírou v posmrtný život. Já chci věřit, že po smrti nic nekončí, ale že začnu život zase jinde, protože pak se člově lépe vyrovnává se smrtí. A co s myslíte o tom, že když se teď člověku dějí v životě tragédie, že je to proto, že jen odčiňuje hříchy z minulého života?
Kde jste?
anonym
| 10. 7. 2006 21:51
Kde jste všichni?
Ahoj. S.
Modlitba
anonym
| 30. 6. 2006 08:23
Je správné se modlit k Bohu.Já se taky modlím.V Bibli se píše "uctívejte Boha duchem a pravdou".To znamená, že to děláte správně,pokud se modlíte v duchu.A pravdou znamená podle toho, co je napsánov Bibli.Ježíš tam řekl svým následovníkům vzorovou modlitbu, je to otčenáš,aby měli představu za co Bohu děkovat,prosit ho o pomoc,říkat mu své radosti i starosti.Ale zároveň řekl,"neopakujte stále to samé, "jako naučenou básničku,třeba.K Bohu se máme modlit jako když rozmlouváme se svým otcem.Vytvořit si hezký vztah.
Přeji krásný den i když dneska tolik prší.S.
modlení a andělé
anonym
| 30. 6. 2006 08:16
Já taky nejsem věřící,ale každý večer se modlím. Sice v boha nevěřím, ale jednou když jsem měla těžké období mě kamarádka naučila Otčenáš a když mi pak toto těžké období přešlo, modlení mi už zůstalo, asi mám strach, že když se modlit přestanu, zase mě něco špatného potká.O těch andělech už jsem slyšela plno hezkých věcí, bylo by krásné kdyby fakt byli.
modlíte se ?
anonym
| 29. 6. 2006 23:21
Nejsem věřící a asi tu odbíhám od tématu, ale mám dotaz. Modlíte se ? Já ano. Od té doby co mám děti se modlím za jejich zdraví i celé rodiny. Večer a pouze "v duchu". Myslíte si, že je to správné a že to má cenu ? Věříte v anděli ? Jsem v životní fázi že těmto věcem se snažím věřit. Nicméně myslím že to lidem moc pomáhá.
Leonard
anonym
| 15. 6. 2006 19:00
...na tu knihu jsem se ptala já a děkuji, že někomu stálo zato, na můj dotaz odpovědět! Naštěstí tu knihu jako dokument neberu (a ani mě to nenapadlo -jen zajímavý pohled na věc), jen mě právě zaráží, že to někdo bere tak vážně, že je to, např. v Polsku, zakázaný film...podle mého by právě církev ignorováním této fikce získala víc...vždyť nikdo nikoho nenutí, aby se na to díval! ...pro mne je to prostě opak filmu "Vzkříšení Krista" (nebo tak nějak se to jmenovalo)...a koneckonců film je přece jen film!
Šifra mistra Leonarda
protestant
| 14. 6. 2006 07:57
Dovolím si ještě zareagovat na příspěvek, který zmiňuje asi nejčastěji diskutované téma poslední doby - film a knihu "Šifra mistra Leonarda".
Napřed k té neshodě mezi věřícími - každý věřící je jen člověk. Je ovlivňován svými názory i názory těch, které má kolem sebe včetně teologie církve, do které patří. Proto existuje mnoho názorů a mnoho neshod mezi věřícími. Pokud zůstává základem a nejvyšší autoritou Bible, jako Boží Slovo, tak je to v pořádku. Potíže nastávají ve chvíli, kdy si k tomu někdo přídává své náboženství...
Šifra mistra Leonarda není psána jako Literatura dokumentární, ale jako Historická fikce. Na základě "drobných" úprav historických faktů vytváří příběh, který má jeden základní cíl - upoutat čtenáře natolik, aby si knihu KOUPIL a aby ji doporučil svým přátelům a ti si ji TAKÉ KOUPILI - a tím nasypali co nejvíc peněz do kapsy autora a vydavatele. Stejné je to s filmem. Kniha o skutečných prokazatelných historických faktech by se tak dobře neprodávala, že?
Dle mého názoru bylo velkou chybou, že Římsko-katolická církev začala proti knize i filmu protestovat (pokud to nebyla placená reklama . Jak by to asi dopadlo, kdyby byl jejich postoj řekněme : "Moc hezké, poutavé a dramatické vyprávění, ale snad nechcete říct, že detektivku budete brát jako historický fakt. Agáta Christie taky přece nepsala literaturu faktu, nebo jo?"
Jak je to s tím hříchem
protestant
| 14. 6. 2006 07:40
Díky Bohu, že někdo opravil ten nesmysl o "éterických tělech Adama a Evy". Už jsem o stvoření a prvotním hříchu četl lecjaký názor, ale tohle bylo fakt něco. Ufff, to je neuvěřitelné, co všechno jsou lidi schopni si vymyslet na základě prostého textu . Jeden z nejznámějších veršů říká "Prach jsi a v prach se obrátíš" a to zná i hodně lidí, kteří Bibli nečetli.
K tomu hříchu - obecně lze říct, že hříchem je vše, co je minutí cíle, záměru. V případě ***u to znamená, že Bůh stvořil *** pro manželství, jako součást vztahu (a vzájemného závazku) dvou osob opačného pohlaví - vše ostatní, co obsahuje ***, je hřích, minutí záměru(cíle).
Ježíš souhlasil s tím, že Zákon lze shrnout do dvou souvětí: "Miluj Hospodina, Boha svého, celým srdcem,..." a "Miluj bližního svého jako sám sebe." Pokud to budem brát jako záměr(cíl) pro každého člověka, tak jsme všichni nějak minuli cíl - buď jsme něco milovali (milujeme) víc než Boha, nebo jsme někdy milovali víc sami sebe, než svého bližního... Proto se v Bibli můžeme dočíst že "...všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy..."
Bůh
anonym
| 13. 6. 2006 19:10
...docela se mi líbí, že se i věřící lidé neshodnou a taky v tom nemají tak zcela jasno :o) ...teda mají, ale každý po svém...s tím AIDSem bych tak docela nesouhlasila, protože lidé, kteří dostali nakaženou krevní konzervu nemuseli být vůbec promiskuitní a děti, které se rodí nemocným matkám jsou v tom zcela nevinně! ...nebo mi někdo vysvětlí čím si svůj osud zasloužily? ...a *** nevidím jen jako potěchu těla, protože bez lásky to není ono a po krásném milování s milovaným člověkem se cítím povznesena celá, tudíž i s duší...jinak by mě zajímalo, co si myslíte o filmu "Šifra Mistra Leonarda" či o knize, která je pro něj předlohou? ...je to rouhání nebo jen "jiný pohled na věc"?
Re: O Bohu
anonym
| 9. 6. 2006 20:54
Mě ještě Bůh žádný příkaz nedal, vám někomu ano?
O Bohu
anonym
| 9. 6. 2006 20:44
Bůh první lidi nestvořil jako duchovní osoby. V Bibli 1. Mojžíšova 2:7 Bůh přistoupil k tomu, aby vytvořil člověkaz prachu zemské půdy,a vdechl do jeho chřípí dech života, a člověk se stal živou duší,neboli tvorem. Adam a Eva byli z masa a kostí jako my. Taky to potvrzuje fakt, že z Adamova žebra stvořil Bůh Evu.
Jako hřích není v Bibli popsán ***, ale neposlechnutí Božího příkazu.2.Mojž.2:16.17. "Nebudete jíst ovoce z toho stromu!"Oni neposlechli,tím pádem zhřešili. *** v manželství není hřích. Za hřích je považováno všechno, proti Božímu přikázání. Bůh nás stvořil, ví co je pro nás nejlepší,může nám dávat příkazy,stejně jako rodiče dětem. Zatím ahoj. S.
O Bohu
anonym
| 8. 6. 2006 05:53
Tak tedy jinak. Vezmi to jako můj názor, který ti nevnucuji. Bůh první lidi kdysi stvořil jako duchovní bytosti (Adam a Eva). Stvořil je k obrazu svému. To zn. že se mu podobaly ne zjevem (duch konkrétní podobu nemá), ale svými schopnostmi tvořit jako On, pouhou myšlenkou. Množení jedinců tedy probíhalo duchovní cestou. A tehdy se dopustili toho dědičného hříchu, že ochutnali jablko poznání, tedy měli spolu ***. poměr. Proto byli tzv. vyhnáni z ráje, dostali místo těla éterického, neviditelného, tělo z masa a kostí. Bůh pak Evě řekl: V bolestech své potomky plodit budeš! Kdo byl Kain jako nepožehnané dítě známe z Bible. Takže *** a hlavně mimomanželský, vždy odváděl lidi od Boha, protože naším cílem je, dostat se k Bohu zpátky. A myslím si, že i Aids je takovým trestem, za nadměrný ***uální život jedinců. Pro mnohé se stal totiž životní prioritou.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
5. 5. 2024 10:42
11863
smudla4
5. 5. 2024 10:32
70426
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video