Genitální opar - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Genitální opar

Diskuze

anonym
| 4. 10. 2015 14:22
Zdravím,
mě se poprvé udělal genitální opar před čtyřmi lety. Měla jsem v té době hodně stresující období. Celkově se mi zničil imunitní systém, takže jsem bojovala a doposud bojuji i s uzlinami, teplotami atd. Vůbec jsem netušila co se mi to stalo a doktoři v mém okolí se s genitálním hepresem v tak hrozném stavu nikdy nesetkali. Léčili mě tabletami a mastičkou Herpesin v největším dávkování. Střední školu jsem víceméně vystudovala z domova. První dva roky jsem kvůli herpesu jen ležela. Bylo to strašné. Tabletky od bolesti nepomáhali, až kapky Tramal, ale z toho mě pak hodně bolela hlava, tak jsem ho nechtěla užívat. Na nějakou dobu se to pak uklidnilo, myslím že cca dva roky jsem měla klid. Když vynechám to, že teploty apod, jsem stejně měla pravidelně minimálně jednou měsíčně, tak jsem žila už o dost lépe. Normálně jsem fungovala i s partnerem a vše bylo v pořádku i když jsem měla někdy stres apod. Před létem tohoto roku jsem měla stresové období a herpes se zase objevil, první týden to bylo dobrý, ještě jsem si říkala, že tohle se zvládnout dá, oproti tomu co jsem zažívala před tím, jenomže po týdnu, co jsem si říkala, že už mám zas pokoj, se mi objevil znovu.. Bylo to opravdu hrozné, myslela jsem si, že to nezvládnu. Jen když si to teď vybavím, tak se mi chce brečet. Říkala jsem si, že to ale zvládnu doma namísto toho abych jela do nemocnice, když jsem to zvládla už hodněkrát. No teď kdybych to měla mít v takovém stavu znovu, tak do nemocnice jedu hned. Byli to černé velké fleky, už to vypadalo jako pásový opar. Člověk, který to nezažil si to snad nedokáže ani představit.. Doktoři mi vyměnili léky, místo Herpesinu, jsem začala užívat Valaciclovir, protože jsem na Herpesin mohla být už imunní. No nějaký měsíc byl zase klid a teď jsou zase zpátky, bolí mě to, ale vydržela jsem to i v horším stavu. Zkouším i různé léčby na přírodní bázi. Kdybych to tady měla vše vypisovat, tak by to bylo opravdu na dlouho, už tohle je dlouhé. Jen chci podpořit všechny, kteří tímto trpí. Rozhodně si nemyslete, že je to pohlavní choroba (to je hloupost..), je to "pouze" choroba na pohlavním ústrojí ! Já už zažila různé stádia herpesu. Pokud by se o tom chtěl někdo "pobavit" můžeme i přes e-mail, který bych pak napsala. Držím palce, aby nikdo z Vás nezažil tak hrozné stádia herpesu a hlavně se snažte být silní.
anonym
| 30. 10. 2015 18:38
TO **Petra20
Zdravím,mě teď objevil opar je to asi od pátku a od uterka beru prásky Herpesin a mast Herpesin a mám pocit že mi to vubec nezabírá přijde mi že to mám stále a stále horší,ta mast mi přijde k ničemu tak si delám koupele s heřmánku na střídačku s dubovou kůrou. Vubec se to nehojím,je to pořád napuchlé a strašně krvavé s hnisem je to hnus,nemužu chodit,sprchování je pro mě trauma tak stejně jako jít na záchod... Chci se zeptat pomohlo něco Tobě? nějaká mastička nebo něco? Už se toho chci zbavit ,fakt mě to sere a otravuje život
anonym
| 30. 11. 2015 13:21
TO Ell:ze vé zkušenosti-píšu dole.mastičky nepomohou,jen prášky a to pouze zpočátku,než si tělo zvykne, já brala Provirsan 12 let s přestávkami a nyní už mi nepomáhá,i když beru 1000mg denně,stejně se mi opary tvoří.takže s tím končím.Chytla jsem to taky od svého muže, kterému se ale opary téměř netvoří,zato já je mám pořád,at´dělám,co dělám,beru vše možné na doporučení lékařů a nic se nelepší,i homepatika jsem zkusila dle homeopata a dopadlo to katastrofálně,jen se mi opary hodně zhoršily a mám je od té doby stále,sotva jeden skončí, vyvrbí se jiný.Hodně je důležitá imunita,já beru Imunor,ten je na předpis, k tomu Betaglukan kvalitní 1000mg,vit.B a opary se mi stejně dělají,to je hrozně deprimující,protože není zlepšení.Před homeopatiky jsem měla pravidelně každý měsíc opar nezávisle na ničem,nyní stále nějaký mám a hodně to člověka omezuje a je to nepříjemné,bolestivé,navíc hrozí jeho roztažení ještě někam jinam po těle.
anonym
| 7. 1. 2016 21:23
Jestli se nebude léčit i partner tak nemate šanci se toho zbavit, homeo vám třeba zabralo ale partner mohl mít aktivní vir aniž byste to poznala takže vám ho předává stále dokola, a taky pozor na homeo, nejdřív se opar zhorší a až potom dojde k vymizení.
anonym
| 9. 8. 2016 13:18
TO Anonym: Je to důkaz o urputnosti lidské hlouposti a zároveň o samoléčící schopnosti lidského těla.
anonym
| 4. 11. 2015 19:02
TO Petra20: zrovna s nim lezim doma, je to hrozne, vubec nevim jak jsem to mohla chytit ano mam sice pritele, ale nekolik let a nikdy to nemel. Ja taky nikdy a nepodvadime se :( boli to jak cert
anonym
| 30. 11. 2015 13:12
TO Miamia: Taky trpím na herpes už 12 let,mívala jsem každý měsíc opar na gen.,pomáhal Provirsan,který jsem celé ta roky s přestávkami brala, ale nyní už mi nezabírá,dostala jsem ho od imunoložky spolu s Imunorem, který má zvýšit slabou imunitu a výsledek je, že se mi opary dělají nepřetržitě.Tak budu brát Valtrex,ale nevím zda ho budu snášet,předtím jsem měla brát Isoprinosine i Zovirax a nešlo to,měla jsem po nich potíže.Ono už nic jiného není a jak mám zkušenost,tělo si na určitý aciklovir nějak zvykne a pak už nic nezabírá.Taky jsem zoufalá z toho,že mi nic nepomáhá,ačkoliv beru různé doplňky na posílení nervů,imunity,jsem v klidu, vyspím se a výsledek je nulový.Imunoložka mi řekla, že už nic jiného není,to je teda nadějné!!
anonym
| 1. 2. 2016 18:20
TO Miamia:
Stačí mít špatné období, oslabení imunity, stres, vyčerpání apod :/ Nebo když má partner opar na puse, tím se to může přenést dolů. Snad už máte od herpesu klid
anonym
| 30. 11. 2015 13:24
TO Petra20: Petro, můžete napsat mail, že bychom si sdělily více poznatků,mám stejný problém a zde ho už nechci vypisovat,píšu dole.Mám
i poznatky z přírod.léčiv,atd.,ale to mailem,brala jste VALTREX? já ho budu brát taky, protože mi jiné léky už nepomáhají za ty roky už jsem asi taky imunní.
anonym
| 12. 8. 2015 20:03
Je mi 15 let a mám genitální opar. Gynekolog mi předepsal Valtrex. Mate s nim někdo prosim zkušenosti? Jsem z toho úplně nešťastná,strašně to svědí a pálí :(Mám to poprvé. Bojím se,aby to neměl i přítel.
anonym
| 2. 7. 2015 14:44
Moc s vami soucitim...ja jsem se nechala vlakat do aferky pred 40ti lety, jenom aby mi potom muj milenec prozradil, ze to byla pomsta jeho manzelce.a ja dostala"darecek". tenkrat nikdo nevedel co to je. tri mesice jsem byla v "iniciacni fazy" to se puchyrky rozsiri pres konecnik az dolu na stehna, bylo leto a ja je prezila jedine v dlouhe sukni, kalhotky vubec ne! a pak jsem postupne behem desetileti prisla na to jak to cele probiha a co delat. nezoufejte, behem casu jsem zahodila leky, masticky a vubec...chce to uklidnit se, je to z velke casti zavisle na psychice. Dostanu to vzdycky ,kdyz je nejake vzruseni, nervy, pozitivni nebo negativni, ale hlavne jsem prisla na to, ze PANTHENOL pena , ten puvodni , bily s oranzovym napisem to je to co opravdu leci. je to neprijemne nejprve kdyz to nastrikate protoze ty bublinky simraji, ale opravdu to pomuze. a nemuzete to predavkovat. hlavne se oplachujte studenou vodou a nesuste rucnikem jenom toaletakem a jenom otukavanim NEDRIT! a budte na sebe opravdu nezny, je to previt a musi se na to opatrne , ale ten Panthenol je zazrak uz 40 LET! Rejčka
anonym
| 5. 6. 2015 15:30
ahoj :)
taky ti teď trpím chytla sem to v pátek. V pondělí sem byla gyndě kde mi dala jen mastičku. Ve středu sem tam byla zas a už sem dostala prášky, ale furt žádná změna. Jsem napuchlá a všude samý červený kolečko. je už to stadium kdy přijdou stroupky nebo mám čekat něco dalšího hrozneho? jinak se chci zeptat co mám dělat když mi nepomáhá ani čuráni ve vodě? děkuji
anonym
| 4. 6. 2015 12:34
Ahoj, i já tím začala před čtvrt rokem trpět a mám to co 3 týdny, u doktora jsem s tím byla a doporučil mi jen herpesin na provotní příznaky a zinkovou mast, případně ještě bepanthen krém. Být v klidu a vydržet. Mám sedavé zaměstnání, do kterého musím teď chodit,takže trpím 2xvíce. Doma fňukám a v práci se na sílu usmívám Všem co tím prochází přeji brzké uzdravení a pevné nervy.
anonym
| 4. 6. 2015 09:10
Ahoj, jaké máte prvotní příznaky, jak poznáte že na vás leze?
Já ho měla poprvé asi před 14 dny na zadku. Měla jsem nejprve večer průjem a teplotu. Druhý den jsem byla malátná, se zvýšenou a začal se mi pařit zadeček, myslela jsem že se mi proste zapařil tak jsem na to dala dětský pudr a docela to klidnilo. Druhý den už mě to děsně kousalo, řezalo a štípalo na půlkách a konečníků + pupínky. týden jsem bez hrozné bolesti nedošla na velkou (popraskalo mi to) Celou dobu jsem cítila hodně zvětšené a bolestivé uzliny v tříslech. dva dny v kuse to hryzalo jako blázen, šla jsem na gynekologickou ambulanci a tam mi řekli že je to na 90 % herpes. dostala jsem zovirax a druhý den kousání pryč. Velkou bolest jsem cítila akorát na té velké jinak se to dalo vydržet. Pupínky okolo konečníku se mi otevřeli do živého. V této fázi mi myslím hodně pomohla sedací koupel z dubové kůry. Po 14 dnech jsem se úplně zahojila. Včera jsem se oholila protože už mi to přišlo v poho a odpoledne už mě to zase kousalo. Zavolala jsem na ambulanci jestli by to mohla byt recidiva a řekli že mohla, pupínky jsem neměla, ale horkost a štípání, občas pocit jako by mi tam někde tekla voda. Doktor mi dal Herpesin tbl. řekla jsem si o jedno balení navíc kdyby náhodou, macmiror vag globule a doporučil obklady s borovou vodou pětkrát denně, gázu jen navlhčenou ne mokrou, že to má vysušovat a zklidňovat. Na tu jsem pak v lékárně zapomněla nebo nám v autě vařila voda :(. Takže teď je druhý den, ležím na gauči nohy roztažený aby to větralo a zobu herpesin a doufam že se ty mrchy ani nevyklubou :( Pořád to kouše :( Televize ani počítač mě moc nebaví nevim co mam dělat, chodit se mi nechce aby půlky nebyly u sebe :( Je to tak 10x lepší než poprvé ale stejně je to děs.
anonym
| 3. 4. 2015 12:16
Dobrý den,
trpěla jsem vaginálním herpesem asi pul roku, pořád se mi to vracelo. Třeba i po 14 dnech.
Zašla sem za paní do bylinek a ta mi poradila VERMOPHYT.
Opravdu mi to pomohlo a musím zaklepat, je to už čtvrt roku a zatím nemam nic.

Je to vcelku levná záležitost, těch 20 kapslí stalo 200 kč.
anonym
| 31. 1. 2015 10:20
Mam herpes už třetím rokem pravidelně tak jednou za 3 měsíce spustilo se mi to z nervu ve škole a od te doby trpím naštestí sem se to naučila podchytit už na začatku takže to hned přeléčim než se to rozjede. Mam osvěčený zovirax tabletky ale musí je brát i přítel jinak muže být přenašeč bohužel on pro to pochopení moc nemá
anonym
| 16. 12. 2014 06:39
Zdravím, dámy!
Tohle zvěrstvo prožívám podruhé během dvou týdnů. Minulý týden jsem dobrala Herpesin tablety, jako bonus jsem vyfasovala mast Macmiror complex, samozřejmě jsem užívala herpesin ve formě krému a bylo mi doporučeno užívat B-komplex. 3 dny jsem se cítila jako znovuzrozená a ejhle, už je to tady zase. V noci mě probudilo nepopsatelné svědění a při čůrání jsem se modlila, aby už byl konec, ale vím, že tohle je teprve začátek. Mám hrůzu jít zase na gynekologii, nejsou tomu ani dva týdny, co jsem tam fňukala s tím stejným problémem, je to žák ponižující, protože lékaři to nazývají pohlavní chorobou, navíc dojít tam...to byl výkon. Úpřímně lituji všechny, co tím trpí a ano, jsem jedna z vás
anonym
| 13. 12. 2014 11:49
tak se mi opar po 4 měsících objevil podruhé. chci se zeptat, léčíte ho vždy herpesin tabletami nebo vám spíš pomáhá domácí léčba? je sobota a nechce se mi na pohotovost pro předpis ... no nechce, radši bych se ušetřila cesty
anonym
| 28. 11. 2014 00:34
já sem dostala opar asi rok a půl zpátky. byla jsem s přítelem a že byl nevěrný jsem tušila. potom se mi oběvily puchýřky strašně to svědilo a bolelo o vykonávání potřeby nemluvím. ale moc sem se styděla na to abych s tim někam šla a tak jsem si to léčila sama sudocremem a během cca 14 dnů jsem se toho zbavila a zatím se mi to znovu neobjevilo ani při velmi stresovém období. Doufám že se to ani neoběví.
anonym
| 19. 10. 2014 18:11
Ahoj holky ,

měla jsem přítele přes 4 měsíce a poslední měsíc se mi vyrojily nějaké neznámé pupínky.. nikdy v životě jsem tohle nezažila. Navštívila jsem lékaře, a sdělil mi že se jedná o herpes v prvním stádiu.. a bylo mi jasné že já nejsem viník, když jsem to probrala ze svým klukem.. klukem, kterého jsem měla ráda spíš se mi vysmál do obličeje a řekl no ještě že to není nic vážného. Byla jsem na něj milá, protože jsem ho měla ráda ale měla jsem mu urvat koule a narvat mu je do chřtánu, protože je říjen a já nikoho nemám.. dělá že neexistuji ale myslí si že ten problém nezmizí, vážně doufám že se má mizerně... jinak vuala měsíc byl klid, a zase se mi vyrojily opary.. ale díky bohu že jsem to hned poznala a šla na pohotovost aby mi napsali recept na herpesin.. vážně nevím jak dál s tím, protože tohle nechci už nikdy absolvovat, ale podle toho co vyhledávám na diskuzích atd toho se nikdy nezbavíme... jen si říkám.. že asi do smrti budu sama, protože heh přiznejme si kdo by chtěl mít dívku s herpesem... natož s ní ještě spát... nikdo. velice by mě zajímalo co na to pomáhá dočetla jsem se že existuje nějaká vakcína.. ale jako vždy v Čechách nedostupná... krása. Je mi to vážně líto, koho to postihlo stejným způsobem jako mě...ale můj život už nemá smysl... kdyby chtěl někdo se mnou si popovídat můžete mi napsat na mojí @ SwarttZ@seznam.cz mám i FB :)
anonym
| 12. 11. 2014 22:53
TO Žanet: Ahojky...mě to teď taky potkalo a vůbec nevím co mám dělat...ráda bych si popovídala, pokud je to stále aktuální...
anonym
| 14. 9. 2014 20:10
Ahoj,
nejprve jsem měla teplotu a poté se mi objevil malý pupínek, který strašně svědil, tak jsem ho všemožně škrábala. Během dvou dnů se mi udělalo cca 20 oparů, které začaly mokvat. Trpěla jsem několik dní. Nemohla jsem chodit, sedět, o vykonání malé i velké potřeby ani nemluvím. Ležela jsem s tím i v nemocnici. Užívala jsem Herpesin (tablety i mastičku), který zabíral, ale u mě velmi pomalu. Nyní používám na doporučení genciálku a je mi lépe. Tak uvidíme, nechci to už zažít.
anonym
| 22. 8. 2014 09:54
Zdravím spolutrpitelky...na opar trpím od začátku puberty, kdy jsem ani neměla pohlavní styk. Vždy se projevoval tak 1-2x do roka, ale poslední dva roky je to vlastně skoro pořád. Jeden skončí, další začne. Jednou jsem dokonce skončila na neschopence a od té doby jsem v péči na kožním, kde už neví, co se mnou. Užívám pravidelně lék Valtrex 500mg (bez doplatku pouze na předpis od kožního lékaře), ale ani ten příliš nepomáhá. Je pravda, že puchýře nejsou už velké a ani bolestivé jako dřív, kdy jsem nemohla ani chodit, ale je to příšerně otravné...o ***uální abstinenci ani nemluvím. Vyzkoušela jsem podporu imunity vitamínem B a L-lysin, ale bez výsledku. Chtěla jsem se proto zeptat, jestli znáte nějaký další přípravek, který by mohl imunitu ještě více podpořit. Díky moc.
anonym
| 21. 8. 2014 11:48
Ahoj, me se poprvé objevil asi před 5 lety. Od té doby se mi vždycky objeví pokud jsem fyzicky vyčerpána nebo ve stresu. Poprvé to bylo úplně nejhorsi. Bolesti jsem brecela. Trvalo to asi 2 týdny, než to bylo lepší. Každy člověk to ma v sobě a spouštěcu je spousty. Ja v té době, kdy se mi objevil poprvé už měla třetí antibiotika a imunita tim padem šla do haje. Bohužel me tělo reagovalo na to tak blbym způsobem. Pokud se mi ted objeví , tak beru Herpesin a potírám si puchyrky tea tree olejickem. Vždycky to léčiim minimalne týden. Přeji všem hodně štěstí a co nejmíň protrpenych dni
anonym
| 17. 7. 2014 17:14
Ahoj, po menstruaci se mi u vstupu do pochvy udelaly mensi pupinky. Prvni 2 rana me to svedilo, pres den ani ne. Dnes to je 4 den a necitim to, ale porad je tam mam. 2 dny si to mazu clotrimazolem, ale porad nemizi. Nemam zkusit herpesin? Dekuji za jakoukoliv radu :)
anonym
| 24. 6. 2014 03:38
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli myslíte, že to, co mám, je podle vašich zkušeností opar. Byla jsem u doktora se svěděním, bolelo to jen trošičku. On řekl že mám opar, ale nic mi na to nedal. Od té doby se mi tyto stejné příznaky vrací, užívám bez přestávky l-lysin, případně potřu tea tree olejíčkem, oboje se na opary doporučuje, ale stejně když to po týdnu odejde, do pár dnů je to zpět. Nikdy jsem ale pupínky neviděla, jen jeden a to ani nemusel být. Nespletl se doktor a není to spíš něco jiného?
anonym
| 24. 6. 2014 10:41
TO Carrie:
Pokud Tě to jen svědí je možné že máš mykózu na to mám vyzkoušený OK Gel a OK Alfu. Gel využiješ i na jiné případné potíže, to je skvělý výrobek je na vše možné u nás doma nesmí nikdy chybět. OK Alfa Ti zároveň pročistí organismus a najde v těle případné další potíže. www.prirodni-bylinky.cz
anonym
| 16. 6. 2014 14:08
Holky mam vyzkouseny Vironal a Regalen. Jsou to bylinne tinktury, bere se to 3x denne po 5 ti kapickach. Je to hrozne silne, mam to primo od lecitelky ale da se to koupit normalne v bylince. 3 mesice uz mam klid takze doporucuju vyzkouset. Hlavne se necpete herpesinem apod to vam akorat zhorsi stav jater. Naopak Regalen jatra cisti.
anonym
| 23. 5. 2014 15:02
Ahojky,pred tydnem po pohlavnin styku se mi objevila cervene skvrnky a pri chuzi to strasne palilo.Ted tam mam bolaky a pri chuzi to strasne boli.Mam je ale spise na vnitrni strane stehen, takze pri curani me to neboli...po tydnu natirani mastickou se mi to jen ,,odcervenalo"....mela bych si zajit k praktickemu lekari nebo na kozni?Nebo co si myslite, ze by to mohlo jeste byt?dekuji... jsem zoufala

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
16. 4. 2024 19:53
11775
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video